Jump to content


Menstrualne skodelice


  • Please log in to reply
1011 replies to this topic

#1001 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 21 April 2020 - 06:39 AM

Črna je dobra izbira :D Jaz imam živo roza Masmi in se po 2 letih že tudi ponekod pozna zabarvanost.

Sem super zadovoljna, ampak sem ugotovila, da lahko spušča, če se mi mudi z vstavljanjem, tako da tehnika vstavitve vsekakor je pomembna.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1002 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 April 2020 - 10:19 AM

Ste poskusile kdaj z vodikovim peroksidom pri obarvanosti? Jaz sem jo vsake toliko po koncu cikla čez noč zaprla v majhen steklen kozarček s peroksidom (od kakega pesta recimo), pa vsake toliko se malo pretresla, da je prišlo povsod zraven. Sicer po 13 letih uporabe ni taka kot prvi dan, ni pa hujšega.

Jaz iščem kakšno mehkejšo zdaj, mooncup še vedno ne dobim notri, grozno ne boli pri vstavljanju.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1003 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 April 2020 - 11:00 AM

Jaz nisem zadovoljna z Masmi, zdi se mi pretrda in skos mi spusca pa sem probala ze razlicne nacine vstavljanja. Prav mi pride samo prvi dan ali dva, ko imam tako mocno, da bi si brez nje morala vlozek se ponoci menjat na dve uri.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1004 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 30 May 2020 - 07:59 PM

https://floweretcup....e-menstrual-cup

Zanimiv koncept.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1005 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 28 July 2023 - 08:51 PM

Obujam temo. Zanima me, če ste po porodu morale presedlat na večjo številko skodelice. Masmi S mi ni več ok...
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1006 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 July 2023 - 08:57 PM

Jaz imam Masmi L, ta velikost naj bi bila za po porodu. Pred njim je nisem uporabljala in ne morem primerjat, mi je pa v redu.
Zdaj gledam in za S itak pise: Za ženske, mlajše od 18 let, ki še nimajo rednih spolnih odnosov.
Je pa na Ecco-Verde ful cenejsa kot drugje.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1007 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 28 July 2023 - 09:09 PM

Jaz sem imela 10+ let Mooncup (manjšo). Po porodu je nikakor nisem uspela vstavit in spravit ven brez bolečin, tako da en čas nisem uporabljala nobene sploh. Kasneje sem si kupila OrganiCup (manjšo), je precej bolj mehka in je šlo bolje. Zdaj po 2. mi pa najbrž ravno to narobe hodi, da je tako mehka, ker se težko čisto odpre notri in je potem malo tombola, a bo držalo ali ne. Pa včasih mi rada sama od sebe dol zleze, kar se mi prej ni dogajalo. Tako da ne vem, katero bom poskusila naslednjo 🤷‍♀️
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1008 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 28 July 2023 - 09:13 PM

Neka akcija je na Ecco Verde ja. 2018 sem v akciji za Masmi dala 17€. Včasih se take brezveznosti spomnim. Fino, da se te zadeve niso bistveno podražile. Verjetno bom to, ker mi je ustrezala (nimam pa s čim za primerjat).

Tole z velikostmi mi je čudno, ampak se mi zdi, da sem imela S.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1009 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 28 July 2023 - 09:16 PM

Anouk točno takšne težave imam jaz tako pri vstavljanju, da se mi ne razpre, kot tudi pri lezenju dol. Imam pa Masmi L, ki je po porodu. A si je katera odrezala tist špic in kako? Meni kuka ven in ko se usedem ga seveda čutim. Spomnim se, da sem si pri prejšni ta špic odstranila s škarjami, pa je bil potem še bolj oster rob in me je tudi motilo.
  • 0

#1010 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 July 2023 - 09:18 PM

Potem si je ne vstavis dovolj globoko, ce ti pecelj ven gleda. Zato ti tudi ven leze.
Jaz nisem imela nikoli nobenih tezav z vstavljanjem in odstranjevanjem, uporabljam jo pa od 8 mes. po porodu.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1011 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 28 July 2023 - 09:22 PM

Če jo višje potisnem, se mi sploh ne razpre, kot da je višje gor preozko, ne vem. Sem poskusila obe varianti zlaganja in nobena ni posebej uspešna.
  • 0

#1012 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 29 July 2023 - 05:27 AM

Jaz mam tudi masmi L, spico sem odrezala se mi pa tudi ne razpre vedno.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users