Jump to content


Photo

Azijska kozmetika


  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#81 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 26 January 2016 - 07:03 PM

Uporabljam BHA in pri meni zaenkrat ni ucinka. Po nanosu me nic ne zateguje. Koza se mi ni nic izboljsala, oz tako slabe koze ze leta nisem imela. Kaj je vzrok za to ne vem.
PC nisem nikoli uporabljala tako da ne morem primerjat.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#82 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2016 - 07:08 PM

Hmm. Jaz imam Paulin AHA, 30 ml in mi je všeč, BHA pa sem imela samo 2 testerja. Zdaj bi si tudi BHA nabavila, pa še nov AHA, ker mi ga bo kmalu zmanjkalo, in me zaradi ful ugodnejše cene mika Cosrx. Prebrala sem par primerjav med obema znamkama in so Cosrx ful pohvalili.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#83 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 26 January 2016 - 07:10 PM

AHA je identičen po učinku.

 

Kaj pa še uporabljaš, tasika? Mogoče pa greš čez obdobje, ki se mu reče ''purging'' :D Pogost pojav pri kislinah. Mine, ampak v vsakem primeru so za rezultate potrebni meseci (vsaj 2).


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#84 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 January 2016 - 07:13 PM

Fant ni preveč navdušen nad BHA, v nekaj mesecih ni nobene razlike. Uporablja predvsem proti ogrcem in nasploh za zmanjšanje izločanja sebuma. Smrdijo pa res grozno te kisline.

Jaz sem ga parkrat uporabila in me ful moti, da je tako tekoč.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#85 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 26 January 2016 - 07:18 PM

Pri izločanju sebuma meni bolj pomaga super navlažena koža. BHA pa samo pri tem, da so pore nekoliko dlje čiste po stiskanju, drugega ne. 


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#86 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2016 - 07:24 PM

Torej se AHA splača vzet od Cosrx. Kaj pa bha je že katera imela Cosrx in PC? PC bha liquid varianta je najbrž tudi precej tekoča, imajo pa še gel in losjon mislim da, ampak še ne vem, kaj je najboljše. Podgana, ti imaš Paulin bha? Jaz bi imela proti ogrcem in proti pojavu občasnih mozoljev, če bi kaj pomagalo.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#87 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 26 January 2016 - 07:40 PM

Liquid imam. Zelo neprijetna oljnata konsistenca pa ta mala flaška pušča skoz. Če ti je AHA gel všeč, potem raje vzemi gel. Losjon je malo komedogen. Nove mozolje baje pobije Cosrx BHA Returning A-Sol spot treatment.

 

Tole je seznam izdelkov, ki so bili največkrat omenjeni s strani 300+ ocenjevalcev v AB skupnosti kot najboljši od najboljših:

 

  • Biore UV Aqua Rich Watery Essence 
  • Benton Snail Bee High Content Essence 
  • Hada Labo Gokujyun Hyaluronic Acid Lotion Moist
  • Innisfree Super Volcanic Pore Clay Mask 
  • Scinic Honey AIO Ampoule 
  • CosRX BHA Blackhead Power Liquid 
  • Mizon All in One Black Snail Repair Cream 
  • COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence 
  • Missha First Treatment Essence
  • Mizon Snail Recovery Gel Cream 
  • Tosowoong Enzyme Powder Wash 
  • Cerave PM 
  • CosRX Natural BHA Skin Returning A-Sol 
  • Kose Softymo Deep Cleansing Oil 
  • Sulwhasoo Overnight Vitalizing Mask 
  • Banila Co Miss Flower & Mr Honey Essence Oil 
  • Banila Co Miss Flower & Mr Honey Cream 
  • Beauty of Joseon Dynasty Cream 
  • CosRX AHA 7 Whitehead Power Liquid 
  • CosRX Galactomyces 95 Whitening Power Essence 
  • CosRX Overnight Rice Spa Mask 
  • Paula's Choice BHA 
  • Biologique Recherche lotion P50 
  • Biore UV Aqua Rich Watery Gel 
  • Biore UV Perfect Milk 
  • LJH Tea Tree 90 Essence 
  • Melano CC Intensive Anti-Spot Essence 
  • Banila Co Clean it Zero 
  • Benton Snail Bee Steam Cream 
  • Bioderma Sensbio Micellar Water 
  • CeraVe Hydrating Cleanser 
  • Cosrx Honey Overnight Mask 
  • Dear Enprani Moistfull Booskin 
  • Goodal Waterest Water Oil 
  • Hada Labo Rohto Gokujyn Hyaluronic Acid Cleansing Foam 

  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#88 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 26 January 2016 - 08:14 PM

Odkar ne dobim vec Balea fluida in Garnier pure active gela je moja koza v razsulu.
Drugace pa imam tonik od Hoferja, Hada Labo, Balea water serum in Olay sensitive kremo, 2x tedensko pa dam gor se ta BHA losjon.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#89 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2016 - 08:32 PM

Po moje bom oboje kar od Cosrx vzela, za probat je. A se Cosrx kaj prej pokvari, je treba imeti v hladilniku? Baje nima konzervansov.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#90 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 26 January 2016 - 09:14 PM

Kolikokrat tedensko si pa Garnier uporabljala? Mogoče se še dobi Neutrogeno. Nek Spot Stress Control. Je isto. 2x na teden je res malo.

 

Marmelada, ne.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#91 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16921 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2016 - 01:46 AM

Jaz o CosXR BHA še vedno ne morem nič pametnega poročat, ker se mi ga ne da uporabljat redno, lol. Recimo pa, da momentalno malo zoži pore.

Imam občutek, da je zelo nežen in na dolgi rok ne bo večjega učinka. Ampak za primerjavo, sem imela pred leti Paulin BHA losjon pa tudi nimam v spominu,

da bi imel konkretnejši učinek. So pa moji ogrci trdovratni, to je res, najbrž se jih ne bom nikoli znebila.

 

AHA pa nisem imela nobenega še.

 

Marmelada, mam filing, da bolj kompliciraš kot vse ostale skupaj. :lol: Obe firmi sta dobri, kaj pa izbereš je stvar tvoje presoje.

 

Tašika, kaj pa če ti Olay krema maši pore? Kolikor imam v spominu, ne slovijo ravno po super kvalitetnih sestavinah.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#92 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 27 January 2016 - 08:25 AM

To sem jaz tudi razmisljala ja. Prej sem skoraj vsak vecer nanesla Garnier gel in dooool nisem imela mozoljev, se pred menzo ne. Res redko se mi je kaj naredilo. Zdaj sem z Olayem tako pri koncu in bom nekaj druga poiskala pa tisto Neutrogeno nabavila.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#93 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2016 - 08:49 AM

Matilda, vem, ampak si ne morem pomagati. :D Hvala za mnenja.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#94 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 27 January 2016 - 12:29 PM

Čak, tasika, močno kislino si nanašala skoraj vsak večer, Cosrx pa samo dvakrat na teden :D Zakaj pa raje to, ki jo imaš, ne uporabljaš bolj pogosto preden kupiš nekaj novega podobnega :)

 

Marmelada, haha. Pa res kompliciraš preveč. A lažje pogrešaš 15 ali 30€. Samo to se odloči. AHA je isti. BHA je pa tako, da če ti Cosrx ne bo pomagal oz. ne bo učinkov, tudi pri PC ne bodo :)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#95 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 27 January 2016 - 12:56 PM

A je bil oni Garnier tolko mocen ali kaj? 😃 Mislim na zacetku sem ga vsak vecer uporabljala, ko je bila lepa koza pa sem potem postala malo lena.
Bom poskusila vsak drugi dan Cosrx uporabljat pa da vidim.
Najprej sem mislila da mi mogoce HL masi, ceprav ga je Balea fluid tudi imel pa ni bilo tezav. Zdaj ga ze ene 3 tedne ne nanasam na celo pa je isti smorn, tako da ni to krivo.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#96 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 27 January 2016 - 01:07 PM

Garnier je 2% salicilna kislina z nizkim pHjem, ja. Cosrx je pa preračunano močan kot 1,3% (ampak ima 4% v drugi milejši obliki). Mogoče je res kaj v Olay.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#97 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 31 January 2016 - 11:08 AM

Kaj vse se spomnijo  :lol:

 

12547312_1505954939713789_109629056_n.jp


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#98 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15063 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 31 January 2016 - 11:54 AM

Kje to dobis? Jaz mam te grde gube tam :) cez deset let bom kot buldog :\
  • 0
 

#99 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 31 January 2016 - 12:52 PM

Na ebayu. Sej zihr ni nič posebnega. Pač afnarija.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#100 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 31 January 2016 - 01:06 PM

Te stvari nimajo kakšnega posebnega učinka, po mojih izkušnjah. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users