Jump to content


Photo

Odstranjevanje znamenj


  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#101 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 10 April 2012 - 05:27 PM

Jaz sem imela enega pri pod prsmi tako, da se mi je včasih kost modrca tja drgnila, pa sem si ga dala odstranit. Če bi imela še kakšnega na takem čudnem mestu, bi si ga tudi. Ker sem potem samo živčna, kaj se lahko enkrat naredi, ni prijetno.
  • 0

#102 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 10 April 2012 - 07:37 PM

No, sedaj mislim, da bom šla kar k svojemu zdravniku, in če bo rekel, grem naprej - pač
samoplačniško, ali na napotnico, eno znamenje je sumljivo malo. Bom videla. Hvala za odzive.

150 za pregled. HAA HA HA
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#103 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 10 April 2012 - 08:25 PM

Mislim, da bi te komot dal na napotnico, mene moja je.
  • 0

#104 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 10 April 2012 - 08:57 PM

Bom najprej to poskusila; imam namreč novega zdravnika tukaj v LJ,
in ne vem kakšen je . . . če pošlje naprej ali ne. Poročam. :)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#105 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 10 April 2012 - 09:19 PM

hmm, men je bilo rečeno, da osebni zdravnik napoti najprej k dermatologu, ta pa šele odloči, ali se znamenje odstrani ali ne...
  • 0

#106 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 10 April 2012 - 09:20 PM

^^ Saj je tako, ja.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#107 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 10 April 2012 - 09:21 PM

Hmmm, zdaj si me pa dobila. Razmišljam, pa se ne spomnim, če sem imela pregled prej, čeprav če pomislim, I guess da bi ga res morala imeti. Ne vem.
  • 0

#108 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 10 April 2012 - 10:03 PM

Jaz nameravam znamenja odstranit tako ali drugače, če mi reče osebni zdravnik ne, grem samoplačniško.
Če mi on ne bo želel dati napotnice. Jaz bi se samo rada šla pokazat, da vidi najprej on, in poda svoje mnenje.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#109 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 11 April 2012 - 10:26 AM

Jaz sem šla lansko poletje k eni dermatologinji v MB, na napotnico. Je pa bila redna napotnica in se čakala 2-3 mesece, da sem prišla na vrsto. Me je pregledala po celem telesu in za tista izbočena znamenja, ki so mi vizualno moteča je rekla, da niso nevarna in ni potrebno odstraniti. Zato bi morala odstranitev plačati, za kar pa zaenkrat nimam ravno denarja. Na srečo pa nimam na takem mestu, kjer bi bil ravno rob hlač ali kost od modrca.

A mislite, da je tako na splošno dobro, če greš na vsake toliko časa na preventiven pregled znamenj, čeprav jih nimaš ful veliko? Sem pozabila takrat dermatologinjo vprašati, če naj pridem še kdaj. Sem brala, da se to priporoča tistim, ki imajo veliko znamenj - več kot 100. Čeprav ne vem ravno, katera znamenja vse se štejejo. Če jaz štejem res čisto vse, tudi tiste čisto miniaturne pikice, jih imam tudi blizu 80, 90.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#110 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 11 April 2012 - 10:42 AM

Jaz mislim, da ni potrebe. Razen če te kakšno začne motiti, ali se začne spreminjati.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#111 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 15 April 2012 - 06:46 PM

Ja, najbrž imaš prav. Jaz sem včasih malo panik, imam občasno obdobja, ko me začne skrbet in panično gledam vse, če se je kaj spremenilo itd. :lol: Ko bom pri denarju pa bom še enkrat razmislila in šla k dermatologu povprašat o odstranitvi 4 znamenj, ki so izbočena in so mi pač grda in ker tudi jaz, tako kot Sinnaia potem razmišljam, da si ne bom kdaj po nesreči tam z nohti opraskala ali pri oblačenju ali kaj podobnega.

Ne vem pa, koliko sploh stane odstranitev.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#112 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 April 2012 - 06:49 PM

Mene odstranitev ne bo nič stala, bom dobila napotnico.
Ampak to za tista znamenja, za katera dermatologinja meni, da so primerna / zrela za odstranitev
  • 0

#113 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 15 April 2012 - 06:56 PM

Ja, to vem, da je zastonj. Meni je pa lani dermatologinja rekla, da so moja znamenja nenevarna in jih ni treba odstraniti. Če pa bi želela, bi morala plačati. Razen, če bi mogoče malo zapretiravala in bi rekla, da me motijo, da mi gre naramnica od modrca tam čez, to pa nisem vprašala.

Ta tvoja, ki jih boš dala odstraniti, so izbočena/rastejo stran od kože? A boš hodila tudi v prihodnje na preventivne preglede, ti je kaj rekla, ali ni treba?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#114 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 April 2012 - 07:03 PM

Meni je vse pike oz znamenja pregledala z neko lučko in razen pri teh dveh je za vsa znamenja rekla, da niso nevarna, pa tudi jaz nisem do zdaj opazila nobenih sprememb.
Ti dve pa nista izbočeni, ampak mogoče le malo večji od ostalih, taki temno rjavi piki sta. Pri eni je nekaj komentirala, da se ji zdi nenavadna struktura oz. sestava samega znamenja, pri drugi nič posebnega sicer, razen velikosti. Imam tudi dve izbočeni na vratu in eno na roki, ampak je rekla, da niso nevarna...
Svetovala mi je (kirurško) odstranitev še pred poletjem, potem pa kontrolo, ko bodo prišli izvidi od odvzetega tkiva.

Kar nekaj mojih sodelavk hodi redno na preglede teh znamenj in ena je zadnjič dobila slabe izvide pri dveh izrezanih znamenjih, sum na melanom... je morala potem še na odstranitev nekaj več tkiva okrog znamenja :(
  • 0

#115 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 15 April 2012 - 11:33 PM

Grozno je to ja...upam, da je/bo s sodelavko vse v redu.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#116 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 21 June 2012 - 03:28 PM

Kaj pa tisto odstranjevanje, ki ga je gospodična mična omenjala, lepotno al kakšno? Z laserjem? Ali se motim?

Kinky, saj, dokler ti da splošni zdravnik napotnico je okej, pregledajo ga tako ali tako na dermi,po izrezu. ( Če si ga boš tako ali tako odstranila, zato ti pišem, drugače bi mnenje splošnega zdravnika pač nekaj štelo).
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#117 Rory

Rory

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 947 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2012 - 11:50 AM

Jaz grem na lasersko odstranjevanje znamenja v Derma center v Lj. Imam eno izbočeno znamenje pod prsmi, tako kot je opisala že Sinnaia. Ful me moti, ker se mi modrc drgne ob njega in še strah me je se izpostavljat soncu, ker ga kopalke ne prikrijejo. Sem se naročila prejšnji teden, na vrsti sem že 10.7., lahko bi prišla že prej, a čakam na plačo :) . Plačala bom 100€ za pregled in odstranitev pod lokalno anestezijo. Če bi šla preko napotnice h kirurgu/dermatologu bi čakala sigurno par mesecev pa se mi ne da, ker sem že prav paranoična zaradi tega znamenja :unsure:
  • 0

#118 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 22 June 2012 - 12:26 PM

Ni nujno, jaz grem na odstranjevanje v Kirurški sanatorij preko napotnice, bila sem že na pregledu pri dermatolginji in kirurginji, v roku treh tednov bom na vrsti za poseg.

Aja, napotnice sploh ne dobiš za odstranjevanje tistih znamenj, za katere dermatolog oceni, da niso nevarna.
za odstranitev na njegovo priporočilo pa ja.
  • 0

#119 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 22 June 2012 - 10:54 PM

A, ok, _M_ =)))
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#120 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 18 September 2012 - 10:13 AM

Sem se odločila, da si bom tisto moteče znamenje dala odstranit raje samoplačniško z laserjem, kot z izrezom. Pa me zanima, koga vse bi priporočale.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users