Jump to content


Photo

PREHLAD


  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#81 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 February 2019 - 03:07 PM

Saj to ni nic takega, samo ni pa za redno jemanje. Mislim, da zaradi aspartama. Veckrat sem v skupini Dojiva se prebrala, da ni OK.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#82 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 16 February 2019 - 03:11 PM

Hvala, AP! : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#83 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 16 February 2019 - 05:19 PM

Aja, hvala, nisem vedela. :) Ja itak, da bi pretiraval s tem ni ravno v redu, če pa vsake toliko vzameš, pa ne more bit neke škode.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#84 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 February 2019 - 05:54 PM

^^
Kalypso, kaj zaeno učinkovino pa ima?

Wirkstoffe: Phenylephrini hydrochloridum, Pheniramini hydrogenomaleas, Acidum ascorbicum, Paracetamolum.

 

Hilfsstoffe: Saccharum, Aromatica, Color.: E 104, E 127, E 171.

 

Glede nosečnosti in dojenja pa piše tole: 
Die Einnahme von NeoCitran Grippe/Erkältung während der Schwangerschaft und Stillzeit ist kontraindiziert.

Die Sicherheit von NeoCitran Grippe/Erkältung während der Schwangerschaft und Stillzeit wurde nicht spezifisch untersucht. Die verfügbaren Daten der einzelnen Wirkstoffe werden folgend aufgeführt.


Schwangerschaft

Paracetamol: Reproduktionsstudien bei Tieren haben keine Risiken für die Föten gezeigt, aber man verfügt über keine kontrollierten Studien bei schwangeren Frauen. Das Risiko einer Paracetamol-Einnahme während der Schwangerschaft bezüglich Funktions- und Organschäden, Missbildungen und Adaptionsstörungenin korrekter Dosierung gilt zur Zeit als gering.

Pheniramin: Für Pheniramin liegen keine adäquaten tierischen oder humanen Reproduktions-, Embryo- oder Fetotoxizitätsdaten vor.

Phenylephrin: Es liegen nur begrenzte Daten zur Anwendung von Phenylephrin bei Schwangeren vor. Vasokonstriktion der Uterusgefässe und verminderte Uterusdurchblutung nach Anwendung von Phenylephrin können zu einer fetalen Hypoxie führen.

In Abwesenheit von adäquaten Daten sollten Phenylephrin und Pheniramin während der Schwangerschaft nicht angewendet werden.

Ascorbinsäure: In tierexperimentellen Studien zeigten sich keine negativen Wirkungen von Ascorbinsäure auf die embryo-fetale Entwicklung. Die Menge Ascorbinsäure, die in der maximalen Tagesdosis von NeoCitran Grippe/Erkältung enthalten ist, wird in der Schwangerschaft als sicher betrachtet.

Während der Schwangerschaft ist die Einnahme von NeoCitran Grippe/Erkältung kontraindiziert.

Stillzeit

Paracetamol tritt in die Muttermilch über. Die Paracetamol-Konzentration in der Muttermilch ist ähnlich wie die momentane Konzentration im Plasma der Mutter. Über Hautausschlag bei gestillten Säuglingen wurde berichtet. Es sind jedoch keine bleibenden, nachteiligen Folgen für den Säugling bekannt.

Pheniramin: Es liegen keine Daten zum Übertritt von Pheniramin in die Muttermilch vor.

Phenylephrin: Es liegen keine Daten zum Übertritt von Phenylephrin in die Muttermilch vor.

In Abwesenheit von adäquaten Daten sollten Phenylephrin und Pheniramin von stillenden Frauen nicht eingenommen werden.

Ascorbinsäure: Ascorbinsäure wird in die Muttermilch ausgeschieden, erreicht aber eine Sättigungskonzentration. Die Einnahme von Ascorbinsäure ist während dem Stillen möglich.

Während der Stillzeit ist NeoCitran Grippe/Erkältung kontraindiziert.
 


V glavnem, meni je bil odsvetovan tako od ginekologinje kot od farmacevtke v lekarni. Slednja mi ga, ko sem ga šla kupit za moža, najprej sploh ni hotla prodat, ker je mislila, da je zame.


  • 0

#85 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 February 2019 - 06:36 PM

Poročam, da je meni ful pomagal in čeprav sem smrkala, kašljala in imela čisto malo vročine, ni šlo čez in nisem obležala, sem bila v akciji.

Moji mami je tud ful pomagal, je skrajšal ležanje in je že v nedeljo vstala in kuhala. Foter je pa v soboto zvečer obležal, danes je spil tretjo vrečko in bo jutri že dober. 


  • 0

#86 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 February 2019 - 06:41 PM

Sem ravno hotela napisat enako izkusnjo, danes sem koncala s skatlo (5 kapsul, ena na dan). Ce ne bi jemala, bi se mi verjetno spet vleklo en mesec, tako pa samo se malo smrkam.

Se zdaj se tolcem po glavi, ker tega nisem poznala pred porodom, predlagal mi pa tudi ni nihce.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#87 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 19 February 2019 - 06:46 PM

Zakon. Jaz tudi nisem vedela, ampak ocitno vse druge pa. Ne da bi katera rekla prej. Packe :D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#88 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 February 2019 - 06:48 PM

Zamerim. 😏😂
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#89 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 February 2019 - 06:53 PM

Meni pa tudi ni jasno, kar od nekje se je pojavil in vsi o tem govorijo, pravi boom. 

Je pa rekel fant v lekarni, da ni fora v vitaminih in mineralih, ampak v tistih aminokislinah, te nam pomagajo.


  • 0

#90 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2019 - 06:57 PM

Jaz sem slišala reklamo za konkurenčni pripravek pa mi je šla tako na živce, da me sploh ni zanimalo, kaj prodaja “spij, spij”, whaaat, ne bom!

Ostalo sem pa prvič prebrala eno stran nazaj, si je tudi tašča kupila. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#91 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 20 February 2019 - 08:28 AM

Tamaldva sta bila tudi čisto na meji, da podležeta prehladu, pa sta z Imunoglukanom zvozila. Sicer je pregrešno drag (120ml je 20 eur), ampak očitno deluje.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#92 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 February 2019 - 08:49 AM

Pri nas tudi menda nekaj razsaja, mi je omenil fant vceraj, da jih je zaradi bolezni 5 odpovedalo odbojko zvecer, tako da so bili v miniaturni zasedbi prisotni. Zaenkrat se sicer se kar fajn drziva, sem pa sla za hec pogledat, kaj se pri nas prodaja v ta namen in sem nasla tole


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#93 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2019 - 04:04 PM

Mah, od vceraj zvecer sem spet slabse, obupen glavobol skos in spet me grlo boli. A je lahko ze enkrat konec zime. :/
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#94 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2019 - 04:15 PM

O ne! 

Škoda, ker ne smeš jemat tega imuna... :(


  • 0

#95 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2019 - 04:28 PM

Zdaj ko sem zakljucila z imunoglukan acute, jemljem navadnega od iste firme. Redno se lahko jemlje po 1-2 kapsuli na dan ali pa 3 dni po 3 kapsule.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#96 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 18 September 2019 - 01:14 PM

Jaz sem imela zanimiv pogovor v lekarni. Ker sta oba mulca nekaj prehlajena, sem vprašala, če pri 11 letih že lahko jesta "odrasla" zdravila, ki so označena nad 12 let. In je seveda rekla, da ne priporoča. OK, razumem.

 

Ko sem jo vprašala, kaj jima lahko dam, sva skupaj prišle z Daleron raztopino in seveda ona spet ponuja za otroke in poudari, da lahko toliko starim dam 4-6 x na dan po 3 vrečke (125mg). In ko vprašam, če lahko dam potem parkrat na dan po pol vrečke odraslega (500mg) zdravila, ona meni - kje je potem sploh razlika … v ceni, draga moja.

Mulca mi škatlo raztopine popijeta 4x3x2 v pol dneva  … tako pa popijeta samo 4 vrečke in imam eno škatlo lahko za dva dni. Kot da zdravila niso že sama po sebi noro draga. Spet sem pustila v lekarni 30 eur, pa to je samo Imunoglukan, paket Dalerona vrečk in Plivamed :cry: Bog ne daj, da imaš pri nas dolg prehlad … bankrotiraš.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#97 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 18 September 2019 - 01:20 PM

Ma ta Imunoglukan, Imunogram in kaj j eše tega je tako božjastno drag. Jaz ponavadi kupim Immunal kapljice ali pa od Soria Natural ameriški slamnik kapljice, je dosti bolj denarnici prijazno. :D


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#98 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 18 September 2019 - 01:28 PM

Kami 👍
V lekarni res mimogrede pustiš 50 EUR.
:/

Plivameda ne poznam, bere se uporabno, pijeta tudi otroka?
Vidim sicer, da piše, da ni primeren za mlajše od 12 let.

Pri nas imamo stare starše, ki nabirajo zelišča in delajo zvarke, v hladnih mesecih sta najbolj v uporabi sirup smrekovih vršičkov ali pa tinktura ameriškega slamnika, ja.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#99 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 18 September 2019 - 01:37 PM

Meni I. ne pomaga, bom drugic raje investirala v liposomski c in probiotike.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#100 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 18 September 2019 - 01:46 PM

Plivameda ne poznam, bere se uporabno, pijeta tudi otroka?
Vidim sicer, da piše, da ni primeren za mlajše od 12 let.

 

Kupila sem zase, na zalogo. Menda zelo pomaga pri prehladu. So mi ga svetovali.

Za mulca sem potem kupila navaden Daleron - vrečke. Da je Plivamed še premočan zaradi neke sestavine.

 

Tudi mi imamo namočene vršičke doma. Meni so full dobri :)


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users