Jump to content


Photo

Zagovor diplomske naloge :)


  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#81 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 27 November 2005 - 07:14 PM

QUOTE(anch)
sonchika..ne gledam tolk na studij...bolj me potem skrbi delo...kaj bom delal in ce mi bo to vsec...en vem,....se mam neki cas az odlocitev...


anch ko ugotoviš sporoči pa povej na kak način si se odločla k se men tut ne sanja najbol kaj bi jaz počela

una svetovalna delavka je pa na šoli za drek mešat k karkoli prašaš ne ve
JAOOOO ZA KAJ JO KEJ MAJO
DA BI STALA TAM IN BLA ČEDNA KR NE KR NIII
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#82 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 November 2005 - 07:36 PM

Svetovalka ne bi bila svetovalka, če bi ti rekla, vpiši slovenščino. Ali pa kaj drugega. Ona je tam, da svetuje, ne ukazuje. smile.gif
Tudi mene ni zanimalo prav nič, sem pa vseeno našla nekaj za študij.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#83 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 27 November 2005 - 07:47 PM

QUOTE(sonchika)
Svetovalka ne bi bila svetovalka, če bi ti rekla, vpiši slovenščino. Ali pa kaj drugega. Ona je tam, da svetuje, ne ukazuje. smile.gif
Tudi mene ni zanimalo prav nič, sem pa vseeno našla nekaj za študij.


ko bi sej rekla vpiš to pa bi jaz pridno in poslušno to naredla al pa bi ji rekla naj se gre solit in debata končana

ampak neeeeeeeeeeeeeeeeee

ona je tak flegma da karkoli jo prašaš je njen odgovor : NEVEM
da ne govorimo o tem da se ji sanja ne o bolonskem sistemu
aja točn če pa že kej odgovori je pa vsaka druga beseda A RAZUMEŠ- ko bi lahk vidla da jo gledam ko tele v nova varat in da blage veze nimam kaj mi govori, dvomim če sploh sama ve o čem blebeče

koza smotana
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#84 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 27 November 2005 - 08:37 PM

bom sporocila...ampak dvomim, da bo to kej velik prej k pa zadnjo noc pred oddajo vpisnic biggrin.gif
  • 0

#85 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 29 November 2005 - 01:35 PM

QUOTE(sonchika)
Če se nočeš učiti na pamet, so prava znanja tehnična.

to je pa 10.000% res :!: sam je problem, če ne razumeš... tko da zato ej posvoje ta študij tešek, ker dokelr ne razumeš, se lahko še ne vem kolk piflaš, pa ti ne bo pomagal twisted.gif
ne vem... men je blo glih to dobr biggrin.gif čeprov bi tud pravo lahk nardila, ker sem se znala tud piflat (sam to je men bedno) rolleyes.gif čeprov v končni fazi si tud pravo mogu razumet in ne bit sam napifan.. a ne?

  • 0
Posted Image

#86 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 29 November 2005 - 02:06 PM

Hej, pa saj obstajajo informativni dnevi, pa katalogi predavanj... Malo pa že moraš vedeti, kaj te veseli, kaj hočeš delati. Pa kateri poklici so "in" je verjetno tudi dobro vedeti, da veš, kje so največji izzivi, kje je najbolj pestro... Kaj jaz vem, genetika, mednarodni odnosi, politologija, itak da pravo, ekonomija, jeziki za prevajalstvo, računalništvo, informacijske vede. Tega je full. Če pa človek zabluzi eno leto, ker se pač "ne najde", pa tudi ni največja tragedija na svetu. Ali pa greš na višjo šolo, pa pol končaš diplomo, ali pa magisterij. V razno razne svetovalke pa tudi jaz ne verjamem, niti površinsko ne. :bball: idea.gif Google bi znal vreči ven kup informacij in nasvetov, če vpišeš notri creer selection, ali kaj podobnega. Torej, veselo na gugelj, pa povejte, če kaj pomaga.
  • 0

#87 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 29 November 2005 - 02:09 PM

Tamle sem se zatipkal: career selection sem hotel natipkat.
  • 0

#88 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 29 November 2005 - 03:14 PM

Sej maš popravi tipko. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#89 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 29 November 2005 - 03:55 PM

Pa nimam lovskega psa, da jo poišče. :dontknow:
  • 0

#90 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28979 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 29 November 2005 - 04:01 PM

QUOTE(Errol)
Pa nimam lovskega psa, da jo poišče. :dontknow:


ko pregleduješ svoj prispevek, imaš v desnem zgornjem kotu tri knofke: citat, spremeni, x. za popravljanje izbereš spremeni, spremeniš tekst in ga ponovno pošlješ. simple. wink.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#91 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 29 November 2005 - 04:24 PM

errol, slisi se simpl, sam se dalec ni tak..
  • 0

#92 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 30 November 2005 - 08:30 AM

Itak. Imam pa malo pojma, kako je to, ker jaz full dolgo nisem vedel, kaj bi. Pa pol sredi faksa, ko sem videl, da vse, kar mi govorijo na predavanjih, nima nobene realne podlage. Pol sem pa iztuhtal, da moram jet ven študirat in sem porabil kar veliko časa, da sem dobil štipendijo... Nekako je ratalo, itak da ne popolnoma, ma se nimam kaj pritoževat. Če bi imel samo še par gramov več pameti v glavi, bi bilo pa sploh super. Hm, res je, kar ima ena v podpisu, da vsak pokonča samega sebe in ne drugi...

Okej, malo sem hotel pomagat. Na guglju pa res svašta najdeš. Hajdi, pišite, kaj ste iztuhtale. Uživajte (če lahko v tej plundri)!
  • 0

#93 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 30 November 2005 - 05:50 PM

res da je vsaj 50% znanja, ki ga da fakulteta bolj kot ne nekoristna (sploh na UNI študiju, ki je bolj akademski/teoretični in ne tolk poklicni...by the way - to je tudi v definiciji študija, mislim kot razlika med VSŠ in UNI študijem!). Sam zato ni treba, da grejo vsi sloveski študetje študirat ven rolleyes.gif ... najbolj pomembno znanje dobiš v službi z izkušnjami in točno takšne, kot ji potrebuješ za konkretno delo... na faksu dobiš eno osnovo, pol je pa tolk različnih možnosti, kje se zaposliš, da ti noben faks ne more dat 100% pravo in vso znanje za določen poklic oz. delovno mesto!
  • 0
Posted Image

#94 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 01 December 2005 - 08:45 AM

Moj point ni bil v tem. Kar se akademskosti oz. teorije tiče: vsaka stroka ima svoje teoretične/filozofske temelje, ki jih je pač treba poznati vsaj v osnovnih potezah. Res ni treba vsakemu iti v tujino. Dobro pa je, da se na nek način odlepiš od staršev, da si sam odgovoren za vse in da ti tastari ne stojijo za ritjo z božanjem in/ali denarnico. Ampak to je druga zgodba in druga šola. Moj namen je (bil) pomagati pri razmišljanju in iskanju odgovorov...
  • 0

#95 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 01 December 2005 - 03:18 PM

QUOTE(Errol)
Pa pol sredi faksa, ko sem videl, da vse, kar mi govorijo na predavanjih, nima nobene realne podlage. Pol sem pa iztuhtal, da moram jet ven študirat in sem porabil kar veliko časa, da sem dobil štipendijo...

sej ne rečem... ti si vsaj šel v tujino študirat, ampak tko, men se zdi pa ful bedno (sorry sam res) glih to kao... "ej to kar mi govorijo prfoksi je kr neki, jst tega ne bom rabu... študij je brezvezen tuki..." in pol recimo nehajo študirat. Zato pravim, ok ti si vsaj šel drugam študirat, drugi pa nehajo. Men se zdi, da folk tud mal ne more potrepet. Če je neki bedno ali pa se ti zdi nekoristno, to ne pomeni, da ti faks čist nič more nič dat.

Sej ne me narobe razumet, sam kr alergijo dobim, ko kakšen tolk pametno izjavlja "ej kar na faksu govorijo nima realne podlage" IPB Image o fak, kot da oni so pa tolk pametni, da se kr kadi, zdej k so to ugotovil rolleyes.gif češ ostali, ki tuki študiramo tega sploh nismo opazl, ampak za nas je to dost dobr, njim pa tega ni treba poslušat IPB Image ... whatever

  • 0
Posted Image

#96 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 02 December 2005 - 08:42 AM

Hm, ne poznaš zgodbe, pa tudi jaz nisem preveč pazil na natančnost izražanja. Pač, ugotovil sem, da so teoretične podlage, na katerih je počivala interpretacija snovi, presežene (zastarele), ker tisti čas enostavno neke literature in spoznanj (v Lj.) niso poznali in upoštevali. Jaz sem še naprej hodil z veseljem na faks in užival v študiju stroke, ker me je sam študij zanimal. Bral sem tudi druge reči, ne samo predpisane za izpite. Vmes pa sem iskal šolo, kjer bi lahko dobil najboljšo možno izobrazbo in širok pogled. Z mojimi prfoksi pa se še vedno dobro razumem in sedaj gledam le tisto, kar so mi dali dobrega. In tisto skušam vračati na drugih. Treba se je varovati tega, da razlike v pogledih ne zvedemo na osebni nivo, ker tako postanejo nepremostljive in se dalje samo še vulgarizirajo.
  • 0

#97 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 02 December 2005 - 02:44 PM

sem poudarla vmes (2x z "sej ne rečem" in "ne me narobe razumet"), da ne mislim konkretno nate... ampak na vse tiste, ki nehajo študirat SPLOH, ZA VEDNO zato ker "ugotovijo", da jim faks ne bo dal nič pametnega.

Ok, ti si pač pričakoval in hotel več in si šel študirat drugam... jst pa pričakujem, da mi bo služba in izkušnje dalo tisto kar rabim za delo, faks je pa ena splošna osnova. Precej je blo koristnega, velik nepotrebnega... ampak z učenjem velike količine snovi človek tud trenira možgane in si dokaže, da je sposoben se tolk velik naučit.

End of story.

  • 0
Posted Image

#98 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 29 January 2006 - 11:32 PM

QUOTE(Errol)
Itak. Imam pa malo pojma, kako je to, ker jaz full dolgo nisem vedel, kaj bi. Pa pol sredi faksa, ko sem videl, da vse, kar mi govorijo na predavanjih, nima nobene realne podlage. Pol sem pa iztuhtal, da moram jet ven študirat in sem porabil kar veliko časa, da sem dobil štipendijo... Nekako je ratalo, itak da ne popolnoma, ma se nimam kaj pritoževat. Če bi imel samo še par gramov več pameti v glavi, bi bilo pa sploh super.


in kaj si študiral, da se je ta napredek zunaj tako poznal?
menim, da ni v vsaki stroki nujno tako velikega razkoraka med tu in tam.
in nevem kaka garancija je tujina za boljšo kvaliteto študija. lahko prideš na bistveno boljše, lahko pa ne.
in, je res tujina pogoj da se odlimaš od staršev? (mi provincjalci s tem obavimo nekako pri osemnajstih)

(btw tudi sama računam v ponaslednji sezoni na eno izmenjavo, samo ne pričakujem neke revolucije od sistema, socializacije. in se mi zdi tujina kul opcija. ne zdi se mi pa tak kvizko, da bi kar povprek vse premagal)
  • 0

#99 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 30 January 2006 - 09:51 AM

Jaz sem po izobrazbi družboslovec in humanist. Razkorak v teoretičnih izhodiščih strok s tega področja je bil velik, ker je bil ideološko pogojen. To ne pomeni, da so bili nekateri avtorji prepovedani, problem je bil v tem, da jih veliko naša univerza enostavno ni poznala (razen zelo redkih izjem). Resnici na ljubo, te izjeme so še vedno izjeme, ker so toliko naprej. V tujini na splošno pravijo, da smo po diplomi tehnično, Tanjči bi rekla, neživljenjsko, dobro pripravljeni, manj pa v frišni službi obvladamo praktično plat dela. To je res, in nasprotno velja za Ameriko, ki jo bolje poznam. Smo tudi manj intelektualno iniciativni, ker pri nas študentje še vedno premalo sprašujejo (po domače, ne težijo prfoksom z neprijetnimi vprašanji...). Zelo res je tudi, da naše univerze ne vzgajajo v akademskem smislu, zgolj posredujejo neko znanje. V Ameriki se "resen" študij začne šele po diplomi, do tja je za naše razmere pis of kejk. Do doktorata nisi deležen le znanja, temveč tudi vzgoje v profesionalni drži in obnašanju. No ja, tudi tam se najdejo primerki, ki jim vse šole niso nič zalegle. Upam, da kaj pomagam, kar sprašujte, če mislite, da sem v pomoč...
  • 0

#100 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 30 January 2006 - 08:06 PM

aha. recimo da razumem. in do neke mere strinjam. kul smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users