Jump to content


Photo

Katere barve za lase uporabljate?


  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#41 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 22 November 2005 - 07:37 PM

dilema jutr grem res to kupt..wella sezam blond al kako ze biggrin.gif
Drgac pa bi se jst tut postrigla ja sam je problem k je po celi dolzini tm kjer mam posvetlene od sonca..pa da ne omenjam frfruja k ga ne morm kr odstrizt zdej biggrin.gif
  • 0

#42 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 22 November 2005 - 07:40 PM

No, moja mami je poklicna frizerka in je rekla, da bolš, da ne pacaš več nič doma, ker si boš s temi svetlimi barvami samo uničila lase-peroksid.
Da se sam barvaš doma, je dobro poznati svoj las in koliko imaš kakega pigmenta...
No predlagala je , da greš k frizerju in ti razbeli lase (ne me vprašat kaj to pomen) al pa kako drugače reši situacijo(se ne spomnm kaj je še rekla).
Potem ga pa še vprašaj katero barvo ti priporoča za tvoj tip las.
To je moj nasvet oz. nasvet moje mami wink.gif
  • 0

#43 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 November 2005 - 07:47 PM

QUOTE(pika)
No predlagala je , da greš k frizerju in ti razbeli lase (ne me vprašat kaj to pomen) al pa kako drugače reši situacijo(se ne spomnm kaj je še rekla).
Potem ga pa še vprašaj katero barvo ti priporoča za tvoj tip las.
To je moj nasvet oz. nasvet moje mami wink.gif


Razbarvanje - to pomeni da lasem odvzame vso barvo, ves pigment ... bolj agresivne metode ni, taki lasje so mrtvi. Druge metode so tudi barvanje na temnejšo barvo, kar ti Lejci, verjetno ne bi hotela.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#44 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 22 November 2005 - 07:52 PM

Dilema, res je, blond for ever! tongue.gif
Tut jst mislm da bi blo razbarvanje precej slabs ... mogoce edin ce bi si po teh k mam mal zelene pramene mal sama s hidrogenom alpa tistim blanžom popravla..al ne vem...se mi zdi res da ma dilema se najbol prow s tisto wella safira sam je pa res se enkrat 12 % peroksid na lase..o ja fino bo to, kere lase bom mela ko eno metlo biggrin.gif
  • 0

#45 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 November 2005 - 08:00 PM

Ja, res si si precej zajeba**. Sicer je razbarvanje še najbolj zanesljiva metoda, da se znebiš vsega 'zelenila' vendar pa je tudi sranje ker zlo zdela lase. Jaz sem si jih pobelila samo enkrat in sem imela potem na glavi takšno slamo, da sem rekla nikoli več.

Je pa res, da bo tudi ponovno barvanje precej zdelalo lase, tako da pazi, da boš zdaj lasem nudila več nege v smislu intenzivnih mask, serumov in podobnega.

Srčno upam, da bo moj nasvet glede barvanja zalegel, ker je precej težko situacijo ocenit takole preko računalnika ... držim pesti.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#46 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 22 November 2005 - 08:08 PM

Jaz bi na tvojem mestu vseeno prej vprašala koga, ki se res spozna na to,kako barvo kupt in kaj ti priporočajo. Ker lahko s še eno barvo dobiš odtenek, ki si si ga želela, lahko pa še ful bolj uničš lase in potem se kako eksperimentiranje odpade.
Sama se odloči, jaz ti želim, da bi se vse fajn izteklo in, da boš imela barvo, kakršno si želiš.
  • 0

#47 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 22 November 2005 - 08:11 PM

piki ja ful hvala sj vem...sj bom sla jutr se vseen prasat do moje frizerke kaj ona misl..
no pa da se tole povem..fotra sm uprasala kaksne barve lase mam pa je reku "zanimive" biggrin.gif biggrin.gif
No drgac on je reku da njemu se ne zdi da vlece na zeleno ampak prej na pepelnato blond..bol prot sivi kot proti zeleni, zdej cakam mami da pride da se ona pove...drgac pa verjetn lahko da tut nase luci dajejo tako svetlobo, je treba vidt na dnevni svetlobi kaksna je situacija.
  • 0

#48 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 November 2005 - 08:29 PM

Prijazn tvoj fotr ... men se je enkrat že pred leti ponesrečilo in sem imela živo rumene lase. Njegov komentar je bil, da se zdaj lahko v koruzi skrijem. biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#49 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 November 2005 - 08:39 PM

lejck, js sm neki cajta nazaj prebrala v eni frizerski reviji, da ful pomaga aspirin, ce mas zelene lase od barvanja ermm.gif men se je tut to enkrat zgodil, pa je pomagal wink.gif ce se prou spomnem, mors ene par aspirinov raztopit v vodi in pol lase spirat s tem wink.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#50 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 22 November 2005 - 09:07 PM

Lejck, ene parkrat boš oprala, pa bodo kul, nič več sivine. Moja mami, ko si pobarva ma zmeraj tak sivo-zelen lesk, pol pa parkrat opere, pa je spet lepo blond. Tak da ti priporočam, preden karkoli drugega ukreneš, si lase parkrat operi. Mislim, da bi bila malo huda, če bi zdaj še kako barvo dala gor, ti bo čist lase skurilo in boš imela pol take kot slama sad.gif
  • 0

#51 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 22 November 2005 - 11:26 PM

Dilema Silver Blond,kera firma je to? S to se ti barvaš ne?
Evo,jaz imam prbližno tako barvo las,kot tale na sliki

http://www.shrani.si...ina_d135174.jpg
http://www.shrani.si...ina_d135172.jpg

full je odvisno od svetlobe-na moment,ma pač določeni svetlobi so še full svetlejši,včasih pa temnejši.
Nekak tko,a ne,verja?

Joj,lejck ... a ti že kej bolš deluje barva? Loh,da je bil sam šok,k ti je blo full bad in si čist iz groze popizditis dobila?Men je 1 krat na mal oranžno povlekl.... ermm.gif .
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#52 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 November 2005 - 07:43 AM

No to slikico, ki jo je Rea pripela, tako barvo bi jaz, mogoče še mal temnej blond. Rea, če se prav spomnim so tvoji lasje za malenkost svetlejši, ampak res malenkost.

Lejč, ne se razbarvat, ker to je šele katastrofa za lase. Rajš se pobarvaj še enkrat z eno drugo barvo pa bo. Tud jaz sem bla že zelena, siva.. na konjicah, pa sem dala drugo barvo čez pa je blo o.k. Brez panike!! Pa še to, če si boš dajala še enkrat kakšno barvo gor, naredi kuro za lase, daj gor masko za barvane lase (jaz mam od Garnierja al pa od Tigija- Damb Blond) in jo pusti delovati 20 minut, pa lase ne bojo nič suhi!! To bom jaz naredila sedaj, pri prvem pranju po barvanju, ker je res the best. To so meni svetovali pri frizerju.
  • 0

#53 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 November 2005 - 11:37 AM

QUOTE(rea)
Dilema Silver Blond,kera firma je to? S to se ti barvaš ne?


Feria Color Booster ... čeprav glede na to, kakšna je tvoja naravna barva las (ki je že itak bolj pepelnata) bi ta barva mogoče na tvojih laseh izpadla malce sivkasto.

Kaj pa če bi si dala kakšne tanke zelo svetlo blond pramene malo bolj na gosto po celi glavi?

Sicer pa niti vem ne, kakšen odtenek sploh hočeš. Če želiš bit svetlejša, ima Garnier Belle Color nekaj izredno lepih blond odtenkov, ki pridejo precej naravno na laseh.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#54 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 23 November 2005 - 12:42 PM

QUOTE(DiLeMa)
QUOTE(rea)
Dilema Silver Blond,kera firma je to? S to se ti barvaš ne?


Feria Color Booster ... čeprav glede na to, kakšna je tvoja naravna barva las (ki je že itak bolj pepelnata) bi ta barva mogoče na tvojih laseh izpadla malce sivkasto.

Kaj pa če bi si dala kakšne tanke zelo svetlo blond pramene malo bolj na gosto po celi glavi?

Sicer pa niti vem ne, kakšen odtenek sploh hočeš. Če želiš bit svetlejša, ima Garnier Belle Color nekaj izredno lepih blond odtenkov, ki pridejo precej naravno na laseh.

ne,saj sploh ne iščem barve-samo me je zanimalo kar tako-ubistvu mi je še zdaj malo čudno,če se imenuje Feria Colour Booster,kaj pa je Silver Blond potem?
Kako pa veš za Garnier Beele Colour?
Razmišljam,če bi si kupla en tak sprejček (miler), k je namenjen svetlim lasem-gor pa piše nekajk v tem stilu-za poletno obarvane lase-kao za take lase,kot jih sonce osvetli-čisttko bi se mal pošpricala.
Baje sicr učinkuje na toploti,se prav,da je res najboljš,da si našpricaš,ko si na plaži in ti jih sonce posuši s tem vred,samo zdaj bi si pa lahko s fenom(kot sonce),ha? ermm.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#55 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 November 2005 - 01:17 PM

[quote=rea]
ne,saj sploh ne iščem barve-samo me je zanimalo kar tako-ubistvu mi je še zdaj malo čudno,če se imenuje Feria Colour Booster,kaj pa je Silver Blond potem?

Feria color Booster je tip barve, tko kot recimo Garnier Belle Color, odtenek te barve je pa Silver Blond.


Kako pa veš za Garnier Belle Color?

Sem se že tudi barvala z njo.

Razmišljam,če bi si kupla en tak sprejček (miler), k je namenjen svetlim lasem-gor pa piše nekajk v tem stilu-za poletno obarvane lase-kao za take lase,kot jih sonce osvetli-čisttko bi se mal pošpricala.
Baje sicr učinkuje na toploti,se prav,da je res najboljš,da si našpricaš,ko si na plaži in ti jih sonce posuši s tem vred,samo zdaj bi si pa lahko s fenom(kot sonce),ha? ermm.gif

Tak podoben sprejček sem sama že imela od Schwarzkopfa in ni za na plažo ampak tko na splošno pač za posvetlitev las. Deluje ... sicer ne neki totalno ful, ampak vseen je razlika.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#56 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 23 November 2005 - 02:40 PM

No sm sla v Dm in me ena mimoidoca gospa prasa s kero barvo sm si barvala lase, ta gospa je bla se bol zelena v glavo kot jst, po celi dolzini svetlo zelena-stara gospa:lol: .No in sva ugotovile da sva obedve kupile barvo subrina-biserno blond, prodajalka je povedala da jih je ze vec prislo glih zarat te barve, ker so se jim lase pofarbale zeleno.
Tko da subrine zihr ne kupm nikol vec. So pa vse pohvalile safira barvo , prodajalka mi je rekla da so nabols barve te v zlatem odtenku, da pri biserno pa pesceno and stuff lahko hitr ratas zelen.
Pol je pa prsla se sefica...in rekla da nimam tok hudo zelen, in da nej si sperem lase parkrat predn sploh karkoli si dajem gor, ...ker se je tut ona barvala(spet z isto bravo) in bla cist zelena ampak se ji je vecino spral, tko da glede na to da mam jst cist mal,upam da se bo men tut.
grem si zdej glavo prat biggrin.gif
  • 0

#57 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 23 November 2005 - 03:01 PM

Hm...ja potem si grem kupit ta sprejček.A ti si ga mela od Schwarzkopha?jz sm tud mela en tak sprejčk sam ne vem kera firma je bil....
(Dilema, a ti si si pošpricala pol si pa s fenom ma posušila,glede na to,da na toploti učinkuje?)
Bi pa full probala,ker bi mela rada tako barvo kot polet,nekak tko;

http://img221.images.../gemma908be.jpg

k sm se barvala pa je tko zgledal
http://img225.images...733/lily4nx.jpg

Verja,a ti bi pa mela neki tazga?
http://img221.images.../gemma908be.jpg
http://www.shrani.si...384c8112723.jpg

Lejck-kaj so ti pa prjatlce rekle?Mogoče,če bi bila tiho,kot ,da ti ni nč na bad da je taka barva, ampak,da bi delovala kot da maš namerno tako barvo las,bi potem dobila dgovore,k bi ti punce same rekle,kaka se jim zdi.Tko pa,če sama takoj začneš tarnat,da je full bad,pol še one ermm.gif (A je sploh kdo komentiru razn domačih?)
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#58 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 November 2005 - 03:07 PM

Rea jst sm ta sprejček uporabljala že cca tri leta nazaj ampak kolikor se spomnim, si nisem las nič sušila s fenom po tistem ... ej res se ne spomnim več točno. Kokr vem sm si posprejala na suhe in nisem pol nič fenala.

Lejck, sej so ti fajn svetovale one v trgovini, kr tko naredi, ja. Če pa še ne bo čist kul pa poskusi s tisto barvo, ki sem ti jo omenila ... Safira Svetli Sezam.

Biserno blond barve so pa povečini vse bedne ... je največ možnosti, da se ti kej posračka. Še najbolj 'varna' izbira je pepelnato blond al pa kakšna zlata varijanta.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#59 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 23 November 2005 - 04:55 PM

sam,dilema,to je potrebno sprat!!! biggrin.gif upam,da si si.Ker to je tko,kot,če bi si barvo gor pustila do naslednjega pranja(valda ne čist tko,ziher manj agresivno...ampak vseeno)
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#60 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 November 2005 - 04:55 PM

Jst sm mela eno zadevo, ki je ni blo potrebno spirat ... vsaj tko se mi zdi, sej pravim da je že več let, odkar sem stvar uporabljala. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users