Jump to content


Photo

Lak za lase


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#21 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 May 2006 - 02:58 PM

Mene tudi salon na Viču (malo naprej od restavracije Mirje) in salon Laura v Bežigrajskem podhodu nikoli nista razočarala (v slednjem celo zelo dobro frizirajo). Cene so kot v "katalogu".
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#22 soraya

soraya

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 688 posts

Posted 05 May 2006 - 05:03 PM

O, hvala punce, zdaj vsaj vem, na katere lokacije je treba iti pogledat smile.gif
  • 0
IPB Image

#23 bubbles

bubbles

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 481 posts

Posted 22 August 2006 - 08:58 PM

Bom tuki vprašala, da ne odpiram novih tem:

-Ali laki za lasem , lasem zelo škodujejo? (to sem slišala, pa me zanima če je res?

-Pa a ga je treba zvečer ven "sčeasat"? biggrin.gif
  • 0

#24 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 August 2006 - 10:39 PM

Laki so problematični, ker navadno vsebujejo polno alkohola (to je tisti zlovešči alkohol denat), da se vsebina fino razprši. Alkohol lase izsušuje (ti postanejo suhi, krhki, lomljivi in scepljeni), če pa ga naneseš na lasišče ga fajn iritira.
Lak je zvečer priporočljivo izčesat iz las, ali pa namesto laka uporabit kako styling kremo, vosek. Geli so navadno spet jako alkoholni.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#25 bubbles

bubbles

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 481 posts

Posted 23 August 2006 - 12:08 PM

aha...thank you smile.gif Sam kaj bi bilo pa bolš da si dam na lase ko si jih zlikam, da bi bla ravna mal dlj časa, če izuzamemo lake?
( ker gela al pa kej tazga nemorm dt gor če hočm ravne lase..)
  • 0

#26 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 August 2006 - 12:32 PM

Sej lahko malce laka našpricaš gor, samo ti bolj priporočam kake pena lai gele namenjene izrecno glajenju. Tigi ma par takih zadev (npr. Control Freak Serum gel in Control Freak Extra Extra pena), pa v DMu sem videla neke serume od Afrodite in mislim da Got2B. Sama si ne ravnam las, tako da se ne spoznam ravno na sestavine teh izdelkov, malo poglej na forumu, če so bili že kaj ocenjevani.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#27 bubbles

bubbles

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 481 posts

Posted 24 August 2006 - 07:27 AM

Se enkrat hvala crna biggrin.gif
Ful si parjazna :laughing8: biggrin.gif
  • 0

#28 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 24 August 2006 - 04:44 PM

men je najboljsi od Gard.super drzi in prijetn duh ma.in prilicn pocen je tud se povrh! biggrin.gif
  • 0

#29 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 24 August 2006 - 04:50 PM

Imaš mogoče kakšno slikico? Prvič slišim zanj... oops.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#30 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 24 August 2006 - 04:56 PM

IPB Image
  • 0

#31 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 24 August 2006 - 04:58 PM

slabo se vid..sorry
  • 0

#32 ŠRČK

ŠRČK

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 106 posts
  • Location:oKoLiCa kRaNjA

Posted 28 August 2006 - 06:42 PM

jest sm ful zadovolna s temu lakam za lase:
TAFT SILK FLEX
IPB Image
Mislm da stane okol 700 tolarjev prodajajo ga tut v navadnmu merkatorju lase nardi svilnate dobr drži pa las ne sprime
  • 0
če gre kdo na sred. tur. šolo u radovlco alpa kerga pozna k gre ke nej me upiše na msnju!

#33 Gazelica

Gazelica

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 28 August 2008 - 11:01 AM

Pozdravček! A bi katera vedela za kakšen močen lak za lase brez slabega alkohola (alcohol denat, benzyl alcohol)?
Namreč, uporabljam Keune-jev sprej brez potisnega plina za res močno utrjevanje in je fantastičen! Obožujem ga! Edini lak, ki mi lase dejansko utrdi, pa sem jih probala že precej. Ma ... na prvem mestu ima ta prekleti alcohol denat in me vedno, ko si z njim pošpricam na lase, stisne pri srčku, češ: "Joj, kakšno škodo bom svojim lasem s tem naredila." Težko bi mu se odrekla ... a zopet uporabe tega laka ne bi rada čez par let obžalovala. Saj uporabljam Keune-jev šampon proti suhim lasem in izpadanju (izmenično, da se lasje ne naveličajo enega in istega šampona), pa maske za suhe lase (zdaj komaj čakam da sprobam Keune total hair repair, mi ga je stric kupil, wiii biggrin.gif ), pa 2x mesečno riblje olje, pa vsaka 2 tedna Avonovo masko Oliv spa, gel za lase brez slabih alkoholov ... edina grda stvar je ta prekleti in fantastični lak, ki ima na prvem mestu alcohol denat.
Zdaj, a mi ob vsej tej negi lahko naredi res veliko škode? Se namreč barvam v črno, vsakih 1,5 - 2 meseca, a se ravno tako istočasno strižem in lase obnavljam, ker sem kratkolaska ... a brez laka enostavno ne morem, ker imam pač od elegatne verzije irokeze pa naprej. oops.gif

Prosila bi za iskren odgovor in s tem tudi iskreno pomoč, ker me ta alkohol denat že v spanju preganja, hehe tongue.gif

Aja, no pa še sestavine tega "zloglasnega" gela v spreju. Prosim, bodite nežne. hehe oops.gif

Keune design gel spray - ALCOHOL DENAT cry.gif , Aqua/Water, Butyl ester of PVM/MA copolymer, Aminomethyl propanol, Ethylhexyl methoxycinnomate, Panthenol, Parfum/Fragrance, Voccinium myrtillus/bilberry extract, Saccharum officinarum/sugar cane extract, Acer saccharinum/sugar maple extract, Citrus aurantinum dulcis/orange extract, Citrus medica limonum/lemon extract, Benzyl alcohol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, Citronellol, Hexyl cinnamal, Limonene, Linalool.

Zelo slab? cry.gif
  • 0

#34 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 29 August 2008 - 10:01 AM

Gazelica kako pogosto pa si ga špricaš na lase? Vsak dan ali le občasno?
  • 0
Why so serious?

#35 Gazelica

Gazelica

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 29 August 2008 - 10:45 AM

Emmm ... oops.gif ... Bolj ali manj vsak dan ... 1. dan, ko lase oprem, uporabim lak za finiširanje frizure, da bolj drži ... No, in če je 2. dan ne ravno popolna in kam grem, lase razčesem, jih malo upedenam in dodam znova malce laka ... cry.gif Emmm ... je katastrofa? cry.gif

  • 0

#36 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 29 August 2008 - 11:25 AM

Ma po moje katastrofa ni, ker si rekla da si kratkolaska in se pač redno strižeš, pa tud neguješ jih. Je pa odvisno tud od kvalitete las samih. Če sama ne opaziš kakšnega slabšanja las zarad tega pol ni panike. Bi blo pa itak boljš da ga nebi uporabljala. A se ti zdi da so lasje bolj suhi in se bolj cepijo od kar ga uporabljaš?
  • 0
Why so serious?

#37 Gazelica

Gazelica

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 29 August 2008 - 11:53 AM

Ne ... cepili se mi niso še nikoli v življenju ... Ma imam kar goste, težke in močne lase, moram potrkat na les, tako da rabim kar močno utrjevanje, ta lak pa uporabljam že več kot eno leto pa niti ni ne vem kakšnih sprememb na slabše. Seveda pa ne bi rada kvalitete las kaj preveč izkoriščala in nočem, da bi se mi uničili po nepotrebnem. Zdaj, masnih las nimam, se bolj nagibam k suhim, ni pa krize, zato tudi uporabljam vse te maske in šampone ... bolj za preventivo, ker se nagibam k suhemu lasišču. Gel brez slabih alkoholov sem našla (Joico, če koga zanima), ampak laka pa mi ne uspe najti, brez njega pa enostavno ne morem imeti frizure, ki jo imam ... pa mi je zelo pri srcu in se dobro počutim, sem se z njo nekako našla ... Poznaš morda ti kakšen lak brez vse te slabe svinjarije? Ali pa vsaj manj škodljivega, a močnega?
Aha, saj res, vem za en lak, ki je sicer šibkejši ma je vseeno zelo v redu, sem ga pred tem uporabljala, ki pa nima alkohola denata, ampak na prvem mestu piše le alkohol. Je to kaj drugače? Gre pa ravno tako za keunejev lak. Nekako mi je Keune všeč in sem z njihovimi izdelki zelo zadovoljna. oops.gif
  • 0

#38 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 29 August 2008 - 12:22 PM

Js ne uporabljam lakov, tko da ti ne znam svetovat. Mislim pa da imajo kar vsi slabe alkohole noter, saj je prav vtem fora lakov, da se ful hitro posuši in v kratkem času utrdi lase. Harologi ma en lak za lase Mega hold hairspray, če se ti jih da kontaktirat in prosit če ti pogledajo sestavine. Sej včasih so ble na njihovi strani napisane, sam men zdej ne delajo...stran.

  • 0
Why so serious?

#39 Gazelica

Gazelica

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 29 August 2008 - 12:42 PM

Aha, ta bi pa po opisu utegnil biti ok ... meni tudi ne dela stran s sestavinami ... Bom verjetno kar v tisti frizerski salon poklicala ali pa v ponedeljek, ko bom v Ljubljani, kar osebno šla tja pa povprašala ... to bi bilo po mojem še najboljše, ker je tako ta osebni kontakt in mi je mnogo ljubši od telefona, hehe. Drugače se mi pa zdi, da so ti izdelki kvalitetni in precej naravni, tako da bi se pa morda lahko kaj manj agresivnega našlo.
Veš, hvala ti za pomoč, ideje in še vse ostalo. oops.gif smile.gif Ko pa pridobim informacije, pa sporočim še ostalim sotrpinom, ker po mojem nisem edina, ki išče brezalkoholni lak za lase. Hvala! smile.gif
  • 0

#40 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 10 September 2011 - 05:22 PM

Mi katera priporoča kakšen dober lak za lase?
Ne sme zlepit in obtežit, če pa doda še kej volumna je pa sploh super! laugh.gif
Razni Tafti in L'oreali odpadejo, ker testirajo.
Trenutno imam tega, in je dober, le malo premočen vonj mi ima in malenkost zlepi, naredi pa krasno grivo:
IPB Image

Zdaj razmišljam da bi poskusila katerega od spodnjih Joico-tov, ima katera izkušnje?

IPB ImageIPB Image
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users