Jump to content


Photo

Dokumentarci


  • Please log in to reply
424 replies to this topic

#41 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 21 December 2011 - 12:13 PM

Tale dokumentarec je super. Že dalj časa jo spremljam in njen blog ( http://vrtnarija-ruth.blogspot.com/, pa tudi soseda od mojih konjičkov je smile.gif.

Ful fajn dokumentarec, mene je vse bolelo že samo, ko sem gledala, kaj šele da bi tekla.

Torej: Ruth, 246,8 km: http://tvslo.si/pred...ava2.123506406/

Ruth Podgornik Reš je prva Slovenka, ki je pretekla Špartatlon, enega najtežjih in najbolj cenjenih maratonov na svetu. Udeleženci naredijo prve tekaške korake pod atensko Akropolo, in se spoznavanju svojih meja prepustijo po poti atenskega vojaka Filipidesa. Njegov je izrek: »Zmagali smo!«, nesmrtne besede, ki jih je po dveh dneh teka od Aten do Šparte izrekel svojim sovojakom v bitki s Perzijci… nato izdihnil.

Ekipa RTV Slovenija, Televizije Maribor, je Ruth spremljala od njenega rojstnega dne, ko se je sredi zime prijavila na tek in se polna energije podala na trening v zasneženo pokrajino. S kamero ji sledimo na Vršič, na turno smuko s Stola, pri kolesarjenju na Jezerskem in spustu po ledeniku Ledina. Beležimo jutranje sadno zelenjavne napitke, obisk pri terapevtih in razmišljanja o pripravah…

Na grških tleh je izpred objektiva ne spustimo od pristanka s trajektom v Patrasu do poljuba kralja Leonidasa v Šparti. Tekla je 32 ur in 17 minut.

  • 1
"If it's meant to be, it will find a way."

#42 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 December 2011 - 01:21 PM

QUOTE(Kalypso @ 21. 12. 2011 - 11:37) View Post

Danes ob 20.00 na rtvslo dokumentarec Metoda Pevca Aleksandrinke - zgodba o boleči, skoraj izključno ženski emigraciji Slovenk v Egipt.
http://www.rtvslo.si...ujenosti/273216

Ful dober dokumentarec, ki niza različne srečne in nesrečne zgodbe Slovenk in njihovih družin, ki so šle s trebuhom za kruhom v Egipt.
Ženske so puščale svoje otroke pri sorodnikih, jih pošiljale v zavode in odhajale služit denar v Egipt. Ponavadi so bile v to prisiljene zaradi eksistenčnih razlogov.
Spomini otrok, ki so odraščali kot sirote. Spomini otrok, za katere so Aleksandrinke skrbele v Egiptu.
Ganljiv portret usod teh žensk in njihovih otrok in mož.
Pohvale Metodu Pevcu. thumbup.gif

Dokumentarec lahko pogledate tukaj:
http://tvslo.si/#ava2.123819019;;

IPB Image
IPB Image
Več o Aleksandrinkah:
http://www.aleksandrinke.si/

Tisti, ki so zgodbo o boleči, skoraj izključno ženski emigraciji Slovenk v Egipt, zamudili, si lahko to ponovno ogledajo v ponedeljek, 26. decembra, ob 11.30 na 2. programu Televizije Slovenija
  • 1

#43 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 December 2011 - 10:28 PM

To je baje že v arhivu RTVja, si moram NUJNO ogledati, ker sem včeraj zamudila. smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#44 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 December 2011 - 10:48 PM

QUOTE(Kalypso @ 22. 12. 2011 - 13:21) View Post

Dokumentarec lahko pogledate tukaj:
http://tvslo.si/#ava2.123819019;;
wink.gif
Le poglej. Meni je bil všeč.




Jaz si želim pogledat še Otroci s Petrička.
IPB Image
Film obravnava usodo otrok, ki so jih junija 1945 ločili od staršev, s katerimi so bili zaprti v taborišču Teharje pri Celju, in jih odpeljali v otroško taborišče Petriček.
Film Otroci s Petrička obnavlja dogodke, kako so starše brez sojenja pobili in pokopali na neznanih krajih, otrokom pa so z različnimi vzgojnimi ukrepi poskušali iztrgati staro identiteto in jim s silo privzgojiti novo. Danes so to ljudje v poznih letih, ki govorijo o svojem težkem življenju brez grenkobe, vendar z zavestjo o veliki izgubi.

Online: http://tvslo.si/pred.../ava2.80083818/
  • 0

#45 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 22 December 2011 - 11:15 PM

Oooo, aleksandrinke, to bom jutri ponoči pogledala! Hvala za link!
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#46 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 28 December 2011 - 04:24 PM

Na history sem ujela full dober dokumentani film o Partizanskih filmih.
Notri so opisali polno anekdot o snemanju, znanih igralcih, filme so kometirale znane osebe, sami igralci ... jaz sem se full režala zraven.

Evo izsek:
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#47 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 January 2012 - 09:27 AM

Totalno hud dokumentarec o Zemlji, posnetki so nori in ti gre lahko kar na jok. Propovedovalka je Glenn Close. Mene posnetki spominjajo na dokumentarec Planet Earth od National Geographica. Če mate eno uro časa in vas ta tematika zanima si nujno poglejte.


  • 0

#48 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 15 January 2012 - 02:59 PM

Za vse glasbene navdušenke oziroma rokerke:



7 ages of rock <--- KLIK


Danes sem si pogledala prvi del, kjer opisuje kako se je rock sploh začel razvijati.

Veliko je povedanega o geniju Jimmyju Hendrixu, The Who, kasneje The Beatles.

Zelo zanimiv dokumentarec/rockumentarec; tiste, ki izhajate iz rocka, si ga morate pogledati pod mus. thumbup.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#49 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 January 2012 - 09:48 AM

sem ga gledala že nekaj časa nazaj, vse dele - zakon je! Full sem veliko novega izvedela!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#50 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 16 January 2012 - 03:33 PM

Hvala!
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#51 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2012 - 01:25 PM

Vaccine Nation
  • 0

#52 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 27 January 2012 - 09:59 PM

180


huh.gif huh.gif huh.gif


Wow, wow, wow, wow, wow.

30 minutni dokumentarec, ki dela na tem, da bi spremenil vaše mnenje o splavu. Ga primerja s holokavstom. WOW, WOW, komentarji?

Wow. huh.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#53 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 28 January 2012 - 08:24 AM

bom danes pogledala in poročam!

Drugače pa jaz si bom zlovdala serijo ancient aliens. Fascinantna je, totalno.
ene 3 dele sem ujela na History-ju, drugače pa fant gleda vse.




Po ogledu takih dokumentarcev celotne antične civilizacije in BIBLIJA dobijo povsem nov pomen...
Jederska energija pa tudi.

Jaz že itak verjamem da piramid ni naredil človek. No, vsaj ne sam.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#54 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 28 January 2012 - 01:14 PM

sem spremenila mnenje.
Nimam kaj dodat.
če sem mislila, da kdaj bi naredila splav - ga ne bi. Otroka bi raje dala v posvojitev.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#55 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 January 2012 - 09:18 PM

No, to je pač tvoja osebna odločitev.

Meni je ta dokumentarec ogaben, ker izkorišča holokavst in ga enači s splavom.

Gre za navadno provokacijo in pranje možganov.

Pa še na koncu lepa politčna nota: kajne, da boste na naslednjih volitvah drugače glasovali, AHAHAHA.

Jaz sem še vedno pro-choice, in ne bom nikoli spremenila mnenja.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#56 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 28 January 2012 - 09:25 PM

Meni celoten ni bil všeč.

Prvi del ja, ko začne z jezusom mi je blo pa bv.
Dal mi je toliko misliti, da mislim, da sem dokončno izoblikovala mnenje glede splava - pač, če ni otrok genetsko okvarjen ga ne oddobravam, pa naj bo bilokaj.
V tem primeru pač ga.
Nisem pa niti pro niti anti pro, niti nikogar, ki se odloči drugače ne bom gledala postrani. Tko pač mislim jaz, fant pa HB enako.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#57 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 January 2012 - 09:28 PM

OK. smile.gif

Vsak naj se odloča zase, tako; sam najboljše ve, ampak tukaj se zopet cerkev vtika v vse, pa če se jih tiče ali ne. Mogoče bi bilo dobro pomisliti, da če bi cerkev odobravala kondome in kontracepcijo, bi tudi splavov mogoče bilo manj.

Drugače pa je odločitev ženske same, njeno telo je, ona odloča.

Pa če bi bil ta tip kakšen zdravnik, bi še rekla . . . OK, tako pa je le nemaren hujskač.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#58 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 28 January 2012 - 09:31 PM

Se absolutno strinjam glede cerkve in kontracepcije.
Najbolj fascinantno pa mi je to, da ima Cerkev dandaes še tak vpliv.
Svašta.
Ni čne kaže, da bi ga prav aktivno izgubljala...And that is weird.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#59 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82473 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2012 - 10:56 PM


Kinky, sem te ravno hotela vprašat za mnenje, ker ne nasedam takemu pranju možganov, hvala. smile.gif Pogledam ob priliki.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#60 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 January 2012 - 11:24 PM

QUOTE(Kinky @ 28. 1. 2012 - 21:18) View Post

Meni je ta dokumentarec ogaben, ker izkorišča holokavst in ga enači s splavom.

Gre za navadno provokacijo in pranje možganov.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users