Jump to content


Photo

Dior


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 18 October 2008 - 03:56 PM

Evo, nova tema. Vem, da se splača pogledati tudi med ocene, bi pa prav prišla tale tema za izmenjavo mnenj, kaj se splača kupiti (kljub ceni), in še bolj to, česa se res ne splača smile.gif .

Mene ful zanima, če je velika razlika v teh petorčkih senčil 5 Color Iridescent Eyeshadow in pa Dior 5-Colour Eyeshadow . Je prva res zelo shimmery in se barve manj poznajo od slednje? Je videz metallic, in videz slednjih bolj mat? Zelo so mi všeč tele paletke, je pa problem, ker ne vem, kakšne so v resnici, saj se na netu nahajajo različne slike istega izdelka (pač kvazi fotoaparati).


Zelo mi je všeč 5 colour eyeshadow- Pink idol.
IPB Image







Compact in spring boucquet, za katero najdem dve čisto različni sliki:

IPB Image
IPB Image




ter ti dve kombinaciji (itak gre za iste senčke, samo različne kombinacije 5 kompletkov)

IPB Image



Problem je tudi v tem, ker kolikor sem to na hitro videla na stojalu, sploh nimajo toliko ponudbe v naših Mullerjih. Bi prosila kakšno, ki ima dotične odtenke, da komentira, če so barve res take kot na slikcah...in potem tudi na veki.



Pa seveda za katerekoli druge izdelke tudi.




  • 0

#2 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 October 2008 - 12:33 PM

Imam Rouge Dior Creme de Gloss v odtenku Figue Nectar, ki je bil tretja izmed alternativ pri željenih odtenkih (favoritov ni bilo na voljo). Odtenek je nekako rjavkasto rozkast (vsekakor prevladuje rjava), z zelo drobnim hladnim srebrnim shimmrom, kar prekriven, lepo mazljiv, čeprav zgleda zelo gost, izredno obstojen. Na sličici z interneta zgleda popolnoma drugačen, nekako bledo vijoličen z rjavo. Glede na to, da glosse uporabljam ravno vsake toliko, si višje cenovnih ne bom več kupovala.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#3 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 19 October 2008 - 03:14 PM

Kar se tiče high-end kozmetike, je imam najbrž največ od Diorja. Mi je vse ful uredu razen morda maskare ne, so mi veliko ljubše Lancomove npr. Ostalo kar imam od Diorja je ena sheer šminkica ki je vredu ampak nič grozno nadpovprečnega, potem imam dva glossa, Diorkiss tistega ta modrega in pa ta novo različico Ultra Shine glossov, v barvi fuksije ki je naravnost božanski in eden najboljših glossov ever, res je opravičen ta sloves Diorjevih glossov ker so super, priporočam, tudi barvna paleta je ful lepa, precej takih nežnih roza, ena lepa rdeča, itd. Imela sem še eno njihovo senčko, enojček, ampak nisem bila preveč zadovoljna, prdvsem pigmentacija se mi je zdela precej slaba.

Potem pa še quinti ki so itak razred zase, meni so super in vsekakor vrednih tistih skoraj 50€. Zaenkrat imam dva, Stylish move in Incognito in sem z obemi zadovoljna, tako z barvami kot kvaliteto (obstojnost, pigmentiranost, intenzivnost barve). Pa tej quinti, kot že rečeno, se mi zdijo ful lepši od Chanelovih, neprimerljuvo lepši na prvi pogled, glede kakovosti pa ne vem ker Chanelovih nimam.


Zdej trenutno si od Diorja ful želim njihovo senčko tisto kremno v lončku, v črni barvi. Se mi zdi da bi bila super za kak lep temno siv/črn smoki. wink.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#4 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 19 October 2008 - 03:16 PM

Ja, se popolnoma pridružujem tvoji oceni-špela, moj je sicer v odtenku Pink Elixir, gre pa za hladno roza barvo, ki malo potegne na srebro, nima pa kaj veliko shimmra (ne na ustnicah), čeprav se zasveti na srebro. Sicer so precej dragi, cca 24 evrov, niti ne vem kok časa bo še zdržal tak lep, ker je še nov...ampak je res izreden, lepo se maže, gost, če dam 2x čez je ta odtenek polnoprekriven in obstojen. Žal pa nimajo moje perfect baby pink barve. Kupila verjetno ne bom več, ker si želim probai še druge reči in ker je izbor odtenkov ful reven, vsaj na naših stojalih, ne vem če jih je bilo 8.



Še vedno se priporočam za mnenja glede tistileh senčk- spodaj biggrin.gif



EDIT:Sarah, koliko si dala za novi ultrashine gloss? A to je ta, ki nadomešča Diorkiss glose? K jaz sem na stojalu videla ceno precej prek 40 e in me je že v osnovi takoj minilo...




  • 0

#5 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 19 October 2008 - 03:23 PM

Več kot 40€? Nee, si kej narobe gledala 100%. biggrin.gif Ubistvu sem se prej zmotila, kličejo se Ultra Gloss Reflects Glossi, stanejo normalno kot vsi njihovi glossi, okoli 22€.

IPB Image

Novi Diorkissi so pa tejle spodaj (prejle so bili v malo bolj "navadni" tubici, zdaj je malo bolj šik kao, pa barve so čisto druge), stanejo pa kak evro manj, okoli 19€. Jaz sem jih gledala ampak me noben ni prepričal, precej prosojni so pa preveč moker videz imajo za moj okus.

IPB Image
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#6 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 19 October 2008 - 05:13 PM

od Diorja imam več zadev - več petorčkov senčil (najljubši mi je petorček #Pink may), glossov (Ultra addict glossi in creme de glossi), barvico za obrvi, ...
Dior izdelki se mi zdijo super, z izjemo pudrov, ki so vsi pretemni in preoranžni.
  • 0

#7 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 19 October 2008 - 07:00 PM

Mična jaz bi si kupila en Diorjev puder pa si me malo zmedla s tem da so preoranžni hmm.gif
V mislih sem imela :
Christian Dior
Teint Diorlight Makeup Spf 10 - No. 100 Ivory ki je tak stenasto svetel odtenek..nisem ga pa še v živo videla ermm.gif

Pa zanima me, če veš za kakšen glos ki bi vlekel na modro(najprej mi pade na pamet Addict Plastic Gloss - #694 Wildest Blue ki je res modro-modra barva..bi pa nanesla čez še Mint Lemonade od diorkiss glosov(je malo manj modro pigmentiran)

  • 0

#8 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 19 October 2008 - 08:04 PM

Pazi ta Dior gloss je res hardcore plav! biggrin.gif Saj je ena forumašica že lepila slike v ono temo. biggrin.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#9 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 20 October 2008 - 04:51 AM

Vem ja biggrin.gif, mislim da sta jih Dilema in Flafy pa sem malo iskala nazaj da bi pogledala odtenek pa jih ne najdem hmm.gif
Mogoče bi blo ga fajn kombinirat s kakšno ne preveč vpadljivo rdečoo..kaj misliš? biggrin.gif
  • 0

#10 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 20 October 2008 - 09:30 AM

november,
Diorjevi odtenki 100 izpadejo roza, čeprav tega ni videti na prvi pogled. Sem imela enega ali celo dva in sta bila ful preveč pinky.
  • 0

#11 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 20 October 2008 - 10:12 AM

Jaz sem šla zdej gledat, november.rain, in so še slike od onega glossa, samo se jih več ne vidi, ne vem zakaj.
Rdečo čez? Hmm, ne vem, pomoje ne bi bilo ok, samo to je itak stvar vsakega posameznika, meni osebno ne bi bilo všeč, ker mi že moder gloss sam po sebi ni. biggrin.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 October 2008 - 11:48 AM

Ta gloss je zelo pigmentiran, ja. Če ga namažeš malo bolj na debelo, je kot tekoča modra šminka. Tudi če ga namažeš ful na tanko, nikakor ne da samo modrega odbleska ko premikneš glavo, ker je cel že v osnovi konkretno moder, shimmra mislim da sploh nima. Čez rdečo šminko si ga nikakor ne predstavljam. Evo, sem našla slike na compu:

IPB Image IPB Image

Na prvi sliki je malo debelejši nanos, na dugi sliki pa je nanašen ful na tanko in potem še malo popivnan, če se prav spomnim.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 Ilmatar

Ilmatar

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 231 posts

Posted 20 October 2008 - 12:35 PM

Ajde, mogoče samo meni ne potegne, ampak zakaj MODER glos? blink.gif
  • 0

#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 20 October 2008 - 12:38 PM

Ja, jaz imam ta moder gloss in je zadeva sledeča - praktično je nenosljiv ob normalnih dnevih, a ne. ;-) Namreč, če si ga malo napleskaš, se ful neenakomerno porazdeli in grdo izpade. Skos bi mogla imeti špegel poleg in si zadevo popravljati. Jaz čakam na pust in kakšen hard koncert, da si dam duška, haha.
Je ga pa že DiLeMa opisala, ker ga je tudi ona sprobala, tak da nimam več kaj dodati.


QUOTE(Ilmatar @ 20. 10. 2008 - 13:35) View Post
Ajde, mogoče samo meni ne potegne, ampak zakaj MODER glos? blink.gif


Ker smo tr00. blink.gif


Kar se pa Diorja nasploh tiče, pa moram reči, da me nikoli ni kaj posebej pritegnil. Pri pudrih so vsi sfaljeni odtenki (pa itak že imam svojega all time favourite), pri glossih se nikoli nisem ustavila (tukaj pri meni Chanel prednjači) - edino tega modrega imam, eno maskaro sem imela in ni ravno blestela, senčke me še tudi niso premamile, edino eno krasno šminko imam.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 20 October 2008 - 12:41 PM

Če iščete gloss ki bo samo odseval modro, potem priporočam Diorkiss Mint Lemonade, ali pa Guerlain Pearl gloss št. 868, oba imam, prvega sem že stokrat opisala tongue.gif drugi pa je v osnovi zelo nežna hladna roza ki ima na soncu kar lep moder odblesk. smile.gif Sori za OT. tongue.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#16 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 October 2008 - 12:44 PM

Tudi Clarins ima dva roza odtenka z modrim odbleskom.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#17 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 20 October 2008 - 04:01 PM

Ja..jaz sem si predstavljala, da je ta glos malenkost bolj prosojno in da vsebuje zeloo drobne modre bleščice oz. shimer zato mi je nekako padlo na pamet da bi se rdeča šminka odsevala z modro barvo...

Mint Lemonade sem po tvojem nasvetu kupila Sarah in mi je super in ga vsak dan uporabljam :DHvala.
Torej tale odpade...Katera dva to Jina?

Vem pa da ima še Lancome in Estee Lauder ampak nevem kako je z pigmentiranostjo..kakšen pa je Gurlainov in kako se reče kolekciji?
  • 0

#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 October 2008 - 04:10 PM

Ti ful površno bereš. tongue.gif Sej je napisala, da je omenjeni glos iz kolekcije Pearl gloss, odtenek je pa 868.

IPB Image

Sarah, lahko slikaš ta gloss? Sem iskala v kokošnjaku, če bi že mogoče bil, pa ga ne najdem.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 20 October 2008 - 04:30 PM

Men ma Dior super šminke in glosse, mela sem tud maskaro Diorshow pa so mi Chanelove boljše. Mam še en petorček v modrih in belih odtenkih, zelo lep.
Letošnja zimska kolekcija je lepa.
Fall Look Dandy Collection
IPB Image
Sploh Delicious Plum lipgloss. wub.gif

  • 0

#20 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 20 October 2008 - 05:17 PM

Creme de gloss v odtenku Delicious plum imam jaz in je sanjsko lep wub.gif

Drugač pa bejbe, meni je tisti moder gloss tko grd...res ne najdem niti ene pozitivne besede zanj blink.gif mislim, da je smisel mejkapa da se ženske "polepšamo" ne pa pogršamo. To je edino res za kak pust primerno, ali pa halloween. Fujka down.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users