Jump to content


Photo

Luskavica


  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#41 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 05 June 2006 - 01:21 PM

o.k. super, hvala.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#42 intensive

intensive

    sramežljivec

  • Člani
  • 51 posts
  • Location:malo tukaj, malo tam

Posted 05 June 2006 - 03:59 PM

Moja teta ma luskavico po celem telesu že okol 30 let...probala že use sorte,zdj pa uporabla neke domače žavbe..ne vem točn kaj in ji sam to pomaga. Zdj je pa še moj fotr spt luskavico dubu, k 1. je mu 1993., pa mu je to dala in mu je v treh tednih skor čist zginl...bom pa še uprašala kaj točno je to...
  • 0
...today isn't about being like me, it’s just about being...

#43 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 12 June 2006 - 08:30 PM

Jaz sem bila danes pri dermatologu dr. Kralju in mi je dal dve kremi: Advantan in pa Sorel. Ali ju kdo pozna?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#44 malecka

malecka

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 20 February 2007 - 07:53 AM

Jst mam luskavico že 6 let! Je ni zdravniške terapije, ki bi mi pomagala, razen domače žavbe.
Dipragenta, Diprosalic, Sorel, Lamisil,.... nč ne pomaga
Edino kar te kreme naredijo je, da ti kožo tolk stanšajo, da je še bolj dovzetna za luščenje
in pokanje, pa še samo na bel recept se jih da dobit!


  • 0

#45 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 20 February 2007 - 03:05 PM

QUOTE(malecka @ 20. 2. 2007 - 7:53)  
Jst mam luskavico že 6 let! Je ni zdravniške terapije, ki bi mi pomagala, razen domače žavbe.

Si morda poskusila z Vichy-jem - Lipidiose2? Meni se velikokrat koža tudi do lusk izsuši (seveda ni glih eno in isto) in edino ta izdelek mi jo pošlihta takorekoč čez noč.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#46 malecka

malecka

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 22 February 2007 - 08:37 AM

QUOTE(Jenna @ 20. 2. 2007 - 15:05)  

Si morda poskusila z Vichy-jem - Lipidiose2? Meni se velikokrat koža tudi do lusk izsuši (seveda ni glih eno in isto) in edino ta izdelek mi jo pošlihta takorekoč čez noč.


Ne, nisem probala!
Zdej mam neko olivno olje, k mi kožo fuuuuul zmehča, da mi ne poka več
in se zato tud manj lušči.

  • 0

#47 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 February 2007 - 08:50 AM

A se ne mora luskavica zdraviti z določenimi zdravili? Dvomim, da se jo da pozdraviti kar s kakšno kremo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#48 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 February 2007 - 09:49 AM

Sej ne da se jo pozdravi s kremo, ampak ublaži.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#49 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 February 2007 - 01:07 PM



Luskavice se bojda sploh ne da pozdraviti in je dedna. Kot je že Miss*69 napisala, da se jo samo ublažiti z raznimi kremami (Diprogenta je ful taka "poznana" krema za tovrstne probleme, je baje ni priporočljivo preveč uporabljati), mislim, da tablete sploh ne obstajajo. Lipidiose2 bi znala ublažit zadevo.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#50 malecka

malecka

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 22 February 2007 - 01:12 PM

Luskavica je dedna kožna bolezen, ki se načeloma pojavlja vsak drugi rod
in zanjo ni zdravila! Obstajajo pa takšne in drugačne kreme, losioni,...,
ki ublažijo samo do določene mere.

QUOTE(Jenna @ 22. 2. 2007 - 13:07)  

Luskavice se bojda sploh ne da pozdraviti in je dedna. Kot je že Miss*69 napisala, da se jo samo ublažiti z raznimi kremami (Diprogenta je ful taka "poznana" krema za tovrstne probleme, je baje ni priporočljivo preveč uporabljati), mislim, da tablete sploh ne obstajajo. Lipidiose2 bi znala ublažit zadevo.

Diprogenta ful tanša kožo zato ni najbolj priporočljiva

  • 0

#51 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 25 February 2007 - 02:06 PM

QUOTE(Verja @ 12. 6. 2006 - 20:30)  

Jaz sem bila danes pri dermatologu dr. Kralju in mi je dal dve kremi: Advantan in pa Sorel. Ali ju kdo pozna?

Jaz imam Advantan, dobila pa sem ga pri zdravniku zaradi ekcema na veki. Uporablja se ga lahko največ 10 dni (se mi zdi), ker grozno tanjša kožo cry.gif .

  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#52 malecka

malecka

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 26 February 2007 - 06:52 AM

QUOTE(Izgubljena @ 25. 2. 2007 - 14:06)  

Jaz imam Advantan, dobila pa sem ga pri zdravniku zaradi ekcema na veki. Uporablja se ga lahko največ 10 dni (se mi zdi), ker grozno tanjša kožo cry.gif .

Kot sem jst na tekočem, je ta krema podobna Diprogenti, zato ti priporočam raje uporabo
Sorel kreme, ker je univerzalna in ni tako agresivna.

  • 0

#53 Pupa

Pupa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 15 April 2007 - 08:14 PM

Živjo!!!
Meni so se začele delat neke luskice velike med čelom in lasmi.. Pa to tako srbii cry.gif . In nevem kaj je to. Ma kera podoben problem?? Kaj mi priporočate da naredim???
  • 0

#54 **Alenka**

**Alenka**

    sramežljivec

  • Člani
  • 26 posts

Posted 18 April 2007 - 01:23 PM

K zdravniku.
  • 0

#55 nova punca

nova punca

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 24 April 2007 - 09:12 AM

moj dedek ima luskavico že 40 let in ni je kreme, ki bi mu pomagala. edina pomoč je sonce, veliko sonca, otok Lošinj na Hrvaškem , natančneje Veli Lošinj naj bi bilo nekakšno zdravilišče, tam imajo tudi bolnišnico v kateri ti pomagajo.... je pa 90% dedna in preskoči generacijo, jaz je sicer nimam jo pa ima moja sestra (13 let) po lasišču in je full bad....
nekje sem prebrala da pomaga tudi akupunktura ampak moj dedek noče tja... smile.gif (ga je strah)

bolezen je res neprijetna in če jo dobiš v najstniških letih zna biti full kruto, ker vsi vemo kakšni so najstniki... če pa pogledamo, da je to bolezen za vse življenje...

  • 0

#56 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 29 April 2007 - 09:49 PM

Men se je ta luskavica tok razširla, ogabno res! Najhujš je pa, da si vse spraskam. Idiot js. evil.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#57 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 30 April 2007 - 08:48 AM

Kje jo pa imaš ?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#58 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 30 April 2007 - 09:43 AM

QUOTE(MLadoLetNa @ 30. 4. 2007 - 9:48)  
Kje jo pa imaš ?


Nogah cry.gif , predvsem okrog gležnjev!!! Lani je nisem mela, sploh ne vem če bom letos polet nosila kej druzga kot superge. rolleyes.gif ermm.gif

  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#59 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 30 April 2007 - 09:53 AM


Samo to bojda ni glih "značilna" lokacija za ta pravo luskavico. Si prepričana, da morda nimaš zgolj totalno izsušene kože al pa kakšno momentalno anomalijo? Probaj namazat z Diprogento (dobiš jo na bel recept), meni je zelo pomagala pri kakšnih takšnih lokalnih (na srečo zaradi nje tudi momentalnih) luskavih področjih, čez noč.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#60 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 30 April 2007 - 10:39 AM

QUOTE(TASH @ 30. 4. 2007 - 10:43)  

Nogah cry.gif , predvsem okrog gležnjev!!! Lani je nisem mela, sploh ne vem če bom letos polet nosila kej druzga kot superge. rolleyes.gif ermm.gif


Sožalje cry.gif

Meni je že moje roke šit kazat, ker imam na 4ih prstih in malo po hrbtni strani dlani ekcem in ni ravno lepo za videti, na koncu izpade luskinasto ... tako da če bi bil še na večjem predelu, bi mi blo čist šit sad.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users