Jump to content


Photo

Zgodovinski filmi, nadaljevanke in ljubezenski romani


  • Please log in to reply
213 replies to this topic

#21 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 October 2012 - 11:44 AM

Še trailer:


Čeprav imam občutek, da se dogajanje v seriji precej razlikuje od dogajanja v knjigi...
  • 0

#22 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 November 2012 - 12:18 AM

Pogledala 1. del World Without End in vem, da bi mi bil ful všeč, če ne bi brala knjige, ker je čist tak tip serije, ki so mi všeč. Čeprav še nisem prišla do konca knjige, z žalostjo ugotavljam, da serija dogajanje iz knjige na nekaterih mestih popolnoma spremeni in predstavi like v popolnoma drugačni kot jih dojemam skozi knjigo. Res ne vem kako je lahko Ken Follet privolil v pretvorbo odlične knjige v takšno skropucalo od scenarija. :(
  • 0

#23 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16166 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 28 November 2012 - 06:36 PM

Hmm, po trailerju zgleda precej zanimiva serija. Kako pa se Cynthia Nixon obnese izven Sexa v mestu? :)
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#24 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23491 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 December 2012 - 01:18 PM

Jaz sem tudi že večino pogledala :oops:

Poleg P&P nadaljevanke in Jane Eyre nadaljevanke mi je bila North&South nadfantastična (sem ti že napisala, da nujno poglej).

Všeč mi je še film Piano.

 

Sem pogledala 1. in 2. del North&South - res je dobra! Hvala za priporočilo.

Malo spominja na P&P :oops:


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#25 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23491 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 December 2012 - 08:44 AM

^^ pogledala vse 4 dele. Super je sedla na včerajšnji mrzli dan. Še danes se zalotim, da premišljujem.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#26 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 December 2012 - 10:53 AM

Hmm, po trailerju zgleda precej zanimiva serija. Kako pa se Cynthia Nixon obnese izven Sexa v mestu? :)

Ne vem. Sem pogledala samo 1. del, več nisem, ker se serija preveč razlikuje od knjige in bi se samo mučila, če bi gledala. Po samo enem delu pa je malce težko podat neko sodbo.


  • 0

#27 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23491 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 December 2012 - 02:34 PM

Pogledala 1. del World Without End in vem, da bi mi bil ful všeč, če ne bi brala knjige, ker je čist tak tip serije, ki so mi všeč.

pogledala prvi del in je za enkrat super. Seveda je spet potrebno zelo slediti osebam, saj jih je ogromno ... ampak gre nekako.

 

Ene like sem zasovražila po 10minutah, ene malo kasneje :)


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#28 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23491 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 December 2012 - 01:16 PM

fantastičnan nadaljevanka in priporočam ljubiteljicam takih zadev!!!

 

imajo sicer tipično, da ene osebe so pač dobre, ene slabe ... pizdeki, so pa pizdeki.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#29 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 December 2012 - 01:19 PM

Kami, me veseli, da ti je všeč. :)

Jaz jo pogledam, ko mi prebrano iz knjige utone v pozabo.


  • 0

#30 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23491 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 December 2012 - 08:59 AM

Včeraj se je na TV3 začela švedska nadaljevanka ARN.


Serija v šestih delih odkriva zgodbo o hrabrih vitezih, mogočnih kraljicah, zastrašujočih kraljih, vojnih intrigah, prijateljstvu in izdaji, predvsem pa o nepozabni ljubezni. Dogaja se na Švedskem in Bližnjem vzhodu, spremljamo pa pogumnega viteza templarja. Arn zraste v izobraženega mladeniča in spretnega mečevalca. Zaljubi se v Cecilio, a krut svet ju loči. Cecilio zaprejo v samostan, Arn pa se mora boriti v vojni med kristjani in muslimani. Med bitko za življenje Arnova vera v boga kopni, nikakor pa ne izgublja vere v ljubezen.

 

 

 

Notri med drugim igrata Stellan Skarsgård  :wub2:  :wub2:  in Michael Nyqvist.

Kakor sem videla, je bil prej že posnet film (oz. kar dva) z isto igralsko zasedbo, zdaj je pa še nadaljevanka ven prišla.

 

Ko je moj zagledal tole na TV je bil komentar: Skarsgård oblečem v vikinga, pa švedsko govori: ooooo I'm so gonna get tonight.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#31 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 December 2012 - 11:43 AM

Jaz sem gledala film. Mi je bil všeč.:)


  • 0

#32 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23491 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 20 December 2012 - 06:54 PM

Zdaj sem pogledala še vseh 8 delov The Pillars of the Earth, ki je (prav tako kot World Without End) z eno besedo fantastična.

 

Malo me edino motijo črno bele vloge (ki se včasih samo za trenutek "zameglijo" potem pa gredo spet enako naprej).

Čisto sem živčna ob gledanju, kaj se je vse delalo v imenu cerkve, boga, prestola, nazivov, .... to se kar ne morem navadit.

 

 

Hayley Atwell mi je full lepa ženska,

Matthew Macfadyen mi je že od nekaj pri srcu (še posebej, če se smeje),

Eddie Redmayne mi ni ravno slab igralec, ampak mi deluje tak šmokljan

In ne morem pomagat, ampak David Oakes mi ima večino časa tako zoprno / debilno faco, ampak istočasno na nek način mi je full privlačen. Že iz Borgicev.

Liam Garrigan mi je pa res nekaj tako zopernega in grdega, da težko razložim. In ne samo zaradi vloge.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#33 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16166 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 20 December 2012 - 11:01 PM

 

Matthew Macfadyen mi je že od nekaj pri srcu (še posebej, če se smeje),

oh ja, jaz se slinim ob njem še iz časov Spooksov :D


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#34 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 27 December 2012 - 07:32 PM

Gledam North & South (2004), FANTASTIČNA mi je, ampak sem ful jezna nase, ker sem si hotela prišparat 4. del za jutri, da malo podaljšam užitek (vse 3 dele sem danes pogledala, no comment), ampak se itak nisem mogla zadržat in ga zdajle gledam, hjoooooooj.


  • 0

#35 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15077 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 27 December 2012 - 08:23 PM

jaz sem tudi že gledala north in south, majka. Pogledala v enem dnevu mislim da, al dveh max. :D


  • 0
 

#36 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 27 December 2012 - 08:32 PM

Evo pogledala do konca, noro noro noro noro, na koncu sem imela kar metuljčke v trebuhu, ooooooooooooohhhhh. Noro. :D

 

Edit: ŠE enkrat sem si zavrtela konec, haha. Pa ziher si ga bom še nekajkrat. Ta kemija med njima, ki se stopnjuje vse do 5 minut pred koncem, faaak. In konec je prav popoln (no, malo klišejski, kakšno naključje, kar na eni postaji sta se srečala, cmon :D), ko mu govori o "business propositionu" in se mu usta počasi razlezejo v nasmeh, ko se primeta za roke in na koncu poljub, oh, prisežem da je to eden najbolj romantičnih trenutkov ever! :wub2:


  • 1

#37 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 December 2012 - 05:50 PM

Jaz bom tudi pogledala tole serijo. Če prav razumem, so samo štirje deli? Se že veselim, obožujem tovrstno tematiko.

 

edit: sklepam, da so štirje deli v prvi sezoni. Ali pa ne. Hm.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#38 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 28 December 2012 - 09:58 PM

Ja, samo štirje so. :)


  • 0

#39 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 January 2013 - 01:30 PM

The Spies of Warsaw -

In the mini-series, French and German intelligence operatives are locked in a life-and-death struggle in the espionage arena. At the French embassy, a decorated war hero of the 1914 war, Colonel Jean-Francois Mercier (Tennant), is sucked into a world of abduction, betrayal and international intrigue from the diplomatic salons to the back alleys of Warsaw. Mercier simultaneously finds himself in a passionate love affair with Anna (Montgomery), a Parisian lawyer for the League of Nations. Their complicated love affair intensifies as German tanks drive through the Black Forest.

 

spiesofwarsaw_2447430b.jpg

 

Pogledala sem 1. del te BBC-jeve serije in preprosto moram komentirat, da je zelo zanimiva in napeta. Komaj čakam na naslednji del. Upam, da nadaljujejo v istem tempu.

 

Trailer:


 


  • 0

#40 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 January 2013 - 04:10 PM

Dajem kar sem, sicer kot OT, ker vem, da tiste, ki postopate v tej temi tripate tudi na tovrstno literaturo.

 

Pa veliko sreče. 

 

Book Depository nagradna igra, Jane Austen 


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users