Jump to content


Photo

Akamuti


  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#121 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13764 posts
  • Gender:Female

Posted 26 February 2008 - 04:25 PM

Jaz sem ga že dvakrat dala gor pa ne opazim kake razlike. Da te razveselim tongue.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#122 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 February 2008 - 04:37 PM

Kok dolg si pa mela gor? Je pol ure dovolj? Sicer pa tle ne gre za neko ful razliko v kvaliteti las, naj pa bi pomirilo lasišče in odpravljalo prhljaj, sao če s tem nimaš nobenih problemov, pol itak ne bo neke razlike.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#123 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13764 posts
  • Gender:Female

Posted 26 February 2008 - 04:45 PM

Prvič malo več kot pol ure-ma kaj, uro pa pol-sem pozabila da mam ysploh gor biggrin.gif , drugič pa pol ure. Imam prhljaj pa ga ni odpravilo. Ampak verjetn od dvakrat tud ne pomaga, je treba bit vztrajen.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#124 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 February 2008 - 04:49 PM

Meni je vse skupaj čist preveč nepraktično, zamudno in all over messy. Ne vem, če bom še kdaj uporabila na glavi, bom pa neem prašek še naprej vmešavala v masko iz zelene gline.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#125 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 16 March 2008 - 11:22 PM

Jaz sem danes prvič sprobala zeleno glino. Sicer ni od Akamutija in ne vem al je več zelenih glin al kaj. Meni mi je bilo hladno v obraz. Glina se je kar hitro sušila in zategovala. Na čelu me je grozno srbelo. Ko sem pa sprala dol pa je bila koža napeta in gladka in mozolji so postali bolj opazni. Nič ni bilo rdeče.
  • 0

#126 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 17 March 2008 - 10:31 PM

Jaz sem pa bila na njihovem štantu na tržnici, pa imajo samo Aubrey Organics kozmetiko, mene pa ravno Akamuti zanima. Bom morala po pošti naročiti.

  • 0

#127 KittyKat

KittyKat

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 225 posts
  • Location:Ljubljansko barje :P

Posted 18 March 2008 - 08:54 AM

Kako pa to, da imajo samo AO? Saj sem jaz kupovala Akamuti tam še pred kakim mescom hmm.gif pa si vprašala prodajalko?ker to se mi res zdi čudno.
  • 0
Ni ti potrebno biti popoln, da bi bil popoln zame.

#128 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 18 March 2008 - 11:16 AM

Jst sem bila tam kake 3 tedne nazaj, pa mi je prodajalka zatrdila da imajo samo Ao, akamuti pa lahko naročiš po netu.
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#129 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 18 March 2008 - 05:34 PM


Ja Akamuti so imeli tudi tam na štantu, samo ne vem zakaj so ukinili. Pa ravno, ko sem se nameravala zbasat tja in vzet eno črno milo. sad.gif
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#130 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 18 March 2008 - 06:59 PM

Škoda.
  • 0

#131 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 March 2008 - 08:47 PM

Jaz moram povedat, da z glino žal nisem kaj preveč zadovoljna. Po prvi uporabi mi je bila kar precej všeč, potem pa vedno manj. Je res, da razmasti kožo, ampak meni gre na živce ta ščemeč občutek, včasih me ob robu čela tudi peče in se pojavi tak rdeči rob. Na živce mi gre tudi to, da so se mi po ene treh uporabah po bradi spustili nagnusni mozolji, res oni pravi bajsasti, boleči in gnojni, pa je trajalo 10 dni, da sem se jih popolnoma znebila - pred uporabo te gline zihr že vsaj pol leta nism imela niti najmanjšega mozolja. Poleg tega se mi zdi priprava totalno messy, ne vem a sem samo jaz taka budala, ampak skoraj nikoli ne trofim pravega razmerja med vodo in glino, pa moram potem dodajat ali eno, ali pa drugo, pa še to včasih potem ne trofim takoj in je spet preredko ali pa pregosto. Mislim, da bom ostala pri 'navadnih' čistilnih maskah.

Za neem prašek tudi nimam kaj dobrega napisat, na lasišče sem si ga napacala dvakrat, pa je bila cela banja zasvinjana, porabila sem 2x več vode in šampona, učinka pa ni bilo absolutno nobenega, niti mi lasišča ni pomirilo, ravno nasprotno - medtem, ko se mi je sušil na lasišču, me je na momente začelo ful srbet in sm skor znorela.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#132 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 19 March 2008 - 07:30 PM


A zelena glina ti dela take probleme?
Joj, spet nekaj kar sem nameravala probat (sicer zeleno glino iz Kalčka, samo pomoje ni bistvene razlike), samo če res tako draži kožo, potem ap to ni zame.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#133 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 March 2008 - 07:44 PM

Pa sej ne morem rečt, da je pa zdej izjemno dražeča, mene ne peče po celem obrazu, samo ob robi čela (blizu lasišča) se mi naredi taka rdeča črta, ki me peče in srbi, pa potem namažem s kremo in izgine čez kakšno uro. Uglavnem, jaz vem, da ne bom več kupovala te sušene gline, imam raje vnaprej pripravljene glinene maske, so veliko boljše za nanos (ni treba nič pripravljat, mešat in potem pomivat skledice in žlice) in se mi tudi ne zdijo bistveno manj učinkovite.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#134 patty

patty

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 20 March 2008 - 03:08 PM

[quote name='DiLeMa' date='18. 3. 2008 - 20:47' post='482402']
Na živce mi gre tudi to, da so se mi po ene treh uporabah po bradi spustili nagnusni mozolji, res oni pravi bajsasti, boleči in gnojni, pa je trajalo 10 dni, da sem se jih popolnoma znebila - pred uporabo te gline zihr že vsaj pol leta nism imela niti najmanjšega mozolja.


Verjetno so se ti mozolji spustili, ker se ti koža čisti. Jaz ko sem začela uporabljat od Cadee tonik s salicilno sem imela prva 2 tedna tudi celo brado polno bolečih mozoljem, zdaj imam pa ful čisto kožo.
  • 0

#135 Cebelica_Maja

Cebelica_Maja

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 615 posts

Posted 20 March 2008 - 03:22 PM

Mene tale zelena glina tudi ni kaj preveč navdušila. Tud jaz ne zadanem pravega razmerja in moram potem še dodajat glino in na koncu je mase preveč. Pa nikoli se ne posuši do konca na obrazu, ker jo moram prej dol sprat (ker jo imaš kao lahko gor največ 10 minut, ker drugače začne nazaj dajat strupe, ki jih je že vsrkala). In ko jo spiram, se mi zdi, da mi kar malo praska obraz. Ne vem, tak čuden občutek je. Mi je veliko bolj všeč Magnaminty maska od Lusha. Ampak jo bom pa porabila do konca.
  • 0
"Oh, you can't help that," said the cat: "We're all mad here. I'm mad. You're mad."

IPB Image

#136 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 04 April 2008 - 07:52 PM

Je mogoče kera preizkusila še kašno drugo njihovo maslo razen Karitejevega? Mene namreč malo mika Mangovo in Mandlevo pa bi rada najprej slišala kakšne izkušnje smile.gif
  • 0
We must let go to live on.

#137 Schneeta

Schneeta

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 128 posts
  • Location:LJ
  • Interests:http://www2.lepa-si.com/tabla/index.php?act=UserCP&amp;CODE=24<br />Uredi nastavitve avatarja

Posted 04 April 2008 - 08:06 PM

Jaz imam mangovo maslo, pa ne vem točno kaj bi z njim počela. biggrin.gif Parkrat sem si z njim ustnice namazala, pozimi sem ga dala na roke za čez noč...name ni naredil kakega posebnega vtisa, verjetno bo dober za zelo suho in poškodovano kožo, zaščita pred mrazom, ker naredi koker en film čez. Je bolj voskast in se težje stopi kot ostala masla /če primerjam s kokosom in kakavovim, ki ju še imam/.
Diši pa po pokošeni travi.
  • 0

#138 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 04 April 2008 - 08:21 PM

No neke zaščite pred mrazom sedaj ne potrebujem ravno, pa če se težje topi ga je potem tudi bolj težko uporabiti za celo telo. Praviš, da imaš tudi kokosvo maslo, se ti zdi zelo mastno ali se res tako hitro vpije kot piše na njihovi strani? Sem sedaj bolj podrobno prebrala opis in glede na to da piše da je tudi protivnetno in deluje pomirjajoče bi mi prišel pravzaprav zelo prav.
  • 0
We must let go to live on.

#139 Schneeta

Schneeta

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 128 posts
  • Location:LJ
  • Interests:http://www2.lepa-si.com/tabla/index.php?act=UserCP&amp;CODE=24<br />Uredi nastavitve avatarja

Posted 04 April 2008 - 08:29 PM

Kokosovo se dokaj hitro vpije v kožo, mal bolj vmasiraš pa je. Jaz sem ga včasih uporabila po depilaciji, pa še fuuuul lepo diši.
  • 0

#140 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 04 April 2008 - 08:34 PM

No super potem bom pa skoraj gotovo naročila kokosovo in karitejevo maslo pa bom malo menjavala wink.gif
  • 0
We must let go to live on.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users