Jump to content


Photo

Islam in Evropa


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#41 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 13 August 2010 - 08:35 AM

Errol, glej tole povezavo. 40 odstotkov muslimanov v Veliki Britaniji si želi šeriatskega prava. Res meniš, da bo teh 40% odstotkov politično korektnih do tebe? Wake up and smell the coffee! smile.gif
Tale članek z BBCja tudi ni obetaven.

Ne vem, od kod vam ideja, da bi se pri nas z leti stvari razvijale bistveno drugače, kot se v zahodnih državah Evrope.

In kot je Simone napisala - res je noro, da imajo verska čustva nekoga večjo težo od svobode nekoga drugega. Pa koga briga, če bo kdo užaljen?? Užaljeni bodo? Fuck 'em! rolleyes.gif
  • 0

#42 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17814 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 13 August 2010 - 08:54 AM

Sajk, jest si tle ne želim šerijatskega prava. Zanima me, ali so tle politično korektni.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#43 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13763 posts
  • Gender:Female

Posted 13 August 2010 - 09:06 AM

eno je kar si želiš, drugo pa kaj veš da je dejansko izvedljivo. Jaz si tudi želim, da bi bilo več strpnosti, vem pa da je to popolnoma utopično.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#44 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 13 August 2010 - 06:34 PM

QUOTE(sajk @ 13. 8. 2010 - 9:35) View Post



Ne vem, od kod vam ideja, da bi se pri nas z leti stvari razvijale bistveno drugače, kot se v zahodnih državah Evrope.




Pa dej zbudi se iz svojega sveta in preberi kako knjigo. Pa malo se pozanimaj od kje izvirajo muslimani v VB in od kje prihajajo muslimani pri nas, pol pa skušaj naprej pametovat.
  • 0

#45 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 13 August 2010 - 10:40 PM

Ooo, Freya_ je prišla popametovat, kakšna čast. twisted.gif

Različnega izvora se zavedam, brez skrbi, ne pripisujem mu pa posebno velike teže. Še zlasti zato, ker obstajajo direktive o prostem pretoku prebivalstva znotraj EU, posledično bi tudi pri nas imeli še kako drugo sorto. Še posebej v primeru, da bi Slovenija dobila "sloves" muslimanom prijazne države. Tega ima Švedska in če se zakoplješ v svoje domnevne knjige (ko bi že rada dajala videz načitanosti) - tam gori niso zaradi kakih zgodovinskih razlogov, kot so pri nas in v VB. Pač priselili so se.

P.S.: ti se meni ne smiliš, mimogrede ... mi je čisto preveč vseeno zate za kaj takega. wink.gif


  • 0

#46 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26392 posts

Posted 14 August 2010 - 07:42 AM

Ah dej sajk laugh.gif

Predsodki:
-sprožajo jih določeni dražljaji, prvenstveno pripadnost neki družbeni skupini,
-vključujejo intenzivno negativno (lahko celo sovražno) emocionalno reakcijo do oseb s katerimi je predsodek povezan,običajno vsebujejo: nepriznavanje vrednosti, omalovaževanje in podcenjevanje neke nacije, rase ali kakšne druge družbene skupine,
-so škodljivi (nekdo ima korist na račun drugega (drugih),
-zadovoljujejo potrebe po prestižu in ugledu,
-osvobajajo nakopičeno agresijo,
-niso osnovani na dejstvih in objektivnemu stanju, ampak so v svoji posplošenosti v nasprotju z realnimi dejstvi,
-zelo so stabilni, težko se spreminjajo (ker so nedostopni za razumske razlage).

Nimaš nekega razloga, nimaš podlage, to je pač en tvoj predsodek in zaradi mene, kar mej ga, mene ne moti in meni ne škoduje smile.gif

  • 0

#47 Simone

Simone

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts

Posted 14 August 2010 - 09:35 AM

Aha, torej če ne izražaš navdušenja nad idejo, da smo po njihovo neverniki psi in prašiči, imaš predsodke.

Da mi njihova fiksna ideja, da smo ženske manjvredne zbuja gnus, imam predsodke.
Upam, da se bo dogajanje po Evropi izkazalo za predsodek, se pa bojim, da se ne bo.

  • 0

#48 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26392 posts

Posted 14 August 2010 - 09:53 AM

Tudi meni niso po godu, saj sm napisala par srani nazaj, da mi konec koncev nobena vera ni in tudi zakaj. Ampak mislim, da so razmere marsikje bolj nečloveške, to me je prešinilo zadnjič, ko sem pogledala par oddaj o Koreji (ne vem kateri) pa o Indiji. Samo to nas pač ne briga, ker nima direktne povezave z nami. BTK, če nekje na drugi strani sveta ljudje živijo dobesedno v kletki, samo, da imaš ti mir pred njimi.
  • 0

#49 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 14 August 2010 - 12:02 PM

Ora, jaz sem čisto razumsko obrazložil, zakaj se mi zdi vse skupaj na dolgi rok nevarno. Ni me ne strah ne sram izrazit nestrinjanja glede vsesplošne strpnosti do vsega živega za vsako ceno. Če ne bi bilo stanje v zahodnih državah zaskrbljujoče, bi lahko to šteli za predsodke, ker pa je, je pa to kvečjemu razmišljanje dva koraka naprej. Eni tega ne znate ali pa nočete. Tudi prav. Sem že lepil sem marsikaj ... evo, en video z youtube, tega je sicer polno. Če si rada zatiskaš oči prav, če pa ne, je pa morda fino pogledat. Namenoma sem tokrat dal Švedsko na tapeto, ker tako ne more neka Freya pametovat, da ne vem, da so naši muslimani drugačnega izvora kot britanski ... namesto, da bi raje vprašala, če se mi to ne zdi tehtna razlika. smile.gif Švedska jih je dobila v zadnjih desetletjih.
Če bomo pretirano odprti, jih lahko sčasoma tudi mi dobimo. Švicarji že vedo, zakaj so proti minaretom ... nočejo, da se vse skupaj preveč razpase, molilnice pa imajo. Proti njim pa tudi jaz nimam nič. smile.gif
  • 0

#50 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26392 posts

Posted 14 August 2010 - 12:19 PM

Sven laugh.gif

Jaz sm na splošno proti nekim verskim, nevemčemu, stvarem pač. Pa naj gre za muslimane, kristjane, pravoslavce. Sej proti gradnji novih cerva in proti gradnji molilnic, minaretov. Ne mislim, da bi morali zdaj porušit, kar je ampak samo en primer iz našega malega mesta. Imamo dve stari cerkvici, ki imata velik zgodovinski pomen, ampak budale so šle zgradit noo večjo cerkev, v bližini katere so parkirišča, staridve pa sta dolga leta propadali. Ena od njih je Sveta trojica, s katero je povezana legenda o nastanku mesta. In kot sem že omenila, se mi zdi škoda denarja, da bi se ga vlagalo v te namene, ker ima sama cerkev veliko več dobrin kot država. Ob tem si ne mislim nič drugače o islamu. Konec koncev vere niti po samem izvoru niso prav daleč ena od druge, gre le za različne interpretacije in različne preroke iz katerih izhajajo. In ker se Izraelci štejejo za izbrano ljudstvo, bi lahko iz tega potegnili še Hitlerja in celo njegovo filozofijo o nadrasi in proti židom. All in all, zame so različni verski obredi and stuff samo prikrit način filanja z raznoraznimi bedarijami z opravičilom, da se vse počne za vsemogočnega. Že samo, če berš Sveto pismo, stare zaveze, jaz v njem vidim nekaj zgodovine, v novi zavezi pa orodje za upravljanje. Ampak tudi iz stare zaveze so ljudje zvlekli, kar se jim je zdelo uporabno. Itd itd ...

  • 0

#51 Simone

Simone

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts

Posted 24 August 2010 - 02:32 PM

http://www.resnica-h...v_sloveniji.htm
  • 0

#52 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 24 August 2010 - 07:55 PM

QUOTE(sajk @ 14. 8. 2010 - 13:02) View Post

Ora, jaz sem čisto razumsko obrazložil, zakaj se mi zdi vse skupaj na dolgi rok nevarno.

Na dolgi rok je tudi nevarno živet... Baje je še vsak umrl.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#53 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 25 August 2010 - 09:43 AM

QUOTE(Braunkopf @ 24. 8. 2010 - 20:55) View Post

Na dolgi rok je tudi nevarno živet... Baje je še vsak umrl.

I'll live forever or die trying.

Ta tema nekam stagnira, že dolgo ni bil kdo strpen in po krščansko izrazil pripravljenosti za nastavljanje ksihta klofutam. biggrin.gif
  • 0

#54 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13763 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2010 - 02:18 PM

Vsak ki je želel je povedal svoje mnenje, meni osebno se pa pač ne da pregovarjat in it na osebni nivo.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#55 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 25 August 2010 - 04:23 PM

sajk wants it dirty. sleep.gif
  • 0

#56 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 09 September 2010 - 03:36 PM

Pazljivo poglejte: http://www.youtube.c...ture=grec_index huh.gif
  • 0

#57 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 September 2010 - 05:49 PM

Bajram šerif mubarek olsun vsem, ki danes praznujejo!

Upam, da soseda jutri prinese kaj baklave. laugh.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#58 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45487 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 October 2010 - 02:36 PM

French woman faces fine for tearing niqab from tourist's faceProsecutors call for €750 penalty and suspended jail term against teacher who admits confronting veiled woman from UAE

Več tukaj: http://www.guardian....g-niqab-tourist

Komentarji?
  • 0

#59

  • Guests

Posted 15 November 2010 - 01:09 AM

Bi se kar tukaj strinjal z Sajkom. Menim, da minareti ne sodijo v krščansko Evropo. Molilnice ja, minareti pa ne. Je pa žal že zdavnaj prepozno za razpravo o tej debati. Vsaj za skoraj celotni del zahodne Evrope. Žal ta vlak je že zdavnaj odpeljal.
Mislim, ko človek malo bere raznorazne izkušnje in pričevanja domorodcev kaj vse se že dogaja npr. v skandinavskih državah al pa v Angliji. V bistvu tam majo muslimani že eno malo svojo državo. Neverjetno ampak resnično. V bistvu razvijajo svoj sistem kako ga na najbolj možen način vpeljat in vkoreninit v domorodce. Muslimanske ženske napeljujejo in vsiljujejo skandinavske belkinje, da naj nadanejo oz. naj začnejo nosit hi-jabe, da bodo znjimi zgledale bolj privlačno pa take fore. Skoraj vsak mesec po več grupnih posilstev. Izsiljevanja, prekupčevanje drog pakistanskih band. Baje, da se policija niti več ne zmeni zanj. V norveških osnovnih šolah je še baje samo 10% domačih belih otrok. Ostalo vse priseljenci.
Pol gay par gre po ulici, ki je v večini poseljena z arabci nakar z hrbta priteče starejši moški pa ju brcne z hrbta pa zakriči, da take stvari v NAŠI državi to ne bodo tolerirali. To je samo nekaj primerov.
Grozljiva pričevanja. Najbolj groteskno pa je to, da se noben ne zmeni za te reči več. Je že res, da so si v večini zahodne in severne dežele te težave nakopale po eni strani same že v prejšnjem stoletju in še dlje nazaj ampak naj bo to v poduk vsem nam. Vedno se začne z majhnim....

p.s.- Kar se tiče naših južnih bratov se to sploh ne more primerjat z tem gnojem. Bosanci so zelo vredu ljudje kot seveda tudi ostali. Razn hrvatov. biggrin.gif
  • 0

#60 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 24 November 2010 - 08:14 PM

Hate speech! Hate speech! tongue.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users