Jump to content


Photo

Virus prašičje gripe


  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#1 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 28 April 2009 - 08:21 AM

Skrajni čas je že da se v forumu aktualno kej začne dogajat. Zanima me kaj menite o tem virusu, vas je kaj strah...? Ni važno a odprem 24 ur a grem po časopis v nabiralnik, a gledam dnevnik - povsod je to "v središču".
Jaz sem že po naravi precej hipohondra, tako da me seveda je strah potencialnega izbruha tudi pri nas. Zadevo je danes težko zajeziti in tolažit se z besedami "Ah Mehika je na drugem koncu sveta", saj je Mehika v današnjem času in pri današnjem transportu takorekoč pred vrati.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#2 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 28 April 2009 - 08:39 AM

Jaz sem pa včeraj prvič slišala za to. Me ne vznemirjajo razne gripe in pandemije, ker se še nikoli ni kaj resnega pri nas zgodilo biggrin.gif. Tako da ne skrbet! Don't worry about world ending today, it's allready tomorrow in Australia. :=)
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#3 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 28 April 2009 - 08:48 AM

Ne moreš se nalezt s svinjino, prenaša se s človeka na človeka.

http://24ur.com/novi...rusom-h1n1.html

Meni tuki povsod neki smrdi. Se mi zdi da je ta virus bil "podtaknjen" s strani ne vem koga in ne vem zakaj. Ampak da na vlaku pelejo faking virus in eksplodira posoda...to je pa tumač.a prvič vozijo virus?! In ne mi bučk prodajat da niso peljali mutiranega...zakaj bi pa peljali navadnega na opazovanje...

Jao...Tole bo še zabavno.
Zdej mi postaja jasno, zakaj so trenutno leti v ameriko tako poceni...Pomoje se je že dalj časa vedelo "v ozadju" da bo neka štala tam v tem času...

  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#4 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 28 April 2009 - 09:38 AM

Vsaka epidemija gripe se začne na prašičih, nato se virus širi na človeka. Tu ni point v prašičih, pont je v tem, da je virus drugačen kot običajni virusi influence in ker proti virusom ne poznamo zdravil in še niso odkrili kaj bi proti točno temu virusu pomagalo in zakaj je sploh smrtonosen je to naenkart izbruhnilo in umrlo veliko ljudi. Sama sem najprej pomislila na to, da američani večino prepovedanih stvari delajo v mehiki ali pa na meji z mehiko, tam torej od koder je to prišlo, tako kot tisti papagajček ,ki je prinesel ptičjo gripo. Menim torej, da je bilo to sproženo namerno ali pa pač po neumnosti, virus se definitivno ni razvil sam od sebe in nekdo bo s tem spet mastno zaslužil. Sej od česa bi pa živele vse farmacevtske firme, če bi bili vsi zdravi. V tej recesiji pa so seveda zdravila nekaj kar potrebuje vsak ne glede ne to, ali ima sredstva ali ne. Ampak to je samo moje mnenje, ki sem si ga izoblikovala skozi to kar je meni znano, resnica je lehko popolnoma drugačna.
  • 0

#5 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2009 - 09:53 AM

Baje je zdej že v Španiji, mene pa vseen skrbi ker naj bi šli konec junija tja na morje. ermm.gif
  • 0

#6 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 28 April 2009 - 10:01 AM

Se ne sekiram preveč, čeprav pa so včeraj na Brniku nekaj ljudi spraševali (med drugim tudi nekoga ki je prišel iz Mehike), če so jih kaj pregledali, pa so vsi rekli da nič. Pomoje bi morali to malo bolj nadzirati, da ne bo prepozno. Preventiva je boljša kot kurativa...
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#7 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 28 April 2009 - 10:12 AM

Mediji pa res znajo širiti paniko. Pred dvema letoma smo vsi umirali za ptičjo gripo, zdaj za prašičjo. Najboljši so mi pa tisti vsakoletni naslovi v Jani, ki se pojavijo malo pred poletjem: Avgusta se bomo cvrli ohmy.gif
Sicer moram priznati, da dogajanja okoli tega ne spremljam podrobno(predvsem zaradi nezmožnosti objektivnega poročanja nekaterih novinarjev). Se strinjam, da bo nekdo okoli tega mastno služil. Verjetno kar farmacevtska podjetja - sem slučajno ujela včeraj, da so spet na plano privlekli slavni Tamiflu laugh.gif Bojim se prav nič. Kaj pa sploh lahko narediš? Mastna in hitro pripravljena hrana tudi ubija pa tega nihče ne vidi kot ''pandemijo''. Žalostno.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#8 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 28 April 2009 - 10:27 AM

Ja saj ravno to mi je najbolj hecno, ker novinarji niso toliko sposobni,da bi se vsaj pozanimali o stvareh o katerih poročajo ampak jih večina samo širi paniko in neresnice. Novinarji mi ful najedajo kadar se gre o nekaterih stvareh o katerih pač res vidiš, da nimajo pojma. Če se ti za denar, ki ga zaslužiš ne zdi vredno na google vpisat par pojmov, da se vsaj malo pozanimaš o stvari pač nisi opravil domače naloge in bodi raje tiho.
  • 0

#9 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 28 April 2009 - 10:31 AM

Se popolnoma strinjam s Podgano, predvsem s tem, da mediji širijo paniko (in si s tem seveda povečujejo gledanost).
Sem gledala včeraj oddajo Svet in je bil prispevek o prašičji gripi tako dramatičen, da je blo že prav neumno. No, sej ta Svet je itak bolj podoben telenoveli, kot pa pravi informativni oddaji.
  • 0

#10 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 28 April 2009 - 10:50 AM

QUOTE(Limona @ 28. 4. 2009 - 11:31)  
No, sej ta Svet je itak bolj podoben telenoveli, kot pa pravi informativni oddaji.



Kako pa to drži! laugh.gif

Drugače mene že skrbi, ker se mi stvar ne zdi tako nedolžna ... je lahko kar huje, kot je bilo pri ptičji gripi. Vsaj občutek imam tak, glede na to, kako se hitro širi.

  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#11 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 28 April 2009 - 10:54 AM

Meni pa nekaj ni jasno, a sploh so kašne smrtne žrtve tega in kje? biggrin.gif
  • 0

#12 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2009 - 10:57 AM

V Mehiki 160 (neki tazga) mrtvih. wacko.gif
  • 0

#13 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 28 April 2009 - 11:01 AM

ooo c'mon no. V mehiki so smrtni primeri zaradi gripe nekaj ne tako nenavadnega, ker večina ljudi pač nima pogojev, da bi se zdravila. Saj ne morem verjet za kakšne neumnosti gre. Bolj, ko berem bolj mi je jasno, da gre pač za gripo, ki se jo preleži 7 dni, se skrbi za zadostno hidracijo itd. Ali sem pa samo jaz malo prizadeta?
  • 0

#14 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 28 April 2009 - 11:05 AM

IPB Image
Mexico: 152 suspected deaths from swine flu - 20 confirmed cases
US: 50 confirmed cases
Canada: 6 confirmed cases
New Zealand - 3 confirmed cases
UK - 2 confirmed cases
Israel - 1 confirmed case
Spain: 1 confirmed case
Countries with suspected cases: Brazil, Guatemala, Peru, Australia, and South Korea

VIR
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#15 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 28 April 2009 - 11:12 AM

In ja viri so zopet novinarski. Ne morem si pomagat ampak se mi še vedno zdi pretiravanje.
  • 0

#16 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 28 April 2009 - 11:19 AM

Jaz sem pa raje, da zaženejo mal panike (četudi zastonj), kot pa da sploh ne bi vedli ...
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#17 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 28 April 2009 - 11:23 AM

Meni se ne zdi pretiravanje, ker spremljam že od petka.
In številke "skladno" rastejo.
Izraelski primer so pa potrdili pred slabo urco.

Kar me skrbi pri tem virusu je to, da ne bo slučajno postal odporen na tamiflu. Če se to zgodi smo screwed. Druga zanimiva stvar je to, da sploh ne zbolevajo starejši in otroci, ampak odrasle osebe, ki bi načeloma morale imeti trden imunski sistem.

Je pa res, da vsi primeri izven Mehike so "blažje" okužbe, oziroma so izven smrtne nevarnosti...
Tamifluja pa nikjer ni zadosti, če pride do pandemije, pri nas recimo ga je dovolj za 1/4 države. Kar pomeni da, če pride do pandemije in se zaloge ne okrepijo dovolj hitro, bo ostale 3/4 prebivalstva dočakala podobna usoda kot mehičane.

Razmišljam da bi internetne strani z novicami raje odprla šele zvečer, ali pa sploh ne več. Tole hitro na psiho udari.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#18 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 28 April 2009 - 11:43 AM


Aja, pa še nekaj: vsako leto po svetu umre veliko več ljudi zaradi "običajne" gripe, kot pa od teh občasnih epidemij raznih "živalskih" grip, pa iz tega nihče ne dela posebne panike.
  • 0

#19 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2009 - 12:30 PM

QUOTE(Podgana @ 28. 4. 2009 - 11:12)  

Mediji pa res znajo širiti paniko. Pred dvema letoma smo vsi umirali za ptičjo gripo, zdaj za prašičjo. Najboljši so mi pa tisti vsakoletni naslovi v Jani, ki se pojavijo malo pred poletjem: Avgusta se bomo cvrli ohmy.gif
Sicer moram priznati, da dogajanja okoli tega ne spremljam podrobno(predvsem zaradi nezmožnosti objektivnega poročanja nekaterih novinarjev). Se strinjam, da bo nekdo okoli tega mastno služil. Verjetno kar farmacevtska podjetja - sem slučajno ujela včeraj, da so spet na plano privlekli slavni Tamiflu laugh.gif Bojim se prav nič. Kaj pa sploh lahko narediš? Mastna in hitro pripravljena hrana tudi ubija pa tega nihče ne vidi kot ''pandemijo''. Žalostno.



QUOTE(ora @ 28. 4. 2009 - 11:27)  

Ja saj ravno to mi je najbolj hecno, ker novinarji niso toliko sposobni,da bi se vsaj pozanimali o stvareh o katerih poročajo ampak jih večina samo širi paniko in neresnice. Novinarji mi ful najedajo kadar se gre o nekaterih stvareh o katerih pač res vidiš, da nimajo pojma. Če se ti za denar, ki ga zaslužiš ne zdi vredno na google vpisat par pojmov, da se vsaj malo pozanimaš o stvari pač nisi opravil domače naloge in bodi raje tiho.



Podpis pod tale dva posta! Podgana dobro si napisala, my thoughts exactly.

Mi je pa se nekaj pri vsej stvari nenavadno - paniko delajo, da bi pa meje zaprli, kar je najmanj, kar se lahko naredi, za to pa menda "se ni cas". In kdaj BO cas za to?

Aja pa se to, vse skupaj me, kot ze marsikaj dosedaj, spominja na credo splasenih ovc. Pa z zakonom bi prepovedala oddaje kot so SVET, 24 ur, rumeni tisk in kar je se taksnega crapa. Nedopustno poneumljanje ljudi!
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#20 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 28 April 2009 - 12:33 PM

QUOTE(Plain Jane @ 28. 4. 2009 - 10:53)  

Baje je zdej že v Španiji, mene pa vseen skrbi ker naj bi šli konec junija tja na morje. ermm.gif

Mene tudi! cry.gif Če pride v Slovenijo pa če bo matura že mem ( laugh.gif ), se zabarekidiram v hišo! ph34r.gif

QUOTE(Sally @ 28. 4. 2009 - 12:23)  



Kar me skrbi pri tem virusu je to, da ne bo slučajno postal odporen na tamiflu. Če se to zgodi smo screwed. Druga zanimiva stvar je to, da sploh ne zbolevajo starejši in otroci, ampak odrasle osebe, ki bi načeloma morale imeti trden imunski sistem.



Zakaj je pa kar naenkrat v Queens - NY, zbolelo 200 učencev? sleep.gif

  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users