Jump to content


Photo

Svetla ali porjavela koža?


  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#41 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 20 September 2008 - 03:22 PM

Men je dermatologinja rekla, ko sem bla na pregledu da mam luskavico in zarad tega ne morš dobit kožnega raka ohmy.gif
Doctors lie...
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#42 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 20 September 2008 - 06:01 PM

Jaz pa sem trenutno v obraz bleda in bela ko smrt, prav bolno izgledam cry.gif Barva od sonca se mi na obrazu najhitreje spere. Si bo treba en fajn puder nabavit.

Pa še to moram povedat: moja sošolka ki je v študentu vsak dan pijančujejo (in to konkretno, v litrih) v njenem štuku in kadijo in v roku enega leta se ji je koža drastično poslabšala (kr neke gube pa fleke ma pa starejša izgleda pa zabuhel obraz se ji je naredil). Res se ji pijančevanje zelo pozna. Hvalabogu, da ne maram alkohola.
  • 0

#43 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 20 September 2008 - 06:06 PM

Dohtarji lažejo, ja. Včasih nehote, ampak vseeno. Ali pa ti svetujejo, da si na mozolje nanašaj tonik, ki ima na 1. mestu alcohol denat ermm.gif

mična, odkrila sem, da moji koži zelo paše, da je vedno dovolj navlažena. Zdaj ne vem, katera vlažilna krema bi tebi najbolj ustrezala oz katero uporabljaš zdaj. Sama prisegam na Garnier Total fresh (normalna do mešana koža), ki vsebuje dosti antioksidantov in ni draga. Zvečer uporabljam CadeaVera serum Q10 in kremico za okrog oči iz iste linije (tudi ni drago, dobi se v Mullerju). Za zaščito pred soncem sem zdaj poleti (za obraz) imela emluzijo od Avene, SPF 50. V hladnejših letnih časih uporabljam različne kreme, večinoma Avene in Clinique, faktor najmanj 25. Za celjenje starih flekcev so super kremice z glikolno kislino, npr Diacneal (uporabna tudi proti vraščanju dlačic).

V glavnem - veliko vlažilne nege v kombinacijo s hranilno, če je koža bolj suha in nagnjena k zategovanju. Pa pazi, da ne gubaš čela (ZELO pomembno!!!) in ne pripiraš oči, da bi bolje videla (če slabo vidiš, pojdi k okulistu po očala - pripiranje oči vodi samo do zgubane kože okrog oči in starikavega videza). Vsi ti ukrepi v kombinaciji z dosledno UV zaščito zagotavljajo mladosten videz še dolga leta.

Če pa so kožni izbruhi hormonsko pogojeni, pa je bolj zapleteno. Si nehala jemati KT?
  • 0

#44 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2008 - 06:16 PM

ja, KT sem nehala jemati pred kakim mesecem cry.gif čeprav sem imela tiste najbolj švohnate, Yarina. Drugače imam pa sama mešano kožo, ampak takih mozoljev, kot jih imam zdaj še nisem imela - sploh pa po licih, kjer pa res nisem NIKOLI imela mozoljev, zdaj pa.
In dobesedno me cel obraz boli cry.gif


  • 0

#45 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 20 September 2008 - 06:38 PM

Se mi je kar zdelo, da so KT vmes, ja. To je taka svinjarija, dobro, da si se jih losala. Meni so Diane 35 naredile tako štalo, da sm skoraj znorela. Sm enkrat tle gor že opisovala, se mi zdi. In pol to predpisujejo najstnicam, kot bi šlo za vitaminske tablete. Sama bi dala mejo na 20-21 let, pa še to ne za vse. Malo OT.

Nimaš kaj, počakat bo treba, da se ti hormoni umirijo. Do takrat pa nežni čistilni geli, Skinoren, čim manj pudra in še naprej zdrav življenjski slog.
  • 0

#46 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2008 - 06:56 PM

Ja saj to je to, ker ne morem prav nič narediti, da bi bilo boljše. No saj sem nekaj takega tudi pričakovala po tako dolgem jemanju KT (8 let), ampak kljub temu me je groza vsakič, ko se pogledam v ogledalo blink.gif
Danes bom dala gor aspirinovo masko, ki mi vsakič 100% požge vse mozolje, upam da se tudi tokrat obnese. cry.gif

Drugač pa moraš imeti res lepo kožo, ker vidim da jo znaš negovat, veš kaj je dobro zanjo in kaj ne. Ljudje s takim razmišljanjem so mi (nam) lahko res dober zgled!! thumbup.gif thumbup.gif


  • 0

#47 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 20 September 2008 - 07:15 PM

Jaz sem opazila eno stvar v službi oz. pri sodelavkah - dve še posebej dobro izgledata za svoja leta, pa sta čez 40, ampak obema bi jih dala vsaj 5 manj in zadnjič me je prešinilo, da sta obe izrazito svetlopolti biggrin.gif

  • 0

#48 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 24 September 2008 - 06:57 AM

QUOTE(reddish ancha @ 20. 9. 2008 - 19:01) View Post

Pa še to moram povedat: moja sošolka ki je v študentu vsak dan pijančujejo (in to konkretno, v litrih) v njenem štuku in kadijo in v roku enega leta se ji je koža drastično poslabšala (kr neke gube pa fleke ma pa starejša izgleda pa zabuhel obraz se ji je naredil). Res se ji pijančevanje zelo pozna. Hvalabogu, da ne maram alkohola.


Agree!! js sm včasih hodila vn kake 3krat na mesec in groza od groze ohmy.gif podočnjaki, katastrofalna koža... zdj pa nč več in se mi je koža res popravla smile.gif
Hm čudno da vsem KT zmešajo kožo ohmy.gif men se je pa ful popravla, sej ne da sm prej mela ful mazoljev in to, samo na čase kje kakšen zdj pa še to ne smile.gif pa mam tut Yarino smile.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#49 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 25 September 2008 - 04:26 PM

QUOTE(_M_ @ 20. 9. 2008 - 20:15) View Post

Jaz sem opazila eno stvar v službi oz. pri sodelavkah - dve še posebej dobro izgledata za svoja leta, pa sta čez 40, ampak obema bi jih dala vsaj 5 manj in zadnjič me je prešinilo, da sta obe izrazito svetlopolti biggrin.gif



Jp, nekaj bo na tem. Kasneje se baje postarajo tudi ljudje z modrimi/svetlimi očmi.
  • 0

#50 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 26 September 2008 - 01:54 PM

Aja? To z očmi pa prvič slišim.
Kar se kasnejšega staranja tiče, so na boljšem ljudje, ki imajo okrogel obraz. Z leti se količina podkožnega maščevja na licih, pod očmi itd. zmanjšuje in daje vedno bolj starikav videz. Torej so tisti z izrazitimi potezami, visokimi ličnicami ... na "boljšem" samo dokler so mladi, nato pa se hitro postarajo. Okrogloličneži pa veliko dlje ohranijo mladosten videz (ne govorim zdej tu o debeluhih 100+ kil, ampak o tistih, ki imajo bolj okrogla lička kljub vitki postavi).
  • 0

#51 Ilmatar

Ilmatar

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 231 posts

Posted 26 September 2008 - 02:17 PM

Pa še ena o staranju: bojda se veliko počasneje starajo ljudje, ki imajo veliko oz. več lepotnih pik/maternih znamenj napram tistim, ki jih nimajo (veliko).
  • 0

#52 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 26 September 2008 - 07:50 PM

Hihi, jst spadam čist v vse naštte kategorije, mater, bom skoz mlada biggrin.gif
  • 0

#53 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 26 September 2008 - 08:03 PM

men je všeč zagorelost, vendar ne solarijska. sej to se prec vid, kdo je porjavel zaradi aktivnosti na prostem, pa kdo prežvi cele dneve v solariju. bela porcelanasta polt sred poletja mi pomeni določeno stopnjo kompliciranja, ki bi meni že verjetno močno načenjala živce biggrin.gif načrtnega praženja ne razumem, sem probala, pa ne štekam, kako folk zdrži na taki vročini.
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#54 jemina

jemina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 581 posts

Posted 28 September 2008 - 12:48 AM

Meni je najlepša barva taka malo rjava. Samo sem pa rajši bela, kot pa cela zapečena, ker to mi je najgrše
  • 0

#55 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 28 September 2008 - 07:39 PM

QUOTE(_M_ @ 26. 9. 2008 - 20:50) View Post

Hihi, jst spadam čist v vse naštte kategorije, mater, bom skoz mlada biggrin.gif


Enako. laugh.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#56 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 28 September 2008 - 08:09 PM

QUOTE(Ilmatar @ 26. 9. 2008 - 15:17) View Post

Pa še ena o staranju: bojda se veliko počasneje starajo ljudje, ki imajo veliko oz. več lepotnih pik/maternih znamenj napram tistim, ki jih nimajo (veliko).

Potem bom pa jaz zelo dolgo mlada. biggrin.gif Včeraj je en prijavil, da se lepi ljudje hitreje postarajo.

Na splošno mi je svetla polt lepša, čeprav tje tudi rahlo porjavela lepa. Naravnost grdo pa mi zgleda zakremirana polt. Včasi pa nekaterim rata, da zgleda njihova polt že oranžkasta.
Solariji se mi zdijo popolna potrata denarja in nepotrebno ''mučenje'' kože.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#57 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 29 September 2008 - 01:47 PM

QUOTE(Coco* @ 28. 9. 2008 - 20:39) View Post

Enako. laugh.gif


Lol, js tud. Zgleda da bomo vse večno mlade biggrin.gif .



  • 0

#58 tinča

tinča

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 02 October 2008 - 01:50 PM

evo. jst sm še ena k ma bledo kožo smile.gif
sej rjavo zagorelo je res lepo sam kaj pa zdravje?? in videz čez več let? sm rajš bela...
na žalost sm pa tud rdečelaska in pegasta tko da tud če bi hotla bit rjava se lohk pod nosom obrišem smile.gif
obstaja pa en način kako do rahlo porjavele kože... krema za porjavitev!
sam nujno preden se namažeš je, da si nardiš piling celga telesa. jst dam olivno olje in sol (tako da rata k ena krema). v glavnem, se zdrgneš po celem telesu s tem (ne pozabt vrata!), pol se pa normalno stuširaš. potem se namažeš s kremo. in ne smeš se oblečt dokler se ne vpije! (lahko se mal posušiš s fenom).
če nočeš ratat flekasta, se maži 2 do 3 dni, in pol usak drugi dan... vrat je mogoče treba nardit piling skoraj usak teden
jst to prakticiram usako poletje in nisem nikol flekasta, ampak zgleda naravno in lepo! probejte smile.gif
  • 0

#59 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 October 2008 - 03:12 PM

Probala in nikoli več. smile.gif Sem raje bela. Vedno sem bila lisasta, ker nikoli ne nanesem kreme enakomerno. Enostavno je ne znam nanesti enakomerno. Tako da sem s STji prenehala, sončim se pa tudi ne. Če koga moti, da sem bela, je to njegov problem in ne moj.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#60

  • Guests

Posted 02 October 2008 - 03:47 PM

QUOTE(Darla @ 20. 9. 2008 - 19:06) View Post


V glavnem - veliko vlažilne nege v kombinacijo s hranilno, če je koža bolj suha in nagnjena k zategovanju. Pa pazi, da ne gubaš čela (ZELO pomembno!!!) in ne pripiraš oči, da bi bolje videla (če slabo vidiš, pojdi k okulistu po očala - pripiranje oči vodi samo do zgubane kože okrog oči in starikavega videza). Vsi ti ukrepi v kombinaciji z dosledno UV zaščito zagotavljajo mladosten videz še dolga leta.


Mene so pa opozorili, da zdaj bolj pogosto gubam čelo, ko kaj resnega razlagam ... Tega včasih nisem počela in se sploh ne zavedam, razen če se med govorjenjem namenoma gledam v ogledalo. ermm.gif Pojma nimam, kaj naj naredim, da bi prenehala s tem ... hmm.gif sad.gif Kakšna ideja?

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users