Jump to content


Photo

KLOPI


  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#1 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 08 April 2007 - 10:49 AM

včeraj sem bla na eni turi , teku po gozdu.In sem kr dosti razmišljala o teh malih nevarnih klopekah.Študiram da se bom šla cepiti.Ampak kam se naj grem sploh cepit ermm.gif A me ah osebni zdravnik tud cepi?
kako se zaščitite proti klopom? A vas je kaj strah? Mene je zadne cajte zelo, ker sem velik po gozdovih smile.gif
  • 0

#2 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 April 2007 - 10:54 AM

Briga me ... proti klopnemu meningitisu sem cepljen. Ne, tega osebni zdravnik ne more ... v LJ greš nekam na Zaloško, kako to pri vas zgleda pa ne vem. smile.gif Zna bit, da boš morala v Celje it.

Sicer pa ... ko sem v hosti, če slučajno sem, ker hard endura nimam več ... ampak kljub temu - sem mimo veliko prej preden klop pade dol laugh.gif
  • 0

#3 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 08 April 2007 - 10:58 AM

Včeraj sem bla ziher da ga bom kje našla, ga nisem, mogoč sem bla prehitra biggrin.gif sej jaz se tud ne sekiram preveč, ampak bedno mi je, grem v gozd, da se mal sprostim, uživam, nardim neki za zdraje, pol na koncu pa lah človek sam kako bolezen faše smile.gif In na koncu vsake tri minute pri sproščanju v gozdu, poštudiram na klopa. smile.gif

kaj pa ta mazila proti klopom?Kaj pomagajo?
  • 0

#4

  • Guests

Posted 08 April 2007 - 11:19 AM

Moram opozoriti, da zaradi klopov ne dobiš samo meningitis, ampak tudi boreliozo. Sem jo dobila pred leti, težava je pa v tem, da za boreliozo ni cepiva.
Tako da če ste cepljeni proti meningitisu, to še ne pomeni, da lahko brez zaščite prosto tekate po travnikih in gozdovih. Nočem strašiti, samo opozarjam, ker borelioza (sploh če se je ne zdravi takoj), lahko povzroča hude težave (v končni fazi tudi invalidnost). Zato previdnost ni odveč.
  • 0

#5 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 08 April 2007 - 11:56 AM

Boreliozo ima od mame prijateljica, in je bilo zelo hudo z njo. Sedaj se je malo stanje izbošljalo, bil aje pa eno leto na boliški, in niti peš ni mogla v trgovino.Skos se ji je vrtelo , uhe je mela zamašene, oči čist zabuhle, obraz....Res je bila boga. Pravi da so ji sedaj pomagali antibiotiki.
  • 0

#6 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 08 April 2007 - 11:56 AM

Jaz sem pretekle dni veliko delala po njivah in gozdovih, praktično sem bila po 10h v stiku z zemljo in travo, pa niti sledu o klopu. Malo presenetljivo, je pa res da nikoli ne veš kje ga lahko fašeš, tudi zelenice ob hišah in blokih niso varne, pa se ljudje ki ne hodijo v hosto redko cepijo proti meningitisu, kar je glupost prve stopnje.
Pri šestih sem na šolskem igrišči fasala klopa in z njim meningitis. Tudi veliko drugih otrok je pobiralo dosti klopov z igrišč in kakih atrijev.
Sem pa razmišljala o cepljenju, sicer čez kak mesec dva, v sklopu še nekih drugih cepljenj. Tudi FF organizira cepljenja za študente na Aškerčevi, pa sem nažalost prepozno opazila obvestilo (cepljenje bilo ravno nekje 2 tedna nazaj). Na Zaloško se je dobro it pozanimat v zvezi s tem, kot je rekel Sajk.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#7 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 April 2007 - 12:28 PM

Nila - vem, ampak se boreliozo zaradi kolobarjev opazi, meningitisa pa če se pravs pomnim sprva ne zaznaš in imaš lahko fin cirkus ...?
  • 0

#8 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 08 April 2007 - 12:31 PM

QUOTE(sajk @ 8. 4. 2007 - 13:28) View Post

zaradi kolobarjev opazi,


okoli oči? smile.gif Kakšen je to fin cirkus smile.gif mal se hecam. lah zbrišeš ta post, sej si glavni smile.gif
  • 0

#9 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 08 April 2007 - 12:37 PM

jaz sem včeraj tudi po gozdu hodila, pa na srečo nisem nobenega fasala!
Lani pa smo šli fant,jaz in njegov pes(novofundlandec) po tej isti poti kot včeraj, pa ko smo se vrnili sva s fantom prečekirala psa , prisežem da je mel ene 5o klopov, naju je skoraj kap, potem smo full časa ven spravljali
jaz si že nekaj let obljubljam da se bom šla cepit, moraš se it baje 3krat ,stane pa cca.16.000(to je še v SIT) biggrin.gif
  • 0

#10 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19741 posts

Posted 08 April 2007 - 01:36 PM

Midve s sestro sva enkrat približno 5 min hodile po gozdu in potem prišle nazaj k vikendu, nakar sva zagledali, da nama nekaj deset klopov leze po vsaki hlačnici posebej in jih je oči kar s fino ostrim nožom dol spravljal, sva očitno na gnezdo stopile ohmy.gif

se pa sicer name vedno kakšen spravi, ampak hvalabogu kakšnih problemov z njimi nisem imela smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#11

  • Guests

Posted 08 April 2007 - 04:31 PM

QUOTE(sajk @ 8. 4. 2007 - 13:28) View Post

Nila - vem, ampak se boreliozo zaradi kolobarjev opazi, meningitisa pa če se pravs pomnim sprva ne zaznaš in imaš lahko fin cirkus ...?


Ta kolobar ni pravilo. Nekaterim se sploh ne pojavi. Meni se na srečo je.
Drugače pa imaš lahko kolobar na mestu, kjer ga težko opaziš (recimo pod lasmi, na hrtu itd.) in ta kolobar potem čez čas izgine, ti pa lahko vseeno pošteno zboliš. Ma ni se za hecat s tem, res.

Aja, pa živali tudi lahko dobijo meningitis in boreliozo, zato je treba tudi njih zaščititi.
  • 0

#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 April 2007 - 05:29 PM

Proti meningitisu so mene cepili kar v sklopu faxa. V zdr. domu za študente. Se je pa potrebno dvakrat ali trikrat zapored cepiti (v roku nekaj mesecev), kasneje pa na vsakih 7 let.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 08 April 2007 - 05:44 PM




No, jaz sem pa priljubljena tarca teh pizdecov smile.gif Ziher ene 10sem jih imela skozi zivljenje.Najvecja kriza je pa bila,ko sem bila ene 6let stara.Klopa sem imela v glavi in sicer mesec in pol.Glavo sem imela vso rdeco,praskala sem se vsepovsod..Ko smo pa pogruntali ,kaj je narobe z mano so ga odstranli z maslom(al kremo).V glavnem nekaj mastnega mora bit,zato da se zadusi in treba je pazit da gre celi ven.
Tisto poletje sem fasala 15inekcij na vsaki nogi proti meningitisu itd.Hodila sem na redne masaze,ker so se mi misice takrat razvijali in malo je manjkalo, da bi se mi skrcili(prepozno smo zvedli za masaze).
Zadnji klop sem fasala predlani na neki trati.Sele ko me je zacelo srbet sem opazla to majhno posast.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#14 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 08 April 2007 - 06:04 PM

hehe pol je ta tema ustvarjena prav zate wink.gif
  • 0

#15 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 08 April 2007 - 06:21 PM

Pa čaki, Luminelle ti si pol mela meningitis ali ne? Pa si zdaj imuna?

Jaz se spomnim prav peklenskih glavobolov, pa hiper občutljivosti na svetlobo. Pa še ko so mi uno tekočino iz hrbtenici ven jemali sem se drla ko da me trgajo demoni. Sam takrat sem se tak in tak drla za vsako figo smile.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#16 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 08 April 2007 - 07:37 PM




Glavobole se spomnim,da sem imela.3/4 obraza je bil v rdecih lisah oz."madezev".Za sonce pa ne vem kako je bilo.Zivo se pa spomnim inekcij.Vkas dan se dobila 2.Torej 1 na desni,1na levi.Takoj sem zvohala zensko,ki je prihajala in sem se jaz skrivala pod mizo.Komaj so me ven dobli.Grozno no...
Zadnjic ko sem jo dobila sem spizdla v drugo sobo in sem lezala 1dan na postelji.Doben me ni dobu iz sobe.Tega se prav spomnim.Za masaze mi je mama povedala.Tekocina se je nabirala in so mi mogli misice razstegovat pa take:)brrrr
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#17 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 April 2007 - 08:44 PM

Kaj a zdej ste pa vse mele meningitis? blink.gif
  • 0

#18 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 April 2007 - 09:37 AM

Jst sem tud cepljena pred meningitisom že več kot 10 let. Pred leti je zbolel nekdo v družini in je blo full hudo, je komaj preživel pa smo se šli potem vsi cepit pa še zraven gozda sem doma. Ampak na srečo se sploh ne spomnim, kdaj bi imela kakšnega klopa pa upam, da ga tudi ne dobim, ker mi je to toooooook odurna žival, da me je groza že če samo pomislim nanjo! Fuj! Groooooooous!! yucky.gif whip.gif Mi je pa boga moja psička, ker jih zmer faše! sad.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#19 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 April 2007 - 09:42 AM

Ja psi so vedno polni tega. Bližje so tlem zgleda smile.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#20 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 09 April 2007 - 10:53 AM

proti klopom se ne cepim, ker me itak ne marajo preveč. Včasih pa uporabim tisto mazilo, če grem na izlet...Pesjanko in mačovje im apa Frontline ki ga vsak mesec šibem sproti gor in tud ni problemov. Ga pa vseeno preglejujem po sprehodu in nepovabljene goste zažgem! Immo pa še fino pinceto za prijemanje klopov in jih res fajn ven dobiš.
  • 0
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users