Jump to content


Photo

Alergolog


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 28 May 2009 - 07:42 AM


Pozna morda kdo dobrega alergologa? Ki ugotavlja, na kaj si vse alergičen; poleg osnovnih testov, ki ti opravijo. Da nardijo še teste na vse kemične in druge spojine...
Namreč sem se odločila, da grem še tudi na ta testiranja, da bi ugotovil sploh, kaj mi škoduje. To dermatologinja ne bo mogla vedet, kaj je razlog teh mojih izpuščajev, rdečice. Zdaj se mi je še po hrbtu tko čudno nardilo; spodnji del hrbta; zgleda kot bi me pičile mušice ali kaj...Samo mi ni jasno, od kje bi me pičle, ker te dni sploh nisem bla nič zunaj ali v kontaktu z njimi.
No, prvo bo že videla jutri dermatologinja, kaj bi to blo. Ostalo pa sem se odločila, da grem tudi samoplačniško; samo da se že to prej lahko ugotovi. Ker tolk časa čakat na napotnico. Je obup.

Morda že kdo slišal za Barsos v Ljubljani. Na Gregorčičevi 11. Oni opravljajo vse te stvari. Je samo samoplačniška ordinacija in glede na to, da menda tam tudi dela Dr.Mušičeva, ki je tudi od bolnice Golnik (ko te testirajo v Lj. na Zaloški)...je verjetno to isto, kajne?
Prideš pa pri Barsos na vrsti takoj v enem tednu. Medtem ko na napotnico čakaš do konec julija.

Kdo kaj več o tem ve?


  • 0

#2 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 28 May 2009 - 07:56 AM

mislim, da to delajo tudi pri bioresonancah - kolegici so tako ugotovili alergijo na pralne praške
Primer: KLIK1, KLIK2, KLIK3


  • 0

#3 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 11 June 2009 - 03:25 PM



Da malce napišem, kaj sem izvedela v petek na testu za alergije pri Dr.Mušičevi. Bila najprej privat, nato v ponedeljek ža pri njej na napotnico. Tko da me je vzela, ker so ugotovil toliko reakcij na alergije pri meni.

Alergična sem na: HISTAMIN.
Potem sledi na PRŠICE. To pravi, da je lahko v ribjem mesu (morske jedi mi je odsvetovala)-dobim jedilnik zdaj v ponedeljek pri njej, ko pridem. Potem tudi delno pravi, da je to v pičančjem mesu. Ter potem seveda vzglavniki...Zdaj jogi ne vem, če bi bil, ker imava zdaj čisto novega; starega dva meseca. Sicer pa nikol ne veš. Vzglavnik bi lahko bil...samo ne vem, če je pri meni sicer to tko izrazito; ker jaz lahko normalno diham. RAzen, ko je veliko prahu, če preoblačim posteljnino, me vedno mal pika v grlu pri dihanju.

Dalje: ZELI MIX -ZAČIMBE. To mi je grozno fejst pokazalo, največ črtic. Torej, zdaj vemo od kje sem imela tiste izpuščaje po hrbtu, ko sem pisala, da so se mi čez noč nardili. Ker sem tisti vikend tudi na veliko okopavala gor na njivi, seveda imam rokavice, a vseeno se kaj popraskaš po telesu -evo in je blo to to.
Nato sledi PLESNI I. -tudi v prostorih, kjer je plesen, me zna dušit. A nisem tko hudo to zaznavala.
Ha, sledijo še evo rože: OLJKA, JESEN, FORZICIJA, ŠPANSKI BEZEG. TEga sem imela tudi največjo reakcijo. Čisto rdeče okol in srbelo uf...

v petek že dobila tudi tablete Aerius 5mg. In naj jih jemljem vsak večer. To je menda za blažitev alergije na pršice in kožno alergijo...

V ponedeljek so mi nanesli torej snovi, kreme, tudi barvo za lase (katero uporabljam) in včeraj po 48 urah, sem bila na prvem odčitanju. Danes, zadnjič po 72 urah, na zadnjem čitanju. Je vse enako pokazalo kot včeraj.
Barva za lase je ok. Mi je za eno drugo pokazalo več reakcije, čist rdeče okol...to mi je mislila frizerka dat v primeri, če bi mi na to stalno zdaj kaj pokazal. SVa dali kar obe testirat.

Potem na šampon za lase, mi je tudi pokazalo že danes, da sem alergična. Da me draži. Imam pa od LAVERE-plavica. Uf, in kaj naj zdaj še imam???? Ko me je do zdaj po vsakem šamponu vse skrbelo, razdraženo lasišče imela, prhljaj, hitro mastni lasje...da je groza. Tega sem našla, mi je kolikor toliko še kar ugajal. Me pa tudi srbi po njem; a ne tko kot pri drugih (npr. Alverde, Aubrey Organics...)

Nekaj malega pokazalo na pralni prašek. Na mehčalec nič. Je vse ok.

In ne morem verjet! Na kreme za obraz, mi ni pokazalo nobene reakcije.
Torej, testirali so mi: Artistry -Essential linijo, nato na Avene -emulzija SPF 20.
Potem sem imela Garnier -zeleni tonik, pa losion za umivanje obraza od BabyLove -Ultra Sensitive.
Ter to Belobazo s kamilico, ki mi jo je predpisala moja zdravnica. In nič alergije.
Pa čudno. Res...ni mi jasno. Zakaj imam potem izpuščaje, če ni pokazal alergije na te kreme??
Je tebi kaj jasno, sonchika?
Kako bomo pa zdaj imeli torej nego?

In ostale punce, imate tudi ve kakšne podobne težave?
Kako si rešujete to?

Aja, zdaj imam vmes za čez dan Aloje vero gel. Da si vlažim obraz. Ker ne upam imet velik krem. Morda bom zdaj poskusila z Avene-emulzijo SPF 20 in da vidmo.
Zvečer pa si mažem z La Roche Posay -Effaclar H....bomo vidli. Ker Belobaza s kamilico mi ne ugaja vidim.
Jao blink.gif



  • 0

#4 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26278 posts

Posted 11 June 2009 - 03:35 PM

Kolkor jaz vem je zelo težko ugotovit pri teh alergijah, kaj dejansko povrzoča reakcijo. Tud te priskave s posameznimi izdelki je tako, pri zbadanju in nanašanju razredčenega produkta lahko reakcija nastopi ali pa ne nastopi, lahko nastopi samo pod določenimi pogoji, če je prisoten še tretji faktor. In pri toliko snoveh, kot sama praviš, da so ugotovili, alergenost... bi jaz poizkusila alternativo. Pod alternativo ne mislim samo alternativne medicina temveč tudi psihiatra. Saj tene poznam, ne pravim zdaj, da maš tovrstne težave. Ampak določena mera somatstkih težv velikokrat kaže na napačno delovanje v celotnem sistemu, katerega del je tudi pdiha. In ja, jaz dajem ful velik pomen psihi, ker sem srečala manj primerov kjer so bile fiziološke motnje vzrok psihološkim, kot pa obratno.


  • 0

#5 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 11 June 2009 - 03:44 PM

O šit, boga, ti pa maš problemov ermm.gif jst sem pred pol ure prišla od alergologa, ker se mi že več let pojavlja koprivnica, brez kakršnega koli vzorca in nimam pojma kaj bi lahko blo. In mi je zdravnik reku da je verjetno ščitnica mad.gif Spet mad.gif Tko da mi je vzel kri in poslal na preiskave, čez en teden pa dobim izvide. Od kdaj pa maš vse te alergije?
  • 0

After all this time?

Always.


#6 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26278 posts

Posted 11 June 2009 - 03:50 PM

Ninča, a to maš sam po rokah,nogah, po lasišču al se ti po celem telesu dela?
  • 0

#7 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 11 June 2009 - 03:53 PM

To je treba jemati z lahkoto. Tako je in nič drugače. Pojdi v knjižnico, naberi literaturo kako živeti z alergijo in kakšna hrana, zelišča so primerna pri kateri alergiji. Vpiši se na jogo. Spremeni način življenja. Ampak ne se neki ful sekiat in obremenjevat.

Nisi alegična na histamin, no. To je snov, ki se pretirano spošča pri alegrgijah.

Vzglavnik kupi atialegijski oz. Pirin, katerega potem vsake toliko časa presončiš (ubija mušice). Tistim drevesom se pa izogibaj, kolikor je pač možno.

Določene alegije pa lahko sama stestiraš do katere meje ti ne povzočajo težav. Čim manj se obremenjavat, malo popazit in poslušat telo. Pa ak psiholog, psihiater tudi ni švoh. Večino bolezni in težav si sami pridelamo.
  • 0
IPB Image

#8 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 11 June 2009 - 04:03 PM

Joj Sara. sad.gif Od poba necak ima ze od rojstva probleme z alergijami, alergicen je na vse mogoce enako kot njegov foter. Od mleka do glutena, vse je (bilo) prepovedano. Vozili so ga na vse mogoce konce in kraje na vse mogoce preiskave in terapije pa ni kaj dosti pomagalo. Potem so pa poskusili se z alternativno medicino, ga vozijo k enemu - hm kaj pa vem kaj sploh je - nekaj v stilu bioenergetika. In je bolje. Je bil pred kratkim cez noc v bolnisnici, je zauzil mleko in potem so cakali na reakcijo pa je ni bilo, tako da sedaj ze en cas uziva mleko in mlecne izdelke. Brala sem, da pri otrocih dolocene alergije s starostjo izzvenijo same od sebe ali je samo prerasel ali je pomagala alternativa ali nekaj tretjega nimam pojma. Se pa strinjam z Oro, da se splaca tudi kaj narediti na psihi (stres ipd..).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#9 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 11 June 2009 - 04:03 PM

Ora, dela se mi kjerkoli. po rokah, nogah, riti, obrazu, po lasišču glih nevem, pomoje se tut kdaj nardi. Pa ful je odvisno, včasih se mi dela skos, vsak dan, včasih pa ful mal. Je pa zanimivo, takrat k sm bla pri zdravnici in mi je dala napotnico in za alergologa in za ščitnico, in je ščitnica narobe delala (običajna vrednost od 0.2 do 4.1, jst sm mela pa 7.2), in takrt se res spomnm da sem mela te izpuščaje skor vsak dan. Potem sem šele čez kakšen mesec pršla na vrsto za ultrazvok ščitnice, in takrat so bli izvidi potem normalni. In isto alergij je manj, zdej se mi ni že neki časa nič pojavl. je pa to res toook odvisno pa različno- lahko pol leta ne, pa potem en mesec vsak dan, zgine pa v pol ure, največ uri. Je pa grdo. Pa sej ne d bi me kej ful motil, sam hotla sem it na to testiranje da bi vidla če sem mogoče na kej alergična, pa bi to zamenjal recimo. Pa zgleda sploh ni alergija kriva, krneki.
  • 0

After all this time?

Always.


#10 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26278 posts

Posted 11 June 2009 - 04:07 PM

Sej koprivnica ni alergija. Ubistvu sploh ne vejo zakaj se pojavi. Ima pa vsak posameznik različne lastnosti, npr. nekaterim se ob stresu blazno poslabša, mam sošolko, ki pravi, da ji ful škodi čokolada. Pa pred izpitom ima roke, noge živo rdeče.
  • 0

#11 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 June 2009 - 04:22 PM

Naš zaposleni je pred parimi meseci staknil alergijo na bog ve kaj. Bil je v bolnici mesec dni, kjer so samo gasili požare - mazali so ga s kremami, da so izginili fleki, nič pa ni bilo narejeno v preventivo. Zdaj je spet čisto flekast, delajo se mu kraste in smo ga poslali na bioresonanco. Zdaj ko bo konec tega pa poročam, ali je kaj pomagalo.
Alergije so jeba. Nikoli ne veš, kdaj se pojavijo in zakaj.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#12 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 11 June 2009 - 04:23 PM

Moja sosolka in cimra na faksu je vedno, ko je bila pod stresom dobila rdece fleke po dekolteju in vratu (recimo, ko je morala predstaviti seminarsko pred vsem letnikom ipd..).

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#13 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 11 June 2009 - 04:34 PM

Ej, planet, to se mojki najbolši prjatlci SKOS dogaja. Če je vprašana, pišemo, je jezna, se kej razburja, karkoli dela se ji nardijo ogromni rdeči fleki po vratu pa prsih. In zdej vedno k ve da bo mogla kej predstavlat nosi majce, ki jih lahko zapne do vratu. Drugače pa jst nisem vedla da koprivnica ni alergija, jst sem misnla da je to zarad nevem česa, jagod, čokolade, pralnega praška, nevem. Sam bi blo nelogično, da skos jem isto, uporabljamo iste pralne praške, gele za tuširanje, vse, pa bi enkrat s emi to delal, enkrat pa ne. Če je to s ščitnico res, bi lepo pojasnl to pr men.
  • 0

After all this time?

Always.


#14 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26278 posts

Posted 11 June 2009 - 06:04 PM

Ja sej pravm, velikokrat je stres dejavnik, ki stanje poslabša. Pa tudi delovanje ščitnice bi lahko bilo s tem povezano. Drugače pa prou zarad tega ker ne vedo od česa koprivnica nastane in kako njen razvoj poteka, osebe s koprivnico ne pridejo v poštev za darovanje krvi, organov itd. Te fleki se tudi meni ful delajo oops.gif samo se ne sekiram, če že komu ne morem povedat, da me je razjezil, lahko to jasno opazi na mojem vratu in dekolteju biggrin.gif . Zadnič me je ena prou bulila, ker me je za eno bedarijo sekirala,pa sem bla ful jezna, da mi je prou vroče postalo, pa sm ji mogla bit tiho, zarad njenega položaja biggrin.gif
  • 0

#15 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 12 June 2009 - 06:16 AM

QUOTE(Nincha @ 11. 6. 2009 - 16:44) View Post

O šit, boga, ti pa maš problemov ermm.gif jst sem pred pol ure prišla od alergologa, ker se mi že več let pojavlja koprivnica, brez kakršnega koli vzorca in nimam pojma kaj bi lahko blo. In mi je zdravnik reku da je verjetno ščitnica mad.gif Spet mad.gif Tko da mi je vzel kri in poslal na preiskave, čez en teden pa dobim izvide. Od kdaj pa maš vse te alergije?




Nincha[/u], te probleme imam že kakšno leto. Ko se mučim z iskanjem krem za obraz zame. In je še nisem evo našla, kaj mi ustreza.
Glede alergije na prah, pršice...plesen. To se mi dogaja že kar nekaj let. A nisem vedela sploh kaj to je. Le ko preoblačim posteljnino, me vedno čudno špika v grlu, oprsju.
Na zeli: to pa že od malega. Vendar od malega sem bila bolj na rokah. Veš, ko se kot otrok igraš, primeš vse, razne rožce...in takrat mi je mami mazala s kremo Phenergan. Mi je edina pomagala.
Zdaj tega več nimam.
Imam pa zgleda na zeli -mix-začimbe. Ko okopavam po vrtu, imam že skoz rokavice gor. A vseeno; saj veš, pride do telesa stik. Ne moreš se nikol tko zaščitit, da se ti ne bi kam vseeno dotaknilo. Potem greš lahko edino v nek kalup, da se te ne bi nič dotaknilo.



In hvala punce, da ste se vključile v problem in delile z mano vaše izkušnje ter nasvete. Vsaka izkušnja pride prav še kateri punci tule gor in seveda tudi meni.

Hvala tudi tebi ora[u].


  • 0

#16 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 12 June 2009 - 06:16 AM




,
  • 0

#17 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 16 June 2009 - 08:23 AM

Včeraj sem dobila končno diagnozo in cel kup nasvetov.
Zdaj imam tkole diagnozo.

Sem Atopijsko intenzivno alergična na pršice, na celo vrsto rastlin iz grupe zeli in plevelov, na plesni in na sestavine oljke in jesena.
Zato mi odsvetujejo vsako kozmetiko, ki vsebuje različna zelišča, rastlinske ekstrakte in vsekakor dišave. Ne sme uporabljati ničesar, kar vsebuje frangrance mix ali pa peru balzam ali kaj podobnega.
Za lasni šampon priporoča Freederm šampon firme Shering Plough.

Evo to je to.
Morda veš sonchika od tule: kaj je -peru balzam?


Kristalno mi je zdaj jasno, čemu so mi Aristry kremice škodovalo, čemu tonik Garnier -zeleni. Čemu krema Avene -tista ki mi je dala v lekarni za razdraženo kožo. Čemu tudi Vitaskin proti rdečici....in še kup krem.
Zato, ker vsebujejo rastlinske ekstrakte, ki jih krema pri meni ne sme imeti. In še poleg tega Parfume, ki tudi ne smejo biti pri meni.

Škoduje mi tudi Belobaza s kamilico, ker vsebuje zelišče Kamilico. Ki pri meni tudi ne sme biti na spisku. Nobenih zelišč torej. Tudi čaje: kot so planinski, kamilični in rastlinski...pri meni odpadejo.
Lahko pijem pa zeleni čaj, tudi črni in metin čaj. Ostalo raje ne.
Tko mi je rekla včeraj. Enako mi tudi naravne kreme odpadejo, ker vsebuje rastlinske izvlečke, parfume, ekstrakte eteričnih olj...

Kar se tiče Lavera šampona plavica, je tudi rekla, ker je naravni in vsebuje Plavico, ki je tudi dražilna za alergike in še cel kup drugih dražečih snovi (žajbelj), tudi lecitin je zlo dražeč in vse snovi, ki jih ta šampon vsebuje.
Ne vem sicer zdaj, ker nisem še vidla tega; ki mi ga je zdaj priporočla Freederm...Kakšen je ta.
Pokazala sem ji tudi sestavine šamponov Alverde; ki sem jih prej imela in mi tudi niso pasali. Ji ni blo nič čudnega. Kajti spet vsebujejo zelišča in rastlinske ekstrakte ter parfume, ki jih moj šampon ne sme imet. Tudi Oronazol, ker imam prhljaj, mi je rekla, da vsebuje dražeče snovi zame, zato mi je tudi škodoval.
Enako Dan na Dan -kopriva; spet zelišča in to škoduje meni.

Glede losiona za umivanje obraza od BabyLOve- Ultra Sensitive; pokazala sem ji tudi tega. Čemu mi pa ta ugaja. In pravi, ker je kemičen, nima agresivnih snovi v sebi, nič rastlinskih..zato mi ugaja.

Kreme Effaclar H ter Hydraphase Xl mi tudi odpade. Ker vsebuje nekaj kamilice in nekih olj. TOrej tega je rekla, da ni šans, da dajem nase.

Kaj pa zdaj?? Kaj še sploh lahko dam nase???
NI mi krem zdaj posebej naštevala. Omenila je le, da bi bilo najbolje zame, če bi dobila čisto navadno Niveo ali Soleo...vendar da obstajajo čisto brez dišav in rastlinskih dodatkov.


Potem pa; kater tonik lahko zdaj imam? Da si osvežim kožo po umivanju obraza? Bi bil morda primeren od Afrodite; ki je z Aloe Vero za sprejat telo ali obraz? Zdaj sem se edino tega spomnila. MOrda še ti kakšnega boljšega veš? Ne vem, če ima tale Afroditin kaj parfuma ali snovi, ki jih jaz ne smem imet....

IN kako zdaj naprej? Kako mi svetuješ sonchika zdaj naprej?
Mi je tudi rekla zdravnica, da Aerius ne bo zdravil alergije na obrazu. DA je to čisto za drugo stvar. Da moram jaz le s pomočjo kremic za obraz nekaj najti, da bo ok. Nikakor ne sme bit nič dražečega.

Gledam kremo od La Roche Posay -Toleriane Riche. Zdaj parfumov nima....ostalo pa evo, spet ne vem, če lahko imam jaz?






  • 0

#18 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 16 June 2009 - 01:36 PM

Sara a ves, da sem imela dolgo let pomisleke v zvezi z naravno kozmetiko prav zaradi moznosti pojava alergije na razne naravne snovi, ki so lahko premocne. Uporabljala sem cisto navadno Niveo/Soleo za okoli oci, mleko za telo Nivea, tonik za obraz Nivea, edino kremo za obraz sem imela Garnier Pure. Ampak, ker mi koza nekako ni bila ravno hvalezna sem v dveh letih postopoma presla na naravne proizvode in na sreco se mi je obrestovalo. Nobene alergije in koza na vseh koncih telesa je sedaj zadovoljna. smile.gif Ti ocitno nimas te srece. sad.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#19 Vrtnica

Vrtnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 182 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Arhitektura, medicina, restavratorstvo

Posted 16 June 2009 - 01:44 PM

Sam to so vam delali samo kot reakcije na kozi kako je pa s kihanjem ipd - pljucne alergije?

Drgac tudi jaz dobim rdece izpuscaje po dekoleteju in vratu pri "kocljivih" situacijah se posebi pri ustnih izpitih tk da zdej poleti hodim na ustne v puliju in me vsi cudn gledajo ;)
  • 0
lp, Vrtnica

#20 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26278 posts

Posted 16 June 2009 - 05:43 PM

Atopijske alergije so res povezane s psiho wink.gif . So celo dokazal, ni to sam moja ideja biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users