Jump to content


Photo

ginekolog


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 07 March 2007 - 08:53 PM

Ne vem, če je ta tema že kje odprta, zato sem se odločila, da jo odprem kar tuki. Zanima me vaše mnenje o ginekologih, ste mele že kake slabe izkušnje, da ste morale zamenjat ginekologa, kako vam je hodit na preglede in tako naprej.
No js sem bila ene dva dni nazaj in sicer pri nadomestnem ginekologu, ker je moja ginekologinja na porodniški in sem ugotovila, da je ta ata k mojo nadomešča precej boljši. Bolj je nežen in ful prijazen in komunikativen, zna odpraviti živčnost, sam na žalost se ne morem prepisat k njemu, ker bo šel kmal v pokoj.
Mene v zvezi z ginekološkimi pregledi zelo moti, tista klinčeva miza, se mi zdi, da je s pantiveka in da smo v takem času, da bi lahko tud tukaj kej spremenili in posodobili, kot drugo sem mnenja, da bi si lahko umislili halje za enkratno uporabo, da nam ne bi bilo treba napol gole naokoli skakat. To bi bilo z moje strani zaenkrat vse, zdej ste na vrsti ve, da se malo razpišete in napišete kaj o svojih idejah za izboljšavo ginekoloških ordinacij ali pa samo izkušnjah smile.gif

Aja pa pri nas v Kranju imajo v čakalnici razstavljeno instrumente iz prejšnjega stoletja no pa tudi zdejšnjega, mene kar mal stese, ko ga vidim in se mi zdi, da bi bilo bolše, če bi ga odstranili ali pa dali to na razstavo v kak temu primeren muzej!
  • 0

#2 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 March 2007 - 09:07 PM



Jaz imam pozitivne izkušnje, s trenutnim sploh in je kar postal moj osebni ginekolog - zelo je vredu, nežen, malo se celo pošali, ne komplicira, itd. Tisto glede halj mi je pa sploh trapasto, saj ne letaš naokoli naga - vsaj jaz ne, namreč, takorekoč se pri mizi slečem in še to samo spodnji del, ne vem, zakaj bi se zdaj v haljo preoblačila. Miza je čisto vredu, moderna (te električno pomika sem in tja... prijetno, haha) ni nič skeri ali karkoli. V glavnem, moji obiski pri ginekologu so prijetni.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#3 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 07 March 2007 - 09:30 PM

ja sej grem js tud iz kabine not v ordinacijo v spodnjih hlačkah in jih pol tik pred pregledom slečem, sej ne gre nobena kr spodaj brez notr. sam bi blo pa vsaj men bl praktično, če bi lahko, dala čez eno tako halo, pa sej se ti zarad nje ne bi blo treba vrhnji del slečt, sam pol se ti ne bi blo treba notr nič slačit. mize pa men,niso niti najmanj cool, lahko bi bil un del, ko daš noge gor tko oblazinjen,sej se da to čistit. Pa še tko, velikokrat sem že opazila, da je kej umazano od krvi in se mi zdi, da bi to lahko bolj počistil, preden pride v ordinacijo naslednja pacientka. No mene take stvari ful zmotjo, pač rada kompliciram in hočem, da je vse prfect, sem pač taka.
  • 0

#4 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 March 2007 - 09:35 PM




Ne vem, po kakšnih ordinacijah ti hodiš, jaz k sreči ne rabim nič komplicirat, ker pridem vedno v popolnoma čisto ordinacijo, miza je brezhibno čista in ful moderna. Očitno mam ful srečo (sploh s tem novim ginekologom). Kar se pa slačenja tiče - jaz grem notri h ginekologu oblečena, šele pri njemu je taki poseben prostor z zaveso, kjer se sleče spodnji del. Nadvse udobno in kul.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#5 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 07 March 2007 - 09:41 PM

ah pri nas pa ni tko, najprej greš k sestri notr, pol sta pa levi strani dve kabini za mamice na desni pa dve kabini za ostale in v te kbine gresta istočasno dva ženske notr in najprej gre k zdrvniku ženska iz kabine 1, ti morš pa počakat, da reče zdravnik naprej prosim in v tem času nej bi se ti slekel in prišel k ginekologu spodaj brez, sam js grem kr v spodnjicah notr, pa jih dam šele tik pred zdajci dol, ker mi je to čist mem, da bi šla notr naga. Drgač se mi pa zdi, da kranj slovi po tem, da mamo vse to kr neki, pri nas tud recepta ne boš dobil za 6 mescov,m kaj šele kej več. Nasplošno mamo celo zdravstvo zlo kr neki.
  • 0

#6 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 March 2007 - 09:43 PM



Ojej, to s slačenjem pa je potem res zoprno. Pri temu je "sprejemna" sestra kar usred čakalnice (ti da kartoteko) in tam čakaš, potem šele notri, na samem, pri ginekologu, se začne ves postopek (tik pred pregledom se slečeš in takoj po pregledu pri njemu oblečeš... če se še imata pred/po tem kaj za pomeniti, si skos oblečen). Še enkrat - k sreči!
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#7 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 07 March 2007 - 09:47 PM

ja ubistvu so kabine med sestro in ginekologom, tko sestra te pošle v uno lukno not sedet in ti reče, da se sleč, zarad tega bi pri nas ful dobr blo, če bi ble kake halje, ns je več takih, ki so enakega mnenja, recimo sestrična se vedno v eno oblekco obleče, jo ma samo za ta namen, da ji ni treba notr naga hodt al pa v spodnjicah.
  • 0

#8 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 March 2007 - 09:49 PM



Jaz totalno ne presenem tega pri doktorjih "vsi smo ena velika družina". Še dobro, da sem to mogla doživljat zgolj na sistematskih pregledih.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#9 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 07 March 2007 - 10:02 PM

oja, js tud tega ne maram, že v osnovni šoli, pa tud pol v srednji sem se temu izognila, če se je le dalo. Men se zdijo take stvari zlo osebne in res ne rabim tega, da na drugi strani negdo posluša o mojih zdravstvenih težavah, tko kot sem js pri ginekologu od ene 50 let stare gospe. V kabino se vse sliš o čem je na drugi strani govora.

Al pa to, da ti neki vsiljujejo, da oblečeš njihova oblačila, js grem zdej v torek na en poseg in mi je rekla sestra, da nej pridm brez make-upa in da si morm odstarniti tudi lak iz nohtov pa da naj prinesem s sabo samo copate, da haljo in šlafrok bom pa ri njih dobila, sem ji rekla, da bom tud to svoje prinesla pa me je ful prepričevala, da ne rabm, kot da ona ve kaj js rabm in kaj ne, že to, da bom mogla tm bit mi je dost kaj šele v unih capah, k jih je bog ve kdo oz katera že imela na sebi, ne hvala.
  • 0

#10 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 07 March 2007 - 10:25 PM

Tudi jaz dobim recept samo za 3 mesece. Drugače pa meni ginekolog ni neka prijetna izkušnja, pač 'needs to be done'. Se tudi slečeš v ordinaciji in imam ponavadi kiklco al pa kako dolgo majco, da jo navlečem čez rit in šele tik pred mizo dvignem smile.gif
  • 0

#11 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 07 March 2007 - 10:38 PM

no sej zaradi tega, da se nam ne bi bilo treba preoblačit v kiklice l pa dalše majice bi blo fajn če bi i umislili take halje zaenkrtno uporabo, pol bi se tm v kabini lepo spodnji del slekle, vrhnjega valda ne in si čez samo to nataknile in se v ordinaciji ne bi bilo potrebno nič slačit, samo uno bi se malo dvignilo. Samobomo mogle tud s tem kar nam nudijo preživet l pa, da gremo k privat ginekologu.
  • 0

#12 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 March 2007 - 11:00 PM



Hm, morda je res pri meni tale luksuz tudi zaradi tega, ker sem pri privat ginekologu, da. laugh.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#13 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 08 March 2007 - 06:03 AM

Pri nas je pa tako, da najprej počakaš oblečen pri sestri, potem vstopiš v ordinacijo, se v kabinci slečeš in spokaš na mizo. Ta princip se mi zdi kul, ne pa da vsaka, k pride not k sestri (po bilo kakšno informacijo) vid kako ti tam v gatah okol letaš.
  • 0

#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 March 2007 - 07:08 AM

Jaz sem bila svoj čas v SGju pri eni. Porazno, vam rečem. Isti princip, kot ga omenja luciferka. Grozno. S tem, da je vedno imela polno čakalnico. In zakaj? Ker te je vedno, ko si šel po KT, tudi pregledala (rajtam zato, da je dobila več plačano, ali kaj. Nimam drugega vzroka). S tem, da pa je bil pregled dolg točno 3 sekunde. Vsak. Pa ne glede na to, kaj ti je bilo. "Aha, v redu, kar oblečite se". To je vse, kar je utegnila povedat ta čas.

Potem sem se pa prestavila v LJ v ZDŠ in je bilo bistveno boljše. S tem, da si je zdravnica vzela čas, do tega, da ti ni bilo potrebno letat gol po ordinaciji, ampak si se lahko slekel šele v ordinaciji, za enim paravanom.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 March 2007 - 09:50 AM

Luciferka - saj ne morem verjet! ohmy.gif
Jaz imam ginekologinjo v Novi Gorici (ni privat), je zelo mlada, prijazna, nežna! V samih presežnikih lahko pišem o njej! Ko pridem po KT samo lepo potrkam na vrata, dam sestri kartico, počakam zunaj 5 minut in že mi sestra prinese recept! Kadar pa imam pregled grem najprej k sestri (posebej vrata), nato počakam pred ordinacijo, ko me pokličejo stopim skozi druga vrata kjer je zdravnica. Tam je ena tak prostor z zaveso kjer se slečem in takoj zraven je miza. Dejansko 2 metra prepešačim gola! smile.gif Vedno hitro opravim in vem tudi, da te takoj sprejmejo če imaš kakšne težave! Zato mi res ni problem se včasih vozit nazaj v GO samo zaradi recepta ali pregleda, ker tako odlično ravnajo z mano in tudi z vsemi ostalimi pacientkami! Slava jim! thumbup.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#16 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 08 March 2007 - 12:56 PM



Meni se tole napol nago letanje po ordinaciji, pri sestri zunaj (kjer te res lahko vidi takorekoč vsak, ki pride tja po karkoli), zdi žaljivo in nekorektno in po moje tega niti enkrat ne bi sprakticirala, ampak se bi kar prepisala. =)


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#17 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 08 March 2007 - 01:29 PM

Kolikor sem brala, lahko seveda, da površno, nisem nikjer zasledila, da bi pa zdaj kar nag moral pred sestrami stati.
Pri nas je enak sistem. Greš v kabino, se slečeš in opčakaš, da te zdravnica pokliče.
Sem vam kar fauš, ko vidim, kake pogoje imate. Bom naslednjič predlagala novo prostorsko razporeditev. Kot da me bodo upoštevali... rolleyes.gif

Glede receptov pa ni težav. Kartico oddaš sestri, ji rečeš, da si prišel le po recept. Čez 5 min te pokliče, zvaga, zmeri pritisk in to je to. Recept dobim le za 1 škatlico, kar se mi zdi prav. Ni pa nobenega problema, če gre npr. fant ali mama po njega, ko jaz zaradi oddaljenosti (beri: slabe organizacije) ne morem. Delajo samo med tednom in prvo soboro v mesecu.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#18 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 10 March 2007 - 12:22 PM

pr moji na metelekovi se sicer slečem že v ordinaciji za zaveso, halje ne dobim, ampak sej se tko oblečm da ni panike. kar me pa mot, je to, da sestra uletava z raznimi stvarmi not, tut če sm js že polno razkrečena na oni mizi. sicer so vrata tko obrnjena, da se ne vid direkt v mednožje, ampak živcira me pa vseen blazno.
sm bla pa kako leto nazaj tam zaradi nekih težav, in je kr sestra na podlagi moje pripovedi ugotovila, kaj mi je in mi je kr dala neka zdravila. čeprov je bla dohtarca not pa nobene gužve.
dohtarca pa ne premore enga nasmeha in prijazne besede, s pojasnili pa itak, k da bi se ji od plače odšteval, če bi jih dajala.
sm totalno srečna, da nimam nobenih resnih težav, ker zelo slabo prenašam neprijazne ljudi. še posebi v takih situacijah. folk tja ne hod tja iz lastne zabave. ah ja, letos me čaka redna kontrola.
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#19 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2007 - 10:49 AM

Js mam pa jutr spet ginekologa, morm pridt že zjutrej v porodnišnico, pa pol popoldne domov. Jutri mi bodo naredil operacijo na materničnem vratu. Na zadnjem pregledu mi je ginekolog reku, da je to izrastek oz. polip in da je bilo potrebno malo počakati ker baje nekaterim samo odpade,men žal ni. Pregledal mi bodo tudi prsa, ker imam skoraj ves čas unete bezgalke in me zaradi tega ful bolijo. Sem kar mal živčna, no sam sej bo- recimo, treba je bit optimist smile.gif
  • 0

#20 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 12 March 2007 - 01:38 PM

Da še jst o svoji ginekologinji povem. Ženska je mal mim, po pravici in na kratko povedano. Sicer ne bi mogla rečt, da je res nesramna ali karkoli, včasih je le tolk odrezava, da te vse mine. Parkrat sem dobila občutek, da se ji jebe za vse skup (sicer naj bi imela raka, ampak to ni izgovor za tako obnašanje).

Sam pregled je OK, mal je groba, ampak me ne moti tolk, da bi letela v 15 km oddaljen kraj k drugemu ginekologu. Sploh ne bi mogla rečt al je dobra al ne - kr neki. ermm.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users