Jump to content


Photo

Mastni lasje... nujno


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 21 May 2005 - 07:42 AM

Ne vem, kaj je z mojimi lasmi zadnje čase, ampak imam tako zelo mastne, da bi si jih vsak dan morala prat. Kaj naj naredim? kateri šampon, balzam naj uporabljam?

Prosim pomoč ermm.gif

Tan
  • 0

#2 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29025 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 21 May 2005 - 08:31 AM

če imaš občutek, da bi si jih morala prat vsak dan in to tut nameravaš delat, ti svetujem en res blag šampon, kak otroški po možnosti, ali tak, ki je namenjen pogosti uporabi, tj. umivanju vsak dan. za po umivanju pa kak izredno lahek balzam, ki se obvezno spira. tisti namreč, ki se ne spirajo, znajo las 'obtežiti'. tolk pojma o zadevi mam jaz, moje mnenje je pa seveda laično. smile.gif mogoče bi se posvetovala tut s svojim frizerjem? bi ti znal/-a še najbolje svetovat, verjetno.
  • 0

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 May 2005 - 09:52 AM

Balzam tudi meni dela mastne lase. Kaj pa če kak dan poskusiš brez balzama?
Ali uporabljaš še kake izdelke za lase? Peno, gel?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 May 2005 - 09:59 AM

Preveč pogosto umivanje las bo samo še poslabšalo zadevo, lojnice bodo samo še bolj delovale in tako naprej.

Las si ni priporočljivo umivat več kot dvakrat na teden, spiraj si jih s hladno in ne z vročo vodo, vedno izredno skrbno speri z las in še posebaj lasišča vse preparate, uporabljaj nežen baby šampon, balzam pa res nanašaj samo po dolžini las in na konice las, nikakor pa ne direktno na lasišče.

Poskusi obdržat pranje las res na minimumu, torej ne več kot dvakrat tedensko, če pa bodo res ful mastni, pa lahko mogoče poskusiš sprej, ki popivna odvečno maščobo z las in lasišča. Takšen je pa primer Avonov Daily Results Fresh Hair Extender, ki absorbira maščobo in doda volumen, ima pa tudi zelo prijeten, svež vonj.
  • 0

#5 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 21 May 2005 - 06:24 PM

Če se ti prej lasje niso tako pogosto mastili, bi bilo mogoče dobro ugotoviti in odpraviti vzrok za prekomerno maščenje.

LP J
  • 0

#6 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 21 May 2005 - 08:30 PM

Kaj pa bi bil vzrok??
  • 0

#7 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 21 May 2005 - 08:36 PM

Meni se pogosteje mastijo ko sem živčna ermm.gif Takrat si jih umivam tudi vsak dan.
  • 0

#8 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 21 May 2005 - 08:50 PM

Pa mogoče tudi zaradi hormonov?? Prenehala sem s KT in sem dobila ful mozoljev...
  • 0

#9 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 21 May 2005 - 08:59 PM

Pol bo pa to to...kaj nam delajo hormoni...moj pravi, da imamo ženske res čudno napeljavo biggrin.gif Uporabljal šampon za pogosto umivanje las, izogibaj se balzamov za lase. Raje si samo na konice las nanesi balzam.
  • 0

#10 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 21 May 2005 - 09:19 PM

Kateri pa bi bil tak blag šampon?

Ja, res smo zapletene, me ženske. Mene moti to, da ginekologi tako zelo trdijo, da KT ne škodujejo, ko pa jih prenehaš jemat pa je cel kaos... Upam, da se mi čimprej vse postavi na pravo mesto, ker tako je res smotano...

Tan
  • 0

#11

  • Guests

Posted 22 May 2005 - 12:54 AM

Nabavi si kakšnega otroškega. Jaz si včasih umijem kar z Babylove, pa je prav fajn.
  • 0

#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 May 2005 - 08:06 AM

Babylove je res fajn. Sploh so otroški šamponi najboljši.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users