Jump to content


Photo

Nega mešane in / ali mastne kože


  • Please log in to reply
1454 replies to this topic

#1341 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10499 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 November 2017 - 06:26 PM

Ta krema je zakon!


  • 0

#1342 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26238 posts

Posted 07 November 2017 - 06:48 PM

Jaz je zdaj med nosecnostjo ne smem uporabljati samostojno ampak jo kombiniram z eno prav tako derma e in potem sproti reguliram glede na stanje koze, ki je trenutno odvisno od trenutnih navalov hormonov, zunanje temperature, hrane tako da itak tezko recem od cesa se mozolj pojavi. Pred nosecnostjo pa mi ni delala nobenih tezav.
  • 0

#1343 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 07 November 2017 - 09:38 PM

Tiste, ki ste nagnjene k mozoljem/ogrcem in imate Derma E kremo, a vam ne dela čisto nobenih problemov? Že med prvimi šestimi sestavinami ima tri komedogene (klik), zato si je jaz še nisem upala naročit, ker se bojim, da bi mi naredila kakšno štalo.

 

Ana, poročaj, kakšna se bo pa tebi zdela.

 

Meni se zdi, da se mi je koža celo izboljšala - že po nekajdnevni uporabi. Da so se mi pore na nosu zmanjšale.

Zaenkrat še nobene reakcije. Pa ne zmasti se mi več tako hitro t-zona, kar mi je fascinantno. :) 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1344 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 07 November 2017 - 10:18 PM

Ora, zakaj ne med nosecnostjo?
  • 0
Viens, reste ici!

#1345 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26238 posts

Posted 07 November 2017 - 10:28 PM

Malo zaradi retinola in malo zato ker sem ze tako kot musnica :D
  • 0

#1346 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82384 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 November 2017 - 10:28 PM

Ker vsebuje Retinyl palmitate. Tako majhno kolicino, da nic ne vpliva.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1347 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26238 posts

Posted 07 November 2017 - 10:29 PM

Ma ja saj sem ze pisala, da sem malo paranoicna glede tega. Sej zdaj sem itak ze cez to. Nevarno je bolj v prvih treh mesecih :)
  • 0

#1348 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 07 November 2017 - 10:31 PM

Aha! Nisem vedela, da vsebuje. Zanimivo :).
  • 0
Viens, reste ici!

#1349 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 08 November 2017 - 10:49 PM

 
Sem jo ravno danes dobila in sem pričakovala grozno močan vonj. Pa bila presenečena, ker je vonj skorajda nezaznaven oz. po par minutah izgine. :)
Mi je všeč krema. Malo sem imela na začetku občutek, kot da me bi koža rahlo pekla po nanosu, ampak zdaj je ok.   :)


Meni je vonj v bistvu vsec, tak lekarniski, ful vredu.

Imam pa jaz enak problem - me kar pece ob nanosu, mine po parih minutah sicer, ampak je vseeno neprijetno. :/
Za kak bi lahko slo?
  • 0
Viens, reste ici!

#1350 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2017 - 12:33 PM

^ jaz sem ugotovila, da če sem malo bolj "groba" med predhodnim čiščenjem obraza, me tudi koža ob nanosu peče... to sem sicer opazila samo pri tej kremi.

Tako da je različno, večinoma me ne peče, tu in tam pa še vedno... Verjetno je zaradi kakšne sestavine? 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1351 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16463 posts
  • Gender:Male

Posted 09 November 2017 - 04:19 PM

Saj je bilo ze receno. Retinyl palmitate. Bo pa postopoma umrl pomojem. Na zraku umre, zato loncki niso ok za take sestavine.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1352 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82384 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 November 2017 - 05:25 PM

Mi je pa vseeno zanimivo, da jo promovirajo tudi kot dnevno kremo in hkrati ne izpostavijo pomembnosti SPF-ja.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1353 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16901 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2017 - 06:46 PM

Ampak ogromno takozvanih dnevnih krem je brez spf-ja, kar je na nek nacin generalen nateg.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1354 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82384 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 November 2017 - 07:00 PM

Zakaj nateg? Vsak se sam odloči, če bo uporabljal SPF. Večina ga ne in tudi večina krem je brez, dobre vlažilne kreme s SPF-jem se išče z lupo.

Meni se bolj nateg zdi poimenovanje vlažilne kreme dnevna in hranilne nočna, pa po možnosti še starostne omejitve.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1355 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15028 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 09 November 2017 - 07:26 PM

Enako.
  • 0
 

#1356 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 November 2017 - 02:25 PM

Jaz sem pa v nego dodala še salicilno kislino. Sem pisala na superskin in so mi zelo prijazno in profesionalno svetovali. Tako da za nepravilnosti niacinamide ne bo dovolj, sem vključila še salicilno.

 

Trenutno moram rečt, da že dolgo nisem imela tako lepe kože. Vse kar uporabljam mi zelo ustreza, DermaE je tudi dovolj vlažilna, da mi kože ne zateguje, dodajam kapljico olja zvečer. Ne bi se branila še malo bolj težke kreme, ne vem kako naj razložim, ampak mogoče čutim, da koža vseeno rabi še malenkost več. Je pa izjemno korektna krema in cel combo nege je trenutno top.


  • 0
Viens, reste ici!

#1357 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16901 posts
  • Gender:Female

Posted 18 November 2017 - 02:29 PM

Kako pa uporabljas salicilno in kateri izdelek, a skupaj z niacinamidom? Ker sem brala, da ni dobro teh 2 uporabljat hkrati. Jaz bom menjala vsak 2. vecer.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1358 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 November 2017 - 02:54 PM

The Ordinary sem kupila, Uporabljam jo 3x na teden, samo po licih (tam imam nepravilnosti). Uporabljam jo na čisto kožo, potem niacinamide, hialuronska in DermaE.

 

Hmm, mene niso nič opozorili glede tega, ampak hvala, bom malo prečekirala kako je s tem. Načeloma lahko potem izmenjujem, pa vsak drugi dan salicilna/niacinamide.


  • 0
Viens, reste ici!

#1359 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16901 posts
  • Gender:Female

Posted 18 November 2017 - 03:30 PM

Jaz imam tudi to, deluje mi nezna. Ucinkov pa se ne zaznavam :)
Mnenja so deljena, tako da brez panike, ampak iz previdnosti jaz ne bom uporabljala hkrati obojega.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1360 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16130 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 20 November 2017 - 04:55 PM

DermaE je tudi dovolj vlažilna, da mi kože ne zateguje, dodajam kapljico olja zvečer. Ne bi se branila še malo bolj težke kreme, ne vem kako naj razložim, ampak mogoče čutim, da koža vseeno rabi še malenkost več. 

Pod tole se podpišem. Glede na pisanje sem pričakovala res težko oz ekstra hranilno kremo, pa po 2 dneh uporabe ne morem rečt da sem super navdušena. Je definitivno precej bolj vlažilna kot moja dosedanja dnevna krema, ampak včasih se mi zdi da bi rabila še kaj zraven. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users