Jump to content


Photo

Nezemljani - ali smo sami?

vesoljeNLPsrečanje stik znanstvena fantastika sončni sistem planet psevdoznanost

  • Please log in to reply
117 replies to this topic

Poll: Ali smo sami? (36 member(s) have cast votes)

Ali verjameš v obstoj nezemljanov?

  1. DA - absolutno. Nemogoče, da smo v tako ogromnem vesolju sami. (23 votes [57.50%])

    Percentage of vote: 57.50%

  2. DA - moj najboljši prijatelj je vesoljec. (3 votes [7.50%])

    Percentage of vote: 7.50%

  3. MOGOČE - dopuščam možnost, da obstajajo. (8 votes [20.00%])

    Percentage of vote: 20.00%

  4. NE - ne sprašuj bedarij. Iz katerega planeta si? (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. NE - ker če bi, bi o tem obstajalo več dokazov. (1 votes [2.50%])

    Percentage of vote: 2.50%

  6. NEODLOČEN(A) - o tem dejansko še nisem razmišljal(a) (2 votes [5.00%])

    Percentage of vote: 5.00%

  7. ET phone home (3 votes [7.50%])

    Percentage of vote: 7.50%

Vote Guests cannot vote

#41 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27037 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 28 September 2012 - 01:40 PM

:yes: Se strinjam z obema.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#42 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 28 September 2012 - 02:45 PM

Verjamem, da se na kakšnem planetu s podobnimi pogoji kot na našem, ravno v tem trenutku začenja evolucija in mogoče kje končuje v taki obliki kot tu. Ali pač v čisto drugi. Ob tako velikem vesolju je možnosti nešteto.

Ampak težko pa verjamem, da bi nezemljani na Zemljo v svojih okroglih avijončkih hodili seksati :D



Kaj pa matrica? Je katera že kdaj razmišljala o možnosti česa takega?
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#43 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 03:25 PM

Ras v vesolju je toliko, da si sploh ne moremo predstavljati. Mi smo jim trenutno zelo zanimivi, ker se na Zemlji dogajajo pomembne stvari, katerim ni bilo enakih v celotnem vesolju (mislim na duhovni razvoj). Ampak je to spet tema, o kateri bi lahko dooolgo pisala.


Immortelle, če boš kdaj imela čas in voljo po pisanju, bom z veseljem prebrala...:)

Pohvale za stvaritev zelo zanimive teme :)

Sama sem podobnega mnenja kot Immortelle. Verjamem pa tudi, da obstajajo različni planeti z različnimi oblikami energije, ki so za nas "nezemljani". Verjamem v dušo in njeno svobodno voljo, ni mi pa še jasno kako je naša duša nastala. Prebrala sem že veliko knjig, a bi še kakšno na to temo.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#44 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 04:33 PM

Hotela sem še razložiti, kako sem sama prišla do določenih informacij o vseh teh zadevah glede nezemljanov, itd..

Že od kar pomnim, so me te stvari neznansko privlačile. Sprva sem seveda imela blazen strah (tako kot veliko ljudi danes) pred tem, da bi prišla kdaj v stik s kakšnim nezemeljskim bitjem in sem si jih vedno predstavljala kot Greye ali kakšne podobne creepy oblike, ki letajo naokoli v svojih NLPjih.
Potem sem pa začela brati, brati... ogromno knjig sem prebrala, pa strani na internetu... pa spet knjige. Takšne in drugačne. Pa predavanja, seminarji... In tako se mi je počasi sestavila zgodba, za katero čutim (intuitivno, resonira v meni), da je zelo blizu temu, kar pravimo resnica.

Če katero zanima, za začetek priporočam knjige Zecharia Sitchina. http://en.wikipedia....echaria_Sitchin

Več let sem verjela v vse to, kar pravi on, ker je tako dobro razloženo, utemeljeno in na sploh podprto z arheološkimi dokazi.
Je pa dejstvo, da to ni vsa resnica, oz. da je to le del resnice. Vse skupaj je veliko bolj kompleksno in nam skoraj nedojemljivo.

Kot je že ena napisala - res težko je razbrati iz vsega kupa takšnih in drugačnih informacij (prežetih z raznimi new age in podobnimi tendencami), kaj je tisto, kar je nekje najbližje resnici. Ne trdim, da sama poznam resnico - ampak čutim, da razmišljam v pravo smer.
Poleg tega je zdaj prava poplava knjig, ki vse po vrsti trdijo, da nam bodo razkrile "resnico" o našem nastanku, izvoru, o različnih rasah, koncu sveta in podobno - vse samo za hiter dobiček.

Zdi se mi pomembno, da se ljudje (spet) naučimo poslušati svoje srce/intuicijo in da svoje možgane in naš razum potisnemo malo na stranski tir (vem, da se sliši neumno). Ker nas razum velikokrat pelje na napačen tir in nas bolj ovira, kot bi nam pomagal.
Mislim, da bomo kmalu priča velikim spremembam - ne mislim na kakšno grozno apokalipso (čeprav bo marsikdo vse skupaj doživljal kot konec sveta), ker se bodo začeli razni sistemi rušiti, spreminjati in se bodo zamajali temelji vsega, kar smo mislili, da vemo.
Najbolj pomembno v teh časih je, da karkoli se bo že zgodilo - da se ne prepustimo strahu, paniki. Vse je tako, kot mora biti. In vse, kar se bo zgodilo, se bo zgodilo z namenom. Čeprav bo morda izgledalo, kot da se vse podira. Ampak na koncu bo vse ok. :)

  • 2

ॐ Be a voice, not an echo. 


#45 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 04:40 PM

Kaj pa matrica? Je katera že kdaj razmišljala o možnosti česa takega?


Ja. Sem veliko razmišljala o tem in tudi prebrala.
Po nekaterih teorijah dejansko smo v matrici, ampak se tega ne zavedamo. Ne v takšni, kot v istoimenskem filmu, ampak je vsak posameznik ustvarjalec lastne realnosti (saj poznate knjigo The Secret in dokumentarec "What the Bleep do we know?")


http://www.whatthebleep.com/

Nič ni določeno, razen ta trenutek, zdaj. Prihodnost ne obstaja, dokler je mi sami ne ustvarimo. :)
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#46 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 05:06 PM

Zdaj tvegam vsesplošen linč in zasmehovanje, pa vseeno....
Bom pritaknila sem še eno stvar (čeprav sem zdaj res hudo off topic, ampak se navezuje na tisto o matrici) - vem, da verjetno večina ne bo vedela, kaj s tem začeti (posebej, če ne verjamete v obstoj duše), ampak mogoče bo komu kaj znano, oz. bo kdo kaj začutil ob tem. Če ne, pa prosim kar ignorirajte. ;)

Ste že kdaj slišali za izraz "vsi smo eno"? No, jaz v to verjamem (pa, da ne bo pomote - nisem član nobenega new age kulta. Do tega sem prišla skozi leta in leta filtriranja raznih informacij, knjig, zapisov pa tudi lastnih izkušenj).
Mislim, da smo vsi del ene same zavesti (kateri lahko rečemo Kreator, Izvor, Bog, Praznina, Svetloba...). Mi sami smo Bog. Vsak od nas. Vsi smo del iste zavesti, ki se je utelesila v različna bitja (ne samo na Zemlji, ampak v nešteto dimenzijah, svetovih...), da bi spoznala sama sebe. Da bi pridobila izkušnje. In seveda največ izkušenj pridobimo s tem, ko gremo skozi razne težave in "slabe" stvari. Čeprav dobro/slabo sploh ne obstaja. To je vse samo iluzija. Zato je to življenje res neke vrste matrica. Ker mi nismo to, kar mislimo, da smo. Ampak smo za to, da bi pridobili izkušnjo življenja kot človek, ob rojstvu morali pozabiti, kdo/kaj v resnici smo.
No, zdaj prihaja čas, ko se bo vedno več ljudi "zbudilo". In bodo začutili, da dejansko obstaja nekaj več.
Tale animacija lepo ponazarja, kar sem napisala (krogla je "bog/izvor/").




Vem, da je težko dojemljivo in da se bo večini vse skupaj zdelo zgoraj napisano totalna bedarija, pa vseeno. Čutila sem, da moram deliti to z vami, če se slučajno komu zdi kaj znano. ;)

Priporočam tudi knjigo http://www.bookdepos...k/9781891824173 in če si kaj preberete o t.i. "sveti geometriji".
  • 1

ॐ Be a voice, not an echo. 


#47 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 28 September 2012 - 05:12 PM

Meni je to v vsej temi še najbolj razumljivo. Da ''ustvarjamo'' ''boga''. Me pa zanima zakaj zdaj prihaja čas.

Pa še nekaj. Če zdaj preživljam izkušnjo človeka, bo po smrti moja duša/zavest mogoče poslana nekam drugam? Oz. kaj sem potem po izvoru :)
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#48 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 05:23 PM

Meni je to v vsej temi še najbolj razumljivo. Da ''ustvarjamo'' ''boga''. Me pa zanima zakaj zdaj prihaja čas.


Ne vem, zakaj. Je pa veliko znakov, da se stvari resnično dogajajo. Spremembe.
Ena teorija je fotonski pas (google Photon Belt), v katerega smo že vstopili. Celotnemu solarnemu sistemu se zvišuje vibracija in s tem tudi bitjem/ljudem, ki smo v njem. Zemlji vibracijo dviguje Sonce, ki se je v nekaj letih zelo spremenilo (je mogoče kdo opazil, da je Sonce čisto drugačno, kot pred 10, 20 leti? Svetloba je bolj bela in bolj močna.) Tudi "čas" hitreje mineva (dejansko, ne samo, da se nam zdi).
In ta dvig vibracije pomeni marsikaj - dvig zavesti, spremembe na Zemlji (možen je tudi zasuk polov), nekateri pravijo, da se nam že spreminja tudi DNK.
Sicer pa je to prehod iz enega obdobja v drugega (tudi majevski koledar pravi, da gre samo za zaključek nekega cikla - ne za konec sveta, ampak za konec nekega obdobja, ki prinaša začetek drugega).

Je pa o tem ogromno na internetu napisanega - tako dokazi za to, kot tudi dokazi proti. Vsak si naj sam ustvari svoje mnenje. ;)
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#49 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 28 September 2012 - 05:28 PM

Hvala za odgovor. Bom bolj podrobno prebrala to temo in tvoja priporočila.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#50 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 September 2012 - 05:30 PM

Kaj pa matrica? Je katera že kdaj razmišljala o možnosti česa takega?


:yes:

Immortelle, res zanimivi zapisi.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#51 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 September 2012 - 05:33 PM

(je mogoče kdo opazil, da je Sonce čisto drugačno, kot pred 10, 20 leti? Svetloba je bolj bela in bolj močna.) Tudi "čas" hitreje mineva (dejansko, ne samo, da se nam zdi).


JA na oboje. :o Hvala za ves material, neverjetno zanimive stvari, moram prebrat in prebavit. ;)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#52 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 05:38 PM

Še par zanimivih podobnosti med civilizacijami, ki naj ne bi imele stikov:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#53 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 05:39 PM

JA na oboje. :o Hvala za ves material, neverjetno zanimive stvari, moram prebrat in prebavit. ;)


:yes: Malenkost.
Kinky - "When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth." Super! :D
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#54

  • Guests

Posted 28 September 2012 - 07:17 PM

Kar se tiče matrice. Obstaja znastvena teorija, da je celo vesolje nekakšna projekcija. Nekakšen tridimeznionalen (oziroma 4, če štejemo čas....ker čas je v bistvu dimenzija, ki je tesno prepletena z ostalimi tremi in na katero se da manipulirati....to npr. dela svetlobna hitrost manipulira s časom in prostorom) izris dvodimenzionalne kode na površini črne luknje. Se pravi.....vsi vemo, da so črne luknje tako masivne, da jim niti svetloba ne uide. Po tej teoriji, naj bi se vse, kar črna lunkja požre, razgradilo na informacije, ki potem odsevajo sliko v vesolje. Tako nekako. Sicer je pa to samo teorija.

Jaz v razne ladje ne verjamem. Bolj blizu mi je kakšna druga vrsta potovanja (je že Immortelle omenila, da znajo potovati na drugačne načine). Mogoče razne črvine, teleportacija...itd.

K tej temi o Nezemljanih skušam pristopati bolj "znanstveno". Nisem se toliko poglabljala kot Immortelle, niti nisem poskušala še nikoli toliko nepojasnjenega povezati v neko skupno teorijo (si bom prebrala in pogledala ta gradiva). Bolj me zanima ta plat raziskave kot je Drakova enačba, relativnostni teoriji, kvantna mehanika, veliki pok, velikost vesolja, ekstremofili, panspermija...itd. Vse te teorije (in nekatere so zelo dokazane) namigujejo, da v vesolju mora obstajati življenje poleg nas. V vseh mogočih oblikah.

To, da ljudje imamo dušo, ki gre po določenem času (ali po določenih izpolnjenih pogojih) živeti na višji nivo (to naj bi bil kakšen drug planet, če sem dobro razumela?), me zelo privlači. Ker potem bi to dejansko pomenilo, da ne bo konec vsega, ko bom umrla. Ampak ob tem se mi poraja vprašanje. Kaj potem, ko bo konec vesolja? Ker vesolje ima svoj začetek, dejstvo je da se širi...pospešeno. Tega pred kakimi 50 leti nismo vedeli. Izhajali smo iz dejstva, da je vesolje statično (zaradi te predpodstavke je prišlo do Einstonove "največje napake v življenju" kot jo je sam poimenoval in sicer do uvedbe kozmološke konstante v enačbo, ki pa se v zadnjem času kaže ne kot napaka ampak kot ena njegovih najbriljantnejših idej), da je že od nekdaj takšno. Sedaj pač vemo, da je imelo začetek....torej je nekako logično, da bo imelo konec. Ali se bo širilo v neskončnost, ali pa se bo skrčilo do ponovne točke singularnosti.
Bi se pa obstoj duš in več ravni obstoja ujemalo s teorijo o Multiversumu. Se pravi.....naše vesolje je samo eno od miljarde miljard vesolij. In ta vesolja naj bi nastajala konstantno. Za vsako možnost (npr. če se človek odloči, da bo stopil na vlak) se odpre novo vesolje. ( s to teorijo so nas dobro seznanili v seriji Fringe). Ampak ne odpirajo se vesolja samo pri človeških odločitvah. Najbrž se odpirajo od prvega trenutka Velikega poka. Po tej teoriji potem obstaja vesolje, kjer je bilo razmerje vodika in helija na začetku drugačno in se zato v vesolju nikoli ni razvila materija, obstaja vesolje, kjer so se štiri glavne sile razvile drugače....itd.
Po teoriji Multiversuma je tudi možno, da obstaja vesolje, kjer smo sami. Mogoče je to ravno to vesolje, v katerem ravnokar pišem to sporočilo. Ali pa ne.


Ok....zdej se bom čist zafilofirala. I'm done.

Se bom najprej poučila, kaj pravijo o koncu vesolja v podanih linkih.
  • 0

#55 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 28 September 2012 - 08:29 PM

Wow, Ekaterina, a bi bila tako pridna pa bi navrgla kakšen naslov knjige? Kaj ne pretežkega, za nekoga, ki se prvič podaja v to :)
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#56 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 09:13 PM

Haha, pravkar sem na tole naletela med brskanjem po netu:

Posted Image

:)
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#57 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2012 - 12:36 AM

Okej, jaz sem amater proti Immortelle in Ekaterini, me pa zadeva že od nekdaj zanima (v OŠ sem bila obsedena z Atlantido) zato z veseljem sledim debatam. Glasovala sem za ET phone home, P. pa vedno pravi, da čaka, da se odpre stargate, ki ga barabe zaenkrat še skrivajo. : )

Če povzamem film Contact - If it's just us, it seems like an awful waste of space. :wub2:

Tudi Matrica se mi zdi zelo mogoča, me je film (1. del. drugih ne priznavam ; )) takrat pustil odprtih ust.

Glede duše mi gre pa vedno po glavi ... nihče ne more zanikati, da smo energija in kot vemo energija ne nastane iz nič in ne more izginiti v nič, verjamem, da po smrti fizično telo seveda propade, ostane pa vibracija. Se ne tolažim, me je strah umreti, ker mislim, da mene kot mene vseeno ne bo več, ne bom pa izginila, kot da se nisem nikoli zgodila.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#58

  • Guests

Posted 29 September 2012 - 01:20 PM

Podgana, bom naslednjič v knjižnjici pogledala in napisala seznam. Jaz sem knjige ponavadi večkrat prebirala (ko sem si malo hotela znanje obudit, sem spet vzela isto čtivo v roke) in zato so mi nekatere stvari ostale v glavi. Vem, da sem večkrat prebrala Tkanina vesolja (avtorja ne vem...bom poguglala), pa Vesolje v orehovi lupini (ta, mislim da je od Hawkinsa).
Če si res čisti začetnik, potem bi ti priporočala Kratka zgodovina skoraj vsega (Bryson). Stvari so super razložene, je pa res, da boš morala potem še na druga gradiva, če te bo zanimalo. Ker v tej knjigi so res zgolj osnove (pa še to ne cela knjiga.....nekaj delov je o vesolju, atomih, kvarkih...ogromno je pa tudi raznih zanimivosti o Zemlji, tektoniki plošč, fosilih inp.)
Ogromno podatkov sem pobrala v raznih romanih (eden takih je Časovna past Michaela Chrictona), dokumentarci na youtube. Na Natioal Geographic se včasih kaj najde. V bistvu, če še skoraj nič ne veš o teh zadevah, ti bodo njihovi dokumentarci najbrž všeč.
Tudi jaz vem zgolj osnove. Npr. znam razložit posebno relativnostno teorijo, vem za kaj se gre pri splošni relativnostni, ampak razložit vsega pa že ne znam....ker je kar zapletena. (v bistvu sem nekoč brala, da če posebne ne bi dojel A.E, bi jo sigurno kdo drug....ker je "čakala, da bo odkrita". splošne pa najbrž ne bi poznali, če ne bi imel Albert genialne ideje, ki jo je potem razvil).
Pa kvanti so tudi zgodba zase. Res zanimiva zgodba :)

Če te zanimajo te reči, ne boš imela nobenih težav z razumevanjem. To ti garantiram. Lahko mi kdaj kaj na ZS napišeš, da mal podebatirava.


To, da fizično telo po smrti propade, je res do ene mere. Atomi, ki nas sestavljajo, ne propadejo. Atomi so tako rekoč večni. Ko umremo, se razgradijo in si najdejo novo okolje. Postanejo del novega človeka, lista, kapljice rose, snežinke.....itd. Se pravi iz stališča atomov, smo vsi reinkarnacije. Kot zanimivost: V vsakemu izmed nas je znatno (nekako do ene milijarde....pravijo nekateri) število atomov, ki so nekoč bili del telesa Shakespeara. Pa spet milijarda atomov, ki so bili npr. v Budi....itd.
To se zelo lepo sklada s tistim, da smo vsi del nečesa večjega oz. da smo vsi povezani (ne samo ljudje, ampak čisto vse v vesolju). Ampak jaz vseeno tega ne morem jemat kot reinkarnacijo, ker atomi ne vedo, da so bili del nas. Niti ne vedo, da so del nas v tem trenutku. Lepša je misel, da za nami ostane energija ali pa vibracija.


Immortelle....glede tiste slike. Ni dolgo, kar sem gledala dokumentarec, kjer so govorili o tem, kako so dokazali, da tudi popolnoma prazen prostor....se pravi vakum, kjer ni niti enega atoma....ni prazen. V njem so nadvse dejavni delci, ki pomagajo pri tem, da se vesolje širi.
In ne bi se mogla bolj strinjat pri tem, kako nas "common sense" prevečkrat ovira pri razmišljanju. Einstein je nekoč izjavil:
"Zdrava pamet ni nič drugega kot kup predsodkov". Če bi on upošteval zdravo pamet, dandanašnji NASA ne bi uravnavala ur na satelitih zaradi časovnih anomalij, ki jih povzroča gravitacija Zemlje.


Podgana, sem poguglala....evo:
http://www.bukla.si/...ks&#38;book_id=5617


Planet, jaz sem bila pa z Bermudskim trikotnikom obsedena. Heh. Atlantida me pa nikoli ni prevzela, pa ne vem zakaj.
  • 0

#59 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 29 September 2012 - 01:51 PM

Tkanina Vesolja :) Ekaterina, tvoj link ne dela.

Žepna
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#60

  • Guests

Posted 29 September 2012 - 01:54 PM

O, hvala :blush2: Preden sem editirala, je delu...sem preverila. Zgleda, da je šlo po tem nekaj narobe :S

Aja, pa Čudovito vesolje je tudi dobra.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users