Jump to content


Photo

Predsedniške volitve


  • Please log in to reply
383 replies to this topic

#41 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 18 October 2007 - 11:11 PM

QUOTE(crna @ 18. 10. 2007 - 23:24) View Post
Peterle bo itak zmagal, če nič drugega zato ker je najbolj priljuden in dobesedno najbolj znan, pa ker ima dobro propagando

Jaz sem tud skoraj prepričana, da bo zmagal (podpirajo ga na največ podeželju in nižje izobraženi, kaže statistika laugh.gif, pa oni iz Argentine - tem bi jaz tak odvzela volilno pravico, eni po 40 let ne živijo v Sloveniji, kaj koji k. majo za odločat o našem predsedniku) - čeprav v drugem krogu bo težka, ker če bo Türk nasprotnik, je zelo verjetno, da bodo glasovi od Gasparija šli k njemu in obratno.

Kalypso,
kdaj drugič, hehe. Lahko samo rečem, da je Peterle zame en big NO, ker ga podpira Nsi in Cerkev (ker piha z njimi v isto smer), kjer pa sta ti dve reči, pa gre vse k vragu.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#42 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 19 October 2007 - 12:54 AM

Za Peterletovo vlogo v osamosvojitvi vem, me je zanimalo če o Turku veš kaj več.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#43 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 October 2007 - 06:18 AM

En fajn članek je bil ta teden v Mladini o teh kanididatih. Bom nalepila link, ko bo dostopen. Nekako se mi je videlo iz tega, da ima največ masla na glavi Peterle. Upoštevati pa gre tudi to, da je Mladina levi cajtng in da se morda zaradi tega bolj obregnejo ob desničarje...
Jaz grem volit.
Pa na referendum tudi grem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#44 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 19 October 2007 - 06:51 AM

Upam, da boš najdla tist članek, ker zdej sem pa zmedena blink.gif . Nevem koga naj volim. Peterleta ne bom, samo zato grem volit.
  • 0


#45 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 19 October 2007 - 07:16 AM

QUOTE(Jenna @ 19. 10. 2007 - 0:11) View Post

Lahko samo rečem, da je Peterle zame en big NO, ker ga podpira Nsi in Cerkev (ker piha z njimi v isto smer), kjer pa sta ti dve reči, pa gre vse k vragu.


Sama ne bi mogla bolje napisati. RKC ze tudi zame big NO GO! down.gif

Tudi jaz mislim, da bo zmagal Peterle, bom pa rekla samo še to: Narod si bo sodbo pisal sam. Se bo že pokazalo kmalu...

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#46 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 October 2007 - 08:15 AM

Po moje bo pa zmagal Turk in sicer v drugem krogu. Ker vsi tisti, ki bodo zdaj dali glas Gaspariju, Jelinčiču .... bodo v drugem krogu volili proti Peterletu.

Jaz sem tudi totalno proti cekrvi, ampak pri izbiri predsednika mi je to zadnja briga, saj je pri nas predsednik itak samo ena lutka - kar se mene tiče čisto brez prave moči ... samo ena diplomatska funkcija za kosila, potovanja ....
Druga zadeva je pa vlada ... ampak o tem drugič! tongue.gif

In kar se mene tiče je pri predsedniku pomembno, da ima večletne politične izkušnje, je poznan v tujini, se znajde pred kamero/nastopanje in da je vešč v diplomaciji (in tukaj meni pogrneta Jelinčič in Gaspari).

Gaspari pa bi bil po mojem mnenju veliko bolj primeren za ministra za finance, saj kar se tega področja tiče, njegovi odgovori zelo izstopajo od ostalih (v dobrem smislu).

Peterle je v Evropi res kar znan in zato sem se ves čas nekako nagibala k njemu. Zadnje čase pa kar koli gledam, se dečko totalno izmika vprašanjem (ravno včeraj vprašanje glede pediatrične - "najprej bi zaželel okrevanje vsem otrokom" - super, ampak kaj boš ti naredil, da bo okrevanje lažje!!!!!!)

Tako da, če bom že šla na volitve, bom tudi glasovala za Turka ...
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#47 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 October 2007 - 08:39 AM

QUOTE(Kami @ 19. 10. 2007 - 9:15) View Post
Gaspari pa bi bil po mojem mnenju veliko bolj primeren za ministra za finance, saj kar se tega področja tiče, njegovi odgovori zelo izstopajo od ostalih (v dobrem smislu).

Po moje tudi bo, naslednje leto, ko bo zmagal Pahor na parlamentarnih volitvah. IPB Image


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#48 Felicity

Felicity

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3216 posts
  • Gender:Female

Posted 19 October 2007 - 08:50 AM

QUOTE(Jenna @ 19. 10. 2007 - 0:11) View Post

Jaz sem tud skoraj prepričana, da bo zmagal (podpirajo ga na največ podeželju in nižje izobraženi, kaže statistika laugh.gif, pa oni iz Argentine - tem bi jaz tak odvzela volilno pravico, eni po 40 let ne živijo v Sloveniji, kaj koji k. majo za odločat o našem predsedniku) - čeprav v drugem krogu bo težka, ker če bo Türk nasprotnik, je zelo verjetno, da bodo glasovi od Gasparija šli k njemu in obratno.



Se popolnoma strinjam s tem da "zunanji" nimajo kaj odločat o predsedniku države, v kateri ne živijo. Itak da so vsi napisali Petrleta. evil.gif
Pa nonicam in raznim tetam, v cerkvi znajo lepo svetovat koga volit. evil.gif

Jaz bom volila ali Turka ali Gasparija. Točno še ne vem. hmm.gif Vem pa koga zagotovo ne bom volila. tongue.gif
  • 0

#49 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 19 October 2007 - 01:17 PM

Jaz sem se že zazihral in sem šel volit v torek na upravno enoto. Človek z orglicami me ne nagovarja, čeprav se je v teh letih kar naredil.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#50 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 19 October 2007 - 01:23 PM

Ti si ena orglica, kje take ven potegneš laugh.gif .

Se pa še enkrat strinjam s Kami da je predsednik bolj okrasek in da je vlada glavno gibalo, bog i batina in tako naprej. Tko da tole zdaj je ogrevanje - naslednje leto bo pa tekma.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#51 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 19 October 2007 - 02:58 PM

Ni samo Peterle poznan v Evropi; Türk je bil pomočnik za politične zadeve pri Kofiju Ananu v OZN in si je kot diplomat pridobil veliko vez s poznanimi ljudmi z vseh področij. Se mi zdi da ima tudi dosti izkušenj, za razliko od Peterleta si je le-te pridobil tudi v tujini in tako pozna zadeve z več zornih kotov. Večinoma dobro zagovarja svoja stališča, se odlično izraža, zato bi Slovenijo dobro predstavljal v svetu. Tudi njegova žena se mi zdi edina primerna za prvo damo - ampak dobro, to je čisto postranska zadeva.
Gaspari, kot že povedano, je najbolj primeren za področje financ in ne za vlogo predsednika države.
O Jelinčiču niti ne bi izgubljala besed, ima sicer par dobrih idej, kako dobro poskrbeti za slovenske državljane, a se preveč osredotoča na svoje rasistične interese.

Sicer pa so to samo moji vidiki in stališča; stoodstotno podpiram Türka. ;)
  • 0

#52 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 October 2007 - 07:16 PM

takole bom oddala svoj glas:
1. krog: Elena Pečarič
2. krog: Danilo Turk ( pa upam, da zmaga!)

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#53 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 19 October 2007 - 08:04 PM

Jaz bom dvakrat Türka, sem se malo pozanimala.
  • 0


#54 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 19 October 2007 - 08:16 PM

in kaj si izvedela? biggrin.gif
  • 0

#55 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 19 October 2007 - 08:25 PM

laugh.gif Evo si me dobla. Ma neč kaj več kot prej. Razn, da kao ni bil proti osamosvojitvi Slovenije. To mi je neki kolega pravu, pol stvari se ne spomnem več. Če je vse res, ne vem. Sicer grem tko volit samo zato, da je en glas proti Peterletu in da se mal v našem kraju naslikam.
  • 0


#56 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 October 2007 - 02:04 PM

Nisem brala ravno tega članka, ki ga tukaj citiram, je pa bil pa v tistem članku govor ravno o tej obtožbi da je Türk deloval proti osamosvojitvi.
Da naj bi bil Türk potencialni kandidat SDS, je postalo jasno, ko ga je diskreditiral dr. Peter Jambrek, eden od ustanoviteljev Zbora za republiko. Javno je poudaril, da je za pomladno stran primeren zgolj nekdo, ki izvira iz pomladne opcije, "ne pa kakšen od kandidatov, ki je, kot vemo, v pomladnem času deloval proti osamosvojitvi. Mislim na profesorja Türka." Jambrek je to dejal v oddaji TV Slovenija Vroči stol v začetku maja, kasneje pa se je od izjave distanciral. Cel članek si lahko preberete TUKAJ
  • 0

#57

  • Guests

Posted 20 October 2007 - 03:46 PM

Mene pa to niti ne moti, da je bil Turk (kao) proti osamosvojitvi.

Itak se pa strinjam, da je pri nas predsednik bolj ali manj lutka.
  • 0

#58 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 21 October 2007 - 06:40 PM

Nisem pričakovala Gasparija in Peterleta v finalu huh.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#59 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 21 October 2007 - 06:42 PM

Trenutno je tako tesno, da se lahko še vse zgodi. In posledično tudi sodišče.
  • 0

#60 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 21 October 2007 - 06:43 PM

Jaz bi rada Türka v drugem krogu hmm.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users