Jump to content


Photo

srbi me lasišče zaradi barvanja las


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 tvity

tvity

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 14 July 2005 - 08:20 PM

lep pozdrav!

Zanima me če je mogoče katera imela isti problem z lasmi dobila sem alergijo na barvo ko sem si pobarvala lase in zdaj so mi malo otekle tudi oči. bila sem pri zdravniku, zanima pa me kako dolgo to traja saj oteklina kdaj izgine
ž
Hvala
  • 0

#2 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 July 2005 - 11:18 AM

Hm, piše ti na škatlici, da je najprej treba dat mal barve za uhelj ermm.gif
No sej jz tut tega ne delam, ampak ker pač nisem ne vem kako občutljiva.
Če si šla do zdravnika, potem je to že zmaga. On bo najboljš vedu.
  • 0

#3 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 July 2005 - 05:04 PM

Kaj ti j epa zdravnik reku?
  • 0

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 April 2006 - 04:59 PM

Ok, bom kar sem podtaknila svoj problem. Imam namreč neverjetno suho lasišče, ki me zato venomer skeli in srbi ... celo sranje uglavnem. Suho je celo do te mere, da se mi lasje sploh ne mastijo, menda se mi ne bi pošteno zmastili niti če bi si jih prala enkrat na 14 dni.

Nimam drugače sploh problemov s prhljajem, se mi pa včasih koža ob robu lasišča od presušenosti malo lušči (se sicer ful malo vidi, ampak jaz opazim, če od blizu ornk pogledam).

Pa to me niti ne moti, bolj mi gre na živce, da imam na lasišču prav tisti filing zategovanja, kot nekateri na suhi koži obraza in potem me vse skeli in svašta. Uporabljam drugače nežne šampone in dobre preparate za lase (sej veste kok sem aklih glede teh reči biggrin.gif ) in torej ni razlog nepravilna nega. Tudi moja prehrana je redna in dobra, tako da ne verjamem, da mi manjka kaj iz tega vidika.

Uglavnem zanima me, kaj si naj dam na lasišče, da bo boljše. Razmišljam, da bi si en dan pred pranjem las zvečer pred spanjem v lasišče vmasirala večjo količino olivnega olja in pustila čez noč, potem pa zjutraj umila lase kot po navadi. A naj v tisto olje vmešam še kaj drugega? Recimo kakšen med ali kaj podobnega?

Vse izkušnje in predlogi so dobrodošli.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 04 April 2006 - 08:11 PM

DoLeMa kaj pa ce bi si dala mal silikona na lasisce, kokr da bi hotla vmasirat not ermm.gif kaj pa vem smile.gif pomoje mas tok suhe k si se skos s peroksidom farbala... sej zdej se bi mogl mal umirit ce se ne misls vec tok farbat (zdej si crna ane) wink.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#6 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 April 2006 - 08:20 PM

*pokica* zdej sm črna že tri tedne ... ampak trenutno še ne morem omilit pogostosti barvanja, ker se mi barva prav nenormalno izpira z las ... sem se v roku teh treh tednov že dvakrat barvala, čez ene 14 dni do tri tedne se bom morala pa še enkrat. rolleyes.gif Baje je to zato, ker mi barva zaradi poblajhane osnove ful hitro oksidira.

Imaš pa prav, da imam tako lasišče zaradi prepogostega beljenja in mi ga je čisto izsušilo, pa že po naravi imam občutljivega. Silikon mi pomoje ne bo pomagal, ker nima nobenih negovalnih lastnosti ... dober je le za mehčanje las.

Bom poskusila z olivnim oljem, ga bom dobro vmasirala v lasišče in pustila čez noč ... samo ne vem če bi mogoče še malo medu zraven vmešala ... hm, hm ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#7 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 April 2006 - 09:06 PM

v roku 3 tednov si se 2krat že pobarvala...dilema!!! biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#8 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 April 2006 - 09:09 PM

Ne me kregat! wink.gif Če se mi pa res ful barva spira, ne morm pomagat. rolleyes.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#9 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 April 2006 - 09:59 PM

Mal potrpi. Ker če ne še nekaj časa ne bo boljše...

Probaj s kako res hranljivo masko za lase in jo vmasiraj v lasišče, las si pa ne prat, dokler se ti lasišče vsaj malce ne zmasti (če je to dva tedna je pa dva tedna, vsaj barva se bo dlje obdržala wink.gif ). Tko bi jaz naredila na tvojem mestu, ali pa šla k dermatologu.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#10 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 April 2006 - 07:50 AM

joj DoLeMcHy to je pa bed ermm.gif a se z prelivi al pravimi barvami barvas? k prelivi kao mn sfukajo lase ermm.gif ma nevem biggrin.gif ma pomoje ne rabs se meda gor pacat, oo je cist dost... pa ja, maske si dajej tut na lasisce, ne sam na spodnjo polovico las... mogoc bi kej pomagal wink.gif drgac mam pa js doma eno afroditino mandljevo olje za lase, k ubistvu sploh nevem cemu sluz ermm.gif pa gor pise da je za temne lase smile.gif a misls da bi to kej pomagal? ti ga lahko posljem, js ga itk ne uporabljam, pa mi sam stoji doma za bz wink.gif javi a prou?
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 April 2006 - 08:48 AM

*pokica* to olje ima tudi moja mami že dolgo (je rjavolaska) in je super zadeva ... uporablja pa se ga recimo na suhe lase na konice (če so suhe) in tko na splošno za zgladitev in navlažitev las, samo je treba pazit na količino, ker je mastno in se ga zato full malo porabi. Mogoče bi si ga res malo zlila na lasišče ... ampak trenutno imam gor letno zalogo ekstra deviškega olivnega olja. biggrin.gif Mama me bo itak zadavla ker sm ji porabla pol flaše, pa še tok vesela je bla ko je dobila to olje ker je neko fensi šmensi ... zdej ga je pa pol flaše na moji ubogi lobanji in ščetinah. Če tole ne pomaga, si grem pa presadit lasišče ... če ne dobim človeškega donatorja, bom pa od prašiča vzela in bom imela prečudovito rožnato lobanjo s kratkimi belimi ščetinami ... komi čakam! biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28966 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 April 2006 - 10:03 AM

dilema, kako se je obnesla olivnooljčna kura za tvoje ubogo lasišče?
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 April 2006 - 10:21 AM

Ravnokar sem sprala dol, imam zdej še masko na laseh ... meni se zdi, da je pomagalo, nekak mi je ful umirilo lasišče, nič več mi ga ne 'zateguje'. Mislim, da bo tole kar v redu stvar, bom sedaj prakticirala pred vsakim pranjem, pa bomo videli kako bo po kakšne mesecu.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 05 April 2006 - 10:36 AM

Sam dilema,sj ti ni treba pretiravat z oljem,ga daš lah tud mal mnj,no biggrin.gif
Pa zakaj si ga ne pustiš čez noč?
Pa ko si rekla,da če pa zdj ne bo pomgalo,da pol pa res ne veš...sj to se večkrat nrdi za dolgoročne učinke
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#15 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 April 2006 - 10:43 AM

Nisem ga pustila čez noč zato, ker se ponoči ful premetavam in bi pomoje zmastila celo posteljo.
Sej bi si sicer na pouštr pogrnila brisačo, ampak po moje ne bi pomagalo. Sej sem itak imela več kot eno uro na lasišču.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#16 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 05 April 2006 - 01:19 PM

Dilema, če še vedno ne bo boljše...poskusi še s sezamovim oljem. To meni naredi čudež. Jaz prakticiram to občasno, ko vem npr. da bom celi dan doma. Zjutraj natrem lase in lasišče in imam potem minimalno 5 ur gor. Sperem dol in negujem lase kot običajno. Zadeva pomaga wink.gif
  • 0

#17 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 April 2006 - 04:15 PM

Da še jst malo pristavim svoj lonček. biggrin.gif

Torej, kot veste je moje lasišče nagnjeno k mastenju, sploh pod stresom. Nikoli nisem imela suhega lasišča.
Pa vendar, ko sem se pred kakimi 7mimi leti začela barvat (najprej rdeč preliv, nato rdeča barva, kasneje pa mnogo let samo še črna barva), sem vsakič po barvanju narastka dobila ta občutek zategnjenega in suhega lasišča, ki se je pojavil že takoj po učinkovanju barve ni izginil do naslednjega barvanja. Nisem se mogla nehat praskat, pa drugače nimam zelo razdražljivega lasišča. Ta pojav me je spremljal bolj ali manj po vsakokratnem barvanju, čeprav koža ni dajala videza alergične reakcije... Tak, da je treba previdno s tem... Ne vem, mogoče bi bilo fajn poskusit s kakimi naravnimi barvami, kano?
Pa če ti olje pomaga, se ga kar drži wink.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 April 2006 - 05:27 PM

Hvala vsem za nasvete! wink.gif

Crna ... kana se baje zelo odsvetuje pri predhodno beljenih in pogosto barvanih laseh, ne vem zakaj, ampak baje ni v redu. Pa tudi drugače sem malo skeptična glede teh naravnih barv. Sicer pa srčno upam, da se bo zdej, ko si las več ne belim, stanje umirilo ... močno namreč sumim beljenje kot vzrok za moje presušeno lasišče.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 April 2006 - 05:36 PM

Ok, nisem ravno expert za barve... Niti ne vem točno katere sem jaz uporabljala. Ja upam da bo v redu z lasiščem, pa si šla h kakemu dermatologu, kaj ti je kej rekla frizerka?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 April 2006 - 05:38 PM

Nisem šla k dermatologu ... frizerka mi je pa rekla, da imam razdraženo in osušeno lasišče od peroksida in teh zadev ... bo verjetno kar držalo.
Sej bom zdej en mesec tole z oljem prakticirala, pa bomo videli kako se bo obneslo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users