Jump to content


Photo

POMOČ pri izbiri šampona


  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#1 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 11 September 2008 - 07:27 PM

Imam težavo pri izbiri novega šampona za lase. Do sedaj sem uporabljala več kot pol leta Alverde -birke@salbe, ki mi do zdaj ni škodoval. Naj povem tudi, da sem z uporabo drugih šamponov tako ugotovila, da mi škoduje ena izmed snovi tudi silikon. Zato sem prešla na Alverde. Pred tem sem uporabljala tudi L'oreal -Citrus za mastne lase in mi je tudi škodoval. Sklepam, da ravno zaradi velike prisotnosti samih silikonov.

Verjetno se je moje lasišče zopet naveličalo sedanjega Alverde šampona; zato vas prosim za pomoč: kako naprej. Katerega naj ponovno izberem? Lasišče imam tudi občutljivo, tako da moram vedno pazit kaj dati na kožo. Moji lasje so tanki, nagnjeni k izpadanju (ne pa spet v preveliki meri). Pred časom sem imela težavo s prhljajem, katerega sem sedaj odpravila; mislim, da mi je tudi ta Alverde -birke@salbe pri tem malce pomagal.
Poleg vsega naštetega, imam pa tudi mastne lase. Na dva dni si jih kar moram umivat, če želim, da nekako izgleda frizura. Vedno sem pa imela po določenem času, ko sem uporabljala nek šampon, da se ga je lasišče naveličalo in sem morala po enoletni uporabi menjat.

Je morda izmed ostalih Alverde šamponov še kateri dober, ki mi morda ne bi smel škodovati? Ali morda kater drugi šampon, ki ne bi bil tako škodljiv? Gledala sem tudi samo Niveo; proti mastnim lasem. A tudi ne vem, kako bi bilo s tem?

Hvala za vašo pomoč in lep pozdrav! smile.gif

  • 0

#2 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 11 September 2008 - 07:38 PM


Morda bi poskusila od aubrey organics za mastne lase. Je pa drag (15 eur).
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#3 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 11 September 2008 - 08:20 PM

QUOTE(Matilda @ 11. 9. 2008 - 20:38) View Post

Morda bi poskusila od aubrey organics za mastne lase. Je pa drag (15 eur).


[color=#CC33CC]Pa je ta od Aubrey šampon brez silikonov? Namreč ne upam si več dajat na lase silikone.

Mi lahko še kaj DiLeMa pri tem svetuješ -glede na moj prvi post, kako naj se obrnem?

Hvala[/colo
r]
  • 0

#4 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 11 September 2008 - 08:33 PM

Jaz imam take lase kot ti, razen tega da nimam občutljivega lasišča, in mi je npr. Logona ok, poskusi.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#5 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 September 2008 - 08:46 PM

Meni se zdi Aubrey Organics Green Tea Clarifying Shampoo (šampon za mastne lase) izredno dober predlog, pa še 100% naraven je in seveda zato tudi brez silikonov, umetnih barvil, dišav in konzervansov. Je res, da je med dražjimi, a ga je količinsko kar 325ml in bo pomoje trajal zelo dolgo ter se ti splača 'investirat' vanj. Čeprav je nežen, lase temeljito očisti in razmasti lasišče, poleg tega pa vsebuje tudi proteine in polno blagodejnih izvlečkov, ki pomirjajo razdraženo in občutljivo lasišče. Sem tudi brala, da so nekatere uporabnice napisale, kako se jim ob redni uporabi tega šampona lasje vidno manj mastijo. Tole je njegov opis:

Hočete v hipu imeti sijoče, zdrave lase? Ta hitro delujoči razmaščevalni šampon globoko očisti lase in lasišče že po prvem nanosu. Hitro se oplakne, lasje pa so sijoči, poskočni in polni. Zeliščni ekstrakti hitro dostavijo pomembne hranilne sestavine in skrajšajo čas sušenja za hitro in lahko oblikovanje pričeske. Vsebuje ekstrakt organskega zelenega čaja in koprive, zato hitro dostavlja hranila, ščiti lase in neguje lasišče. Organska aloe vera vrača vlago v lase. Proteini mandljev ojačajo lasna vlakna ter ponovno vzpostavijo polnost in ubogljivost.

Naročiš ga lahko preko slovenskih spletnih strani, če te zanimajo bolj podrobne informacije, mi lahko tudi napišeš zasebno sporočilo.

Kar se ostalih šamponov tiče - kvalitetni so tudi tisti od Logone, ampak naredijo brutalno škripajoče lase, meni preveč ker moram potem nujno uporabit veliko balzama. Tako da če imaš vsaj malo zahtevne lase, jih ne priporočam. Načeloma pa glej, da je šampon 100% naraven in vsebuje nežne čistilce ter rastlinske ekstrakte, ki pomirjajo občutljivo lasišče.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#6 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 12 September 2008 - 05:40 AM


DiLeMa, pa misliš, da linija Alverde, ki je cenejša, ne bi več pomagala -če izberem drugo vrsto?
Ali morda Niveine?
Sodium Laureth Sulfate...tega se malo bojim...eden izmed Alverdinih ravno to vsebuje na 3.mestu; mislim, da gre za Simmondsia Chinesis šampon. In ta Sodium Laureth Sulfate mašina je skoraj povsod v teh šamponih. Ta birke@sirbe tega ni imel...Hm, nekaj zgleda, da mi še ne štima po tolikšnem času v njem ermm.gif
Juj in ti moji lasje.
Aja, imam pa kratke lase; to sem tudi pozabila napisat; se ti opravičujem.

Skratka; ne želim komplicirat; bi tudi dala malo več za šampon, a ker mi finance trenutno ne dopuščajo, da bi posegala po dražjih šamponih -zato sem vprašala za te cenejše alternative. Če je kaj možnosti v njih?

Če je Logona tako, potem ne bi blo zame ja rolleyes.gif -imaš prav.

  • 0

#7 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 12 September 2008 - 07:42 AM

Kaj pa od Lavere plavica bi ji mogoč tud ustrezal, kaj misliš Dilema?
  • 0
Why so serious?

#8 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 September 2008 - 10:30 AM

Ja, sej alternativ je ogromno. Lahko poskusiš najprej še s kakšnim drugim od Alverde, meni se zdi prava izbira njihov Pflege-Shampoo Olive/Henna.
Vsebuje same nežne čistilce + ekstrakte olive, hene in limete. Jaz bi na tvojem mestu od Alverde izbrala tega.
Nivea šamponov se pa izogibaj, po mojem mnenju nikakor niso za občutljivo in zahtevno lasišče.

Tudi Lavera plavica je super, ampak že malo dražja, okoli 6€. Lahko najprej poskusiš kar s tistim od Alverde.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#9

  • Guests

Posted 12 September 2008 - 10:56 AM

Meni je Alverde Olive/Henna fajn, pa sem tudi pred časom imela težave s prhljajem in sem dva meseca uporabljala zgolj plavico. Tale šampon od Alverde je bil tudi ocenjen kot "sehr gut" na nemškem testiranju.
  • 0

#10 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 12 September 2008 - 02:51 PM

DiLeMa ter ostale punce, ki ste mi priskočile na pomoč thanks.gif . Res ste na tem forumu ZELO prijazne in ZELO hitro priskočite na pomoč -brez napadanja ali podcenjevanja. Vsaka vam čast thumbup.gif
Naj ti povem DiLeMa, da sem se kar odločila po tvojem nadaljnem nasvetu in kupila Alverde Olive/Henna. Bom zdaj s tem poskusila (zgolj iz finančne plati -kot sem omenile zgoraj, da sem kupila tega cenejšega od Aubrey šampona) in bom seveda potem tudi poročala, kako se mi bo lasišče odzvalo po določenem času. Smem vprašat še to: čemu misliš ti iz svojega poznanja, da se je lasišče mi naveličalo Alverde birke@salbe? Kako to, da se tako hitro lasišče nekaj naveliča?

Hvala še enkrat za vso pomoč in prijaznost. Pozdravček

  • 0

#11 Klavdija27

Klavdija27

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 504 posts

Posted 12 September 2008 - 05:37 PM

Ja, itak, saj se koža in lasišče naveličata na izdelek, če ju uporabljaš predolgo...a tle se govori o mesecih, letih. Oziroma, ne vem, če je "znanstveno" dokazano, a izkušnje uporabnikov govorijo temu v prid (krema ne ustreza več, šampon ne...a tu je tudi vpliv letnih časov, stresa, notranjih dejavnikov - bolezni...ne samo to, da se ti navadiš na nek izdelek).



Če misliš, da ti silikoni škodijo, in ti je Alverde všeč, pač menjaj med sabo druge Alverde proizvode, pa je. Porabiš2-3 flaške Birkeja, pa potem Olivo ipd...saj jih je nekaj, kaj ni? Pa ne sekiraj se zaradi tega, da si moraš na vsake dva dni prati lase...poleti se lasje itak večkrat perejo, ker se več znojiš (razen če imaš tak redke lase, da dihajo, moje gnezdo vsekakor ne), pa tudi kratki lasje niso tak občutljivi na pogosto pranje, k jih hitro odstrižeš, kot čupa do srede hrbta. Saj ne vzame tooooliko časa. Drugo je občutljivo lasišče...ampak to si pa že dobila nasvete (plus moj post zgoraj). Kaj Oronazol ti pa ne pomaga? Jaz bi svetovala tudi Lusheve suhe šampone, meni je Soak and float ful umiril lasišče, res pa je, da smrdi k tajfelj.


  • 0

#12 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 12 September 2008 - 05:57 PM

Dilema a ti si že poskusila tega AO za mastne lase? Jaz sem probala njihovega GPB ali kaj je že tisti in mi ni ustrezal, zato bi pred nakupom tega za mastne lase ful rada testerček dobila samo ga nikoli nimajo. sad.gif

EDIT: Ravnokar sem opazila da trenutno je dosegljiv tale vzorček, happy. woot.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#13 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 12 September 2008 - 07:33 PM


Klavdija27, tako bom poskusila ja. Da bom kar tega od Alverde zdaj imela, katerega sem danes kupila.
Oronazol sem imela. Si z njim sicer ne dokončno pozdravila prhljaja; to mi je potem dokončno še Alverde -birke@salbe. Za Oronazol se izogibam, kolikor se le da; namreč barvam si lase. Že itak zlo poredko, pa da si še tisto takoj sperem z Oronazolom... ermm.gif
Zaenkrat k sreči zdaj ni prhljaja...upam da se ne bo pojavil spet pozimi, ko je za to še več razlogov. In da bo seveda ta sedanji Alverde oliva pomagal tudi pri tem.

  • 0

#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 September 2008 - 10:24 AM

Sara, držim pesti, da ti bo ustrezal. Vem kakšna muka je najti primeren šampon, imam sama tudi ful občutljivo in problematično lasišče in mi večina šamponov ne paše.

Kar se tiče menjave šamponov, se strinjam s Klavdijo. Zakaj lasišču čez nekaj časa nek šampon ne paše več, ti ne bi znala točno razložit (verjetno neke prav strokovne razlage niti ni). Si pa mislim, da ima lasišče tekom leta različne potrebe, tako kot glede na letni čas npr. menjavamo kremo za obraz, ker so pozimi potrebe kože drugačne kot poleti. Sej tudi telesu ne paše, da ješ neprestano enako hrano, zato tudi lasišču ne paše skos enak šampon in je priporočljivo, da se ga na vsakih nekaj mesecev malo zamenja (večinoma itak lasišče to sporoči samo). Ni treba, da je sprememba velika, lahko kamot krožiš med vsemi vrstami Alverde šamponov.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#15 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 13 September 2008 - 02:17 PM

Kaj pa priporočate za vsakodnevno umivanje? Bi bil tale, zadnji v redu?
Ker hodim na fitnes in pol mam cele čudne in umazane lase, pa ne vem če bi jih "matrala" s svojim običajnim šamponom? hmm.gif
  • 0

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 September 2008 - 03:04 PM

Jaz za vsakodnevno pranje priporočam nekaj naravnega in nežnega, ampak ob enem tudi negovalnega.
Poskusi s kakšnim Lavera šamponom, meni so enkratni, ful nežni, pa še naravni in negovalni.
Sej tale Johnsons je dokaj nežen, ampak ni čisto nič negovalen in mi po pravici povedano ni neki ful všeč.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 13 September 2008 - 03:35 PM


DiLeMa, naj tvoje držanje pesti obrodi sadove thumbup.gif Hvala. Saj nekako se bo že moglo uštimat tole lasišče. Verjamem pa ja, da če imaš tudi sama občutljivo lasišče, potem lažje razumeš pot, kako s tem iskanjem pravega šampona poteka.

Prav imate ja, različni letni časi pripomorejo tudi k različni zahtevi; da ti koža drugače želi. Enako kot pri prehrani. Juj, vidiš tega še pomislila nisem. Pa čisto drži. Kot si telo samo zaželi kaj novega, svežega, enako je z lasiščem in samo kožo telesa.


  • 0

#18 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 13 September 2008 - 06:44 PM


Plain Jane, tako kot je dejala DiLeMa - Lavera ali pa Aubrey Organics. Pa če mene vprašate, je tudi lih vseeno katerega, nežni so itak vsi.
In ja, DiLeMa, maš prav - 325 ml se počaaasi rabi, sploh če se šampon ne uporablja redno. Nekoč bom tud tega preizkusila smile.gif zaenkrat sem probala le GPB in je fajn. Za šampon, namenjen mastnim lasem, sem brala tudi zelo dobre ocene.
Jaz pa opažam, da se mi manj lasje mastijo thumbup.gif saj se zmastijo po 3 dneh, čeprav nanašam balzam tudi do lasišča. Upam, da se mi samo ne zdi biggrin.gif .
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#19 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13689 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2008 - 05:33 PM

Ne vem ce je ravno prava tema, ampak vseeno. Kaj mislite o tem: http://lifestyle.ena....asp?ClID=27091
Bi to lahko delovalo?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#20 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 October 2008 - 05:41 PM

QUOTE(Sarah @ 11. 9. 2008 - 21:33) View Post

Jaz imam take lase kot ti, razen tega da nimam občutljivega lasišča, in mi je npr. Logona ok, poskusi.

Logone je tudi meni super in bo kar nazaj nanjo prešaltala. Harologijev šampon mi je pa čisto zamastil lasišče.
Trenutno imam šampon za volumen od Friede (namenjen rjavolaskam), ki je pa že ful star, ampak qrc stran ga pa nam vrgla.

QUOTE(Frčica @ 21. 10. 2008 - 18:33) View Post

Ne vem ce je ravno prava tema, ampak vseeno. Kaj mislite o tem: http://lifestyle.ena....asp?ClID=27091
Bi to lahko delovalo?

OMG ne! To pa deluje tako f*king agresivno...
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users