Jump to content


Photo

"HOME MADE" MASKE ZA LASE


  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#1 lany

lany

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 866 posts

Posted 29 May 2006 - 07:43 AM

Čao!

Imate kakšne domače recepte za maske za lase? Jaz dodajam tega:

Za sijoče lase, za nego pred poletjem
- dva rumenjaka
- pol stisnjene limone
- nekaj kapljic olja (mandljevega, papajinega...)
dobro zmešaš in pustiš na laseh 30 min. Jaz lase potem sperem s tole domačo zadevico ki je super za lesk in za zdrave lase:- 2 jedilni žlici kamilic preliješ s šalico vrele vode, pustiš 10 min, precediš
- dodaš kozarec mineralne vode z mehurčki in lase po končanem umivanju (se pravi cela procedura, 2x pranje + balzam oz. kakor to ponavadi počnete) lase poliješ in ne spiraš!

Meni sta ti dve maski super!
  • 0

#2 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 29 May 2006 - 10:40 AM

mm kakih posebnih mask ne poznam. Sem pa slišala da je fino za lesk las pri zadnem izpiranju dodat limonin sok na čupo.(se izpere, seveda)
in a je že katera slišala za tole foro s hladno vodo, da zadnje izpiranje(samo lase, ne lasišča)nardiš s ful mrzlo vodo, da se bojo lasje sijali. A je kej znanstvene podlage na tem? biggrin.gif
(jst si jih, razen shiny kurje kože naslednjih pet minut me ni doletelo nič pretresljivega biggrin.gif )
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 29 May 2006 - 10:49 AM

Cvetkolinka, mrzla voda zapre las, tko kot ga vroča odpre (kot pore na koži). Zaprt las je bolj 'odporen' in na tak način je lasno vlakno tudi bolj gladko ter bolje odbija svetlobo, zatorej se bolj sveti. Jaz to skos prakticiram, je pa res, da ni neke WAU razlike.

Ne uporabljam pa naravnih mask, ker lasje po njih niso dovolj gladki ... manjkajo kloridi ali metasulfati, ki so zame nenadomestljivi. Si pa v skoraj vsako 'umetno' masko vmešam nekaj žlic ekstra deviškega olivnega olja.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#4 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 29 May 2006 - 11:12 AM

Madonca:) zanimivo. (Dilema, kaj si ti po poklicu? Jst tud hočem to bit biggrin.gif )
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#5 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 29 May 2006 - 11:13 AM

Moj poklic je ultra prizadet lasni frik in bodoči novinar (če bo vse po sreči). biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#6 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 29 May 2006 - 03:17 PM

Ahaha ne me basat biggrin.gif Če pa tok velik veešsmile.gif (okej, sindrom uplf, now i know biggrin.gif)
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 29 May 2006 - 03:45 PM

QUOTE(cvetkolinka)
(okej, sindrom uplf, now i know biggrin.gif)


Nekak tak, ja. biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#8 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 29 May 2006 - 04:19 PM

uh dosti je tega ...
trenutno nimam časa da bi se neki razpisala, bom ju3 ko bo čas wink.gif
Drugače pa meni nardi ful lepe in sijoče in extra gladke lase naslednje.. zmešaš vrček piva z 2 žlicami olivnega olja.
Naneseš na lase in počakaš 20 minut, potem si lase normalno umiješ.
Ko sem prvič sprobala, nism mogla verjet da so to moji lasje.. FUL gladki in sijoči :love4:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#9 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 30 May 2006 - 04:12 PM

.
Jaz si tudi velikokrat v maske umešam olivno olje in obvezno eno vlko žlico medu.



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#10 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 30 May 2006 - 04:20 PM

blink.gif ni nič sticky? ko se pa dol izpere, normalno, brez problemov? (no okej, če to redno prakticiraš pol najbrž res ne more bit neka vlka pacarija, sam vseen:)
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#11 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 30 May 2006 - 04:22 PM

.
Ne, nič ni lepljivo in se krasno spere.



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#12 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 30 May 2006 - 04:26 PM

DiLeMa te mam jaz skoz odprte laske. biggrin.gif Prav zamisla sem se. Samo z mrzlo vodo si pa negrem las prat za nič na svetu biggrin.gif . biggrin.gif
  • 0

#13 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 30 May 2006 - 04:32 PM

saj si ne pereš. samo na koncu, ko si si že dodobra splaknila lase, si jih še malo z mrzlo vodo poplakneš. pa to ne z LEDENO mrzlo, ampak mrzlo.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#14 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 30 May 2006 - 04:32 PM

heh, s sestro sma se zmenle, ona bo probala tisto pivsko zadevo, jaz pa tole z medom, jenna, če bo pac meni ratal te šeškam wink.gif
anaa, sej samo konice. Do lasišča pri meni hladna voda ni šans da pride blizu biggrin.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#15 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30612 posts
  • Location:Primorska

Posted 30 May 2006 - 04:36 PM

QUOTE(cvetkolinka)

in a je že katera slišala za tole foro s hladno vodo, da zadnje izpiranje(samo lase, ne lasišča)nardiš s ful mrzlo vodo, da se bojo lasje sijali. A je kej znanstvene podlage na tem? biggrin.gif


Men to frizerka vedno svetuje - izpirat si lase s čimbolj hladno vodo, kot lahko preneseš.
  • 0

#16 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 30 May 2006 - 04:41 PM

Še konic nočem. Fuj, zebe me. ermm.gif
  • 0

#17 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 30 May 2006 - 05:03 PM

Veselo spiram lase s hladno vodo, doma narejenih mask za lase pa ne maram. Preveč packarije je z njimi, samo včasih lase razvajam z olivnim oljem, ki ga vmasiram v lasišče (sicer imam mastnejše lase, pa vendar se mi zdi narobe, da bi na lase nanašala maske in regeneratorje, lasišče, kjer se porajajo novi laski in je vir njihovega življenja, pa zanemarjala in samo zlorabljala s šamponi...).
Sem pa imela gor skoraj vse - od limone (koščki limone so kar ostali gor), piva (nič posebnega), lipovega čaja (malce otrdi lase, odvzame lesk), rumenjaka (ni šel dol z las) itd. rolleyes.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#18 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 30 May 2006 - 05:26 PM

QUOTE(Anaa)
Še konic nočem. Fuj, zebe me. ermm.gif


pol pa nič! biggrin.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#19 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 30 May 2006 - 06:47 PM

QUOTE(cvetkolinka)
jaz pa tole z medom, jenna, če bo pac meni ratal te šeškam wink.gif

Bi maj gest. IPB Imagebiggrin.gif:D
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#20 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 30 May 2006 - 06:53 PM

uuu spiranje las z mrzlo vodo je največji užitek!Mislm, res moraš pazit, da se voda ne dotakne telesa, pol je pa krasno. Vsaj men. kak užitek bi bil, če bi tko pač jaz ležala na enem ležalniku, pa bi mi en po laseh pa po glavi zlival mrzlo vodo...aaaaa
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users