Jump to content


Photo

Olja/serumi za lase


  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#21 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 01 November 2006 - 04:29 PM

QUOTE(bluberry @ 1. 11. 2006 - 13:59) View Post

al pa baje sončnično.


a to je v bistvu jedilno-kuhinjsko olje ane hmm.gif

  • 0

#22 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 01 November 2006 - 04:54 PM

ja
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#23 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 23 November 2006 - 04:21 PM

QUOTE(MLadoLetNa @ 31. 10. 2006 - 19:19) View Post

jz si dam olje čist do glave, pa pol nimam čist nč mastnih las, tko da si ti nis dost jih oprala, k drgač neb smel nč gor vstt, sploh ti pa neb smele sm od konic mastne ratat wink.gif



men pa je vse gor ostalo cry.gif cry.gif ..pa sm vredi laske oprala hmm.gif hmm.gif

  • 0

#24 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 23 November 2006 - 05:57 PM

lahko si dvakrat našamponeraš, po tem sm prepričana, da neb smel gor nč ostt hmm.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#25 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 01 March 2007 - 04:20 PM

Mislim da takrat res nisem vredu sprala las. Prek kakim tednom sem našla to olje neki na dnu omare pa sem si ga spet na lase dala. Prvo sem si naredla čop pol pa olje samo nanesla lepo po čopu ( ker drugače sem jaz tak bol nerodna pa mi gre vse še po lasišču zraven rolleyes.gif ) Pol čez kake pol ure pa sem si sprala. Lasje so bili fool lepi ohmy.gif .. Mehkii & dišali so full lepo. Nevem zakaj pa sem mela takrat tak mastne ermm.gif .. Zdaj je blo vse ql, pa tudi redno uporabljam to olje biggrin.gif .. fool podobno je olivnemu smile.gif
  • 0

#26 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 01 March 2007 - 06:29 PM

no lepo smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#27 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 02 March 2007 - 12:17 PM

laugh.gif Jaz sem tudi fol vesela ja biggrin.gif
  • 0

#28 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 19 March 2007 - 10:04 PM

QUOTE(DiLeMa @ 4. 10. 2006 - 9:24) View Post

Uporabljam predvsem tisto klasično deviško olivno olje, hladno stiskano. Včasih dam gor tudi Afroditino orehovo olje, vendar naj te ime ne zavede ... ta preparat je sestavljen večinoma iz kombinacije mineralnega olja (paraffinum liquidum) in olivnega olja ter vsebuje le manjši delež orehovega olja. Je pa to potem takšna temna oljnata tekočina, ki je primerna bolj za temne lase, za svetle niti ne.


Ne spoznam se na svet olivnih olj wink.gif , zato me zanima če je velika razlika med uporabo olivnega olja na katerem piše nekaj takega kot ekstra deviško olivno olje, hladno stiskano... in med tistim kjer ''hladno stiskano'' ne piše? Iščem dlako v jajcu rolleyes.gif

Glede na to, da olja sorodna Afroditinemu orehovemu, ki ga DiLeMa omenja, poleg olja vsebujejo še cel kup drugih stvari, je klasično olivno olje najbrž boljša izbira?
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#29 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 March 2007 - 10:11 PM

Gre za kvaliteto olivnega olja, tisto hladno stiskano je pač boljše, sploh v prehrani, za lase pa ni nobene panike. Ja, Afroditina olja imajo dodana še mineralno olje in tudi kakšne vitamine (B, E) kar je načeloma super, ampak meni je ful premastno, verjetno zaradi tega mineralnega olja, ki predstavlja dejansko večinski delež.

Jaz sem si zdej kupila čisto kokosovo olje z dodatkom vitamina E, je v taki posodici, ker je do 26 stopinj v trdi obliki, kot nekakšen malo bolj trdi body butter. Je od firme Logona, ki proizvala samo kvalitetno naravno kozmetiko in tale zadeva je namenjena za preobremenjene in poškodovane lase ter lasne konice, lahko se sicer uporablja tudi za nego kože. Priporoča se, da se lepo vmasira v lasne konice, lahko pa se tudi naredi oblogo po celih laseh za čez noč in potem zjutraj umijemo lase. Diši božansko, čisto po Rafaello cukrih, je pa zelo mastno in je treba pazit pri doziranju.

Mi je pa drugače olivno olje še vedno špica, jaz ga nanesem na debelo na suhe lase in vmasiram v lasišče pred spanjem, zdej sm dodala še malo arganovega olja, ki je pa itak super in še precej boljše, kot olivno. Imam potem zjutraj po umivanju in sušenju las tako zelo polno frizuro, nič polizano, ampak so lasje taki močni, konkretni in volumnasti.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#30 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 20 March 2007 - 09:31 AM

Meni so te "kure" z olji precej brezvezne, ker se mi lasje zdijo dosti lepši po uporabi maske/balzama, po olju niti niso bogve kakšni (niso mehki, se mičken vozlajo, so on and so on), lepi so sicer še vedno, hkrati pa me motijo mastni prsti, pa lasje mi zamastijo hrbet, majico skratka packarijav malem (da bi si pa neke kape na glavo dajala pa ni šans, sovražim kako zategujejo tiste plavalne kape!

Pa še to moram dodat, da mi je za zaščito, nego (razčesavanje, "hranjenje") in sijaj konic ful boljši kak serum, tisti Glis Kurov fluid mi konice dostikrat malo zlima (pač rada pretiravam z doziranjem), pa še ves sijaj mi izgubijo.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#31 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 March 2007 - 09:53 AM

Zakaj pa si las enostavno ne spneš s kakšno veliko špango? Tako jaz delam in nisem potem čisto nič popackana.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#32 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 20 March 2007 - 04:34 PM

DiLeMa jaz tut mam neko kokosovo olje. Sam moje je v taki stekleni flaški. Isto tak, da je do 26 stopinj v trdnem stanju pol pa je tekoče. SJaz sem tisto neki na Hrvašku kupla. A misliš, da bi lahko dala to tut na lase ? ... Ker mislim da je za telo rolleyes.gif
  • 0

#33 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 March 2007 - 04:47 PM

Seveda je lahko tudi za lase. Moj je pa takšen:

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#34 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 20 March 2007 - 04:55 PM

QUOTE(crna @ 20. 3. 2007 - 9:31) View Post

Meni so te "kure" z olji precej brezvezne, ker se mi lasje zdijo dosti lepši po uporabi maske/balzama, po olju niti niso bogve kakšni (niso mehki, se mičken vozlajo, so on and so on), lepi so sicer še vedno, hkrati pa me motijo mastni prsti, pa lasje mi zamastijo hrbet, majico skratka packarijav malem (da bi si pa neke kape na glavo dajala pa ni šans, sovražim kako zategujejo tiste plavalne kape!

Pa še to moram dodat, da mi je za zaščito, nego (razčesavanje, "hranjenje") in sijaj konic ful boljši kak serum, tisti Glis Kurov fluid mi konice dostikrat malo zlima (pač rada pretiravam z doziranjem), pa še ves sijaj mi izgubijo.


uh jst se olja tud rajš ne prtaknem..še s palco ne laugh.gif tud rajš ostanem kr pr maskah k so mi ene res dobre in mi ni treba skrbet, de si bom pr česanju velik las spulila vn.
glede gk fluida: jst ga tud včas sigurn mal preveč nanesem, pa mi še nikol ni sprijel las. sam ni mi pa jasn zaka en folk misl de jim bo pomagal takrt k so lasje že ful razcepljeni, takrt sam škarje loh pomagajo

  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#35 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 20 March 2007 - 05:26 PM

[quote name='DiLeMa' date='20. 3. 2007 - 16:47' post='331942']
Seveda je lahko tudi za lase.
[quote]

Si ga bom dala zdaj na lase pa poročam pol wink.gif
  • 0

#36 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5720 posts
  • Gender:Female

Posted 04 April 2007 - 11:08 AM


QUOTE(DiLeMa @ 20. 3. 2007 - 17:47) View Post
Seveda je lahko tudi za lase. Moj je pa takšen:

IPB Image




jaz sem tudi tole kupila. (DiLemi je treba dati medaljo za pospeševanje prodaje, ker me njeno hvaljenje določenih izdelkov po hitrem postopku požene v trgovino in zapravljanje biggrin.gif ampak moram priznati, da še ni priporočala slabe stvari. biggrin.gif ).
v glavnem tole olje je krasno. enkrat sem si naredila oblogo (za čez noč). olje se zelo hitro vpije, na povštru ni bilo mastnih madežev. ponavadi ga pa dam manjšo količino na sveže zlikane lase (namesto klasevega silikona)- odlično, mehki, bleščeči a ne mastni lasje! thumbup.gif

  • 0

#37 ššiva

ššiva

    sramežljivec

  • Člani
  • 86 posts

Posted 05 April 2007 - 11:49 AM

Hey.

Jst sm probavala orehovo, sezamovo in šentjanževo olje in so vsi trije full dobro nahranili lase.
Orehovo in šentjanževo sicer priporočam temnolaskam, medtem ko je sezamovo idealno za svetlolaske.

Drugače si pa lahko na lase nanesete tudi majonezo, vsebuje full beljakovin in maščob, pa še cenovno je ugodna zdeva.

Je pa res da je po uporabi olj treba uporabit kvalitetne šampone, treba pa je pazit, da si lasišče full dobro sperete drugače se masti.

Veliko zabave pri exsperimentiranju biggrin.gif
  • 0

#38 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 08 April 2007 - 03:06 PM

mene pa zanima ce ma kera izkusnje s kokosovim oljem? a se to lahko daje na lase, mislm, a je dobr za lase al ne? js sm ugotovila da mi ful pase olivno olje na lase, ce si ga dam po konicah in ne izpiram, sam mi vonj ni usec, k jih speglam pa se bl bazdi, tko da bi probala z kokosovim, sam nevem kok je to kej ok?
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#39 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 08 April 2007 - 03:23 PM



rolleyes.gif Malo visje si preberi.Je kr dosti pisano o kokosovim oljem.Sicer uporabljajo olje za masko,ampak bi se tud za po likanju dalo.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#40 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 08 April 2007 - 03:43 PM

rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif js sprasujem za kuhinjsko olje, ne pa za te bb
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users