Jump to content


Photo

Elektronske vs. papirnate knjige


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#21

  • Guests

Posted 29 January 2011 - 03:41 PM

QUOTE(Anouk @ 29. 1. 2011 - 13:49) View Post

izredno rada si kakšne misli/odstavke tudi podčrtam




Uh, od mene ne dobis kaj na izposojo. smile.gif

Mislim, za ucbenike ali kaj podobnega se ne recem, ampak da bi pa sla v romanih kaj podcrtovat... no go. smile.gif Tudi ne berem rada takih knjig, kar malo se mi mesa, ce dobim v knjiznici kako knjigo, kjer je vse podcrtano, po moznosti se z markerjem. Presenetljivo me pa ne motijo stranske opombe, ki si jih kdo tu in tam zapise - dokler so zgolj s svincnikom, seveda. Se mi zdi, da te pa prav svojo zgodbo govorijo, vidis, kako je nekdo drug bral isti tekst...

  • 0

#22 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 29 January 2011 - 04:10 PM

v izposojenih knjigah nič ne barvam, saj nisem na glavo padla tongue.gif give me some credit. ponavadi si s kakšnimi samolepilnimi listki zaznačim med prebiranjem, potem si pa stvari prepišem/skopiram in spravim v "arhiv" glede na temo smile.gif enako velja za sprotne opombe; če že kaj pišem zraven, to vedno naredim narahlo in s svinčnikom in kasneje pobrišem, tako da ne pustim nobenih 'sledi'.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#23 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 07 February 2011 - 09:40 AM

http://www.scribd.com/

Tukaj se registrirate in lahko v pdf formatu prenesete na disk knjige

edit: povežete se lahko tudi kar preko FB računa, direkt. smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#24 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2011 - 04:52 PM

Jaz pa ravno razmišljam, da bi si nabavila Kindla oz. podobno napravico. Bi si dala gor vse zakone! woot.gif laugh.gif Pa tud drugače bi ga mela, ker izjemno rada berem, tud hitro preberem in se mi novih knjig oz. žepnic sploh ne splača kupovat, v knjižnici je pa itak tako, da so te popularne in nove knjige vedno izposojene, pa če rezerviraš dolgo čakaš (ker folk pač ne nosi na rok nazaj down.gif ), da ne omenjam, da so bolj bogi z angleškimi knjigami, sploh z raznimi chick lit romani, ki so za ravno toliko da jih prebreš v enem popoldnevu na plaži, potem pa pozabiš nanje.
Poleg tega, da imaš pri sebi lahko skoraj nešteto knjig, zavzame malo prostora itd.
Se pa strinjam, da majo knjige svoj čar.

Hvala za link, Kinky!
  • 1

#25 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 21 April 2011 - 07:00 PM

11 tisoč zastonj eKnjig na Book Depository
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#26 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 04 February 2012 - 02:02 PM

Odkritje biggrin.gif biggrin.gif

Zlodala sem si preko 400 biografij

KLIK za več INFO

In ker so vse te knjige v dveh različnih formatih, sem si zloadala še bralnik za PC.

MOBIPOCKET READER - se ga takisto dobi na The Pirate Bay

Nato vse datoteke samo uvozite v reader (import), in lahko berete.

ZELO priporočam, pregledno, lepo. thumbup.gif thumbup.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#27 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 August 2012 - 11:12 AM

Flipback knjiga :w00t2:





Imate kakšno?
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#28 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 24 July 2014 - 12:31 PM

bom kar tu vprašala

 

gledam po Cobissu in sem našla, da so nekatere knjige ali dostopne za izpsojo ali zasedene ali pa so "na spletu" (elektronski vir).

Ni mi pa jasno kako do take knjige pridem ali jo lahko kako naročim, kam naj jo naložim in podobno.

 

Ima kdo izkušnje s takimi gradivi?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#29 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 25 July 2014 - 10:55 AM

Mene tudi to zanima. Se pocutim kot en trotl, ker ne znam dostopat do tega gradiva.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#30 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 30 July 2015 - 01:13 PM

Tiste, ki že imate Kindle (ali kar koli podobnega za branje)... katerega priporočate ... kakšne so razlike med njimi.

 

In predvsem me zanima ali ima, tako kot aprlikacija za pametne telefone, avtomatsko nadgradnjo ANG-ANG slovarja ....

Če berem ANG knjige, mi ta slovar krvavo prav pride, da takoj pogledat kaj beseda pomeni ... in berem naprej.

 

Jaz si ga bom omislila, saj prebrem res veliko knjig, ki pa so "plažne zadeve" in mi ni, da bi jih doma nabirala... pa predvsem zaradi tega slovarja bi ga imela :ph34r:


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#31 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 31 July 2015 - 10:07 AM

Jaz imam ibooks na ipadu. Super zadeva, sploh ker lahko na vlaku berem, brez nepotrebne dodatne teze v torbico. Pa fino je za branje v temi. Je pa problem, ker ne morem brat na plazi. Mi je pac skoda ipada. Tako, da na morje tovorim vreco knjig...
  • 0

#32 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 31 July 2015 - 10:18 AM

^^Enako.


  • 0

After all this time?

Always.


#33 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 31 July 2015 - 10:37 AM

zakaj ne moreš brat na plaži?

 

Pa slišala sem, ker veliko berem, da tablico odsvetujejo. Svetloba prihaja od zadaj, se menda oči enako utrudijo, kot pri računalniku.

Medtem ko ima Kindle enako funkcijo kot knjiga ... kot bi zrl v papir in tudi brati moraš pri luči, če je noč.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#34 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 31 July 2015 - 12:44 PM

Najbrz ni najbolj fajn, da ga puscas na soncu, pesku, mivki, ob slani vodi, pa skos ga moras met na oceh, da ti ga kdo ne odnese verjetno.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#35 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 01 December 2015 - 09:18 AM

Potrebujem nasvet.

Zdaj končno imam Kindla, potrebujem pa ovitek.

Na kaj moram biti pozorna pri nakupu oz. kakšnega se splača kupit?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#36 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 April 2016 - 02:46 PM

tiste, ki imate Kindla ali vse knjige uradno kupite preko Amazona ali se katera poslužuje tudi "piratskih" elektronskih knjig?

In če, kje jih downloadate in na kaj moram biti pozorna.

Našla sem par strani s takimi knjigami (npr. http://ebookbay.co/)pa me zanima ali je pomemben format in kako sploh spravit zadevo na Kindla


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#37 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 14 April 2016 - 02:59 PM

Jaz imam 99% piratskih :D pozorna nisem na nič, grem na piratebay ali na kickass in si jih zloadam, potem jih pa z enim programom spravim v mobi format in si jih pošljem. 

 

Kindlov format je sicer mobi, ampak je večina piratskih v epub formatu, tako da moraš ali pobrat kakšen program za jih pretvarjat ali pa uporabit kakšen online converter, jih je kar nekaj. Jaz uporabljam program calibre, ker omogoča masovno pretvarjanje in pošiljanje :D


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#38 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 15 April 2016 - 07:22 AM

najlepša hvala za info!

 

mislim, da sem našla svoj raj na zemlji :w00t2: :w00t2: :w00t2:


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#39 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 29 May 2018 - 10:37 AM

Ce ste vclanjeni v knjiznico, lahko preko PressReaderja zastonj dostopate do Vecera, Nedeljskega in Dnevnika + ogromno drugih casopisov in revij v razlicnih jezikih s celega sveta. Na spletni strani knjiznic bi morala biti povezava, kamor vpisete kraj knjiznice, clansko stevilko in geslo, potem pa te avtomatsko preusmeri na PressReader, kjer lahko naprej izbiras tip publikacije (revija, casopis), jezik, drzavo in vsebinsko kategorijo (zdravje, moda, fotografija, znanost, dizajn, narava, ustvarjanje ...). Ce si ustvarite racun, lahko publikacije dodate tudi med priljubljene, vsebine lahko natisnete, ipd. 

 

pr_logo_green.png

 

press-reader-web-banner-v1.jpg


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#40 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 25 January 2019 - 12:01 PM

free classics in epub/mobi/pdf


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users