Jump to content


Photo

Nezemljani - ali smo sami?

vesoljeNLPsrečanje stik znanstvena fantastika sončni sistem planet psevdoznanost

  • Please log in to reply
117 replies to this topic

Poll: Ali smo sami? (36 member(s) have cast votes)

Ali verjameš v obstoj nezemljanov?

  1. DA - absolutno. Nemogoče, da smo v tako ogromnem vesolju sami. (23 votes [57.50%])

    Percentage of vote: 57.50%

  2. DA - moj najboljši prijatelj je vesoljec. (3 votes [7.50%])

    Percentage of vote: 7.50%

  3. MOGOČE - dopuščam možnost, da obstajajo. (8 votes [20.00%])

    Percentage of vote: 20.00%

  4. NE - ne sprašuj bedarij. Iz katerega planeta si? (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. NE - ker če bi, bi o tem obstajalo več dokazov. (1 votes [2.50%])

    Percentage of vote: 2.50%

  6. NEODLOČEN(A) - o tem dejansko še nisem razmišljal(a) (2 votes [5.00%])

    Percentage of vote: 5.00%

  7. ET phone home (3 votes [7.50%])

    Percentage of vote: 7.50%

Vote Guests cannot vote

#1 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 September 2012 - 08:43 AM

Torej, odpiram novo temo, kjer bomo razpravljali o obstoju nezemljanov (in podobnih temah). ;)

Zanima me vaše mnenje, ki ga lahko izrazite tudi v anketi, kjer izberete odgovor, ki najbolj ponazarja vaše prepričanje.

Osebno mislim, da nismo sami, nikakor. Dejansko se mi zdi precej arogantno trditi, da smo v celotnem vesolju ravno mi na
našem planetu najbolj razviti in tehnološko napredni, sploh ker je ogromno še neodkritega. ;)

Ravno te dni gledam serijo dokumentarcev po imenu Ancient Aliens, ki jo tudi zelo priporočam. V seriji je predlaganih nekaj teorij
o obstoju nezemljanov, ki naj bi nas obiskovali že na tisoče let. Še več, ena teorija pravi, da naj bi vsi bogovi, ki jih danes ljudje
častijo v bistvu nezemljani, ki so iz neba prišli na zemljo, in ljudem pomagali. Jih naučili stvari, da so lažje preživeli, itd.
Ne trdim, da se je to res zgodilo, ampak dopuščam pa možnost, da se je res. Dokler za določene stvari ne obstajajo druge razlage,
sem odprta tudi za to možnost.

Nekaj teorij, ki so predstavljene v tej seriji:

Posted Image

Nazca v Peruju. :) Zanimivo, da to deluje kot letališče, mar ni res? Kar je pa najbolj zanimivo je to, da je ta gora, ki ima
dejansko odrezan vrh sredi ostalih gora, ki vrhove imajo. Zelo blizu najdemo tudi simbole opice, velikana, itd., katere se
ne vidi drugače kot iz zraka. Delo nezemljanov? :)

Posted Image

V slikah, zapisih, kipcih iz preteklosti, in različnih kontinentov, večkrat najdemo 'dokaze', ki bi lahko pomenili, da so
nezemljani bili na Zemlji.

Posted Image Posted Image

Posted Image


Torej: ali smo sami? ;)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#2 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 10:08 AM

Jaz imam toliko za napisat o tej temi, da bom raje kar tiho... rekla bi samo tole:

Ancient Aliens je zabavna serija, katero sem tudi sama z užitkom gledala, je pa žal vse skupaj predstavljeno precej enostransko, oz. iz enega samega zornega kota.

Ne smemo razmišljati o "nezemljanih" le v smislu, kot nam ga vsiljujejo mediji (fizična bitja) in je splošno prepričanje, ampak tudi v smislu med-dimenzijskih bitij, katerih si sploh ne moremo predstavljati. Če gremo npr. preiskat nek planet in gor ni nam znanega/vidnega življenja, še ne pomeni, da ga res ni. Ne obstaja samo nam vidna dimenzija, ampak ogromno dimenzij, v katerih obstajajo druga bitja. To je res tudi za Zemljo. (Psi in mačke ne morejo videti mavrice, kar pa še ne pomeni, da mavrica ne obstaja. Tako tudi mi ne vidimo ogromno stvari, ki so vse okoli nas).

Omenila bi še (ampak zdaj grem res že pregloboko v to temo), da niso vsi UFO-ji neke "ladje", v katerih se skriva posadka "nezemljanov", ampak je včasih kar ladja sama "nezemljan", oz. telo določenega bitja. Včasih pa to, kar mislimo, da je UFO, sploh ni UFO, ampak kar človek, ki je aktiviral svoje svetlobno telo (Merkaba).

Žalostno je, da je trend "pranja možgan" in prikrivanja resnice pripeljal vse skupaj tako daleč, da se ljudje bojijo priznati, da verjamejo v obstoj višje razvitih bitij, ker se bojijo javnega zasmehovanja in celo kakšne psihiatrične klinike.

Vsi ti filmi, katerih je zadnja leta še posebej veliko, prikazujejo "nezemljane", ki pridejo uničiti svet ali kako drugače škodovati ljudem. Resnica je pa čisto drugačna. Se človek vpraša, zakaj nas mediji hočejo na vsak način sprogramirati, da bi verjeli v njihove slabe namene...

V glavnem... Dokazov je ogromno. Je pa vprašanje, ali bomo poslušali svoj lasten razum/intuicijo ali pa bomo naše mnenje oblikovali po trenutnih smernicah, ki jih narekujejo drugi.

http://www.youtube.com/watch?v=t4bmjey8D-w

Toliko od mene... verjetno ne bom več komentirala v tej temi, ker ne vidim smisla (brez zamere).
Jaz zase vem, kaj verjamem in v kaj sem prepričana in se ne bi rada kregala z drugače mislečimi. Zato bom raje tiho. ;)
  • 2

ॐ Be a voice, not an echo. 


#3 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 September 2012 - 10:14 AM

Toliko od mene... verjetno ne bom več komentirala v tej temi, ker ne vidim smisla (brez zamere). ;)



WTF je pa to? Očitno razsaja ta trend na našem prečudovitem forumu. Povem svoje mnenje in adios, tako je, jaz tako mislim, ne premakne me nihče,
ne bom več komentirala.

Drugače sem ti zelo hvaležna za post, da se ne boš mislila. ;) Ampak forum je forum za debatiranje, izražanje mnenj, pa četudi je drugačno. :)
Tako da kar pogumno - apeliram na vse.

Pri Ancient Aliens je skoraj vse prestavljeno enostransko, s tem se strinjam, čeprav obstajajo tudi strokovnjaki, ki predstavijo drugačno mnenje ...
nisem pa še na koncu serije, tako da ne morem vsega komentirati (še).

------------------------

Še ena teorija, ki je pa samo to, nič drugega, ampak zanimiva: kaj pa če so 'vesoljci' v bistvu ljudje, mi, iz prihodnosti, ki s pomočjo
potovanja nazaj v čas obiskujemo Zemljo? :w00t2:
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#4 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 10:14 AM

Zakaj ne bo več pisala, Immortelle? Jaz se strinjam s tabo, da so lahko nezemljani tako drugačni od nas, da si tega sploh ne moremo predstavljati. Se mi je vedno zdelo omejeno, ko rečejo da na nekem planetu ni vode in kisika, ergo ni drugih živih bitij. Seveda so lahko, le pogoje bivanja imajo drugačne.
jaz, razen x files :D, nisem nič brala ali gledala dokumentarcev o tem, tako da nimam več kaj napisat.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 September 2012 - 10:17 AM

Jaz sem prepričana, da je v vesolju pravzaprav mnogo oblik življenja, glede na to, da je vesolje
neskončno in da se neprestano širi. V razne 'teorije zarote' ipd. se nisem poglabljala, v bistvu se
skoraj v celoti nagibam k mnenju, da nas druge oblike življenja oz. t.i. vesoljci niso obiskali - sem
namreč simpatizerka tistega reka, da to, da nas niso obiskali oz. kontaktirali, pomeni, da obstajajo
(in so inteligentni), heh. Občasno pogledam kak dokumentarec na to temo, ampak do zdaj me noben
ni kaj posebej prepričal oz. so samo mešali drek oz. na veliko filozofirali, kaj konkretnega pa se
ni nikjer odkrilo.

Sem pa seveda glasovala za prvo opcijo. Lahko bi tudi za drugo. :blush:
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 10:22 AM

Jaz nikoli nisem veliko razmišljala o tem, ampak dopuščam možnost, da obstajajo. So mi pa sicer zelo zanimive take teme, ki so nam še neznane in neraziskane...si sicer rada ogledam kakšno oddajo o tem ali kaj preberem...so mi zanimive npr. tudi o obstoju duhov, prejšnjih življenjih.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#7 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 10:38 AM

WTF je pa to? Očitno razsaja ta trend na našem prečudovitem forumu. Povem svoje mnenje in adios, tako je, jaz tako mislim, ne premakne me nihče,
ne bom več komentirala.

Drugače sem ti zelo hvaležna za post, da se ne boš mislila. ;) Ampak forum je forum za debatiranje, izražanje mnenj, pa četudi je drugačno. :)
Tako da kar pogumno - apeliram na vse.


Neee, narobe si me razumela! Nič ni narobe s to temo, super, da si jo odprla! :)
Ampak to je ena taka tema, ki ima posebno mesto pri meni... Sem že toliko o tem predebatirala z ljudmi, ki so me na vsak način hoteli prepričati v splošno veljavni "prav", da nimam neke prave motivacije, da bi kaj več razpravljala o tem. Prav utrujajoče mi je.


Ampak to je moj problem, tako da se ne pustite motit! Carry on! ;)

(Mogoče bom pa še kdaj kaj napisala, kdo ve?) :lol:
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#8 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 28 September 2012 - 10:39 AM

Immortelle - zanimivo razmišljanje. Sicer precej drugačno od mojega, ampak zato, ker nikoli nisem pomislila na kaj takega. Moram reči, da si mi malo širše odprla oči.

Jaz ne dam roke v ogenj, da nismo sami (dejansko verjamem, da mora že zaradi statistike še kje kaj obstajati), ampak se bolj podpišem pod Flaffy post, da verjamem nas še niso obiskali. Vsaj tolažim se bolj s tem. Ker če bi nas, potem to spet odpre čisto novo dimenzijo razmišljanja.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#9 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 September 2012 - 10:44 AM

(Mogoče bom pa še kdaj kaj napisala, kdo ve?) :lol:


Upam da boš. :) Ker si očitno podkovana, jaz rada preberem vsa mnenja.

Pa tudi kot vidiš smo odprte za te teme. ;)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#10 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 September 2012 - 10:48 AM

Ne smemo razmišljati o "nezemljanih" le v smislu, kot nam ga vsiljujejo mediji (fizična bitja) in
je splošno prepričanje, ampak tudi v smislu med-dimenzijskih bitij, katerih si sploh ne moremo
predstavljati. Če gremo npr. preiskat nek planet in gor ni nam znanega/vidnega življenja, še ne
pomeni, da ga res ni. Ne obstaja samo nam vidna dimenzija, ampak ogromno dimenzij, v katerih
obstajajo druga bitja.

S tem se ZELO strinjam, delim prepričanje / razmišljanje. Če mi nečesa nismo sposobni zaznat
(nismo dovolj razviti, nimamo za to čutov npr.), še ne pomeni, da to tudi ne obstaja. Obstaja v čisto
drugačni obliki, zasnovi, kot sama pišeš ... katere si nismo sposobni niti predstavljati, dojeti, naša
stopnja razvitosti tega ni sposobna zaznati, sprocesirati. Po moje smo precej primitivna oblika življenja
v vesolju.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#11 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 10:53 AM

Immortelle - zanimivo razmišljanje. Sicer precej drugačno od mojega, ampak zato, ker nikoli nisem pomislila na kaj takega. Moram reči, da si mi malo širše odprla oči.


Me veseli. :)

Upam da boš. :) Ker si očitno podkovana, jaz rada preberem vsa mnenja.
Pa tudi kot vidiš smo odprte za te teme. ;)


^_^
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#12 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 10:57 AM

Zdaj bom šla res precej globoko v "rabbit hole", ampak:

A nismo dejansko vsi ljudje nezemljani? Iz kje izvirajo naše duše?
Iz Zemlje? Ne.
Kam se duša vrne, ko umremo? Na Zemljo? Ja, tudi, ampak ne nujno takoj.
In kje je v vmesnem času? :)

To je spet eno ogromno poglavje zase in ni vse tako preprosto, kot sem jaz napisala. Ampak samo toliko, za premislek... ;)
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#13 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 10:59 AM

Zame je prvo vprašanje tu, če duša sploh je?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 September 2012 - 11:01 AM

Jaz ne verjamem v dušo kot tako. Verjamem, da ko človek umre, umre.
Duša je za moje pojme samo tolažba za tiste, ki se ne morejo sprijazniti, da je
po smrti res KONEC. Podobno kot tisti, ki verjamejo v posmrtno življenje, itd.
In zato se jaz smrti zelo bojim, to je prav ena taka moja fobija - težko sprejet,
da se bo to enkrat zagotovo zgodilo, da me nikoli več ne bo - pa ne toliko v
smislu, da hočem večno živeti ali kaj podobnega, hehe, ampak preprosto v tej
smeri, da nikoli več ničesar ne bo ... da to, kar sem, kar vidim, izgine za vekomaj.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 11:07 AM

Mislim isto, le da me smrti, vsaj za zdaj, ni toliko strah.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#16 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 11:14 AM

No, pri meni ni dvoma o tem, a duša obstaja ali ne.
Jaz vem, da obstaja, ker sem osebno doživela določene stvari, ki so mi bile več kot zadosten dokaz za to.

Stare kulture še imajo zavedanje o tem, da ljudje nismo neka mesena bitja, ampak smo čista energija, ki je pač trenutno v fizičnem (tretje-dimenzijskem) prevoznem sredstvu - telesu. Mi smo to, žal, že pozabili. In zato je na svetu tako, kakor je, ker mislimo, da smo telo. Kar je daleč od resnice. Mi smo duša, ki ima telo. Ne telo, ki ima (mogoče) dušo.

Ima pa vsak od nas svojo pot na tem svetu in mislim, da ni na meni, da bi kogarkoli prepričevala o nasprotnem.

FTSE: Če je to tvoja resnica, potem je že tako prav zate.
Mogoče boš kdaj ugotovila, da duša vendarle obstaja (če ne prej, pa potem, ko umreš). ;)
Kako si razlagaš ljudi, ki se v detajle spomnijo prejšnjih življenj (na tem ali drugih planetih) - veliko je nekaj let starih otrok, ki si takšnih stvari nikakor ne bi mogli izmisliti (ali imeti informacij o tem), pa jih potem preverijo in ugotovijo, da se vse ujema s tistim, kar so ti otroci povedali.

No, pa dovolj o tem... sem vedela, da sem šla pregloboko... hehe. :)
  • 1

ॐ Be a voice, not an echo. 


#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 September 2012 - 11:18 AM

Mogoče boš kdaj ugotovila, da duša vendarle obstaja (če ne prej, pa potem, ko umreš).

Če ne prej, takrat zagotovo izvem, kaj drži in kaj ne, ja. XD

Kako si razlagaš ljudi, ki se v detajle spomnijo prejšnjih življenj (na tem ali drugih planetih) - veliko je nekaj let starih otrok,
ki si takšnih stvari nikakor ne bi mogli izmisliti (ali imeti informacij o tem), pa jih potem preverijo in ugotovijo, da se vse ujema s tistim, kar so ti otroci povedali.

Ne poznam teh zgodb. Hm, prejšnjih življenj na drugih planetih? Kako v takih primerih preverijo verodostojnost? Ö Imaš morda kakšne konkretne vire?
Me zanima precej, sem dovzetna za takšne in drugačne informacije okoli tega.

No, pa dovolj o tem... sem vedela, da sem šla pregloboko... hehe.

Kaj imaš to za neke finte? : )

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18

  • Guests

Posted 28 September 2012 - 11:22 AM

Immortelle - zanimivo razmišljanje. Sicer precej drugačno od mojega, ampak zato, ker nikoli nisem pomislila na kaj takega. Moram reči, da si mi malo širše odprla oči.

Podpis.

Jaz ne verjamem v dušo kot tako. Verjamem, da ko človek umre, umre.
Duša je za moje pojme samo tolažba za tiste, ki se ne morejo sprijazniti, da je
po smrti res KONEC. Podobno kot tisti, ki verjamejo v posmrtno življenje, itd.
In zato se jaz smrti zelo bojim, to je prav ena taka moja fobija - težko sprejet,
da se bo to enkrat zagotovo zgodilo, da me nikoli več ne bo - pa ne toliko v
smislu, da hočem večno živeti ali kaj podobnega, hehe, ampak preprosto v tej
smeri, da nikoli več ničesar ne bo ... da to, kar sem, kar vidim, izgine za vekomaj.

Exactly!

Moje mnenje: težko verjamem, da smo sami, saj smo videli in poznamo le en zelo majhen del vesolja. Po drugi strani si pa zelo težko predstavljam, kaj naj bi še obstajalo poleg nas, ne predstavljam si niti malo kakšna bitja naj bi to bila, s kolikšno stopnjo intelektualnosti, morda so to kakšni mikrobi, morda so to bitja 100x naprednejša od nas, morda ... kaj pa vem. Spet po tretji strani, toliko enega govora je o vesoljcih, ki naj bi že prišli na zemljo - zakaj ni potem nobenih dokazov o tem, kako je možnost, da ob vsej tej znanosti ne vemo ničesar o njih in zakaj ne pristopijo k nam, če že znajo do nas priti... Ogromno vprašanj.
  • 0

#19 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2012 - 11:24 AM

Ne poznam teh zgodb. Hm, prejšnjih življenj na drugih planetih? Kako v takih primerih preverijo verodostojnost? Ö Imaš morda kakšne konkretne vire?
Me zanima precej.


To je ena izmed zgodb, je pa tega še veliko več:



Tistega iz drugih planetov se res ne da preveriti, ampak je malo verjetno, da bi si nek 5 letni fantič izmislil čisto svoj jezik, pisavo, da bi v detajle opisal življenje na drugem planetu, svojo družino, navade, imena... Da bi risal zemljevide, prizore. In da bi vse to bilo konsistentno, več let, ves čas. Tudi detektor laži pokaže, da govori resnico.. itd. Bom poskusila najti tisti članek.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#20 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 September 2012 - 11:26 AM

Bom pogledala, hvala za link. Tole o fantiču me pa res ZELO zanima, ko boš imela čas, prosim, posreduj.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users


    Bing (1)