Jump to content


Photo

Vaša spolna usmerjenost


  • Please log in to reply
162 replies to this topic

Poll: Vaša spolna usmerjenost (124 member(s) have cast votes)

Moja spolna usmerjenost je:

  1. Heterosekualna (106 votes [84.80%])

    Percentage of vote: 84.80%

  2. Biseksualna (18 votes [14.40%])

    Percentage of vote: 14.40%

  3. Homoseksualna (1 votes [0.80%])

    Percentage of vote: 0.80%

Vote Guests cannot vote

#61 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 09 July 2007 - 12:41 PM

Sade, tole si pa tako razložila, kot da v bistvu imaš vse odgovore. Daj posreduj to še širši strokovni znanosti. Jaz menim, da so tle v prvi vrsti nagoni, šele potem socialna dimenzija, od katere je odvisno kako se nagoni manifestirajo.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#62 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 July 2007 - 12:45 PM

hahaha biggrin.gif saj to znanost že ve. je že freud do tega prišel in to niso moje ugotovitve, ampak skupek vsega, kar sem prebrala, slišala in mojih razmišljanj. in nimam odgovorov na vse. jaz pač to verjamem in če kdo misli, da je vse v genih in nagonih ( s čemer se jaz niti malo ne strinjam) pa naj pač misli. je to taka tema, da je skoraj težko prit do konca.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#63 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 09 July 2007 - 12:47 PM

Kdo pa je rekel, da je VSE v genih?
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#64 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 July 2007 - 12:49 PM

kaj bi kdo moral? nekateri tudi tako mislijo. nisem s tem mislila tebe. kaj ti je "kdo" ime?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#65 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 09 July 2007 - 12:49 PM

je trikotnik genov, motivacije in okolja. Pa še neki...med živalmi so tudi homoseksualci. Kako boš pa to razložila?
  • 0

#66 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 09 July 2007 - 12:51 PM

Sade si me pa nasmejala. Ni mi 'kdo' ime biggrin.gif
Se pa strinjam da so taki, ki mislijo da je vse v genih. Jaz nisem med njimi.

Pomarančka, kaj misliš točno pod 'motivacija'?
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#67 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 July 2007 - 12:53 PM

po mojem mnenju so tudi živali biseksualna bitja, ampak se to kaže veliko manj, saj njih vodijo nagoni (težijo k ohranjanju vrste), nas pa kultura, kjer se prej kaj pobrksla ( je bolj spreminjajoča).
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#68

  • Guests

Posted 09 July 2007 - 01:00 PM

Še nikoli se nisem zaljubila v žensko in nikoli mi nobena ni bila tako všeč, da bi o njej sanjarila, si jo želela itd. To verjetno pomeni, da sem hetero. biggrin.gif

Se mi pa zdi, da si lahko BI, četudi nimaš konkretne seksualne izkušnje z istim spolom. Zaljubiš se lahko velikokrat, pa ne spiš z vsakim, v katerega se zatreskaš (razlogov, zakaj do tega ne pride, je seveda lahko več). Kaj vem, no. Ne bom pametovala, ker s tem res nimam izkušenj.

Ne vem, če bi se strinjala, da našo spolno usmerjenost pretežno izoblikuje kultura. blink.gif Ker to, da te nekdo privlači, pač začutiš v sebi, ne vem, kaj ima kultura s tem. Meni so bili že v vrtcu vedno všeč samo fantki (prvič sem se prav resno zatreskala v prvem razredu oops.gif laugh.gif ), pa se v tistih letih fantki izrazito nočejo družiti s punčarami. Ampak mene to ni odvrnilo (mogoče samo malce užalostilo, haha), samo še bolj sem bila zagreta. V tistih letih se niti ne ukvarjaš z mislimi na spolnost, ne pogovarjaš se o tem z vrstniki, starši, čutiš pa še vedno, da ti vroče rata, ko se fantek pojavi ob tebi, te vleče za kitke, ti ukrade zvezek in z njim leti po razredu. Jaz tega nisem niti malo zamerila moji simpatiji, ostale sem pa rahlo "prebunkala". laugh.gif Enostavno me je vleklo k njemu in takrat bi vse dala, da bi bila prijatelja in da bi ga lahko za rokco držala. biggrin.gif Mogoče sem malce zabluzila s to zgodbico, ampak hotela sem poudariti, da gre predvsem za to, KAJ čutiš v sebi. Dvomim, da bi mi postale všeč punčare, če bi me npr. doma prepričevali, naj mi bodo všeč. Bi še vedno hrepenela po fantkih. tongue.gif
  • 0

#69 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 July 2007 - 01:06 PM

kaj si sploh ti predstavljaš pod pojmom kultura? kultura ni nekaj razumskega, nekaj za kar bi se ti odločila. je nekaj kar je v tebi, kar si ti postala. si slovenka, prevzela si od staršev in okolice to kulturo ne da bi se odločila, da jo boš sprejela. to, karti čutiš v sebi je kultura. če bi bila bušman bi čutila in razmišljala drugače, ker bi bila pod vplivom njihove kulture.
če bi živela v kulturi, kjer bi bilo za žensko normalno, da pred poroko z moškim spi vsaj s petimi ženskami bi ti bilo to normalno in čutila notranjo potrebo, da moraš to narediti.

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#70 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 09 July 2007 - 01:07 PM

Se strinjam z Nilo, lepo napisan primer. Vedno se bodo našli tisti, ki zagovarjajo prirojen pristop in tisti, ki zagovarjajo pridobljen pristop, seveda kar se homoseksualnosti tiče.

Sicer pa smo že na 12% !!!???!!! Zanimivo, recimo tle bi že skoraj se lahko spraševal, ali je to zaradi tega, ker je biti BI 'in', kajti čistih 'lesb' pa je še vedno 0 (tista ena je po pomoti, preberite nekaj postov nazaj).
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#71

  • Guests

Posted 09 July 2007 - 01:08 PM

QUOTE(sade @ 9. 7. 2007 - 14:06) View Post

kaj si sploh ti predstavljaš pod pojmom kultura? kultura ni nekaj razumskega, nekaj za kar bi se ti odločila. je nekaj kar je v tebi, kar si ti postala. si slovenka, prevzela si od staršev in okolice to kulturo ne da bi se odločila, da jo boš sprejela. to, karti čutiš v sebi je kultura. če bi bila bušman bi čutila in razmišljala drugače, ker bi bila pod vplivom njihove kulture.
če bi živela v kulturi, kjer bi bilo za žensko normalno, da pred poroko z moškim spi vsaj s petimi ženskami bi ti bilo to normalno in čutila notranjo potrebo, da moraš to narediti.


Ja, in kaj potem, če bi bila bušmanka? Kaj ima to zveze z mojo spolno usmeritvijo? blink.gif
  • 0

#72 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 July 2007 - 01:10 PM

pravim da za svoje notranje želje v resnici nismo odgovorni sami in da bi v različnih kulturah reagirali drugače in si tudi želeli drugih stvari. želje so posledica kulture, ki vpliva na nas innas pripravi do tega, da si nekaj želimo. od kod pa potem take razlike med kulturami?


  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#73 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 09 July 2007 - 01:11 PM

To se spomnm neki iz psihologije...sem šla poiskat zvezek:

mal sem se zmotila - ni motivacija ampak lastna aktivnost. In ta lastna aktivnost, skupaj z okoljem in dednostjo deluje na razvoj posameznika. S tem da je treba poudarit, da nam dedna zasnova daje zgornjo mejo, do katere se lahko nekaj razvije. Okolje pa je prvo, ki je odgovorno, da se dedni material aktivira.
  • 0

#74

  • Guests

Posted 09 July 2007 - 01:17 PM

Ja no, zakaj je pa potem moja prijateljica, sicer vzgojena v resni katoliški družini, kjer je bila homoseksualnost totalen tabu, imela najprej kao normalno zvezo s fantom, potem je pa spoznala eno žensko, se totalka zatreskala vanjo in zdaj sta poročeni (pa ne v Sloveniji)? Sem jo enkrat vprašala, kako ona vidi to situacijo in je samo rekla: "Ljubezen ne pozna spolov. Tako sem začutila in zdaj vem, da je to pravo. Z moškimi sem se prav matrala, pa nisem točno vedela, kaj je bilo narobe."

Ne vem, kdo oz. kaj je zdaj vplivalo na njo, ker ta "preobrat" v čutenju se ji je zgodil pri 25-ih. Kultura? ermm.gif
  • 0

#75 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 09 July 2007 - 01:19 PM

Kultura in okolje sta po moje vplivala samo na to, da tega ni storila že prej.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#76 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 July 2007 - 01:21 PM

jaz tvoje prijateljice ne poznam, da bi lahko točno povedala zakaj je tako. in tudi če bi jo, to skoraj ne bi bilo mogoče. tega še verjetno ona sama ne ve. in ja, še vedno mislim, da je to posledica socializacije in ne genov. vzgoja je tako zapletena in s svojimi neverbalnimi dejanji starši otrokom sporočajo veliko več kot zgolj z besedami. psihoanalize ti jaz ne morem naret, če si to hotla čut.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#77

  • Guests

Posted 09 July 2007 - 01:24 PM

QUOTE(Hsul @ 9. 7. 2007 - 14:19) View Post

Kultura in okolje sta po moje vplivala samo na to, da tega ni storila že prej.

Se strinjam. Ker kot je rekla, ji je pač družina privzgojila (tudi prek vere - saj biblija pravi, da je edina prava ljubezen med moškim in žensko al tko nekak), da je edina normalna zveza med moškim in žensko in samo to je poznala. Sicer je pa veliko prestala zaradi tega, med drugim se je izselila, da lahko zdaj živi po svoje. Ampak to je že druga zgodba.
  • 0

#78 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 09 July 2007 - 01:36 PM

Tako je...potem je prišla v igro lastna aktivnost.
  • 0

#79 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 09 July 2007 - 04:10 PM

sade, prav nič nisem fouš dečkom, da imajo penis, jaz pa ga nimam. toliko o freudu in njegovi psihoanalizi.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#80 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 09 July 2007 - 05:51 PM

Evo Nila je navedla tipičen homoseksualen odgovor, namreč vsi trdijo da se zaljubiš v človeka, ne v spol. Pa vendar je nekaj na tem, da se eni zaljubljamo v nasproten spol, nekateri pa konstantno v istega.
Drugače sem mišlenja, da smo vsi v globalu biseksualci, vsaj delno - morda minimalno.
Opredeljujem se kot hetero, čeprav dopuščam možnost, da bi se mi znala pripetit kakšna lezbična izkušnja.


In ja, odkrito priznam, da je penis zavidanja vreden organ, sploh ko pride do uriniranja v javnosti laugh.gif
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users