Jump to content


Svetovno prvenstvo v nogometu 2010


  • Please log in to reply
1401 replies to this topic

#1401 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 September 2010 - 02:17 PM

Poenostavila sem, ker točnih cifer za katerkoli štadion niti približno ne vem.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#1402 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 September 2010 - 02:37 PM

BK, Jina se je nekaj zmrdovala nad tem, da so tekme tud v Ljudskem vrtu, pa tud po medijih se je govorilo o smiselnosti delitve tekem med oba stadiona. wink.gif

Glej jaz popolnoma razumem ves biznis okoli sponzorstev. Ampak v konkretnem primeru res ni razlike med Ljubljano in Mariborom. Ker slovenski trg je tako majhen, ciljna skupina pri nogometu je pa tako ali tako enaka. Zdaj nisem čisto prepričana kdo prodaja sponzorski prostor za kvalifikacijske tekme.. ali NZS sama ali ima prste vmes FIFA ali katera od športnih marketinških agencij. Pač dejstvo je, da sponzorje kaj malo briga tisti 4000 razlike v številu sedežev na obeh stadionih dokler dobijo to kar plačajo.

Glede primerjave Velike Britanije in Slovenije... tega ne morš primerjat... že iz tega stališča ne, ker ko pride do nogometa ima Velika Britanija reprezentanco Anglije, reprezentanco Walesa, reprezentanco Severne Irske, reprezentanco Škotske. Tako da lahko kvečjemu primerjaš Anglijo in Slovenijo. In ja, kot si že rekla,tudi tam se tekme delijo. Dve v Londonu, ena v Manchestru. A je morda Manchester glavno mesto? a-a. Tud v Španiji se tekme delijo in niso vse v Madridu ali Barceloni, ampak so tudi kvalifikacijske tekme po različnih stadionih. Pa dobro.. Španije in Anglije mogoče res ne morš primerjat s Slovenijo, ker sta le nogometni velesili in imata ogromno stadionov, ki ustrezajo merilom. Lahko pa npr. primerjaš s Švico, kjer je nogomet pb. enako popularen, pa tud reprezentanci sta po kvaliteti rangirani pb. enako. Tudi v Švici se kvalifikacijske tekme delijo med stadioni. Zadnja, ki so jo igrali proti Angliji je bila v Baslu, proti Ukrajini pa bodo igrali v Ženevi, mednarodne tekme pa igrajo še v St.Gallnu, Zürichu.

Jao Jina, kdo pa pravi da na Stožicah ni dobro vzdušje. Jaz pač povem da je dobro vzdušje tud v Mariboru. Hvalabogu, da imamo dva taka stadiona ki ustrezata merilom mednarodne nogometne zveze in kjer je hkrati še dobro vzdušje. Pred par leti nismo imeli niti enega takega. Pa navsezadnje držimo pesti, da na obeh stadionih (in na gostovanjih) naša reprezentanca odigra odlično, tako da lahko gremo 2012 navijat na Poljsko in v Ukrajino. biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users