Jump to content


Photo

SPLOŠNA RAZPRAVA o KNJIGAH in priporočila


  • Please log in to reply
1519 replies to this topic

#1 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 02 February 2005 - 04:01 PM

um...mene neki zanima..je mogoče katera prebrala ali pa ve kdo je napisal knjigo Alkimist? rolleyes.gif
bi prosla, če mi mal razloži smile.gif

in drugače punce...kaj berete od neobveznega twisted.gif čtiva..razn jane, lady, inkarješetazga laugh.gif

lp,
kimZmalimPrincem

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#2 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 02 February 2005 - 04:17 PM

Meni najljubša knjiga je vsaka, katero preberem, če je zanimiva biggrin.gif
recimo vsec so mi bile:
-Gospodar prstanov
-Isabel Allednde- hči sreče
-Beli Oleander...

Knjige Alkimist pa nisem se brala.
Kim a ti knjige kupujes ali si jih raje sposojas v knjiznici?
  • 0
Nobody is perfect, I am nobody!

user posted image

user posted image

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 February 2005 - 05:26 PM

Alkimista je napisal Paolo Coello (sej se tak napiše?). MIslim, da je to ta, ki je napisal tudi Malega princa (nisem ziher). Lahko pa pogledaš na:
www.cobiss.si
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 02 February 2005 - 07:01 PM

jao.....sončika sej sm res smotana oops.gif sam v najdi.si bi mogla vpisat...hehehe....... no ja sm najdla.....mislim da bo knjiga ravn zame ;)..ajani napisu isti k malega princa...

*sweety*.....gospodar prstanov..prav maš...knjiga je velik boljša kakor film...ampak tud film ni zanemarljiv laugh.gif ....
knjige.....hm...hja...odvisn....kr neke romane tko za izi k sm jih brala včasih nekopujem.....kupm pa kašno knjigo k je res vredna svoje "cene" tko da mam že kr lepo zberko dobrih knjig doma...zadnje k so prromale na moj naslov so ble oz. je bla zberka knjig Douglasa Adamsa ...ki vsebuje tud štoparski vodnik po galaksiji ....mislam njegove knjige so res dobre...čeprav mi še ni uspel vseh prebrat oops.gif ..ampak mislim da bo alkimist moj naslednji nakupovalni "podvig" rolleyes.gif

kimKnjiževna

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#5 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 02 February 2005 - 07:22 PM

Kim

Alkimist je res v redu knjiga, se ob branju marsikaj zamisliš... Ravno včeraj smo jo kupili tudi sodelovki za rojstni dan. Ti svetujem, da jo prebereš.


LP N
  • 0

#6 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 02 February 2005 - 07:55 PM

nadi hvala ti IPB Image...
sej približno mi je jasno da bi naj bla knjiga dobra....sam sej veš....potrditve so zmer dobrodošle oops.gif

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#7 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 02 February 2005 - 08:20 PM

Alkimist je super, sploh pa so knjige Paula Coelha vse o.k. Preberite njegovo knjigo Ob reki Piedri (neki takega), super, res super....
  • 0

#8 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 02 February 2005 - 08:23 PM

morem rečt da me veseli da se vas kr neki "spozna" na knjige.....hm.... biggrin.gif
kaj pa knjige Douglasa Adamsa?

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#9 sončica

sončica

    sramežljivec

  • Člani
  • 66 posts

Posted 03 February 2005 - 07:20 AM

Jaz sem prebrala knjigo Ob reki Piedri sem sedela in jokala, pa mi je super knjiga, sem pa sama tudi slišala za tole knjigo Alkimist in je moja naslednja izbira ob obisku knjižnice.
  • 0

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 February 2005 - 09:25 AM

Jaz berem pa vse, razen knjig "pomagaj si sam in bog ti bo pomagal" (sem spada tudi Paolo Coelho - sem se že lotila branja njegovih knjig in sem jih tudi samo odložila).
Drugače so mi pa dobre od Lance-ja Armstronga (ki opisujeta njegovo bojevanje z rakom), potem Gejša (Arthur Golden), vse knjige Mira Gavrana (najboljša je Pozabljeni sin) in Slavenka Drakulić. Pa še bi se kaj našlo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 03 February 2005 - 02:49 PM

sonchika......hm....hja veš s tem kako in komu bog pomaga ....jst neverjamem nč...nažalost al na srečo sm ateistka....kakor koli...dejstvo našega življenja je...da nam nihče nebo pomagal, če si nebomo sami...pa če se s tem sprijaznemo al ne....
jst si sposodla danes Alkimista....če bo dober ga bom tud kupila...ga preberem pa vam sporočim....
naslednja knjiga bo definitivno štoparski vodnik po galaksiji...

moreš pa tud razumet da ma vsak svoj okus...eni ljubezenske romane, drugi psihološke, zf.....kakor koli uzameš....more bit različn okus....

hvala za razumevanje

kimRazumevajoča

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 February 2005 - 03:02 PM

Ne, sej nimam kaj proti temu, da ljudje berejo takšne knjige. To je popolnoma njihova odločitev. Napisala sem samo, da jih sama ne maram. biggrin.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 03 February 2005 - 03:10 PM

upoštevam tvoje mnenje... 8)
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#14 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 08 February 2005 - 08:59 PM

jaz si knjige izposojam in sicer veliko berem; romantične zgodbe ali pa kriminalke. ALi pa kako znanstveno fantastiko, ampak so mi bolj všeč ZF filmi z dobrimi učinki.
Nazadnje sem si izposodila Mi, otroci s postaje zoo, ker so vsi tak hvalili to knjigo... No, prebrala sem jo in mi je bla všeč.
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#15 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 09 February 2005 - 04:31 PM

hehe smile.gif
mi, otroci iz postaje zoo....je bla moja najstniška knjiga....ampak pomoje mi je dala vedet da tega nikol v življenju nebom počela...sem jo prebrala menda ene 5x in je vseskup tok nazorno napisan....da kr hudo

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#16 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 February 2005 - 04:33 PM

Meni je bila pa precej moreča (nasploh so mi knjige o tej tematiki tako moreče, da se jih raje izognem. Sej, kakšne pa naj bojo, če pa je tako življenje samo po sebi moreče).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#17 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 09 February 2005 - 04:36 PM

hja.... nevem...enim je dost stvari še tabu tema..... men nobena knjiga ki je dobra ali življenska ni moreča...
morijo me kvečjemu kašni ljubezenski romani smile.gif
sicer pa sej veš...vsak ma svoj okus wink.gif

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#18 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 31 March 2005 - 07:45 PM

khm oops.gif ...prvlekla sm staro temo o knjigah naplano, da nebom nove odpirala...ker bi potem mogla samasebe zaklepat twisted.gif
v temi prosti čas sem zasledila, da punce zlo veliko berete.....res....in me zanima, če katera že prebrala od
- Dana Browna The DaVinci Code
- od Adamsa celo zbirko?
- od j.r.r Tolkien The Lord of the Rings, The hobbit in The Silmarillion


in zanima me še, če katera ve kdo je napisal knjigo Kdo je Naslednji
in nasplošno...katere knjige so vam všeč?

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#19 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 31 March 2005 - 07:59 PM

najljubši avtorji že neki časa:
jeanette winterson
banana yoshimoto
virginia woolf
david leavitt
douglas coupland


slovenski pa:
polona glavan
andrej blatik
aleš čar
mojca kumerdej
nejc gazvoda

itak mi je poklicna deformacija branje ...

smile.gif

  • 0

#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 31 March 2005 - 08:05 PM

Nekje je bil omenjen Mali Princ ... napisal ga je Antoine De Saint - Exupery. wink.gif Je pa to knjiga, ki je zame nepozabna in kultna ... je pa res, da jo je treba brat s srcem. Moja mami je kupila kar dva izvoda, ne vem zakaj, ampak me tudi ne moti ... še vedno jo včasih vzamem v roke in preberem kakšen odlomek. wink.gif

Drugače pa je meni ena najboljših knjig Metulj, napisal pa jo je Henri Charriere. Po dedkovi smrti sem malo kopala po njegovih stvareh in si za spomin vzela to knjigo, ki je bila njegova najljubša. Šele ko sem knjigo prebrala do konca in bila totalno prevzeta nad njo, sem se posvetila zavihkom platnic in tam prebrala, da je to dejansko resnična zgodba tega pisatelja in moram rečt, da sem ostala brez besed ... res knjigo toplo priporočam, ne bo vas razočarala.

Zelo mi je bila tudi všeč knjiga Neskončna Zgodba, ki jo je napisal Michael Ende in sem jo prebrala že ene trikrat. oops.gif Je pa knjiga nekakšna pravljica, torej zgodba se odvija v domišljijskem svetu, vendar pa je vse skupaj napisano tako privlačno in mojstrsko da te dobesedno posesa notr. Zgodba je vseskozi tako slikovita in napeta, da ne moreš nehat brat. Jst bi jo označila za eno tistih pravljic, ki jih zares lahko cenijo samo odrasli ... ker ima edinstveno sporočilo in je ena tistih knjig, ki jih nikoli ne bom pozabila.

Drugače pa sta tle še dve knjigi, ki sem se jih trenutno spomnila in sta pravi za lahkotno poletno branje, ker sta duhoviti do zadnje strani:

Goran Tribuson - Če Ne Bo Hujšega

Kathy Lette - Zlikane Gube, Štrleči Balkoni


Če se pa ob teh dveh knjigah ne nasmejete do solz, potem je pa nekaj narobe z vami ... resno. biggrin.gif wink.gif

Drugače mi je pa všeč tudi nekaj knjig, ki ste jih tle že predhodno omenili ... DaVincijeva Šifra ter Hobit in zbirka Gospodar Prstanov.

P.S. Ful se mi je tudi v spomin vtisnila knjiga Brata Levjesrčna pisateljice Astrid Lindgren, ki sem jo brala že v osnovni šoli in je še do sedaj nisem pozabila ... takrat sem bila v knjigo naravnost zaljubljena. Zdaj pa se jo spet že nekaj let spravljam brat, pa si je še zdej nisem sposodila ... me prav firbec matra, če mi bo spet tako všeč, ker sem že itak čisto vse pozabila.

Pa sam tole še ... sem se spomnila še ene trilogije, ki mi je bla tud fuuuuul všeč. Trilogija Ognjeni Veter, ki jo je napisal William Nicholson, je pa sestavljena iz treh knjig - Vetrna Piščal, Mojstrovi Sužnji in Ognjena Pesem ... ma vse tri boste prebral na en mah, res. wink.gif

Evo, zdej sem pa res nehala ... sam kaj ko tak rada berem, pa si ne morem pomagat, da neb tle napisala celga romana. oops.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users