Jump to content


Photo

"HOME MADE" MASKE ZA LASE


  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#301 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2007 - 06:19 PM

QUOTE(_Mayckica_ @ 27. 5. 2007 - 14:39) View Post

a ve najprej umijete lase s šamponom preden daste masko gor?? Ker da bi šamponirala po maski se mi zdi mal nelogično hmm.gif


js dam masko na suhe ali pa mokre lase - umite ali pa neumite vseeno
Pa seveda se lase umije po maski.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#302 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 July 2007 - 03:19 PM

Jaz se bom jutri opogumila in dala na suhe lase za kakšno urco zmes banane, malo olivnega olja in maybe kanček medu. Bom vse fuuuul pošteno premešala v multipraktiku, pa bomo vidli, kako se bo obneslo. Vsekakor pa poročam.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#303 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27031 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 05 July 2007 - 04:07 PM

Jst kakšne banane al pa avokada nikakor ne morem zmiksat 100%, pa tudi če mešam tam pol ure .. In potem mi vedno ostanejo koščki notri down.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#304 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 July 2007 - 04:10 PM

Js bom pač dala v multipraktik, še prej bom z olupljene banane pobrala one 'vrvice' (če veste kaj mislim) in pol bom mešala skupaj z olivnim oljem, dokler ne bo res homogena, ne pregosta zmes. Js mislim, da nekih strašnih problemov ne bi smelo bit, sploh če bo zmes dovolj redka oz. tekoča, v nasprotnem primeru bom pač lase ene 2x temeljito oprala.

Jaz imam tle še eno stjuuupid vprašanje, ampak zmeri neki glede las kompliciram in me zanima naslednje - katere banane bi blo bolje uporabit oz. katere imajo več vitaminov? Tiste še bolj trde, ali one, ki so že zlo zrele in mehke? Nekak mi logika pravi, naj uporabim tiste bolj zrele. laugh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#305 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25691 posts
  • Gender:Female

Posted 05 July 2007 - 08:41 PM

Bolj zrelo sadje ma več vitaminov (i strongly think). Pa še lažje jih boš zmiksala.
  • 0

#306 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 July 2007 - 09:42 AM

Ravnokar imam na laseh mešanico banane in arganovega olja. Sem ga našla v hladilniku in zelo šparovno uporabila, ker je tak drago, da bi me ob veliki uporabi doma skalpirali. =) Nastala je redkejša kaša, meni strašno smrdeča, ker že od nekdaj ne prenesem banan, poleg tega mi zdej damfa cela buča in upam, da bom zdržala eno uro. Se pa zadeva prav šokantno fajn nanaša, sem bla full presenečena, razporedila se je po laseh skoraj kot kakšen balzam, brez zatikanja. Verjetno ne bom tega več prakticirala, razen če bodo lasje res noro lepi. Me je pa strah, kako bo pri izpiranju ...

Edit (12:20)
Spiranje je šlo popolnoma brez problema, že s prvim šamponiranjem sem vse odstranila, sem pa potem za vsak slučaj še drugič šamponirala. Lasje so izredno voljni, mehki, delujejo kar malo težki, tako so nahranjeni in fuuuul se svetijo, skratka fenomenalno. Zdej sm dala gor še Oatmeal & Hones regenerator (danes jih bom extra razvajala) in bomo vidli kok bo, ko bodo lasje posušeni, čez ene 45 minut.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#307 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 26 July 2007 - 06:14 PM

http://www.metacafe....stars_revealed/

tole bom probala smile.gif


sem si kupla ghassoul glino pa sm dobila na netu da morm zmešat z vodo pustit gor in umit. Lahko to potem kar pustim al bi bilo bolj če bi s šamponom še oprala?
  • 0

#308 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 31 July 2007 - 01:32 PM

QUOTE(Sanies @ 8. 4. 2007 - 19:56) View Post

Zakaj ene pišete da si gor dajete rumenjak od jajca, druge beljak? Kaj p je narobe s celim jajcem?

Jaa?! Kaj je pa narobe... s celim tut ne mores sfalit, menda?? hmm.gif
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#309 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27031 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 31 July 2007 - 01:37 PM

Jst, ko sem si delala te žaube, sem dajala s celim jajcem. Je pa drugače beljak za mastne lase, medtem ko je rumenjak za suhe.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#310 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 31 July 2007 - 03:13 PM


Mhmm, to razliko med rumenjakom in beljakom sem ze zasledila, samo me je matral ceu jajc, a ves. V glavnem, ga nosim zdaj na laseh, pa razen tega, da so trdi ni nic narobe z njimi, ne.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#311 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27031 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 15 August 2012 - 11:38 AM

Na internetu sem krasen recept za doma narejeno masko za lase, če bo še katero zanimalo in se ji dalo pacati :)

Potrebujemo:
- 1 žlico balzama
- 1 žlico olivnega olja
- 1 žlico raztopine pantenola (ne vem, če se ga dobiti pri nas v lekarnah, po moje ja, moja je iz lekarne v BG)
- 1 žlico medu
- 1 ampula B6
- 1 ampula B12
- rumenjak
Vse to zmešamo, da dobimo tako 'balzamasto' zmes (jaz jo kar z žlico s krožnimi gibi, kot bi npr. stepala beljak, in se vse lepo zmeša), nanesemo po celotni dolžini las, zavijemo lase v vrečko in potem še v brisačo, pustimo delovati kako uro in umijemo lase. Jaz sem bila skeptična zaradi rumenjaka, me je bilo strah, da mi bo pri izpiranju zakrknil, ker vedno uporabljam vročo vodo, zato sem lase najprej sprala z mlačno vodo (nato 2x šamponirala, dala balzam gor, sprala in voila). Lasje so potem fuul lepi, taki mehki in sijoči, jaz bi jih stalno božala. :D
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#312 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 15 August 2012 - 11:41 AM

B6, B12, a to se tud v lekarni dobi? Jaz bi brez rumenjaka though. :D
  • 0

#313 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27031 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 15 August 2012 - 11:46 AM

Po moje ja, skoraj sigurno bi se moglo, no (v Srbiji so ful poceni, ena ampula 30din, kar je približno 25 centov). Če imaš suhe lase, rumenjak kar pusti, ker ful pomaga, meni se je malo upiralo, ker sem bila prepričana, da bom smrdela po jajcih, pa sploh nisem, ker vonj balzama nadvlada nad ostalimi (jaz sem uporabila tistega Alverde mango, ki so ga vsi ful hvalili, pa sem ga pred dvema letoma kupila in mi sploh ni všeč, ker se mi zdi, da mi ne nahrani las, in sem si rekla 'ajde, da probamo, itak ga moram nekako porabiti' in se je v kombinaciji z ostalimi sestavinami super obnesel, edino vonj me malo moti, ker ne maram manga, fant pa pravi, da mu ful diši).
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#314 Fatalna

Fatalna

    sramežljivec

  • Člani
  • 81 posts
  • Gender:Female

Posted 16 August 2012 - 04:14 PM

Če katera najde kje te ampule (tudi vit. E) naj sporoči. Hvala
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users