Jump to content


Photo

stavek s pomenom


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 amy

amy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 157 posts

Posted 29 November 2010 - 10:17 PM

Hej!

Rada bi si dala vtatovirati nek stavek. Že dolgo časa iščem in berem različne stavke/quotes ipd pa mi še noben ni bil tisti taprav. Morda poznate kakšno stran/knjigo/film karkoli kjer bi lahko našla kakšen globok stavek. Lahko je dvoumen. Nimam določene teme o čem naj govori, rada bi le da ni nek klasičen verz ali stavek (npr carpe diem tongue.gif )

Če imate kakšnega v mislih ga napišite, vesela bom vseh predlogov.

Hvala
  • 0

#2 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 30 November 2010 - 02:03 AM

Mogoče najdeš kej v temi Citati? smile.gif

http://www2.cudovita...showtopic=17673

  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#3 paradajzz

paradajzz

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Location:lubiana
  • Interests:spanje, dremanje, počivanje..

Posted 30 November 2010 - 01:44 PM

Ne vem kje bi našla tak stavek s pomenom, ampak lahko ti povem svojega: Per aspera ad astra (Skozi trnje do zvezd) oz v angleščini to the stars through hardships.

meni eden najlepših stavkov. ima pa zame dejansko nek pomen wink.gif
  • 0
mačka figa.

#4

  • Guests

Posted 30 November 2010 - 02:03 PM

Amy, predpostavljam, da si precej mlada, pa ti polagam na srce, da je tatoo za zmeraj in da en stavek (sploh, ker se ne ves kateri), ki ti je zdaj vsec, ne bo imel vec istega pomena, ko bos malo starejsa. Jaz sem recimo od 6. razreda osnovne sole naprej pisala te in one stvari po steni, kjer so se zdaj in jih ne morem prebajsat, ker mi predstavljajo nostalgicne spomine. Je pa bil moj najljubsi stavek iz zacetka srednje sole "and all you touch and all you see is all your life will ever be" od Floydov, ker se takrat ne bi mogla bolj strinjati z njim, ze kar par let kasneje pa sem ugotovila, da zame velja prav nasprotno - zivljenje je ful ful vec kot zgolj njegova fizicna plat. Ta napis je se vedno na steni, kjer sem ga vesela, ce bi ga imela tetoviranega na sebi, bi bila pa zdaj kar nesrecna, zakaj ga imam.
  • 0

#5 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 30 November 2010 - 02:19 PM

jaz se lahko poistovetim z enim stavkom: Natura in minima maxima - kar pomeni - narava je velika v majhnih stvareh. In si ta stavek lahko razlagam na več načinov....

Se pa strinjam z napisanim od Izabele.
  • 0

#6 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 30 November 2010 - 03:15 PM

jaz se tudi strinjam z Izabelo smile.gif
ne tetoviraj se samo zato, da boš tetovirana smile.gif
Tatoji naj bi imeli nek pomen, "nosili" naj bi neko zgodbo, dogodek...nekaj kar ti je bolj ali manj zaznamovalo življenje, obdobje,... skratka nekaj kar se splača da "zabeležiš" na telo za celo življenje smile.gif

  • 0

#7 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 30 November 2010 - 05:02 PM

Moj predlog: This too shall pass.

lol1.gif

Ok brez heca.. če se hočeš tetoirat je ponavadi zato ker obstaja nekaj oz točno veš kaj bi si rad tetoviral in ne obratno. Takih stvari se pomoje ne sprašuje okoli, to veš ali ne veš (če ne veš se ne greš tattooirat). Jaz sem točno že skozi vedla kaj in kam si bom šla tettoirat, in sem potem tudi šla in mi ni blo žal.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#8 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 30 November 2010 - 06:22 PM

^
jaz sem si tattoo želela 8 let. 4 leta sem imela zbran natančen motiv. Šele letos sem si ga dala delat smile.gif
  • 0

#9 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25838 posts
  • Gender:Female

Posted 30 November 2010 - 06:30 PM

^^

Really?! w00t2.gif w00t2.gif worship.gif Obstajajo kje na forumu fotke? woot.gif

Jaz imam zelo rada tatooje (taksne, ki se jim vidi, da so izbrani in narejeni z obcutkom, pomenom), enim tako pasejo, res!! wub2.gif Poleti sem v Emporiumu eno prodajalko obcudovala, couldn't take my eyes off of her. Se sedaj se je spomnim. : D
Sama nimam jajc za tatoo, niti ne toliko zaradi bolecine kot zaradi tega, ker ne maram posegati v telo, se bojim, da bi mi zacelo iti cez cas prehudo na zivce.



Sicer pa podpis pod Izabelo in Sarah.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#10 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 30 November 2010 - 06:47 PM

you accept MMS? biggrin.gif

glej v ustrezno temo wink.gif

  • 0

#11 amy

amy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 157 posts

Posted 30 November 2010 - 06:58 PM

Hvala vsem za odgovore in predloge:)

@izabela
vem, da je tatu za zmeraj in tudi zavedam se, da mi en stavek ne bo vedno pomenil isto. Bo pa na meni kot spomin na to kar sem bila oz na moje trenutno mišljenje... kakršen koli že stavek bo. Ne bom si dala kar enega, zato ga pa iščem že dolgo časa in si nisem dala taprvega ki mi je bil kul. Ta ki si ga bom dala bo sigurno poseben in zato me ne skrbi če nekoč ne bom več tako razmišljala. Bo del mene ali to kar sem bila. Sem pa malo preveč neučakana in ga hoem kar najti, zato sem prosila še za vašo pomoč. smile.gif No nekje ga bom sigurno našla smile.gif
  • 0
Življenje je risanje, brez radiranja.

#12 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 30 November 2010 - 07:01 PM

QUOTE(amy @ 30. 11. 2010 - 18:58) View Post

Hvala vsem za odgovore in predloge:)

@izabela
vem, da je tatu za zmeraj in tudi zavedam se, da mi en stavek ne bo vedno pomenil isto. Bo pa na meni kot spomin na to kar sem bila oz na moje trenutno mišljenje... kakršen koli že stavek bo. Ne bom si dala kar enega, zato ga pa iščem že dolgo časa in si nisem dala taprvega ki mi je bil kul. Ta ki si ga bom dala bo sigurno poseben in zato me ne skrbi če nekoč ne bom več tako razmišljala. Bo del mene ali to kar sem bila. Sem pa malo preveč neučakana in ga hoem kar najti, zato sem prosila še za vašo pomoč. smile.gif No nekje ga bom sigurno našla smile.gif



Očitno ne, ker tukaj sprašuješ za pomoč. In res, tatu je za vedno, dobro dobro premisli. smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#13 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25838 posts
  • Gender:Female

Posted 30 November 2010 - 07:27 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 30. 11. 2010 - 18:47) View Post

you accept MMS? biggrin.gif

glej v ustrezno temo wink.gif



Seveda, imam se Špelo z njenih zacetkov nekje. ;)

Me go see! woot.gif

Trenutno ne najdem. ninja.gif Moram delat, se podrobno posvetim iskanju l8r.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#14 amy

amy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 157 posts

Posted 30 November 2010 - 08:48 PM

QUOTE(Kinky @ 30. 11. 2010 - 21:01) View Post

Očitno ne, ker tukaj sprašuješ za pomoč. In res, tatu je za vedno, dobro dobro premisli. smile.gif



rolleyes.gif
Zato pa je forum, ali pač...?
  • 0
Življenje je risanje, brez radiranja.

#15 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 30 November 2010 - 09:00 PM

glare.gif




Ali pa Google.


http://www.google.co...3f2d83e828bdfbc

Drugače pa poglej še v temo s citati, ali pa recimo:

Omnia mea mecum porto.





  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#16 amy

amy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 157 posts

Posted 30 November 2010 - 09:36 PM

Hvala za pomoč smile.gif
  • 0
Življenje je risanje, brez radiranja.

#17

  • Guests

Posted 30 November 2010 - 09:44 PM

QUOTE(Kinky @ 30. 11. 2010 - 21:00) View Post


Omnia mea mecum porto.


thumbup.gif Ta je pa moj... smile.gif

  • 0

#18 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 30 November 2010 - 10:28 PM

Uf, sam tole pa, originalno vsaj, nima nekega globjega pomena.


Pomeni samo, da "vse svoje nosiš s seboj" in je bilo izrečeno v precej dobesednem smislu, češ da je to najboljša preventiva proti kraji.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#19 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 30 November 2010 - 11:10 PM

No, važno, da tebi nekaj pomeni, in ta stavek ima lep pomen, če ga malo drugače interpretiraš. Zaradi mene si da človek lahko 'kilo dreka' vtetovirat, če to njemu nekaj več pomeni. laugh.gif

QUOTE(amy @ 30. 11. 2010 - 21:36) View Post

Hvala za pomoč smile.gif


NP. smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#20 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 30 November 2010 - 11:28 PM

Povedala sem samo, kaj stavek pomeni v originalu. Toliko, v vednost oz. kot zanimivost.

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users