Jump to content


Photo

Bridgerton


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 21 October 2021 - 08:45 AM

Prvi teaser nove sezone Bridgertonovih je zunaj. Uf, ne vem kaj naj rečem, nisem najbolj navdušena nad izbiro igralke za Kate. Vsekakor mi je pa všeč, da so Anthony-ju zradirali tiste smešne zalisce. Je dosti bolj simpatičen zdaj :D

 

https://www.youtube....h?v=YX7j0TjkxPE


  • 0

#2 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 25 March 2022 - 07:16 PM

Tiste,ki uporabljate partis, a je 2 sezona Bridgertonov ze na voljo?
  • 0

#3 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 25 March 2022 - 07:21 PM

Iskalnik mi sicer ne dela, ampak med danasnjimi ga ni.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#4 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 25 March 2022 - 07:30 PM

Danes so jo dodali ne Netflix. Verjetno bo treba se nekaj dni pocakat. Hvala!
  • 0

#5 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 March 2022 - 05:00 PM

Sem jo vceraj videla ja 😁
Pogledam ob priliki
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#6 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 22 June 2022 - 10:49 AM

Ravno vceraj sem pogledala 3 del druge sezone

Simpaticno, za sprostitev in glavo na off. So si pa vzeli tudi kar precej pesniske svobode pri scnenariju. Je ze nekaj casa nazaj, ko sem brala, ampak opažam spremembe.

Mislim, da v "tonu" enostavno nikoli ni bilo temnopoltih družin oz drugih ras, saj niso mogli od kje podedovat nazivov. Spet politicna korektnost oz whitewashing v kontra smer

Meni je pa Elois huda. Je se dodatno potencirana, kot v knjigah, (in nerealna za tisti cas) ampak kljub temu zelo vsecna


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#7 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 22 June 2022 - 11:56 AM

 So si pa vzeli tudi kar precej pesniske svobode pri scnenariju.

Meni je pa Elois huda. Je se dodatno potencirana, kot v knjigah, (in nerealna za tisti cas) ampak kljub temu zelo vsecna

 

Milo rečeno glede pesniške svobode. Prav jezna sem bila, ko so bistven dogodek (čebela) spremenili v neko mimo grede sceno. Tudi sama poroka in vsa drama okoli nje bi zato bila nepotrebna. Ampak zgleda, da se niso hoteli ponavljat s prvim delom, ko se par najprej poroči iz neke nuje (škandal) in potem razvije vsa svoja čustva. Definitvno ton takrat ni imel take etninčne raznolikosti. Tudi sami so povedali, da so v tej smerišli z zavedanjem o današnjem svetu.

 

Kar se Eloise tiče pa mora bit v tej seriji nekdo, ki poudarja neenakost med spoloma, drugače bi bilo čisto preveč pocukrano. Meni je všeč. Tudi, če jo potencirajo do skrajnosti. Me res zanima kako bodo njeno zgodbo razvil in upam, da ne bodo spet odtavali stran od scenarije, ker se že veselim vseh vragolij, ki ji jih bodo otroci ušpičili.

 

Aja izredno sem vesela, da so menjali igralko za Francesco. Izredno simpatično punco so izbrali in se njene zgodbe morda (poleg Benedicta) najbolj veselim, ker se me je res dotaknila. Zdaj naj samo še dobrega Michael-a izberejo pa bo sezona rešena :D


  • 0

#8 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 22 June 2022 - 11:59 AM

Do tell more, kako je bila pa scena v knjigi predstavljena? 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#9 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 22 June 2022 - 12:09 PM

V knjigi sta se srečala na vrtovih za rezidenco, kjer sta se pogovarjala, nakar jo piči čebela in on paničen začne sesat pik, ki je kako prikladno bil ravno na njenem dekolteju. Seveda ju zasačijo tri matrone: njegova mama, Lady Featherington in mama od Kate, zato nimata druge možnosti, kot da se poročita, čeprav je Kate sprva nasprotovala in želela prevzet vse posledice. No po tem so ju kao pustili sama na vrtu, da se do konca zmenita kako naprej in pride do vroče scene v vrtnem paviljonu...


  • 0

#10 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 22 June 2022 - 12:53 PM

Zanimivo, moram zgleda prebrat knjigo. A to je potem konec knjige, ali je še kaj naprej, tudi priznanje čustev ipd?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#11 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 22 June 2022 - 01:06 PM

Ta prizor je nekje na sredi knjige, potem pa se še naprej odvija, predvsem v smeri, da Anthony ne želi zveze iz ljubezni, ker je vedel kako hudo je njegova mama trpela, ko je izgubila moža...pač vse to kar je tudi v seriji dobro predstavljeno.


  • 0

#12 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 22 June 2022 - 01:27 PM

joj, Belinni, kako se lahko po vseh prebranih knjigah tako natančno spomniš kaj in kako. Meni se že kar pošteno rola. 

pa tudi ta serija mi res ni bila ena od ljubših. Zelo berljiva, ampak so mi bile nekatere druge boljše in tam imam bolj pred očmi, kaj se je zgodilo


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#13 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 22 June 2022 - 01:56 PM

Kami, ko sem se vrnila h knjigam sem dejansko začela z Bridgertoni, zato imajo posebno mesto pri meni. Preko njihovih zgodb sem spoznavala pravila takratnega časa, zato sem si tudi več prizorov zapomnila. Sem pa od takrat že prebrala kakšno boljšo zgodovinsko knjigo pa mnogo slabše tudi :D


  • 0

#14 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 September 2022 - 02:54 PM

Late to the party. Končno sem začela gledat Bridgerton. Po vseh komentarjih, moram priznat, da sem pričakovala, da bo drugačna - malce bolj Jane Austin in malce manj Gossip Girl. Pa se mi zdi, da so tudi malce pretiravali s tlačenjem temnopoltih igralcev oz. igralcev mešanih ras v vloge angleškega plemstva. Sem sicer pred ogledom brala o tem, ampak me je vseeno presenetilo tudi koliko stranskih likov je nebelcev. Saj reprezentacija mora bit, ampak za zgodovinsko romanco o angleški aristokraciji so pa v mojih očeh malce pretiravali. Ampak ok, je fikcija, kjer je bolj pomembno, da igralci dobro zgledajo in je med njimi kemija. Ni dokumentarec, tako da to lahko spregledam. Sicer sem pogledala samo dva dela in bom gledala še naprej, ampak sem pričakovala, da bo po vsem hvaljenju in pompu malce boljša. 


  • 0

#15 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 29 September 2022 - 10:15 PM

Pred dnevi so objavili en kratek izsek spin off serije Bridgerton, ki bo govoril o zgodbi mlade kraljice Charlotte in njeni ljubezensi zgodbi. Nadejam se, da bo v seriji predstavljena tudi vsaj malo zgodba Violete in Edmonda Bridgerton. Po knjigi sodeč je bila njuna zgodba res krasna.


https://m.youtube.co...h?v=XUONzsAzv1I
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users