Jump to content


Photo

Nezemljani - ali smo sami?

vesoljeNLPsrečanje stik znanstvena fantastika sončni sistem planet psevdoznanost

  • Please log in to reply
117 replies to this topic

Poll: Ali smo sami? (36 member(s) have cast votes)

Ali verjameš v obstoj nezemljanov?

  1. DA - absolutno. Nemogoče, da smo v tako ogromnem vesolju sami. (23 votes [57.50%])

    Percentage of vote: 57.50%

  2. DA - moj najboljši prijatelj je vesoljec. (3 votes [7.50%])

    Percentage of vote: 7.50%

  3. MOGOČE - dopuščam možnost, da obstajajo. (8 votes [20.00%])

    Percentage of vote: 20.00%

  4. NE - ne sprašuj bedarij. Iz katerega planeta si? (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. NE - ker če bi, bi o tem obstajalo več dokazov. (1 votes [2.50%])

    Percentage of vote: 2.50%

  6. NEODLOČEN(A) - o tem dejansko še nisem razmišljal(a) (2 votes [5.00%])

    Percentage of vote: 5.00%

  7. ET phone home (3 votes [7.50%])

    Percentage of vote: 7.50%

Vote Guests cannot vote

#21 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 11:27 AM

Exactly!


Nekaj me zanima, tako, čisto osebno - tiste, ki ne verjamete, da imamo dušo: a to verjamete na razumski način, ali vam tako pravi intuicija?
In kaj je razlog za to, da tako mislite? Mi je zelo fascinantno...
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#22 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 28 September 2012 - 11:43 AM

Tistega iz drugih planetov se res ne da preveriti, ampak je malo verjetno, da bi si nek 5 letni fantič izmislil čisto svoj jezik, pisavo, da bi v detajle opisal življenje na drugem planetu, svojo družino, navade, imena... Da bi risal zemljevide, prizore. In da bi vse to bilo konsistentno, več let, ves čas. Tudi detektor laži pokaže, da govori resnico.. itd. Bom poskusila najti tisti članek.


jaz imam doma 4 letnico, ki zdaj dela točno to!!!!! pa da ne bo pomote, ne govori o drugem življenju ampak o svoji prijateljici Liliji - o njej vem vse: živi v modri hiši, hodi v šolo, oči je velik do stropa, mami do omar, ona je pa malo manjša. Točno pove kakšen avto imajo, imajo dva konja .... in to kar pove, ponavlja že par tednov in si večino stvari zapomni za dlje časa. Govorita hrvenščino (pozna samo hrvaščino in slovenščino :D ) in ko ji rečem, da naj mi kaj pove, reče, da ne bom razumela. Če jo karkoli vprašam, odgovor dobim kot iz topa.
Jaz to še vedno mislim, da je pač v teh letih, ko domišlija nima mej (povezuje z Lilijo stvari, ki se njej dogajajo v življenju). Se pa noro zabavam ob njenem pripovedovanju.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#23 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 11:49 AM

Nekaj me zanima, tako, čisto osebno - tiste, ki ne verjamete, da imamo dušo: a to verjamete na razumski način, ali vam tako pravi intuicija?
In kaj je razlog za to, da tako mislite? Mi je zelo fascinantno...

Razumsko. Njalažje bi to opisala kot, da imajo ljudje za posmrtno življenje, večno dušo za tolažbo, da četudi zajebejo, imajo nek popravni izpit, ni vse končano, ali če trpijo, da bodo potem nagrajeni. Ne! Kar narediš, narediš tu, potem se je tvoje "poslanstvo" končalo in to je to. Ne vem zakaj delati iz tega nek big deal, vsi smo umrljivi in zamenljivi.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#24 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 September 2012 - 11:50 AM

Se strinjam s Frčico, veliko ima pri vsem tem opraviti tudi religija po mojem mnenju oz. to je itak očitno.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#25 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 12:03 PM

Spet po tretji strani, toliko enega govora je o vesoljcih, ki naj bi že prišli na zemljo - zakaj ni potem nobenih dokazov o tem, kako je možnost, da ob vsej tej znanosti ne vemo ničesar o njih in zakaj ne pristopijo k nam, če že znajo do nas priti... Ogromno vprašanj.


Nezemljani so bili od nekdaj tu in so še vedno tu. Samo ni nujno, da jih mi sploh vidimo/prepoznamo. V vsakem trenutku naše zgodovine so bili z nami. So dokazi. Vprašanje je, če jih prepoznaš kot dokaze oz. verjameš, da so to dokazi.
S tem ne mislim Greyev - ti imajo v naši zgodovini posebno, drugačno vlogo, o kateri bi se spet lahko razpisala.
Mislim na bitja iz višjih dimenzij, ki ne potrebujejo "ladij", da bi prišla k nam. Pravzaprav so vse tiste rase, ki se naokrog prevažajo v raznih ladjah, med najmanj razvitimi rasami nezemljanov. Ostali, bolj razviti, ladij sploh ne potrebujejo.

Zakaj nas ne kontaktirajo? Zato, ker se (še) nočejo/ne smejo vmešavati v potek našega razvoja. S tem ne mislim samo na razvoj kot tak, ampak predvsem na duhovni razvoj človeške rase. (Spet tema, o kateri bi lahko napisala več strani).
Kar pa ne pomeni, da se v preteklosti niso.

Potem je pa tu še seveda celo poglavje o Nacistih in njihovimi povezavami z nezemljani, pa seveda ZDA in znameniti Area 51.
In še in še... ampak to so popolnoma druge stvari.

Ras v vesolju je toliko, da si sploh ne moremo predstavljati. Mi smo jim trenutno zelo zanimivi, ker se na Zemlji dogajajo pomembne stvari, katerim ni bilo enakih v celotnem vesolju (mislim na duhovni razvoj). Ampak je to spet tema, o kateri bi lahko dooolgo pisala.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#26 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 28 September 2012 - 12:03 PM

enako mislim, kot Frčica.
Tolažba ob izgubi ljubljene osebe, tolažba samega sebe. Zraven pa še neznanje razlaganja kaj se je dogajalo okoli ljudi in ljudem samim pred toliko 1000 leti.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#27 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 September 2012 - 12:05 PM

Potem je pa tu še seveda celo poglavje o Nacistih in njihovimi povezavami z nezemljani


Fascinantno. :) Vem, da je v enem od delov od Ancient Aliens nekaj o tem, ampak nisem še prišla do tja. Mene to obdobje zgodovine
blazno zanima, in si bom z veseljem kaj o tej povezavi prebrala/pogledala. ;)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#28 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 12:06 PM

Se strinjam s Frčico, veliko ima pri vsem tem opraviti tudi religija po mojem mnenju oz. to je itak očitno.


Hvala za odgovore.
Kaj pa potem vsa znanja raznih plemen, čisto odrezanih od civilizacije, ki imajo še vedno znanje o teh stvareh (starodavno znanje, ki presega skoraj vse nam znane civilizacije in gre preko meja vsakih religij)?


Tudi kar se nezemljanov tiče, vam priporočam, da si preberete kaj o Dogonih (Dogon people) in njihovem znanju o vesolju in ostalih stvareh. :)
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#29 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 September 2012 - 12:09 PM

To o Dogonih sem pa že brala in gledala. :) Neverjetna zadeva, kako imajo že mnogo mnogo let znanje iz astronomije in so vedeli za zvezdo Sirius A
še preden so jo odkrili. :shock:

Moram pa znanje o njih še poglobiti, se razume.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#30 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 12:09 PM

Znanje o čem? o potovanjih duše?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#31 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 12:11 PM

Fascinantno. :) Vem, da je v enem od delov od Ancient Aliens nekaj o tem, ampak nisem še prišla do tja. Mene to obdobje zgodovine
blazno zanima, in si bom z veseljem kaj o tej povezavi prebrala/pogledala. ;)


Poglej si tudi Maria Orsic in the Vril Society ;)
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#32 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 September 2012 - 12:16 PM

Odlična tema, Kinky, res!
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#33 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 12:16 PM

Znanje o čem? o potovanjih duše?


Na sploh o tem, da ljudje nismo samo "mesena" bitja. :D

Problem je v tem, da si ljudje danes težko predstavljamo, da bi lahko bili kaj več kot umrljivo telo + razum, možgani, ker smo tako že več sto let načrtno bili programirani. V resnici smo pa veliko več (ampak se ne cenimo dovolj, da bi si to priznali).
Žal nas iz vseh strani poskušajo prepričevati, da obstaja samo materialni svet. Tudi religije so zasnovane tako, da nas držijo v strahu (pekel-nebesa). Tako, da smo screwd v vsakem primeru - bojimo se, če nimamo duše, bojimo se, če jo imamo - ker lahko pristanemo v peklu ali nas potolče karma, se reinkarniramo kot črv, itd... Strah pa je najbolj efektivna metoda manipulacije z ljudmi. Predstavljajte si, kako bi bilo, če se ne bi bali ničesar - razen osnovnih stvari, kar nas ohranja pri življenju. :)

Vsak od nas ima v sebi ogromen potencial, ampak imamo tako sprane možgane, da si niti ne upamo pomisliti na to.
Kakšen potencial? Priporočam v branje: http://www.bookdepos...l/9781583940334
In prve tri knjige iz te serije: http://www.bookdepos...g/9780875163635

Pa seveda must-read glede nezemljanov (ta knjiga razloži vse): http://www.bookdepos...l/9781556438318
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#34 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 September 2012 - 12:19 PM

Dogoni:

Jaz sem za njih prvič slišala ravno v tej seriji AA. :)

Torej: to ljudstvo je v prvi polovici 19 stoletja preučeval francoski antropolog Marcel Griaule. Izvedel je, da imajo neverjetno veliko znanja o osončju
in zvezdi Sirius, vedeli so za obroče Saturna in lune Jupitra, na primer. Kar je bilo nenavadno, saj niso imeli nobenih instrumentov, s katerimi bi prišli do
tega znanja. ;) Drugače so te stvari z očesom nevidne.

Možno je, da so nekako prišli v stik z zahodno kulturo in prevzeli nekaj znanja o tem.

Več tukaj.

Odlična tema, Kinky, res!


Hvala. Skupaj jo delamo zanimivo. :)

Poglej si tudi Maria Orsic in the Vril Society ;)


BOM!!! ;) Tnx.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#35 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 12:20 PM

immoetelle: Kakor pravim - tolažba :) verjetno res lažje živiš, če verjameš da bo nekdo zate poskrbel, v cikličnih religijah so imeli še celo nekakšen izbris in si začel z nule.
Se pa strinjam s tabo glede ustrahovanja, vsenaokrog je :) Zase priznam, da imam polno strahov, za večino sem si sama kriva, in bi bilo osvobajjaoče živeti brez.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#36 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 12:29 PM

immoetelle: Kakor pravim - tolažba :) verjetno res lažje živiš, če verjameš da bo nekdo zate poskrbel, v cikličnih religijah so imeli še celo nekakšen izbris in si začel z nule.
Se pa strinjam s tabo glede ustrahovanja, vsenaokrog je :) Zase priznam, da imam polno strahov, za večino sem si sama kriva, in bi bilo osvobajjaoče živeti brez.


Jaz na to ne gledam kot na tolažbo, vem pa, da ogromno ljudi v tem res najde tolažbo.
Kot sem rekla: vsak ima svojo pot in tvoja resnica je prav tako resnica, kot je moja. To, da nimamo duše, je zate res. In to te je oblikovalo v to, kar si. In prav je tako, ker je tak tvoj namen tukaj na Zemlji. Mogoče se bo kdaj zgodilo kaj takšnega, kar te bo prepričalo o nasprotnem, ampak do takrat je prav, da živiš svojo resnico. Ker točno to je tisto, kar potrebuješ in kar prav zate na tvoji poti.


Zdaj vas pa za par ur zapuščam. Kaj več napišem, ko se vrnem. :)
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#37 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 12:34 PM

Immortelle, se strinjam :) ne pa trdim tega za 100%, lahko se zgodi kaj kar bo spremenilo moje mnenje.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#38 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 September 2012 - 12:36 PM

Full mi je všeč naslov knjige, ki si jo priporočila: You are a Spiritual Being Having a Human Experience. ^_^
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#39 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 28 September 2012 - 12:45 PM

Meni je pa vsec naslov teme: Nezemljani - ali smo sami? (s tem ciljam, da se lahko bere, da smo mi nezemljani) : D. Meni se zdi cisto mozno/logicno, da nekje v vesolju obstajajo se druge oblike zivljenja, ampak se filmov na to temo ponavadi izogibam, ker je vse borderline conspiracy theory ponavadi (ali pa variacija na kaksno 'new age' temo), na kar sem rahlo alergicna. Ker sicer nimam nekega velikega interesa kar se te teme tice, me tudi iskanje 'resnice' prav hudo ne gane, niti nisem posebej glasna v debatah ;). Mi je pa zanimivo vcasih poskilit, kako zelo se nasi nazori in mnenja razlikujejo - fascinantno se pa se ;).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#40 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 28 September 2012 - 01:23 PM

Se trojno strinjam z Anouk. Zelo mozno/logicno, da obstajajo, ampak se mi zdi tako kompleksna tema, ki je po eni strani še (pre)polna nekega brezveznega komercialnega/spiritualističnega balasta, da se ne spuščam kaj bolj globoko v razmišljanje o tem.

Prav tako mi je blazno zanimivo razmišljanje Immortelle. Nekaj novega, kar te malo šokira, prisili, da razmišljaš o znani zadevi na totalno neobičajen način, česar nam primanjkuje.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users