Jump to content


Photo

predelava starih oblačil


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 15 August 2005 - 11:06 AM

No mene pa zanima če kej predelate oblačila. Ker jaz bi ful kej predelala pa ne vem kak in kako. Mislm niti zamisli nimam. Tko da vsak nasvet in tudi napotki so dobrodošli biggrin.gif Povejte mal kaj ste že predelale kaj bi rade...
  • 0

#2 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 15 August 2005 - 11:21 AM

Jaz osebno ne predelujem starih oblačil, čeprav bi jih rada. Ampak ne znam ermm.gif . Mam ful idej v glavi kaj bi lahko naredla samo ne znam šivat. Tak da bo vrjetno ostalo kr tak kot je wink.gif !
  • 0
Viens, reste ici!

#3 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 15 August 2005 - 11:38 AM

jaz osebno zelo velikokrat predelujem kavbojke-vstavljam na strani barvne všitke-da tko dobr zgleda,...mam pa ene kavbojke ful odštekane (sicer so mi zdej že premajhne,a jih hranim)k sem jih cele totalno popisala z besedilom od ene glasbe.Kavbojke so temno modre in sem jih popisala s srebrnim flomastrom za tekstil.Ful so se vsem dopadle pa tud oprala sem jih že velikrat pa so še vseen ql,...sam kot pravm so na žalost že premajhne.

Pa majčke,k so bele ali svetlih barv in se jih naveličam prebarvam v pralnem stroju z barvami za tekstil in tud dobr zgleda.Če hočeš pa tko flekast izgled pa sam enepar vozlov na majčki narediš pa daš u pralni stroj z barvo,...
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#4 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 15 August 2005 - 12:14 PM

ja mene zanima kaj naredite z premajhnimi oblačili(kako jih predelate) ermm.gif:
  • 0

#5 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 15 August 2005 - 03:10 PM

Jaz pa sem si enkrat kupila premajhne! oops.gif temno modre kavbojke, zato sem v stranski šiv čez celo dolžino vstavila 4 ali 5 cm širok črn trak in so res dobre.
Sicer pa ne predelujem starih oblačil - večkrat si nove biggrin.gif , razen barvanja.

Punchka, saj se vpišeš na kakšen šivalni tečaj, kjer te lahko naučijo marsikaj. Jaz znam šivat in krojit, pa mi dostikrat prav pride.
  • 0

#6 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 15 August 2005 - 06:14 PM

QUOTE(tinca)
Jaz pa sem si enkrat kupila premajhne! oops.gif temno modre kavbojke, zato sem v stranski šiv čez celo dolžino vstavila 4 ali 5 cm širok črn trak in so res dobre.
Sicer pa ne predelujem starih oblačil - večkrat si nove biggrin.gif , razen barvanja.

Punchka, saj se vpišeš na kakšen šivalni tečaj, kjer te lahko naučijo marsikaj. Jaz znam šivat in krojit, pa mi dostikrat prav pride.


morda veš za kak tak tečaj. meni bi to vrjetno tudi zlo prav prišlo.
  • 0

#7 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 15 August 2005 - 06:24 PM

Žal, ampak nisem iz Lj,.
Poskusi na Najdi.si - Tečaji šivanja oz. Šiviljski tečaji, tam boš sigurno kaj našla.
  • 0

#8 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 15 August 2005 - 06:34 PM

QUOTE(tinca)
Žal, ampak nisem iz Lj,.
Poskusi na Najdi.si - Tečaji šivanja oz. Šiviljski tečaji, tam boš sigurno kaj našla.


hvala bom pogledala wink.gif
  • 0

#9 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 15 August 2005 - 09:01 PM

Jaz iz jeansa delam torbice.
  • 0

#10 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 15 August 2005 - 09:51 PM

js tud uzivam v tem..itak sm ze kot mala rada gledala modne revije..
sam ponavadi mi zdj casa zmanjka..

najvec sicer delam nakit...(vem da tole glih ne pase zram)....

drgac pa torbice pa kake kavbojke mal predelam..pa itak z barvo za tekstil si kej prebarvam k se navelicam kake majce al pa kj podobnega smile.gif
  • 0
it's not pms, it's you..

#11 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 16 August 2005 - 11:46 AM

QUOTE(wilma)
Jaz iz jeansa delam torbice.


ja js tudi tongue.gif
  • 0

#12 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 16 August 2005 - 01:24 PM

Mislm jst ne morm rečt da glih predelujem stara oblačila, samo učasih si kej posebnga nrdim da je unikat, tm v Ljubljani, pri Drami je ena trgovina Klara, ker prodajajo razne našitke, broške, perlce... To lahko pol pršiješ al pa prlepš na oblačila, in zadnjič sm si nardila metuljčka na žep od kavbojk in men zgleda ful dobr! :color:
  • 0

#13 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 16 August 2005 - 01:26 PM

QUOTE(TASH)
Mislm jst ne morm rečt da glih predelujem stara oblačila, samo učasih si kej posebnga nrdim da je unikat, tm v Ljubljani, pri Drami je ena trgovina Klara, ker prodajajo razne našitke, broške, perlce... To lahko pol pršiješ al pa prlepš na oblačila, in zadnjič sm si nardila metuljčka na žep od kavbojk in men zgleda ful dobr! :color:


kok pa kej stanejo te stvari oops.gif
  • 0

#14 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 16 August 2005 - 01:31 PM

QUOTE(JAGODA)
QUOTE(TASH)
Mislm jst ne morm rečt da glih predelujem stara oblačila, samo učasih si kej posebnga nrdim da je unikat, tm v Ljubljani, pri Drami je ena trgovina Klara, ker prodajajo razne našitke, broške, perlce... To lahko pol pršiješ al pa prlepš na oblačila, in zadnjič sm si nardila metuljčka na žep od kavbojk in men zgleda ful dobr! :color:


kok pa kej stanejo te stvari oops.gif



Čist odvisno biggrin.gif Drgač pa tut če kupš navadne perlice(sej veš kaj mislm) pa si kej našiješ gor, ker res ni težko, cene teh našitkov(k so že narjeni )so pa zelo različne, eni so precej dragi, eni so pa po normalnih cenah, že doug časa nism bla sam majo ful tega, trakce, gumbe... thumbup.gif
  • 0

#15 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 16 August 2005 - 04:52 PM

Hm, js že nekaj časa premišljijem, če bi si na kakšno srajčko našila polno teh našitkov- tako za bolj nor videz...

drugače pa bi se js tud rada naučila šivat, ker mam v glavi tok idej, da bi lahko še kakšn biznis nardila ;)
  • 0

#16 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 17 August 2005 - 05:10 PM

QUOTE(TASH)
QUOTE(JAGODA)
QUOTE(TASH)
Mislm jst ne morm rečt da glih predelujem stara oblačila, samo učasih si kej posebnga nrdim da je unikat, tm v Ljubljani, pri Drami je ena trgovina Klara, ker prodajajo razne našitke, broške, perlce... To lahko pol pršiješ al pa prlepš na oblačila, in zadnjič sm si nardila metuljčka na žep od kavbojk in men zgleda ful dobr! :color:


kok pa kej stanejo te stvari oops.gif



Čist odvisno biggrin.gif Drgač pa tut če kupš navadne perlice(sej veš kaj mislm) pa si kej našiješ gor, ker res ni težko, cene teh našitkov(k so že narjeni )so pa zelo različne, eni so precej dragi, eni so pa po normalnih cenah, že doug časa nism bla sam majo ful tega, trakce, gumbe... thumbup.gif


ja to sem že nrdila da sem dala navadne perlce gor. pa na ene črne hlače sm vijolčne zvedzice pršila(je ful hudo pršlo)
  • 0

#17 BLONDY

BLONDY

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts

Posted 18 August 2005 - 09:17 AM

Jaz sem pa nazadnje eno staro torbico od mamice tko lepo posodobila...celo sem posila z vsemi moznimi dodatki, ki sem jih nasla kar doma med staro saro, najprej sem jo mal presila kar s cvernom, nato dodala eno rozico k je enkrat nekje odpadla, na drugi strani sem dodala enga majhnega kuscarja-en star obesek, vmes mal perja od starih uhanckov, na koncu sem pa se eno ketnico speljala cez en del, ampak ta ketnica je tud neki starega, rozni venec, ki je zal razpadu blink.gif

Tko in mam novo lepo torbico in to za nic dinarckov wink.gif

Danes pa mislim it po material za nakit. Anch al pa kerakoli ali veste, kje prodajajo kaksne dobre materiale in bolj poceni?
  • 0

#18 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 18 August 2005 - 10:06 AM

Jst sem predelala tudi eno jeans torbico, nnjo sem našila vse živo in dodala razne obeske, broške... Bom slikala pa prlepla! biggrin.gif
  • 0

#19 Kr_ena

Kr_ena

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 18 August 2005 - 08:44 PM

Ja slikaj.. tongue.gif

Am kok pa zgleda tota barva za tekstil..? Oziroma ki te to kupiš? v kaki posebni trgovini al lah to kr v kao npr. Merkatorju kupiš?? laugh.gif
  • 0
Just me;)

#20 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 18 August 2005 - 08:54 PM

QUOTE(Kr_ena)
Ja slikaj.. tongue.gif

Am kok pa zgleda tota barva za tekstil..? Oziroma ki te to kupiš? v kaki posebni trgovini al lah to kr v kao npr. Merkatorju kupiš?? laugh.gif


Jst ti priporočam Antus ali Prometej(btw Antus je cenejši) biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users