Jump to content


Photo

Iz mastne v suho kožo?


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2008 - 01:20 AM

Koža se mi je v zadnjem letu radikalno spremenila; prej sem imela dokaj mastno, pred pol leta mešano, zdaj pa se mi zdi da moji koži nobena krema ni dovolj. Pravtako imam luskice po čelu (kjer se mi je koža še pred letom dni v istem času nenormalno mastila), koža na obrazu zateguje...uporabljam vedno bolj "hranljive" zadeve, pa se mi zdi da postaja še bolj suha hmm.gif Nasveti dobrodošli.
  • 0

#2 Lejkica

Lejkica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 358 posts

Posted 27 February 2008 - 09:02 AM

Če kreme niso dovolj, bi mogoče pred kremo lahko dala še kakšni vlažilni/hidratantni serum,tak ki ne maši por in ne masti. IPB Image
  • 0

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 February 2008 - 09:17 AM

To se je meni dogajalo zaradi centralnega ogrevanja. Imela sem ekstremno suho kožo in sem si jo negovala z mandljevim oljem. Drugo mi je bilo vse premalo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 27 February 2008 - 11:33 AM

To se dogaja tudi meni.
To zimo mam povsod grozno suho kožo. Če dam gor cosmerbo takoj zginejo luskice. Sam pol pa če dam puder gor spet nastanejo. Upam da zdaj na pomlad bo spet vse ok.
  • 0

#5 morettina

morettina

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3056 posts
  • Gender:Female
  • Location:ljubljana

Posted 27 February 2008 - 01:27 PM

meni je pomagala krema od lavere s karitijevim maslom, ki je zelo mastna. takrat mi je ustrezala, ker sem imela res luskasto kožo in se mi je selilo po obrazu (drugače imam mešano kožo, pozimi bolj normalno). cosmerba standard je tudi zelo uredu pa še ni K se mi zdi.
http://www.vidastudi...a...d=16&pid=27

to zna bit ful zoprno sploh, če se namažeš s pudrom lahko še bolj izsuši ermm.gif zdej bo kmalu konec centralne pa bo ok smile.gif

  • 0

#6 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 27 February 2008 - 04:38 PM

Ja, meni isto ful izsuši, kar ne morem verjeti. Letos je sploh groza, pa niti ne kurimo veliko...
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#7 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 27 February 2008 - 04:55 PM

Mogoče pa imam jaz od tega zdaj tak suho kožo. huh.gif To je res neverjetno.
  • 0

#8 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 14 November 2008 - 01:07 PM

Tudi jaz imam take probleme. To se mi dogaja že ene 2, 3 leta. Prej sem imela mešano kožo, zdaj pa se mi ful luska. Najhuje je po nosu. Luskice pa se mi delajo tudi po čelu, bradi in na licih ob nosu. Imam pa tudi kožo nagnjeno k nečistočam - ogrci. Doma nimamo centralne kurjave, pijem tudi dovolj vode, za nego obraza pa uporabljam Schellerjev mineralni gel, Alverde čistilno mleko za suho kožo in Alverde kremo iz vrtnice. Uporabljam tudi peeling in maske - kupljene, včasih pa si tudi sama kakšno zmešam doma. Po peelinu in maski je stanje boljše, čez 2 dni pa je spet po starem. sad.gif Da bi si vsak drugi, tretji dan delala peeling pa se mi zdi preveč. Po nanosu pudra pa se mi vsaka luskica še bolj vidi, pa ni važno kateri puder. Poskusila sem tudi tiste za suho kožo, po katerih so se mi luskice isto videle pa še svetila sem se... down.gif Razmišljam o menjavi kreme, pa ne vem katero. Prosim za nasvete, katere so vam pomagale? Razmišljala sem o Dr. Hauschka kremi iz vrtnice, za katero pa nekatere pravijo, da se po njej ful svetiš. Ali pa mogoče Logonina krema iz nepozebnika, za mešano kožo?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#9 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2009 - 08:24 PM

kakor jaz vem, so te kreme kar mastne...pa komedogene - kakor sem gledala sad.gif jaz si trenutno ne upam dajat na obraz ničesar drugega, kot povsem naravne in čiste zadeve, bog ne daj kake nafte, parafina, itd.
Zvečer uporabljam zgolj Akamutijevo jojoba olje in sem z njem uspela stanje na koži ful znormalizirati. Moja koža je res čudna - enkrat se sveti, drugič je suha, in ravno s tem oljem sem uspela doseči to, da se je dejansko umirila in ni več suha, niti se več toliko ne sveti. Pa še proti mozoljčkom deluje, tko da še dodaten plus.

  • 0

#10 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 27 January 2009 - 08:33 PM

Meni se tudi to dogaja. Mam trenutno kožo suho do lusk, pa uporabljam Intense Moisture Cream od TBS. Je pa dost mastna krema (karitejevo, olje groznih pešk,...) in se stanje izboljšuje.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users