Jump to content


Photo

Dati živčke na pašo...;)


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Barbi

Barbi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 16 May 2006 - 04:11 PM

Pozdravljene!

Imam en dokaj velik problem, za katerega se bojim, da se bo še razvil...Skratka, veliko je stvari, ki me vržejo iz tira, zjočem se lahko kadarkoli, živčki me večkrat izdajajo, torej...
Kako ve to urejate? Obstaja kakšno pomirjevalno sredstvo-s tem ne mislim na zdravila? Npr. meditacija ali kaj?

Prosim za ideje in izkušnje! Hvala Vam že vnaprej! Lp
  • 0

#2 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 16 May 2006 - 04:39 PM

Čao! Te popolnoma razumem, tudi sama sem v preteklosti imela taka obdobja, zdaj pa hvalabogu že nekaj časa ne. Bodo pa taka obdobja zagotovo še prišla (fax, služba...).
Torej, kako se sprostiti? Meni zelo pomaga glasba. Če ti je hudo in si žalostna, tega ne zadržuj v sebi. Zavrti si svoje najljubše balade, počasne komade in se zjoči. To najbolj pomaga.
Če si živčna in napeta, si privošči penečo kopel, prižgi si dišeče svečke in poslušaj res umirjeno glasbo (npr. Enyo). No, če sem živčna, meni zelo pomaga da si zavrtim energične, hitre pesmi. Odvisno od posameznika.
Imaš pa tudi rekreacijo. Pojdi tečt, na sprehod s psom, če ga imaš, ali sama, pojdi rolat, kolesarit, ni važno kaj, samo da si zbistriš glavo in da si nabereš energije. Tudi meditacija spada sem zraven, ampak je jaz še nisem preizkusila.

Upam ,da sem ti dala kakšen koristen nasvet in da se boš tega problema čimprej rešila. wink.gif
  • 0
IPB Image

#3 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29194 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 May 2006 - 04:42 PM

vsekakor priporočam trening samokontrole. biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 May 2006 - 04:48 PM

Šport pomaga.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 16 May 2006 - 05:02 PM

Jest grem kr na drevo. Ma če imaš tako obdobje, se je fino s čim zamotit (kar ti pač najbolj paše). Bo že še bolje.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#6 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 16 May 2006 - 05:32 PM

So predhodnice ze vse povedale, drugace pa vse je v glavi! Ce bos v momentih nervoze skusala ohranit mirno kri in ne bos kr tak za bv zivckala, se malo kontrolirala..bo dost boljse zate.
Ne vem, ponavljaj si razne afirmacije:vse je dobro, kul. mirna sem. .... biggrin.gif
  • 0

#7 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 16 May 2006 - 05:40 PM

Tole se mi dogaja, ko se male stvari nakopičijo v meni in potem vse to skupaj bruhne kot vulkan in sem pač bolj občutljiva, vse me prizadene. Pomaga, to, da pozitivno poskušaš gledat na stvari, dejanja - oz. poskušaš iz njih izvlečti tudi dobre strani. Optimisti so vedno na boljšem kot pesimisti wink.gif . Potem...ukvarjaj se s tistim kar te veseli, ker življenje je prekratko, da bi človek počel česar noče. Zaposli se z nečim, hkrati je pomembno, da ne razmišlaš o tem, in pomembno je, da razmišlaš...ker vseeno je treba razmišlati o svojih težavah, ne pa bežati vstran. Pa take majhne stvari, ki jih lahko narediš zase, malo pomisli pa ti bo 100% kaj padlo na pamet. Pobrati na noge se moraš, ker pač nimaš izbire. Pomagati ti ne more nihče drug kakor ti. In bolj si znaš pomagati, bolj sama sebe spoznaš in lažje prebrodiš krizo. Za dežjem vedno posije sonce wink.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#8 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 16 May 2006 - 05:42 PM

meni pa samo pogovor pomaga ...
  • 0
Viens, reste ici!

#9 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 May 2006 - 05:49 PM

.
Samokontrola, se strinjam s Špelo. In popucati podstrešje - v tem smislu, da se imaš do te mere rada, da te vsak drek ne spravi s tira. In si delaj življenje takšno, v katerem bo čimmanj razlogov za sekiranje.
Meni pogovor ni nikoli pomagal. Ampak samo "čistka" pri sebi in sama s seboj.



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#10 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 16 May 2006 - 06:13 PM

Bulerji pomagajo! biggrin.gif biggrin.gif Lahk brcaš, pa te nč noga ne boli (sem pa skor stopnice poškodovala) twisted.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#11 Barbi

Barbi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 17 May 2006 - 05:23 AM

Hvala Vam punce/ženske, resnično hvala! Vsak nasvet je dobrodošel! Imejte (pre)lep dan!
  • 0

#12 Juliet

Juliet

    odvisnik

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 3705 posts
  • Location:New Village, Celje
  • Interests:kr dost stvari...

Posted 17 May 2006 - 06:17 PM

Men pomaga, da sem sama, da me nihče ne moti, pa muska naglas, pa odmislim vse... oziroma, da se mi začne nekak počas jebat za vse... oziroma se neham sekirat, ker se mi ne zdi vredno tratit mojih živcev. wink.gif
  • 0

#13 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 20 May 2006 - 11:29 AM

No, Barbi, če dovoliš, d se mal vrinem v tvojo temo biggrin.gif

Js mam podoben problem, sam ne da bi mi blo tko kej hudo al pa kaj, samo včasih ko slišim kašno musko, pa me na nekej lepega, kar se je enkrat zgodil, pa ratam taka žalostna pa na jok mi gre, pa je bil to lohk res lep, pa vesel dogodek sam js k pomislim, da se to ne bo nikol več zgodil, bi rada kar umrla (naravne smrti). pa take neumnosti kot so npr. olimpijske igre, ki se me sploh ne tičejo, si js skor izjokam oči, ko jih je konc... ermm.gif
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#14 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 01 June 2006 - 11:39 PM

A ne da? Te kr neka nostalgija zgrabi. Jaz pa vedno jočem, če gledam kak film, kjer kaka ženska rodi otroka. Prav smešno. laugh.gif

Drugač pa, ko si napet, ziher najbolj pomaga šport, kaki tek, ko tečeš tak dolgo, da si na koncu preutrujen, da bi se sekiral, pa kot je Jenna rekla, čistka sama s sabo.
  • 0

#15 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 03 June 2006 - 11:50 AM

Najbolj mi pomaga, da se od vseh ljudi umaknem, pa grem kaj pospravljat, se tuširat...v glavnem da sem sama in da se umiru zjočem, zihtim in vse kar gre zraven. ker najbolj me ob živce spravi vprašanje "zakaj jočeš" Mislem halo, zakaj le!!? Kot da se mi da razlagat zakaj sem slabe volje takrat ko sem že ornk slabe volje!
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#16 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 03 June 2006 - 01:53 PM

Poleg tega kar ste že napisale men pomaga pisanje dnevnika. Tm se pa res čist izpovem, napišem kar me mori in gre tisto vse iz mene. wink.gif
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users