Jump to content


Photo

Virus prašičje gripe


  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#21 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 28 April 2009 - 12:54 PM

Ne širi laži!

Število je 20 in ne 200 biggrin.gif

Ja no otroci...to ni glih otrok, ampak srednješolec z zdravim imunskim sistemom.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#22 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 28 April 2009 - 01:03 PM

Aja? jst sm 200 slišala na Pop TV posnetku. blink.gif
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#23 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25710 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2009 - 01:10 PM

QUOTE
Menim torej, da je bilo to sproženo namerno ali pa pač po neumnosti, virus se definitivno ni razvil sam od sebe in nekdo bo s tem spet mastno zaslužil. Sej od česa bi pa živele vse farmacevtske firme, če bi bili vsi zdravi. V tej recesiji pa so seveda zdravila nekaj kar potrebuje vsak ne glede ne to, ali ima sredstva ali ne. Ampak to je samo moje mnenje, ki sem si ga izoblikovala skozi to kar je meni znano, resnica je lehko popolnoma drugačna.


Delno je to res, delno pa ne... Fora virusa gripe je ta, da sam po sebi izredno hitro mutira. Zato se je potrebno recimo vsakič znova cepit (ker gripa vsako leto znova mutira). Cepivo za tisto leto pa ni nujno da bo prijelo, ker ga pripravijo po "predvidevanjih, kako bo virusi gripe mutiral".
Verjamem pač, da je virus mutiral, ne verjamem pa, da se je to zgodilo tako na hitro (pač 1, 2, 3 - PUF). Po moje ni treba paničarit (glede Španije in podobnega) - ne bit tako kot moja sodelavka, ki se ne upa it na Maldive, ker "kaj pa če bo cunami" biggrin.gif

  • 0

#24 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 28 April 2009 - 01:14 PM

QUOTE(Limona @ 28. 4. 2009 - 12:43) View Post

Aja, pa še nekaj: vsako leto po svetu umre veliko več ljudi zaradi "običajne" gripe, kot pa od teh občasnih epidemij raznih "živalskih" grip, pa iz tega nihče ne dela posebne panike.



Da, točno to mam jaz v mislih. Pa tudi, če bi bile številke večje, mi ni nič posebnega, ker gre pač za pandemijo in ne epidemijo, kot so vsakoletne. Poleg tega kaj je tamiflu? Zdravilo za gripo sigurno ne, ker je gripa virus in proti virusom ni zdravil.
  • 0

#25 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 28 April 2009 - 01:15 PM

Zdaj je že v VB in Ana je lih tam. ermm.gif
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#26 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25710 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2009 - 01:19 PM

Dejmo paniko zagnat!
  • 0

#27 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 28 April 2009 - 01:20 PM

Ja, jst jo zmeri! JBG, takšna pač sem.
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#28 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25710 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2009 - 01:27 PM

QUOTE
Poleg tega kaj je tamiflu? Zdravilo za gripo sigurno ne, ker je gripa virus in proti virusom ni zdravil.

To sicer ni res... res je, da zdravila ne ucčnkujejo tako, kot na primer antibiotiki (ki pobijejo bakterije), lahko pa se zdravilo veže na vezavno mesto, kamor bi se drugače vezal antibiotik, zdravilo lahko npr. izboljša imunski sistem posameznika....
Spomnite se ptičje gripe - TAAAKAAAA PAAANIIIKAAAAA. Par labodov je pomrlo v Sloveniji, to je bilo pa tudi vse...

  • 0

#29 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 28 April 2009 - 01:50 PM

No ampak ker so zbolavali odrasli in sicer zdravi posamezniki, kaj bi potem zdravila sploh rabla?
  • 0

#30 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 28 April 2009 - 01:51 PM

Ok, zdej bom pa postala panična. Da slučajn ne bi zapirali mej in skenslali letov iz amerike v evropo! Moj pob pride nasledn pondelk domov. Bekof pig flu!
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#31 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 29 April 2009 - 12:40 PM

WHO se odloča ali bo razglasil 5. stopnjo pandemske pripravljenosti.

V ZDA prva žrtv prašičje gripe - 2 leti star otrok.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#32 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 29 April 2009 - 12:58 PM

Js osebno še ne delam panike. vse budno spremljam in samo čakamo lahko, kdaj se bo to pojavilo pri nas.
Kot je že ančka pojasnila je virus zelo zelo zahrbtna in trdovratna stvar. Zaradi mutacij se non stop spreminja in tako zdravila ne učinkujejo proti njim (zaradi tega ne najdejo zdravila proti aidsu, prav zaradi stalnega spreminjanja proteinov na njihovi površini...). To ne velja za vse, ker drugače ne bi bilo cepiv proti množici virusov itd.

Js samo upam, da se bo vse dobro končalo.

Menim da bi blo potrebno bolj poostrit nadzor na mejah z državam, kjer je že veliko odkritih okužb. Samo to je bolj težko izvedljivo... Na žalost


Pa še to: v primeru ptičje gripe ki se je pojavila v evropi še ni šlo za mutiran virus, ki bi se prenašal iz človeka na človeka. V Aziji je do te mutacije že prišlo, zato je bilo toliko smrtnih žrtev. Pomoje bi lahko bila v zdejšnem primeru velik večja panika kot takrat.
Po eni strani leta ptic ne moreš ravno kontrolirat- zaradi tega je lahko hitrejše širjenje, vseen pa so obolele ptice lahko pobili, ljudi pa zdej ne morejo začet kr strelat in žgat.
  • 0

#33 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 29 April 2009 - 01:19 PM

Takih stvari nikoli nisem pretirano spremljala. Le koliko so me mediji, ki se jim v določenem ternutku nisem mogla izognit, posiljevali z njimi.

Zdi se mi smotrno ločevat, za kaj je vredno izgublajt živce in za kaj ne. Zaenkrat mi je večja "panika" zamudit na šiht kot pa tale gripa.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#34 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 29 April 2009 - 01:40 PM

Zdej na 24 ur kot izredna novica, da so potrdili tudi v Benetkah.
  • 0

#35 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 29 April 2009 - 01:51 PM

Men gre na živce to da delajo mediji večjo paniko kotbi blo to potrebno.In to seveda posledično upliva na ljudi.Js se za enkrat tega še ne bojim čeprou je že kr resno glede na to da ga odkrivajo že tako blizu nas.Samo brez veze paničart.
  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#36 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 29 April 2009 - 01:54 PM

http://www.cdc.gov/s...wineflu_you.htm

Za vse, ki vas skrbi.
  • 0

#37 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 29 April 2009 - 03:38 PM

Diagnosticirana sem s prašičjo gripo. cry.gif

Ojej, kaj pa zdaj. Virus baje mutira ful hitro in je že zmožen preskakovat na ljudi kar prek interneta... ohmy.gif

laugh.gif Eh, ne skrbi me svinjska gripa, od nečesa je treba umret pravim jaz, pa sicer ne nosim glave naprodaj, samo tudi vsa zavita v 15 šalov se pa tudi ne mislim skrivat doma v skrivnem bunkerju.
Pač, ja ena zelo nalezljiva gripa je tole, če ne prepoznaš znakov je s tabo lahko hitro konec, če pa prepoznaš (in glede na to, koliko se zdej o gripi govori, bi ziher vsakdo takoj letel na urgenco, če bi pričel že samo kihat).

My opinion:
Če mi date poceni karto do Mehike takoj pičim tja, brez heca.

Tole bi znalo razjasnit najbolj preče vprašanje:

Like seasonal flu, swine flu in humans can vary in severity from mild to severe. Between 2005 until January 2009, 12 human cases of swine flu were detected in the U.S. with no deaths occurring. However, swine flu infection can be serious. In September 1988, a previously healthy 32-year-old pregnant woman in Wisconsin was hospitalized for pneumonia after being infected with swine flu and died 8 days later. A swine flu outbreak in Fort Dix, New Jersey occurred in 1976 that caused more than 200 cases with serious illness in several people and one death.

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#38 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 29 April 2009 - 04:27 PM

Po mojem je nekako tako...

Če dovolj hitro prepoznaš znake in greš k zdravniku, ter zadevo preležiš, potem verjetno ni problemov.
Če pa ignoriraš vročino, češ....sej bo boljše, potem pa verjetno lahko pride tako daleč, da tudi umreš. Enako je drugače tudi pri navadni gripi. Na leto namreč za njo umre pol miljona ljudi.

Ne vem kako naj si sicer drugače razlagam vse primere izven mehike, kjer je stanje vseh, ki so bili pozitivni načeloma "stabilno".

Me pa blazno zanima, kako ta virus vpliva na ljudi, ki so sicer cepljeni proti gripi. Sama namreč sem.


  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#39 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 29 April 2009 - 09:02 PM

Pismo ste nekatere mojstrice panicarjenja ermm.gif . A je nekdo malo preveckrat I am legend gledal? biggrin.gif


Jaz sem trenutno v Spaniji, in ce ne bi brala 24ur vsak dan, butl.gif sploh ne bi vedela kaj se dogaja. Isto Ana po moje sploh nic ne ve, in se sekira se manj kot ve. wink.gif

Ce povem po pravici mi zaenkrat za vse to dogajanje okoli te gripe dol visi, mislim, da ni se cas, da se sekiram glede tega, v Sloveniji se ne bi, zato se tudi tukaj ne.


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#40 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 30 April 2009 - 06:54 AM

Kinky, pa ne samo I am legend, tud "The day when the earth stood still".
Me zmrazi ko pomislim na te filme ej ohmy.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users