Jump to content


Photo

Harologi


  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 May 2008 - 12:48 PM

IPB Image

Pred nekaj meseci je prišla v Slovenijo nova firma za profesionalno nego las, ki se uporablja in prodaja v izbranih frizerskih salonih (zaenkrat jih je pri nas še zelo malo). Gre za visoko kvalitetno Švedsko kozmetiko Harologi, ki ni testirana na živalih, sestavine in embalaža so ekološko razgradljive in tako okolju neškodljive, embalaža pa je prilagojena za večkratno polnjenje. Spraji in pršilci ne uporabljajo pogonskih sestavin, ki uničujejo ozonsko zaščito.

Harologi temelji na individualnem pristopu k negi las. Vsaki stranki se najprej z digitalnim lasnim testom izmeri kvaliteto las, z mikro kamero se ji tudi pregleda stanje lasišča. Na podlagi teh rezultatov se potem frizer oz. harolog odloči, kakšna nega je primerna za vsakega posameznika. Šamponom in oblogam se dodajajo razni visoko kvalitetni dodatki, pač glede na stanje las in lasišča. Nudijo tudi piling lasišča - na lasišče se nanese E.F.A olje, ki se ga pusti delovat 20 minut (medtem sedite pod havbo, kar še dodatno poveča učinkovitost) in v tem času učinkovito raztopi vse nakopičene obloge, poleg tega olje vsebuje vitamine E, F in A, ki dobro vplivajo na razdraženo lasišče in prhljaj. Potem se lase in lasišče temeljito šamponira s posebnim šamponom in se s tem odstrani vse morebitne obloge, lasišče spet zadiha.

Mene te zadeve zelo mikajo, zagotovo pa grem v sosednji salon testirat lasišče in lase (je brezplačno) in privoščila si bom mojim potrebam prilagojen šampon s primernimi dodatki, ker me lasišče že nekaj časa dobesedno ubija. Imam probleme s preobčutljivim lasiščem, ki me srbi in se prekomerno masti, poleg tega se občasno pojavlja prhljaj in počasi obupavam. Morala bom nehat tako pogosto menjavat proizvode za nego las (sploh šampon) in upam, da bo tale Harologi dal kakšne rezultate. Ima katera od vas mogoče že kakšne izkušnje s to kozmetiko? Vsi komentarji in informacije so dobrodošle.

IPB Image IPB Image IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 Lejkica

Lejkica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 358 posts

Posted 03 May 2008 - 02:09 PM

Tole sem jst že pod sestavine dala:

http://www2.cudovita...amp;hl=harologi

Jst sem lase kar po pošti poslala in so mi rezultate po mailu poslali. Šampon pa balzam sta mi ful ustrezala, čeprav mi oba smrdita. Mi je pa količinsko premalo, pa predrago, da bi to skoz kupovala. Sestavine so ble ocenjeje bolj en drek. sam sem imela lepe svetleče lase, ne glede na to. Maska, leave in balzam mi pa ni ustrezaal, to tazadnje mam še polhno na polički.
  • 0

#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 May 2008 - 02:14 PM

Šamponi so baje kljub SLS-ju zelo nežni do las in lasišča, poleg tega je to v sestavinah samo osnovni šampon, vedno pa se potem dodajo zraven še učinkovine glede na tip las. Torej razni vitamini in naravni ekstrakti, proteini, itd. Meni je ta sistem zelo všeč, torej da so izdelki res prilagojeni posamezniku.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#4 Lejkica

Lejkica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 358 posts

Posted 03 May 2008 - 02:17 PM

Ja, men so dal samo 5ml lycithina zraven, čeprav imaš teh dodatkov ogromno. Mi je pa res naredil lepe lase, z balzamom vred. Ostalo mi ni blo všeč, pa sem imela še nekaj izdelkov. Bolje in lepše lase sem imela od Harologija kot npr. od Tigija.

Edit: ni tud glih pocen, glede na količino. ta Harologi. Men sta šampon pa balzam ful hitr šla.
  • 0

#5 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 May 2008 - 02:23 PM

Jaz grem v ponedeljek po šampon. Mikajo me še Hair balsam, pa sprej Amino flex in regulator vlažnosti, ampak nimam zdej keša za vse to. To bi naj bilo za moje lase, pa k šamponu salicilni dodatek, pekoča kopriva, hiibiskus, ginseng in pantenol. Poceni res ni, ampak sej nobena salonska kozmetika ni cenovno ugodna.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#6 Lejkica

Lejkica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 358 posts

Posted 03 May 2008 - 02:27 PM

A si si že stestirala lase? Ker ko sem jst brala na njihovi strani, bi si ful dodatkov dala notr, glede na opise, ko so pa lase stestiral sem dobila pa samo 5 ml lecitina. In je blo dosti. Aja, pa 2 različna šampona maš, glede na lase. Regulator vlažnosti mi ni nč pomagal, mogoče tebi bo, amino flex pa pol nisem kupila, ker je blo že tko vsega preveč. Upam, da ti bo ustrezal.
  • 0

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 May 2008 - 02:30 PM

Kakšen pa je regulator vlažnosti, lahko malo opišeš? Je gost kot kakšna maska? Kako dolgo bi se ga naj pustilo na laseh in kakšni so bili rezultati? So bili kej boljši, kot pri hair balsamu? In kakšne lase ti je hair balsam naredil? Mene moti, da je regulatorja vlažnosti količinsko samo 125ml, to bi jaz imela glede na gostoto in dolžino las maksimalno za 4x. Je pa res, da je priporočena uporaba samo na vsake 14 dni.

Jaz bom za v šampon zihr dobila več dodatkov, ker imam probleme z lasiščem, torej prekomerno maščenje, občutljivost in prhljaj. Las še nisem testirala, tisto zgoraj mi je predlagal nek zastopnik za Harologi, glede na moj opis las in lasišča. V ponedeljek bom naredila test las in pregled lasišča z mikrokamero, da mi potem na podlagi tega naredijo šampon.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#8 Lejkica

Lejkica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 358 posts

Posted 03 May 2008 - 02:49 PM

Jst sem dala tudi problem hitro mastenje lasišča: v 2-3 dni, suhe konice, krvažlaste lase, srbenje lasišča in sem pričakovala množico dodatkov, dobila sem pa samo lecitin. In je blo dosti. Zdej rezultati so bli: zmastili so se mi po 3 dneh, vendar po celi dolžini, tko da ni blo take razlike med suhimi konicami in tremi centimetri mastnega lasišča.

Balzama je res malo, sam si ga daš res lohk mal gor. Jst sem ga ponucala istočasno s šamponom. Nardi ti pa mehke lase. Sam je količinsko zame blo res vsega premal, pa smrdel mi je vse.

Regulator vlažnosti maš tud ocenjen pod Fuktighetsregulator - maska za lase, na istem linku. Je maska, nekak srednje gosta, men osebno ni vpivala na nič. Mela sem jo gor kakšne pol ure, mi je Hair balsam naredil mehkejše in svilenejše lase.

zdej to po spominu pišem, se bolj tko spomnm. Vem, da mi je predrago blo, glede na količino, pa smrdel mi je. Lase so se mi pa kr svetle. Sicer pa probaj, pa boš vidla.
  • 0

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 May 2008 - 03:24 PM

Ja, vse je neparfumirano in baje večinoma smrdi po pšeničnih otrobih in podobnih zadevah. Lahko ti dodajo naravne parfume notr, ampak je seveda treba doplačat. Mene vonj pomoje ne bo motil, ker imam raje to, kot pa močno parfumirane izdelke, ki mi dražijo že v osnovi preobčutljivo lasišče.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 Lejkica

Lejkica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 358 posts

Posted 03 May 2008 - 03:33 PM

Lasje se ti res ful svetjo po tem šamponu in balzamu. Men je to res ostal v spominu. Sem se še spomnla, da je regulator vlažnosti ful gosta zadeva in sem jo kar hitr ponucala. Najprej sem jo šparala, sam pol k sem vidla, da mi itak nič posebenga ne nardi, sem si kar pol lončka gor dala za dobre pol ure, da sem lohk v smeti vrgla. Ene 4x sem si gor dala. Lohk, da bo pa teb lepo naredil.
Šampon pa balzam mi je pa zlo ustrezal, mela sem pa približno 1 mesec oboje. In sem tud še enkrat kupila, sam sem se pol naveličala.
  • 0

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 May 2008 - 03:43 PM

Regulator vlažnosti sumim, da se obnese podobno, kot recimo Joico rekonstruktor. Torej ni namenjen mehčanju (za to so balzami) ampak dejansko naredi nekaj za strukturo las, če se uporablja redno in dolgoročno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 03 May 2008 - 07:00 PM

A ostale stvari tud prilagajajo glede na tip las al samo šampone?

Kaj je tist sprejček ko je na 1. slikci 3. po vrsti na levi strani in je medvedek( biggrin.gif )gor narisan?
  • 0

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 May 2008 - 07:06 PM

Tisti z medvedkom je za otroke.

Samo šamponom se dodajajo zadeve, če se ne motim. V te šampone ti lahko dajo pol svašta, teh dodatkov je res veliko in vsi so 100% naravni. Balzami so pa že narejeni, ampak imaš tudi dosti rzaličnih balzamov, pač glede na tip las. Potem so pa še intenzivne nege v lončkih, ki pa so sestavinsko zelo kvalitetne, z nukleinskimi kislinami, proteini in vitamini, pa vlažilne in hranilne in z ekstrakti bambusa in nevem česa še. Spet imaš tle tri različne glede na tip las, pa še potem veliko leave-in sprejev, spet glede na tip las in lasišča, ki ti ga določijo s testiranjem. Ja, pa še en tonik imajo, ki deluje proti prhljaju in prekomernemu maščenju ter pomirja lasišče.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82352 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 May 2008 - 08:23 PM

A so kje napisani saloni, kjer to izvajajo?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#15 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 May 2008 - 08:28 PM

Mislim da so na njihovi strani. Mene zanimajo stajling produkti in tretmaji za konice, a nikjer ne najdem popisa sestavin da bi ščekirala ermm.gif . Baje so dobri. Sama nega a la pilingi in njihovo svetovanje me ne zanimata, ker ti itak vštulijo cel paket proizvodov.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 May 2008 - 08:37 PM

Tisti 'stroj' za testiranje las in lasišča sam ven sprinta primerno nego (ti samo notr vstaviš las), te nič okol ne prnesejo. Zdej pa kaj boš ti dejansko vzel, je pa popolnoma tvoja stvar in lahko kamot vzameš npr. samo šampon, kot bom naredila jaz. Izključno za konice je samo Top Cure, ki pa je običen silikon. Imaš pa potem še razne leave-in aminokislinske spreje, ki pa so tudi super za zahtevne konice, pa še mastijo ne.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 May 2008 - 08:44 PM

Sej ti spreji me zanimajo, kar bi jaz potem uporabljala za konice, pa tudi malo za po dolžini.

Dobro, tudi če je obrazec se je lažje odločit za celoten paket, ker dejansko vsebuje vse kar naj bi lasje potrebovali, nekakšen psihološki pritisk. Pa mislim da bi se nekatere proizvode lahko izpustilo, kot denimo tale silikon, pa raje kombiniraš s čim drugim.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 May 2008 - 08:59 PM

Odvisno kolk se spoznaš na zadeve, jaz tega psihološkega pritiska ne čutim. Vem, da mi je ustrezajo razne težke leave-in kreme, zato Leave On balzam odpade, čeprav je kao primeren za moje lase. Popolnoma enaka stvar je s Top Cure in še čim.

Je pa res, da nekatere se da pa vse nasrat ampak tle so si tudi dost sami krivi.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 May 2008 - 09:21 PM

Jaz ne morem reč koliko mi kaj paše, ker sestavin ne najdem nikjer. Seveda se me pol lah naserje (teoretično, praktično lih zaradi tega ne grem kupovat ničesar), če ne poznam zadev.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 May 2008 - 09:25 PM

Kako ne najdeš sestavin? Imaš jih na www.harologi.si
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users