Jump to content


Photo

green line basic - ekstrakt jabolka


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 dasusl

dasusl

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 11 September 2007 - 07:01 PM

Že nekaj časa iščem primerno nego za mojo kožo. Sem namreč stara 30 let in imam še vedno aknasto nečisto kožo z velikimi porami.
Zamenjala sem že malo morje kremic, losjonov,... a še nisem našla primerne kozmetike. Danes mi je v Millerju prodajalka ponudila Green line basic - z jabolčnim ekstraktom. Ali katera pozna to kremo in kaj menite o njej?

Zaenkrat uporabljam od AOK Pure (zeleno linijo) gel in tonik, medtem ko mi je kreme iz te linije ravno zmanjkalo. Pa sem mislila poizkusiti s tem Green line (jabolčkom)...

Prosim za pomoč! ohmy.gif


  • 0

#2 Pupa20

Pupa20

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 604 posts

Posted 11 September 2007 - 08:20 PM

Sama sem dolgo uporabljala tole kremo ki ti jo je prodajalka priporočila in z njo nisem bila zadovoljna ker mi je še bolj mašila pore.In sem imela obraz poln mozoljev. sad.gif ko sem jo pa nehala uporabljati se je koža čež čas spremenila na boljše.Sedaj uporabljam Alverde divjo vrtnico, Clinians jabolčni gel in koža je čist drugčna,lepša.
  • 0

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 September 2007 - 06:56 AM

Tista Green line res ne bo najbolj primerna.

Poskusi še s kislinami. Ali piling Avon Clinical Peel ali pa Avene Cleanance K krema. To uporabljaj zvečer, čez dan pa kakšno reč z UV zaščito (lahko ima tudi puder UV zaščito). Magari uporabljaš Cosmerbo... Ti bodo druge še kaj svetovale.

  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 12 September 2007 - 07:23 AM

Jaz bi pa ti še dodatno priporočala skinoren, ki ti bo zmanjšal nastanek ogrcev. S tem se tudi pore zmanjšajo. Dobi pa se na recept pri zdravniku. Men je pomagal, ker se mi tut ne zdi normlano, da imam pri 23 nečisto kožo. Sicer pa, če probaš te to nič ne stane, mogoče te bo malo srbelo na začetku. Ampak mene skor ni neč. Srbeč občutek kasneje zgine, tako so poročale nekatere. Pri tej kremi je potrbna UV zaščita.
Kot pa je že sončika omenla je tudi Avene Cleanance K dobra. Po njej imaš mehko kožo in zavira nastanek mozoljev. V lekarni stane okoli 14 Eur.
Izogibaj se tudi izdelkom, ki so komedogeni.
Preglej tudi forum SESTAVINE, tam je marsikaj koristnega.
  • 0


#5 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 September 2007 - 08:53 AM

Jaz bi ti tudi priporočala uporabo kreme Avene Cleanance K ali pa Avene Diacneal ... glede na tvojo starost mogoče celo bolj slednjo. Ne poslušaj prodajalk v trgovinah, ker se večinoma ne spoznajo in ponavadi priporočajo 'krneki'. Avene Diacneal kremo dobiš v lekarni brez recepta, stane pa nekje okoli bivših 3000 tolarjev. Uporabljaš jo vsak večer na suho, očiščeno kožo, nanašaš pa v tankem sloju po celem obrazu, izogibaj se le predela oči. Ta krema pospeši obnavljanje kože, mozolji prej izginejo, poleg tega ti bo kožo tudi očistila in polt bo občutno lepša. Vztrajaj kakšne tri mesece, v začetku uporabe lahko dobiš kakšen nenaden izbruh mozoljev, ko se koža čisti. Če pa slučajno po treh mesecih redne uporabe ne bi bilo bolje in bodo mozolji še vedno nastajali, pa lahko poskusiš z Differinom kremo/gelom, ki pa je izredno učinkovito zdravilo proti mozoljem, dobiš ga na recept, ki ti ga napiše osebna zdravnica. V lekarni ga potem dobiš zastonj. Priporočam ti tudi nežen, a učinkovit gel za čiščenje obraza, kot je Apotheker Scheller Mineral Balance, tega dobiš v DM ali drogeriji Tuš. Za čez dan boš potrebovala dobro kremo z UV zaščito, tle pa se mi oglasi, kakšen je tvoj tip kože (masten, normalen, suh), da bom vedela, kaj ti bi bilo dobro priporočat.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#6 dasusl

dasusl

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 12 September 2007 - 09:06 AM

QUOTE(DiLeMa @ 12. 9. 2007 - 9:53) View Post

Jaz bi ti tudi priporočala uporabo kreme Avene Cleanance K ali pa Avene Diacneal ... glede na tvojo starost mogoče celo bolj slednjo. Ne poslušaj prodajalk v trgovinah, ker se večinoma ne spoznajo in ponavadi priporočajo 'krneki'. Avene Diacneal kremo dobiš v lekarni brez recepta, stane pa nekje okoli bivših 3000 tolarjev. Uporabljaš jo vsak večer na suho, očiščeno kožo, nanašaš pa v tankem sloju po celem obrazu, izogibaj se le predela oči. Ta krema pospeši obnavljanje kože, mozolji prej izginejo, poleg tega ti bo kožo tudi očistila in polt bo občutno lepša. Vztrajaj kakšne tri mesece, v začetku uporabe lahko dobiš kakšen nenaden izbruh mozoljev, ko se koža čisti. Če pa slučajno po treh mesecih redne uporabe ne bi bilo bolje in bodo mozolji še vedno nastajali, pa lahko poskusiš z Differinom kremo/gelom, ki pa je izredno učinkovito zdravilo proti mozoljem, dobiš ga na recept, ki ti ga napiše osebna zdravnica. V lekarni ga potem dobiš zastonj. Priporočam ti tudi nežen, a učinkovit gel za čiščenje obraza, kot je Apotheker Scheller Mineral Balance, tega dobiš v DM ali drogeriji Tuš. Za čez dan boš potrebovala dobro kremo z UV zaščito, tle pa se mi oglasi, kakšen je tvoj tip kože (masten, normalen, suh), da bom vedela, kaj ti bi bilo dobro priporočat.



Dilema,

Jah, tako je pri meni. Ko se umijem in če ničesar ne dam na obraz, imam občutek, da mi kožo vleče skupaj in kot bi me malo peklo, ampak se to stanje čez nekaj časa spremeni in imam potem kožo nekako svetlečo, vendar pa je občutek vlečenja še vedno tu.
Pred nekaj leti mi je en dermatolog celo rekel, da imam zgornji sloj kože suh, samo mi je to malo čudno, glede na to, da se mi koža nikoli ne lušči in imam ogromne pore (in tudi brazgotine od prejšnjih mozoljev). No, ne vem, kaj bi na vse skupaj rekla ti? Je pa tudi res, da ko se vsa ta leta z nečim mažeš, že sploh ne veš več, kakšna je koža v realnosti brez kremic... cry.gif
  • 0

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 September 2007 - 09:29 AM

Verjetno imaš mastno kožo z izsušeno povrhnjico. Torej koža se ti masti in ima masten lesk, ti jo pa vseeno zateguje in imaš neprijeten občutek suhosti. Kot sem že rekla, tle so pomembni tudi nežni, a učinkoviti geli za umivanje, ki odstranijo odvečno maščobo in dobro umijejo, vendar pa kože ne dražijo in izsušujejo. Enega sem ti že v prejšnjem postu predlagala in je res super.

Kar se kreme tiče, je zdej ful odvisno, koliko si pripravljena zapravit. Clinique ima kremo SuperDefense, ki je polna antioksidantov, super za kožo in vsebuje zanesljivo UV zaščito SPF25, je tudi nekomedogena, kar pomeni, da ne maši por. Imaš jo v treh različicah, za zelo suho kožo, za suho do normalno in za mešano do mastno kožo. Zadnja bi bila primerna zate, je pa draga in stane nekje okoli 45€.

Če ti je predraga, si omisli kakšen dober, antioksidanten tonik, kot je Garnier Total Fresh (roza verzija), za čez pa kupi Avene nemastni gel-kremo SPF20(oil-free), ki je brez olj, ne maši por in je namenjena prav mešani/mastni koži.

To uporabljaš za čez dan, zvečer pa najprej naneseš Diacneal, počakaš ene 15 minut, da se popolnoma vpije in daš čez vlažilno kremico brez UV zaščite, kot je Garnier Total Fresh, ta je tudi kvalitetna in cenovno ugodna, stane okoli tisočaka.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#8 dasusl

dasusl

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 12 September 2007 - 11:24 AM


Hvala, res hvala za pomoč!!!!!

Imam pa še nekaj vprašanjc... Kako je pa kaj z uporabo tekočih pudrov in pudrov v kamnu povrhu teh kremic, ki si mi jih predlagala? Ali priporočaš kakšnega prav posebnega?
Res bi si rada končno že uredila to mojo kožo.

LP
  • 0

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 September 2007 - 11:30 AM

Tudi za puder glej, da ni premasten, to velja za tekočega in tistega v kamnu za matiranje. V kamnu je fajn tisti Nivea Matt Refine With Rice, ni masten in vsebuje rižev prah, ki fino vpija odvečno maščobo. Tekoči pa bi bil fajn kakšen Max Factor Colour Adapt, je kar fino prekriven in zelo lepo polt naredi. Po nanosu kreme počakaj vsaj ene 15 minut, da se krema res dobro vpije, šele potem nanašaj puder.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 dasusl

dasusl

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 12 September 2007 - 12:24 PM

QUOTE(DiLeMa @ 12. 9. 2007 - 12:30) View Post

Tudi za puder glej, da ni premasten, to velja za tekočega in tistega v kamnu za matiranje. V kamnu je fajn tisti Nivea Matt Refine With Rice, ni masten in vsebuje rižev prah, ki fino vpija odvečno maščobo. Tekoči pa bi bil fajn kakšen Max Factor Colour Adapt, je kar fino prekriven in zelo lepo polt naredi. Po nanosu kreme počakaj vsaj ene 15 minut, da se krema res dobro vpije, šele potem nanašaj puder.


Joj, še nekaj sem prej pozabila vprašati... Ali pod Clinique SD tudi potrebujem kakšen tonik, ali je dovolj ta krema?

Kar se pa pudra tiče, zaenkrat imam tekočega od Nivee. Tistega z riževim prahom, pa mi je všeč. Me veseli, da nisem spet čisto mimo brcnila. Nisem pa vedela, da obstaja tudi v kamnu. Bom nabavila.

1000x hvala!!!!!!
  • 0

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 September 2007 - 12:28 PM

Dovolj je krema, ker je ful kvalitetna in antioksidantna, pa tonik zato ni potreben.

Ta puder, ki ga uporabljaš je super in zelo primeren za tvojo kožo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 dasusl

dasusl

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 12 September 2007 - 12:50 PM

HVALA, ŠE ENKRAT HVALA!!!!
  • 0

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 September 2007 - 03:18 PM

Ni problema, pa oglasi se še kaj in poročaj o napredku. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 dasusl

dasusl

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 13 September 2007 - 01:41 PM

..."zvečer pa najprej naneseš Diacneal, počakaš ene 15 minut, da se popolnoma vpije in daš čez vlažilno kremico brez UV zaščite, kot je Garnier Total Fresh, ta je tudi kvalitetna in cenovno ugodna"...



No, se že danes oglašam cool.gif . Samo to me še zanima... glede Garnier Total Fresh kremce si verjetno mislila na zeleno za mešano oz. mastno kožo, kajne? Ali morda na roza, tako kot si predlagala glede tonika?

Se javim z informacijami, kakšno je stanje!

Hvala in lepo se imej!!!!!
  • 0

#15 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 September 2007 - 02:45 PM

Nekomedogeni sta obe, tako da je vseeno katero vzameš. Mogoče najprej zeleno, potem pa če boš sčasoma videla da ti je premalo, vzemi rozasto. Aja pa tonik se nanaša pred Diacnealom, torej najprej tonik, počakaš ene 5 minut, potem Diacneal in čez ene 15 minut daš čez še Total Fresh.

Držim pesti, da se bo fajn obneslo!
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#16 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 17 September 2007 - 03:01 PM

Ne poslušat une ženske od Green Lina v Mullerju. Karkoli že iščeš, ti bo skušala poturit eno GL zadevo. Sm zadnjič iskala čistilno masko, pa mi je kar ene tonike začela ponujat laugh.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users