Jump to content


Photo

Kaj za vas pomeni izraz "najboljši prijatelj"


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1 Roman

Roman

    sramežljivec

  • Člani
  • 80 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Vse živo ;) Predvsem pa spoznavanje novih ljudi, dopisovanje,..

Posted 31 August 2004 - 07:17 PM

Najboljši prijatelj je definitivno moja partnerka, s katero lahko delim popolnoma vsak občutek, čustvo, doživetje ter nostalgičen trenutek in je vsak trenutek ob meni, če ne fizično, me pa čuti in kontaktira, ko to potrebujem. Seveda velja tudi vice versa!

KAJ JE za vas najboljši prijatelj in koliko naj bi jih človek imel? Ali govorimo o eni sami specialni osebi, ali o vseh simpatetičnih, zaupanja vrednih osebkih? Včasih imam občutek, da preveč mlahavo opletamo z izrazom NAJBOLJŠI PRIJATELJ.

Koga in kdaj označite s tem izrazom?
  • 0
Nasmeh je najlepše darilo, ki ga lahko nekomu podariš :)

#2 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 01 September 2004 - 02:42 PM

se s tabo strinjam ...ljudje preveč opletamo s tem izrazom....sploh v najstniških letih...pojma nimamo!
jaz imam enega in edinega najboljšega prijatelja....ja...prijatelja moškega spola...s katerim lahko presedim kar nekaj ur na sedežni...pijem kavico in se pogovarjam...z njim doživim vsa čustva...od joka, do smeha, nasršenosti ...vse
je človek ki mi je vedno stal ob strani...mi bral knjige ponoči ko nisem mogla spat...je redek človek za katerega res lahko rečem da ga imam rada....
neglede na vse stvari ki mi jih je "poklonil" on ali jaz njemu...si tega nesponašava...negledava kaj kdo komu da več ali manj...
prijateljstvo je spontano!!!!...pa vseeno se je treba zanj trudit in ga ne jemati preveč samoumevno....

lp, kim

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#3 sena

sena

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts

Posted 01 September 2004 - 05:36 PM

Najboljši prijatelj je tisti, ki ti je v stiski vedno na voljo in mu ni teško nekaj za tebe naredit. Seveda mu ti vse to z veseljem vračaš laugh.gif . Vsi ostali pa so kvečjemu samo kolegi ali sodelavci, ki ne vedo vsega kar se dogaja v tvojem življenju. smile.gif
  • 0

#4 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 02 September 2004 - 06:55 PM

Ljubezen je nekega dne vprašala prijateljstvo:"Prijateljstvo, zakaj obstajaš?"
Prijateljstvo:" Zato da tolažim tiste, ki zaradi tebe trpijo!"
  • 0
LP, Finatina

#5 buddha

buddha

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Interests:Breakdance in košarka

Posted 03 March 2005 - 08:28 AM

Najboljši prijatelj je tisti,ki mu lahko zaupaš in te ne izda in,ki bi ti vedno priskočil na pomoč.
To je zame najboljši prijatelj! :tongue8:
Lp 8)
  • 0
KoCkA jE pAdLa.PrIšEl,ViDeL,zMaGaL!
http://www.elefuns.com/file.php?f=4444&t=1

#6 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 March 2005 - 01:14 PM

Ja, je res, da nekateri ljudje preveč opletajo z izrazom najboljši prijatelj.

To se še razume v otroštvu, ko nekoga okličeš za najboljšega prijatelja ker se z njim najraje igraš in to je razumljivo. Takrat gre bolj za 'play buddyes' in čisto pravega prijateljstva še ni, saj takšni odnosi takrat tudi še niso postavljeni pred preizkušnje.

Potem kasneje pa se seveda pravo prijateljstvo pokaže v drugih stvareh. Najboljša prijatelja sta osebi, ki se imata brezpogojno radi, ki si zaupata, si pomagata in vedno stojita ob strani. Gre za občutek domačnosti in sproščenosti, ki ju obdaja kadar sta skupaj, gre za neko nevidno vez, ki je močnejša od pritiskov iz okolice in je ne razdre že drobno nesoglasje.

Sama sem stara šele 18 let, a verjamem, da sem že našla tisto svojo najboljšo prijateljico, takorekoč sorodno dušo. Od kar pomnim sem vedno vse lepe in slabe trenutke delila prav z njo, poznam jo že od prvih dni svojega življenja, vedno je bila ob meni, se veselila mojih uspehov in se žalostila ob slabih dogodkih. Ob njej lahko rečem karkoli mi pade na pamet, smejiva se najinim šalam, ki jih razumeva samo midve in ona je tista, na katero najprej pomislim, ko sem na tleh. Ona je tista, ki pozna vse moje misli in med nama nikoli ni bilo laži, saj si bereva iz oči. Druga drugi končujeva stavke in še preden zazvoni telefon, vem, da me bo poklicala. Ona pozna moj pravi jaz, saj se mi pred njo nikoli ni bilo treba pretvarjat ... rada me ima takšno kot sem oz. prav zaradi tega. Tudi kadar se dolgo ne vidiva, se nama pri ponovnem srečanju zdi, kod da se nikoli nisva razšli.

Pravo prijateljstvo se razkriva tudi v majhnih stvareh ... ona je tista, ki vedno prva opazi mojo novo pričesko, pa če gre še za tako miniaturen pobarvan pramen las, brez kančka zavisti in z iskrenim navdušenjem pohvali moje nove hlače, mi posodi zadnje tolarje svojega denarja da plačam mnogo previsok račun za mobitel, mi naredi prenekatero uslugo in prenaša vse moje kaprice.

Seveda sem sama več kot vesela, ko ji lahko priskočim na pomoč in ji polepšam dan. Takšne stvari lahko deliš le z najboljšo prijateljico.
  • 0

#7 Lady_Luna

Lady_Luna

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts
  • Location:*~*LuNa*~*
  • Interests:*~*Nič*~*

Posted 04 March 2005 - 10:34 PM

popolnoma se strinjam z vsemi zgoraj navedenimi odgovori. v mojem primeru gre pri tem za redkvico laugh.gif


pa še eno vprašanje: za kakšnega prijatelja se imate?
  • 0
user posted image

#8 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 04 March 2005 - 11:12 PM

jaz imam najbolšo prijateljico. z njo se lahko pogovarjam kadarkoli in o čemerkloi. ni nevoščljivosti in ljubosumnosti. z njo se lahko pogovarjam ure in ure pa naj bo to o težavah(mojih ali njenih) , uspehu, žalosti, sreči... skupaj sanjarive, se zabavave skratka je nekaj posebnega. prijatelja ne moreš kupiti.
  • 0

#9 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3168 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 05 March 2005 - 09:09 AM

Jaz pa nimam ene najboljše prijateljice, ampak dve oops.gif
Vem kaj boste rekl, to so sam kolegi, ne morš met tok best frendov. Sam Maja in Veronika (best frende) sta totalno različne med seboj in z vsako se tko noro štekamo... Če bi mi kdorkoli rekel, da moram nujno izbrati med eno ali drugo nimam pojma, kaj bi naredla. Smo kakor sveta trojica, sam da zganamo vse drugo kukr svete stvari twisted.gif

Aja, pa še odgovor na to kakšna prijateljica sem jaz: mislm da sm kr "težka" prijateljica al kak nj rečem. Znam bit blazn zoprna pa muhasta, po drug stran pa znam folk spravt v smeh, da se praktično vala po tleh tongue.gif Nwem no... z mano morš met živce 8)
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#10 Roman

Roman

    sramežljivec

  • Člani
  • 80 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Vse živo ;) Predvsem pa spoznavanje novih ljudi, dopisovanje,..

Posted 05 March 2005 - 01:52 PM

QUOTE(DiLeMa)
Ja, je res, da nekateri ljudje preveč opletajo z izrazom najboljši prijatelj.

To se še razume v otroštvu, ko nekoga okličeš za najboljšega prijatelja ker se z njim najraje igraš in to je razumljivo. Takrat gre bolj za 'play buddyes' in čisto pravega prijateljstva še ni, saj takšni odnosi takrat tudi še niso postavljeni pred preizkušnje.  

Potem kasneje pa se seveda pravo prijateljstvo pokaže v drugih stvareh. Najboljša prijatelja sta osebi, ki se imata brezpogojno radi, ki si zaupata, si pomagata in vedno stojita ob strani. Gre za občutek domačnosti in sproščenosti, ki ju obdaja kadar sta skupaj, gre za neko nevidno vez, ki je močnejša od pritiskov iz okolice in je ne razdre že drobno nesoglasje.  

Sama sem stara šele 18 let, a verjamem, da sem že našla tisto svojo najboljšo prijateljico, takorekoč sorodno dušo. Od kar pomnim sem vedno vse lepe in slabe trenutke delila prav z njo, poznam jo že od prvih dni svojega življenja, vedno je bila ob meni, se veselila mojih uspehov in se žalostila ob slabih dogodkih. Ob njej lahko rečem karkoli mi pade na pamet, smejiva se najinim šalam, ki jih razumeva samo midve in ona je tista, na katero najprej pomislim, ko sem na tleh. Ona je tista, ki pozna vse moje misli in med nama nikoli ni bilo laži, saj si bereva iz oči. Druga drugi končujeva stavke in še preden zazvoni telefon, vem, da me bo poklicala. Ona pozna moj pravi jaz, saj se mi pred njo nikoli ni bilo treba pretvarjat ... rada me ima takšno kot sem oz. prav zaradi tega. Tudi kadar se dolgo ne vidiva, se nama pri ponovnem srečanju zdi, kod da se nikoli nisva razšli.  

Pravo prijateljstvo se razkriva tudi v majhnih stvareh ... ona je tista, ki vedno prva opazi mojo novo pričesko, pa če gre še za tako miniaturen pobarvan pramen las, brez kančka zavisti in z iskrenim navdušenjem pohvali moje nove hlače, mi posodi zadnje tolarje svojega denarja da plačam mnogo previsok račun za mobitel, mi naredi prenekatero uslugo in prenaša vse moje kaprice.  

Seveda sem sama več kot vesela, ko ji lahko priskočim na pomoč in ji polepšam dan. Takšne stvari lahko deliš le z najboljšo prijateljico.


Kako lepo si to napisala! In to pri 18 letih!!! Kaj iz tebe šele bo smile.gifsmile.gifsmile.gif
Hvala ti! Zaslužiš si enega lupčka! Cmok biggrin.gif
  • 0
Nasmeh je najlepše darilo, ki ga lahko nekomu podariš :)

#11 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 05 March 2005 - 03:16 PM

Najboljši prijatelj... To je zame vsekakor tista oseba, ki ji lahko povem resnično vse, karkoli, ne da bi imela pomisleke, ne da bi me potem skrbelo, če bo komu kaj izdala.. To je oseba, ki mi priskoči na pomoč, tudi kadar tega ne prosim, ki mi ponudi svojo ramo, ko jo potrebujem, me potolaži v težkih trenutkih.. Najboljši prijatelj se veseli z mano, veseli se mojih uspehov kakor bi bili njegovi, mi polepša trenutke, za katere se zdi, da ne bi mogli biti lepši...

To je oseba, ki me resnično pozna, ki že na daleč opazi moje počutje...
To osebo moramo tudi sami dobro poznati in se truditi, da bi ji pomenili toliko, kot ona nam, moramo ji vračati vse kar nam daje..
Seveda, pa je to le del najboljšega prijateljstva-namreč to je nekaj mnogo večjega, česar se po mojem mnenju ne da opisati le z besedami, prijateljstvo je zgrajeno iz dejanj, ki nam dajejo občutek nečesa lepega, prijetnega...

Sama se zavedam, da imam srečo, da imam najboljšo prijateljico, ki mi pomeni ogroomno in je ne bi zamenjala za niti za vse ostale prijatelje ki jih imam! Skupaj preživiva skoraj ves prosti čas, a se druga druge ne naveličava.

No, razpisala sem se, vendar še zdaleč ne dovolj, da bi zares povedala vse o najboljšem prijateljstvu..

tongue.gif tongue.gif tongue.gif
  • 0

#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 March 2005 - 03:58 PM

QUOTE(Roman)
Kako lepo si to napisala! In to pri 18 letih!!! Kaj iz tebe šele bo smile.gifsmile.gifsmile.gif  
Hvala ti! Zaslužiš si enega lupčka! Cmok biggrin.gif


Ooo hvala Roman ... tvoj cmok mi je pa kar dan polepšal. wink.gif
  • 0

#13 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 05 March 2005 - 07:58 PM

Jaz sem pred leti imela kao tri najboljše prijateljice.
Ampak ko si dolgo z njimi ugotoviš, da je samo en tisti, ta pravi.
Zdaj se srečujem z dvema prijateljicama in štirimi prijatelji in smo si res dobri, vse... Ampak je ena, taka svetla zvezdica med njimi.... Ki ji ni vseeno zame in bi zame dala roko v ogenj (jaz pa za njo). Njej povem vse, ona vse meni... in to je to.

Aha, in btw, strinjam se z vašimi izjavami. Eni ste prav lepo definirali najboljšega prijatelja. wink.gif
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#14 Roman

Roman

    sramežljivec

  • Člani
  • 80 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Vse živo ;) Predvsem pa spoznavanje novih ljudi, dopisovanje,..

Posted 06 March 2005 - 02:13 PM

[/quote]Ooo hvala Roman ... tvoj cmok mi je pa kar dan polepšal. wink.gif[/quote]To je bil tudi moj namen, draga
  • 0
Nasmeh je najlepše darilo, ki ga lahko nekomu podariš :)

#15 Roman

Roman

    sramežljivec

  • Člani
  • 80 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Vse živo ;) Predvsem pa spoznavanje novih ljudi, dopisovanje,..

Posted 06 March 2005 - 02:15 PM

QUOTE(DiLeMa)
Ooo hvala Roman ... tvoj cmok mi je pa kar dan polepšal.  :wink:

To je bil tudi moj namen, draga DiLeMa ;)

Lepo mi je, ko vidim, da sem bil pri tem tudi uspešen smile.gifsmile.gif
  • 0
Nasmeh je najlepše darilo, ki ga lahko nekomu podariš :)

#16 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 16 April 2005 - 07:54 AM

Jaz sem se kar dvakrat opekla z "najboljšo" prijateljico in zdaj sva si samo na "živijo, kako, je?" tu se vse konča.
Kakor Mayckica imam tudi jaz dve najboljši prijateljici. Eno poznam še iz otroštva in je moja soseda, drugo pa poznam skoraj devet let, je moja sodelavka, skupaj sva nastopili v službo in od prvega dne se odlično razumeva. Obema lahko popolnoma vse zaupam in nikoli nisem naletela na nerazumevanje.
Kaj mi pomeni najboljši prijatelj? Na prvem mestu je seveda zaupanje. Da se lahko zjočem na njeni/njegovi rami, da mi iskreno pove da mi hlače slabo stojijo, da se veseli z menoj za uspeh.....

Zame je bil dokaz, ko je hotela sodelavka priti k meni ob 1-ih ponoči, 25 km daleč, da me potolaži.
In ko je hotela soseda malo pred polnočjo proč od fanta s katerim sta skupaj samo dvakrat na teden, spet da me potolaži.
Verjetno se jima ne bom nikoli dovolj zahvalila kar sta obe naredili zame.
Res imam srečo!!!

lp, tinca
  • 0

#17 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29035 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 April 2005 - 10:05 AM

js ne vem čist dobr .... ne rangiram ljudi na 'najboljše prijatelje', 'prijatelje', 'kolege' in kar je še tega vmes. nimam rada, da se nalepke popajo name in v zameno jih ne popam drugim. gre predvsem za zaupanje in svobodo. drugače se pa načeloma veliko raje in več družim z osebami moškega spola, se mi zdi bolj pristno, z babami itak sam čvekamo in opravljamo ... oops.gif drgač pa ne vem, za ene tri ljudi bi šla tut na konc sveta, če bi blo treba .... smile.gif
  • 0

#18 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 25 April 2005 - 10:36 PM

zame je to nekdo,k me ni pred njem sram,k sm taka kokr pred lastno mamo,k me ni sram mu povedat tud kej bolj intimnega,k ga lahko zbudim sredi noči,k je prpravljen pomagat,k ne sveti samo takrt k kej rab,al pa,ko je vse sam lepo...in...in...vsekakor ne nekdo,k se z vsem strinja z mano,ker potenm nimam s kom debatirat......
Mam 7 prjatlov-2iz otroštva- smo sosede,5 iz srednje šole,
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#19 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 April 2005 - 10:53 PM

Jaz imam 2 res dobri prijateljici in tudi 2 dobra prijatelja. Za njih res lahko rečem, da se lahko zanesem na njih, kar mi ogromno pomeni. Lahko se pogovorim o takorekoč vsem - ni tabu tem. In vem, da mi bodo vedno povedali svojo ta pravo mnenje in ne nekaj vljudnostno naložili, kar bi jaz najbrž hotela slišati - to se mi sploh zdi eno največjih hinavskih dejanj. Z njimi se tudi lahko odklopim in znorim.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#20 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 03 May 2005 - 02:32 PM

Prijateljev imam dosti, v srednji šoli sem imela najboljšo prijateljico, ki je bla moja sošolka vsa 4 leta, pa se zdej ne slišiva več tolk pogosto kot včasih, ker sva na različnih faxih, pa tud časa ne morva uskladit... cry.gif
Tista najboljša prijateljica v pravem pomenu besede je pa še vedno ob meni, že od 1.razreda osnovne šole. Torej, že 13 let. Vedno sem se lahko zanesla nanjo, ji zaupala, prav tako ona meni. In še vedno je tako. biggrin.gif
  • 0
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users