Jump to content


Photo

POMOČ pri izbiri šampona


  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#21 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13717 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2008 - 06:05 PM

Mislis?
No, jest sem sprobala, bom porocala kai so lasje ko se posusijo.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#22 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 21 October 2008 - 06:07 PM

Jaz tega nebi..se mi zdi precej agresivno, ja.
  • 0

#23 mima

mima

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 24 October 2008 - 08:39 AM


Živjo!
Priporočam ti, da si narediš piling lasišča in pričneš uporabljati naravno kozmetiko Harologi. thumbup.gif








  • 0

#24 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13717 posts
  • Gender:Female

Posted 24 October 2008 - 09:58 AM

Jaz pa ne bom podala kakega zajedljivega komentarja thumbup.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#25 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 24 October 2008 - 10:04 AM

laugh.gif laugh.gif

Mima, malo bolj dodelani komentarji ne škodijo, namreč samo na podlagi tega tvojega posta ti garantiram, da se nihče ne bo odločil za Harologi (pa tudi zagotovo njihovi izdelki ne bodo ustrezali vsem).
Sicer pa imamo prav Harologi temo in lahko tam napišeš svoje izkušnje, morda boš komu olajšala izbiro.

http://www2.cudovita...h...=13406&st=0
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#26 chicken

chicken

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 03 November 2008 - 08:02 PM

Tudi jaz imam podobne težave in sicer mastne lase, tanke in izpadajo. Lase si perem vsak drugi dan, ker drugače nisem za v službo it. Kje pa se dobi za kupit ta šampon od Lavere? Ali od Alverde šampon pomaga tudi proti mastnim lasem, ker sem od te firme iskala proti mastnim lasem, pa ga ni?

Hvala
  • 0

#27 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16463 posts
  • Gender:Male

Posted 04 November 2008 - 08:48 PM

Laverine šampone dobiš v Kalčku (na Trubarjevi ali v BTCju), večjih Mercator centrih pa tudi na netu lahko naročiš. Od Alverde je super za mastne Birke&Salbei. Super odstrani maščobo z lasišča, ampak žal tudi malo izsuši konice. Pač na spodnjo tretjino las daš še kakšen balzam in se izogneš temu.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#28 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 06 November 2008 - 10:02 AM

QUOTE(chicken @ 3. 11. 2008 - 20:02) View Post

Tudi jaz imam podobne težave in sicer mastne lase, tanke in izpadajo. Lase si perem vsak drugi dan, ker drugače nisem za v službo it. Kje pa se dobi za kupit ta šampon od Lavere? Ali od Alverde šampon pomaga tudi proti mastnim lasem, ker sem od te firme iskala proti mastnim lasem, pa ga ni?

Hvala



Chicken, tudi jaz imam enak problem kot ti. Hitro mastni lasje, kot sem že v mojem prvem postu opisala. Jaz sem si najprej prala z Alverde šamponom Birke@Salbe, me je začelo spet lasišče srbeti, se ga je verjetno naveličalo. Sem začela potem z Alverde Olive@kana. Mi je tudi zelo ugajal. Meni osebno je ta boljši, saj po njem lasje ne škripajo kot pri Birke@Salbe. Zato sem s tem zelo zadovoljna. Lažje si tudi umivam lase s tem kot Birke@Salbe.
Zdaj sem porabila celo plastenko Olive. Za en dan mi je podaljšalo za pranje las. Tko da sem si po treh dneh zopet prala lase. Ker me pa zadnje čase spet srbi lasišče, bom poskusila morda z marelico in limono. Mislim, da se mu tako reče.

Probala sem tudi Aubrey Organics šampone, a se mi je po parih pranjih lasišče čudno odzvalo. Po prvih pranjih je blo ok. A potem pa že tisti dan po pranju močno srbelo lasišče. Za znoret. Tko da ga tudi ne morem uporabljat. Dobro, da so tako prijazni in najprej pošljejo tester. Ker je sicer zelo drag šampon.
Tu pri Aubrey šamponih je obvezen nanos balzama, ker so meni lasje grozno škripali. Sicer pa škoda, da ga ne morem imeti, ker je sestavinsko krasen. A žal za moje lasišče spet ni.

Ne vem, kaj bom, ko se mi bo lasišče naveličalo teh Alverde izdelkov sad.gif


  • 0

#29 chicken

chicken

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 14 December 2008 - 01:58 PM

Moram povedati, da uporabljam cca 3 tedne šampon od alverde birken in se stanje ni nič izboljšalo, še vedno se mi zelo masti lasišče, lase perem 3x na teden. Naj povem, da sploh ne vem kako nagovati lase. Imam mastno lasišče, kar posledično vpliva tudi na kožo na čelu, ki je zelo mastna, lasje mi zelo izpadajo in imam pobarvane. Kakšen šampon bi bilo pametno uporabiti? Lase si umivam v nedeljo, torek in četrtek. En dan po umivanju so lasje še v redu, na drugi dan pa katastrofalno mastni. Prej sem jemala KT tabelete, sedaj pa mastno lasišče in predvsem čelo.

Hvala na nasvete hmm.gif
  • 0

#30 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 14 December 2008 - 02:56 PM

QUOTE(chicken @ 14. 12. 2008 - 13:58) View Post

Moram povedati, da uporabljam cca 3 tedne šampon od alverde birken in se stanje ni nič izboljšalo, še vedno se mi zelo masti lasišče, lase perem 3x na teden. Naj povem, da sploh ne vem kako nagovati lase. Imam mastno lasišče, kar posledično vpliva tudi na kožo na čelu, ki je zelo mastna, lasje mi zelo izpadajo in imam pobarvane. Kakšen šampon bi bilo pametno uporabiti? Lase si umivam v nedeljo, torek in četrtek. En dan po umivanju so lasje še v redu, na drugi dan pa katastrofalno mastni. Prej sem jemala KT tabelete, sedaj pa mastno lasišče in predvsem čelo.

Hvala na nasvete hmm.gif



Chicken, aha si uporabljala birken šampon. Tudi meni ni nič pomagal sad.gif Se mi že zdi, da sem primer brez rešitve. Potem sem uporabila Olive@kana, ki mi je še najbolj ugajal. Se po uporabi prve flaške spet lasišče navadilo oz. naveličalo. Ne vem več, kaj naj rečem.
Sem kupila potem spet Alverde Marelico in mi je še nekako nejbolj všeč od vseh teh treh. Tudi lasje niso tko trdi kot pri Birke@Salbe. Tam bi bil potreben balzam, tu ga ni blo treba dat.

A lasišče sem imela še kar mastno. Tko kot sama praviš; Drugi dan katastrofa ermm.gif
Sem pa zdaj probala od Lush trdi šampon Soak and Float. Nekaterim zlo smrdi; meni ni tako hudo. Je čisto ok. Čeprav res ne diši, a uporabljam samo, da bi mi pomagal. Meni ga je podarila kot novoletno darilo prijateljica, v upanju, da bi mi le pomagal. Zdaj ga imam ene tri tedne; redno si perem z njim na dva dni. In še zaenkrat žal ni rezultatov ok. Morda se mora lasišče kaj navadit ali pa moram še počakat malce dlje časa, da se stanje znormalizira. Lasišče me še enako srbi in na dva dni enako moram spet prati lase.
Groza, res. Ne vem več, kaj naj probam. Ko sem že tolk sprobala in sem vedno na začetku huh.gif

Ti imaš dolge lase sicer?

No, jaz čelo nimam mastno; ker imam sicer po obrazu bolj občutljivo ter suho kožo. Ne preveč ultra suho, a je pa normalno suha. Sploh zdaj pozimi.
Si tudi barvam lase. Šampone za barvane lase pa tudi ne upam uporabiti, ker še bolj baje mastijo lase. Tko da.....uhhh huh.gif

Lahko tle še katera kaj pomaga?



  • 0

#31 Starlight

Starlight

    sramežljivec

  • Člani
  • 42 posts

Posted 14 December 2008 - 03:15 PM

Jst si tudi barvam lase in imam mastne zelo zelo hitro, tako da si jih na 2 dni perem, ampak sem zelo naveličana tega in iščem rešitev... hmm.gif Baje da barvanje s kano pomaga pri mastnih laseh, tako da si bom zdaj nehala barvati s temi agresivnimi barvami, ker to mi prav nič ne koristi... Samo ne vem če bo to pomagalo, tako da bi jaz tudi rada našla en šampon ki bi mi rešil težave z mastnimi lasmi... ermm.gif
  • 0

#32 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 14 December 2008 - 03:16 PM

Torej nas je že več punc tule s podobnimi težavami hmm.gif sad.gif
  • 0

#33 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 December 2008 - 05:46 PM

Jaz imam tudi zelo hitro mastne lase, perem jih ob torkih, petkih in nedeljah, torej 3x na teden. Punce, morate razumet, da če so vaše žleze pač tko aktivne, ne bo pomagal noben šampon pod soncem in bi bilo nerealno pričakovat, da bo katerikoli šampon bistveno zmanjšal maščenje lasišča. Vse kar lahko naredite, je to, da uporabljate nežne, a učinkovite šampone, ki dobro očistijo in niso pretežki ter ne povzročajo dodatnega maščenja. Zaradi pogostega pranja je fino uporabljat naravne šampone brez obilice konzervansov, umetnih parfumov in silikonov.

Pa sej meni sploh ni tok težko lase malo bolj pogosto oprat. Če se mi ljubi vsak dan tuširat in ličit, si lahko pa tudi 3x na teden operem lase, ane. Imam konkretno dolge, pa mi celotni proces (šampon + regenerator + razčesavanje) vzame pol urce, edino sušim potem ponavadi na zraku in samo na koncu malo s fenom. Pa itak si lase perem zvečer in me mokra glava potem doma ne moti.

Jaz skos menjavam med par šamponi, trenutno imam Lavera plavico, Alverde olive/henna in novo verzijo L'Occitane proti prhljaju. Imam ful problematično lasišče, tako da mi ne ustreza veliko šamponov, ti trije pa so mi super. Meni že dosti pomeni to, da mi šampon lepo pomiri lasišče (da me nič ne srbi), da lepo očisti in je ob enem nežen ter ne izsušuje las. V tem primeru me potem čisto nič ne moti, če si moram lase prat 3x na teden, pa tudi dost realna sem glede vsega skupaj in ne polagam upov v nekakšen čudežni šampon.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#34 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 14 December 2008 - 06:01 PM


DiLema, saj to bi vse šlo; če pač moramo si pogosto prati lase. A le ko ne bi tko lasišče srbelo. Jaz sem si par dni nazaj tolk praskala, da se mi je mal kožice ranilo. Evo, nevede sem tolk praskala, v upanju, da ni premočno in evo, se moram tam na tistem mestu zdaj prislijeno pazit.
Sem mislila, da bo ta Lush kaj pomagal. Misliš, da moram še počakat ali če še zdaj ni dal učinka, da bi manj srbelo lasišče; da ne bo učinka vnaprej?
Veš, mi je prav fant gledal lasišče in pravi, da v bistvu nimam kopice prhljaja, le gre verjetno za kak seboroični dermatitis; da tolk srbi in se mal suhe kožice ob praskanju stran lomi, da zgleda kot prhljaj.
Tko nekak mi je razložil, kaj on vidi.

Res, pojma nimam več.

Aja, še nekaj: zagotovo boš vedela DiLema. Sem te dni le enkrat uspela zasledit na TV reklamo, da je na trgu menda nov losion proti izpadanju las od L'Oreala, če se ne motim. Morda ti kaj veš o tem? Kakšen tudi je?
Na prodajnih policah ga še nisem žal videla.

Hvala

  • 0

#35 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 December 2008 - 06:05 PM

Ja, tisti roza in modre barve? Roza za ženske in moder za moške, sta pa šampon in losjon proti izpadanju las. Jaz sem že videla v DM, ampak sestavin nisem pogledala. Lahko ta teden preverim, če želiš.
Drugače pa meni Soak&Float ni pomagal glede srbenja. Glede tega mi pomaga predvsem Lavera plavica, pa Aubrey Organics Selenium šampon, tudi ta od L'Occitane ni slab.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#36 Starlight

Starlight

    sramežljivec

  • Člani
  • 42 posts

Posted 15 December 2008 - 12:04 AM

Vem, da nekih čudežev ne morem pričakovati, ampak grozno me moti to, da sem si danes zvečer umila lase, v torek zjutraj pa bom že imela grozno mastne in se bom potem cel dan čohala po glavi, pa tudi to, da bom imela normalno frizuro samo jutri, v torek zjutraj bo že grozna, ker bodo lasje mastni. cry.gif
Sem pa povprašala mojega frizerja glede šampona in bom pri njemu v salonu kupila enega, za katerega je rekel, da mi bo verjetno pomagal, mislim da je rekel da je od Schwarzkopfa ampak nisem sigurna... Res upam da bo boljše... thumbup.gif
  • 0

#37 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 15 December 2008 - 08:18 AM

QUOTE(DiLeMa @ 14. 12. 2008 - 18:05) View Post

Ja, tisti roza in modre barve? Roza za ženske in moder za moške, sta pa šampon in losjon proti izpadanju las. Jaz sem že videla v DM, ampak sestavin nisem pogledala. Lahko ta teden preverim, če želiš.
Drugače pa meni Soak&Float ni pomagal glede srbenja. Glede tega mi pomaga predvsem Lavera plavica, pa Aubrey Organics Selenium šampon, tudi ta od L'Occitane ni slab.


DiLema, če ti ni pretežko pogledat; bi bila zelo vesela in hvaležna, če to lahko preveriš. Hvala ti vnaprej thanks.gif Če sploh je kaj na tem losionu proti izpadanju. Pri meni sicer ni tko grozno izpadanje, se pa najde kako obdobje, ko izpadajo, ne glede na letni čas.

Aha, tebi je Lavera tolk pomagala? Smem vprašat; pusti po pranju mehke lase ta šampon ali je obvezno treba balzam nanesti?
Aubrey mi evo ni pomagal, sam razdražilo dodatno. Ne vem evo; sem nerešljiv primer huh.gif
In kje vse prodajajo to Lavero? Namreč jaz sem že iskala njihovo kremo za roke in tu pri nas v našem koncu je nimajo. Imam pa namen v Ljubljano it; BTC okolica in morda tam veš, kje kaj imajo to Lavero?
Razmišljam, če bi še to poskusila s tem šamponom. In Celje: morda tudi veš, kje bi imeli to plavico?

Hvala ti!

  • 0

#38 Felicity

Felicity

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3216 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2008 - 10:09 AM

Kaj pa za tanke (in posledično hitro mastne) lase (z svetlejšimi prameni), kateri od Alverde šampon bi bil boljši: birke@Salbe ali Olive@kana? In potem obstaja balsam v enaki varianti verjetno? hmm.gif

Lahko tudi kakšna druga znamka, samo da je kaj učinka! tongue.gif

Do sedaj sem uporabljala to (no sedaj sem kupila 2ič, prej sem imela tiste v roza embalaži).
IPB Image

ampak je obupno.
Pa opazila sem da se na Slo trgu prodaja pod imenom Elseve in Elvive (embalaža ista, samo 1x je napisano v nemščini, drugič v slovenščini). Prvič sem ga kupila v muelerju in je bilo ok, drugič v dm in je beda. (Muelerja pa ni na našem koncu cry.gif )

pomoč prosim thanks.gif
  • 0

#39 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 December 2008 - 05:53 PM

Sara, sem šla pogledat za tisto zadevo proti izpadanju in se mi zdi švoh. Takoj na 2. mestu slab alkohol, sicer pa nekaj malega izvlečkov in mislim da še kofein. Sicer pa se je pomoji proti izpadanju las veliko bolje boriti od znotraj, torej kakšni dobri prehrambeni dodatki in podobno. Zdej so prišle v lekarne neke nove tablete, ki baje izredno pomagajo, reče se jim Anneov al neki podobnega. Ja, pa Lavera plavica naredi meni ful mehke lase, jih ne poliže, ampak so potem res lepo mehki in se razčešejo že brez uporabe balzama, sploh če ga pustim učinkovat vsaj 3 minute. V Celju se dobijo Laverini izdelki v City Centru v prvem nadstropju, v trgovini Biotopic. Felicity, jaz bi ti bolj priporočala olive/henna, ker poleg tega, da lepo očisti in pomiri lasišče, naredi tudi zelo lepe in voljne lase.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#40 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 16 December 2008 - 06:11 PM


DiLema, najlepša Ti hvala za prijaznost in tvojo pomoč.
Čudno je tole moje lasišče, da mi tudi po Alverde Olive@kana več ne štima nič. Potem bo bolje ja od znotraj raje poskrbet za vitamine. Bom poskusila s tem, kar si predlagala. thanks.gif
Zdaj že od Lush nič haska.
Veš, včeraj sem bila pri frizerju in ko me je z njenim šamponom prala, sem si mogla potem zvečer umit še enkrat. Ti povem, da me je tko srbelo, da bi si lahk glih evo lasišče spraskala sad.gif A me je mogla prati z njenim, ker sva se barvali in kao da je barva bolj obstojna. Je tisti šampon samo v uporabi pri njej, ko barva. Pri sami barvi me pa tudi ne draži, ker ni nič peklo lasišče. Ne bi smelo mi škodit.
Pa ima kvalitetne šampone; sem gledala sestavine. A evo, nekaj zgleda, da me draži. Silikoni vem, da. Sodium Laureth tudi. In zagotov še kaj, a ne vem, kaj bi lahk blo. V Lush trdem šamponu Soak@Float se mi zdi, da tudi ne bi smelo dražit. A kaj bi to blo še v tem šamponu? Ti je kaj jasno? Kao naravni šampon, jaz pa lasišče praskam. Obup! hmm.gif

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users