Jump to content


Photo

Diacneal - Avene


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 Four-leaved clover

Four-leaved clover

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 03 March 2005 - 11:40 AM

Pozdravljeni,
zanime me ali je že katera uporabljala kremo Diacneal od Avene (Cleanance) in kakšne izkušnje imate z njo?
  • 0

#2 Four-leaved clover

Four-leaved clover

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 01 April 2005 - 01:43 PM

A je sploh kdo že slišal za njo ali vsi uprabljate Cleanance K?
  • 0

#3 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 01 April 2005 - 02:31 PM

ja jst sm že slišala sam nism uporablala ermm.gif
  • 0

#4 KimK

KimK

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 15 April 2005 - 08:57 AM

Pozdravljeni,

jaz pa sem bila cca.1 mesec nazaj pri dermatologu. Ne zaradi kože. Sem ga pa mimogrede povprašala o negi nečiste kože. Tudi jaz sem namreč ena izmed bork proti mozoljem. Priporočil mi je kremo Diacneal, poleg te pa sem nakupila še Cleance in dobila še nekaj testerčkov. Piše, da je prvi rezultat viden šele po treh mesecih. Prvi občutek pri uporabi te kozmetične linije pa je fantastičen. Pri tem sploh ne mislim, da se mi je stanje kože že izboljšalo, a imam zelo dober občutek.
Imam pa, za vse vas eno vprašanje?? Ali je to res, da se pri uporabi določenih sredstev, res pojavi t.i. pojav, ko na dan izbruhnejo vse nepravilnosti, ko koža ponori???Ne vem, ali se pri meni dogaja ravno to, ali pa je vse skupaj posledica stresnega obdobja??
Teden dni pijem "kvasove" tabletke. Sicer pa sem poskusila že vse možno: od Skinorena, do KT, do Vichyja....

Upam, da sem sedaj na pravi poti!

Lep vikend vsem!
  • 0

#5 kaya

kaya

    sramežljivec

  • Člani
  • 56 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 April 2005 - 10:11 AM

QUOTE(KimK)
Imam pa, za vse vas eno vprašanje?? Ali je to res, da se pri uporabi določenih sredstev, res pojavi t.i. pojav, ko na dan izbruhnejo vse nepravilnosti, ko koža ponori???
!


Ja, to je čisto res, če ti proizvodi vsebujejo AHA in BHA. Meni se je to zgodilo pri Cleanance K. Sem čisto znorela in nisem vztrajala, ampak sem kar nehala z uporabo.

Kaj pa je to Diacnel? Tudi krema?
  • 0

#6 KimK

KimK

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 15 April 2005 - 10:58 AM

Ja, to je nova krema od Avena-Diacneal. Tko na pamet govorim, vsebuje tudi glikolno kislino in še nekaj, kar je dermatolog posebej povdaril.

Jaz sem se pa odločila, da bom vztrajala in če bo stanje tako hudo (vse mora pač enkrat priti ven!), se bom pač izgovorila na probleme, pa stres, pa službo, pa faks.....

Bo ja enkrat boljše, ne?? Mogoče do poletja??

Dejmo upat!
  • 0

#7 Four-leaved clover

Four-leaved clover

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 15 April 2005 - 01:41 PM

No končno! Jaz uporabljam to kremo že mesec in pol. Uh, na žačetku je res vse ven udarlo. Groza! Obup! cry.gif
Ampak, meni je skoraj "premočna" v tem smisli, da je ne morem uporabljati vsak večer, ampak vsak drugi oz. tretji, da se mi vsaj malo koža umiri. Ker tako groznega stanja ni bilo uh, od 16 leta. Imam pa še gel za umivanje in uravnoteženo hidratantno kremo.
Ravno danes pa sem naročena na posvet v lekarni, kjer pride predstavnica Avena. Javim, kaj sem zvedela.
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 April 2005 - 01:55 PM

Aha kisline ne povzročajo slabih stvari, da koa ponori. Te kisline koža potrebuje, da zasije.
Drugače pa mastni koži ne pašejo snovi, ki mašijo pore.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 KimK

KimK

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 18 April 2005 - 06:25 AM

Four-leaved clover hitro poročaj, kaj si odnesla od tega posveta. Hitro hitro!! Me ful zanima....
  • 0

#10 Four-leaved clover

Four-leaved clover

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 20 April 2005 - 07:02 AM

Krema od Avena Diecneal je res kar močna mad.gif krema, to mi je potrdila tudi predstavnica Avena.
Povedala sem ji, da je ne morem uporabljat vsak večer, pa je povedala, da je pravilno, da ga pač vsak drugi ali tretji dan smile.gif . Da pa bi vidli kakšne rezultete pa je potrebno čakati najmanj 3 mesece, ob redni uporabi. Tako jaz sem skoraj na polovici, stanje je grozovito, ampak glede na to kaj vse sem preizkusla BOM vztrajala. evil.gif twisted.gif
Imam pa še en problem, ne najdem ustrezne dnevne kreme od Avena. rolleyes.gif
Svetovala mi je, naj čim več uporabljam termalno vodo. :!:
  • 0

#11 KimK

KimK

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 20 April 2005 - 08:12 AM

Jaz zvečer uporabljam Diacneal, zjutraj pa Cleanance. To, brez "K-ja". Počutim se super. Lepo se razmaže in vpije. Ne masti. Je super podlaga za puder. Res sem zelo zadovoljna, imam tudi občutek, da že "lepše" zgledam. Poleg pa pijem še ene kvasove tabletke od Krke kozmetike. Mogoče pa bo, z čim manj čokolade in svinjskega mesa, to prava kombinacija za uspeh??
Mimogrede, obstaja tudi tonirana krema Cleanance. Jo katera uporablja/pozna? Prekriva?
  • 0

#12 kaya

kaya

    sramežljivec

  • Člani
  • 56 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 April 2005 - 10:03 AM

A lahko katera od vaju napiše sestavine od Deacnel kreme, če ima še embalažo?
Sicer pa jaz za čez dan ravno tako uporabljam Cleanance kremo, ki je zelo lahka vlažilna kremica.
Za tonirano Cleanance pa še nisem slišala. Sicer pa po mojih izkušnjah tonirane kreme ponavadi ne prekrivajo dovolj oz. skoraj nič.
  • 0

#13 Four-leaved clover

Four-leaved clover

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 20 April 2005 - 04:56 PM

Jutri napišem sestavine Diacneala.

Glede obarvane kreme Cleanance, ne prekrije pravzaprav čisto nič. Mogoče tistim, ki imajo kožo kot porcelan, pa jim prekrije mali madež, skoraj neopazen. Drugače pa meni ta krema ni dovolj vlažilna, ker če uporabljam Diacneal, zato uporabljam od uravnoteženo hidratantno kremo (tudi Avene). Sedaj v toplejših mesecih, pa mislim, da mi bo odgovarjala.

Aja, pa še glede termalne vode Avene. Res je dobra, čeprav si morda mislite, ah, voda kot voda. Zelo uprabno tudi pri pikih žuželk, po depiliranju, ... Sem preizkusila in čudežno pomaga. Zato si vsako jutro in večer po umivanju z gelom, očistim obraz še z njo.
  • 0

#14 kaya

kaya

    sramežljivec

  • Člani
  • 56 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 April 2005 - 07:05 PM

QUOTE(Four-leaved clover)
Jutri napišem sestavine Diacneala.  



Super! smile.gif

Termalna voda Avene (ali pa Vichy) je pa res fajn. Jaz si tudi vsako jutro in zvečer navlažim kožo z njo. Če imam kakšen dan premastno kožo, pa uporabim za vlaženje le to vodo, nič kreme.
  • 0

#15 Four-leaved clover

Four-leaved clover

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 21 April 2005 - 08:39 AM

Sestavine Diacneal-a:
water (aqua), cetyl alcohol, cyclomethicone, polysorbate 60, glycolic acid, avene thermal spring water, alcohol, sodiummhydroxide, bht, dimethiconol, fragrance (parfum), polymenthyl methacrylate, potassium sorbate, red 33 (ci 17200), retinal.

Tako , direktno prepisano.

Zanima pa me ali katera uporablja puder od Avene-a?
  • 0

#16 kaya

kaya

    sramežljivec

  • Člani
  • 56 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 21 April 2005 - 09:03 AM

Hvala, ker si napisala sestavine. smile.gif Ne vem pa, zakaj bi bila ta krema glede na Cleanance K "močnejša"? Je bolj namenjena zdravljenju aken, ali kako?

Puder od Aveneja imam pa jaz - tistega za mastno kožo in sem zelo zadovoljna. Super prekriva in je cel dan obstojen., pa že UV zaščito ima (SPF 15). Ni pa čisto nič maskast in z gobico uravnavaš količino nanosa na obraz. Je zelo lepo mazljiv. Vzela sem barvo ivory, ki sicer v embalaži zgleda bolj oranžna, ampak na obrazu pride čisto naravna, nič oranžkasto. Priporočam, če imate mastno kožo. Sicer pa obstaja tudi v različici za suho kožo, ki ga tudi zelo pohvalijo.
  • 0

#17 Four-leaved clover

Four-leaved clover

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 21 April 2005 - 09:16 AM

Diacneal je namenjena bolj problematični koži, Cleanance pa malo manj.

Glede pudra - jaz trenutno uporabljam od Vichya. Ne morem pa se odločiti ali bi kupila od Avene. Bojim se, da se bo preveč poznal na obrazu.
  • 0

#18 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 21 April 2005 - 11:49 AM

Nic posebnega,povprecna krema.
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#19 Four-leaved clover

Four-leaved clover

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 21 April 2005 - 12:19 PM

QUOTE
Nic posebnega,povprecna krema.


Diacneal? No, če je pa čist povprečna krema, jo pa poizkusi, pa boš videla, če je čisto navadna. Jaz ne bi tega trdila.
  • 0

#20 Four-leaved clover

Four-leaved clover

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 04 July 2005 - 07:52 AM

Tako, jaz sem vztrajala do konca, sedaj že dobrih 14 dni ne uporabljam Diacneal kreme in moja kože je še vedno brez mozoljev. Lahko rečem, da mi je to pri izdelek, ki mi je res pomagal. Sedaj imam samo še brazgotine od straih mozoljev, čez čas, upam,da bodo tudi ti izginili. Je še katere morda dosegla dober rezultat, ali ste vse obupale?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users