Jump to content


Photo

2 - 3 kg


  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#1 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 13 February 2006 - 01:33 PM

Kako se zdravo znebiti 2 - 3 kg le s hranjenjem, telovadba odpade, ker ne smem...
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 February 2006 - 03:10 PM

Sajk bi rekel, da pojdi na stran moj trener in tam preberi, jaz pa pravim, da razmisli od 90 dnevni dieti. smile.gif
Pravi način hujšanja je namreč ta, da omejiš količino hrane, ki jo poješ. In pa seveda to, da ne ješ enostavnih OH in sladkorja. Jesti je potrebno 5x dnevno in to čisto malo - ravno toliko, da zdržiš do naslednjega obroka.

O 90 dnevni dieti si pa preberi na njihovi interneti strani, ki je ne bom objavila, ker bi to utegnila biti reklama. Striček google, torej. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 14 February 2006 - 10:51 AM

verja,zakaj ne smeš telovadit?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#4 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3451 posts
  • Gender:Male

Posted 14 February 2006 - 11:00 AM

Ne jej po pol osmi uri zvečer...jaz to že dolgo prakticiram, na začetku mi je še blo malo slabo zdaj pa mi je prav ta občutek (lakota) tak fajn, ker vem kako telo začne porabljat maščobo...njami biggrin.gif Pač moraš bit discipliniran in pazit malo na uro in ne hodit ven na večerje ob devetih al pa še bolj pozno...se da zmenit tudi prej itd...

No to je en čisto enostaven predlog oops.gif
  • 0

#5 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 14 February 2006 - 12:11 PM

QUOTE(rea)
verja,zakaj ne smeš telovadit?


Sem že omenila - težave z zdravjem... (nebi o tem kaj in kako).
  • 0

#6 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 14 February 2006 - 12:49 PM

Sem brala v eni reviji, da ta postopek deluje:

- med 6. in 9. uro zajtrk OH in Beljakovine
- med 10. in 11. uro sadna malica
- med 13. in 14. uro kosilo Beljakovine in zelenjava
- med 16. in 18. uro popoldanska malica OH
- po 18. uri večerja popijemo kok sadni kompot, mleko ali kakav

Kaj pravite na to razporeditev??
  • 0

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 February 2006 - 02:18 PM

Njet. Zvečer morajo biti B, ker se hitreje presnavljajo. Torej, dopoldne ješ sestavljene OH in B, za malice ješ sadje (ne preveč, ker vsebuje preveč sladkorja), za večerjo pa same B. Pa kruhu se odpovej.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 14 February 2006 - 02:26 PM

No zavajanje ... tle pa piše med 16 in 18 uro OH....
  • 0

#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 February 2006 - 02:41 PM

a to je kaka dieta?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 14 February 2006 - 02:47 PM

Revija Vitka - Anja str. 24, JEM karkoli, a se NE REDIM!
  • 0

#11 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 16 February 2006 - 04:50 PM

Zdej prakticiram, da ločim živila, ne jem Beljakovin in OH skupaj. Pa po 18 nič več ne jem, če pa sem lačna pa vzamem eno malenkost - pol prepečenca ali pa mandarino al pa majhen piškotek (vendar le to) bomo videli, če mi bo uspelo pridt iz 49 - 50 kg na 46 - 47 kg. To bi bilo idealno.
  • 0

#12

  • Guests

Posted 16 February 2006 - 09:55 PM

a si zmesana???!!? a si stara 10 let al kaj? matr me to razjezi vcasih, mam prijatlco, staro 24 let, vlko 164cm in tezko 48 kil, pa pravi kk je spehasta..mislim.... halo??
  • 0

#13 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 February 2006 - 10:03 PM

Ja ne vem kako tvoja prjatlca zgleda, sam use je odvisn od razporeditve. Nekdo k ma mal kil lahk usen zgleda debel, nekdo k jih ma pa velik bojo pa usi govorl kako dobro postavo ma.
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 February 2006 - 08:08 AM

Koliko si pa visoka? 50 kil je kar dobra teža. (v smislu mala)
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 17 February 2006 - 08:18 AM

QUOTE(izabela)
a si zmesana???!!? a si stara 10 let al kaj? matr me to razjezi vcasih, mam prijatlco, staro 24 let, vlko 164cm in tezko 48 kil, pa pravi kk je spehasta..mislim.... halo??


Prvo kot prvo, draga izabela, ne moraš kar tako nekoga spraševat, če je zmešan. Take in podobne stvari niso o.k., pa tudi razna zmerjanja na tem forumu so prav otročja. Nisem stara 10 let in ima tehtne razloge za to, da želim izgubiti nekaj kg.

Drugače pa visoka sem 155 cm in že od 15 leta dalje do pred dveh let sem tehtala 45 - 47 kg in je bilo o.k. Ker pa imam težave z zdravjem, kot sem že omenila se vsaka kila pozna. Upam, da me sedaj razumete izabela in njej podobni....
  • 0

#16 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 17 February 2006 - 08:22 AM

QUOTE(Lindsay)
Ja ne vem kako tvoja prjatlca zgleda, sam use je odvisn od razporeditve. Nekdo k ma mal kil lahk usen zgleda debel, nekdo k jih ma pa velik bojo pa usi govorl kako dobro postavo ma.


Res je vse je odvisno od:
- sturukture telesa
- teže kosti
- razporeditev maščob po telesu (meni se vse nabira na trebuh in želodec, pa prsi)
- postave
- mišic....
  • 0

#17

  • Guests

Posted 17 February 2006 - 11:02 AM

se opravicujem...
js mam 62 kg, kar pr 173cm mogoce ni zelo veliko, ampak za mojo konstrukcijo je in se ih ne morem znebit, pa ce se po glavi mecem...telovadba mi sicer malo razporedi tezo, ampak se vedno ne dovolj..jem itak ne veliko, tk da ce bi hotla res shujsat, bi mogla dobesedno stradat...kar pa ni ravno pametno, glede na to, da se pol pocutis zanic, pritisk pade itd..
v glavnem..pol pa vidim da bi nekdo, ki ma ze itak 49 kil, rad mel se manj...pa me vcasih malo zanese.. smile.gif
se opravicujem verja..verjamem da mas svoje razloge..prva misel je pac bla, da si ena izmed anoreksicnih punc, ki jih je pac, treba priznat, zmerom vec.. sorry..
  • 0

#18 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 17 February 2006 - 11:19 AM

QUOTE(izabela)
se opravicujem...
js mam 62 kg, kar pr 173cm mogoce ni zelo veliko, ampak za mojo konstrukcijo je in se ih ne morem znebit, pa ce se po glavi mecem...telovadba mi sicer malo razporedi tezo, ampak se vedno ne dovolj..jem itak ne veliko, tk da ce bi hotla res shujsat, bi mogla dobesedno stradat...kar pa ni ravno pametno, glede na to, da se pol pocutis zanic, pritisk pade itd..
v glavnem..pol pa vidim da bi nekdo, ki ma ze itak 49 kil, rad mel se manj...pa me vcasih malo zanese.. smile.gif
se opravicujem verja..verjamem da mas svoje razloge..prva misel je pac bla, da si ena izmed anoreksicnih punc, ki jih je pac, treba priznat, zmerom vec.. sorry..


Ni panike, sej v bistvu si samo hiro sklepala. Nisem ne anoreksična ne bulemična. Sem jih pa veliko videla v bolnici, ko sem bila mlajša na pediatriji, kjer sem preživela kar nekaj časa zaradi svojih problemov z zdravjem - srce, te punce so pa res boge.
  • 0

#19 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30750 posts
  • Location:Primorska

Posted 17 February 2006 - 11:44 AM

QUOTE(izabela)
...telovadba mi sicer malo razporedi tezo, ampak se vedno ne dovolj..
jem itak ne veliko, tk da ce bi hotla res shujsat, bi mogla dobesedno stradat...kar pa ni ravno pametno, glede na to, da se pol pocutis zanic, pritisk pade itd...


Uf, s tem se pa res ne morem strinjat, da je potrebno stradat..
Morda le bolj pravilno se začet prehranjevat.
Tisto "jem že tako malo" niti ni v redu, ker jesti je potrebno večkrat, ampak po malo, pa pazit, kaj kombiniraš.
zase že lahko rečem, da bi mi pomagalo edino gibanje, ampak kaj, ko sem malo prelena..samo delam na tem, da bom začela počasi.. ermm.gif
  • 0

#20 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 February 2006 - 12:01 PM

No jst sem pa lihkar prebrala v eni reviji, da je daleč najboljša in najuspešnejša dieta pri kateri zmanjšamo samo vnos kalorij za 10%. Telo tako ne občuti nobenega stresa in lakote ampak vseeno učinkuje bolj kot si lahko prestavljamo.

Pa še nakaj o hujšanju s stradanjem...

Prevelik zmanjšan vnos kalorij telo zazna kot velik stres in se bori za obstanek. S tem, ko telo nima dovolj energije tudi mišice plahnijo. Po končani dieti podzavestno pojemo več kot pred dieto, ker si telo avtomatsko dela zaloge in pripravlja na morebitno naslednje stradanje. Telo dobi več kalorij kot jih porabi in posledica je nabiranje špehovja in manj mišic zaradi primankljaja energije v času diete, kar pa sem že omenila. To pa lahko spet vodi v hujšanje in smo v začaranem krogu.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users