Jump to content


Photo

Bolečine v križu in hrbtenici


  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#81 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 March 2017 - 05:27 PM

Delam med drugim tudi vaje za hrbtenico, drugače pa precej intenzivne za noge, rit in trebuh. Bolj kot da so vaje neustrezne, me skrbi, da jih nepravilno delam, vsaj kar se gibov hrbtenice tiče.

Drugače pa nisem preveč pridna in ne telovadim redno, tako da zgolj v tem ne more biti problem. Drža je tista. Višji si, težje se držiš pokonci, saj ti je to znano. :) 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#82 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26147 posts

Posted 11 March 2017 - 08:29 PM

Planet, mene boli v krizu kadar recimo tecem premalo oblecena cez rit. Kot, da bi se mi isias prehladil:)
  • 0

#83 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 11 March 2017 - 08:35 PM

Jina, no, saj to sem mislila ustrezna vadba oz. izvedba. : )
Višina ni v pomoč, ne, oblečena sem pa pomoje dovolj :D, čeprav imam grdo navado, da se za kratek čas slečem, ko mi zakuha.
Lahko, da se pri hoji v hrib tudi neustrezno držim/ne obremenjujem mišic, ampak okostje, moja specialiteta že od nekdaj. :|
Če hodim po pretežno ravnem terenu, težav ni.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#84 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 July 2017 - 12:59 PM

Poročam, da me je v zadnjih dveh mesecih čisto prenehal boleti hrbet, ki me je prej na enem ali drugem mestu bolel bolj ali manj skos. Kar se pravilnega sedenja tiče, sicer nisem dovolj disciplinirana in se med delom kar spozabim, se pa zato veliko več gibam in manj sem pod stresom (Lars FTW :D)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#85 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 16 July 2017 - 02:04 PM

Kje te je bolelo? Nad levo lopatico?
  • 0

#86 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 July 2017 - 02:37 PM

Tudi vcasih, najveckrat pa v enem vretencu na vrhu med lopaticama. Taka mocna bolecina, da sem zavpila vsakic, ko me je kdo masiral na tem mestu. Pa kriz me je tudi pogosto bolel.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#87 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 17 July 2017 - 01:07 PM

Jaz pa zadnje mesece nimam časa pilatesirati in me križ bistveno manj boli. Že tako imam prilagojene vaje, ne vem, ali ga bom morala čisto opustiti... . 👎 Znanka z večjimi težavami v križnem predelu je lani zamenjala pilates za jogo in pravi, da ji joga veliko bolj ustreza.

Olivija, kako tvoje kosti? : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#88 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 17 July 2017 - 01:36 PM

Za hrbet so najboljše plavanje in hoja...


  • 0

#89 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 July 2017 - 01:37 PM

Kje te je bolelo? Nad levo lopatico?

 

A naj bi bila bolečina v tem predelu kaj posebnega ali kaj si mislila s tem? :)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#90 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 17 July 2017 - 01:41 PM

Ne, veliko ljudi, ki dela z računalnikom, ima bolečine v tem predelu. Jaz tudi občasno, ampak ne vem, kaj jih povzroči. Držo imam pravilno, telovadim redno. Občasno imam bolj stresne situacije v službi, ampak bolečine niso odvisne od tega, ne pridejo takrat... Je pa tudi tako, da ko me boli, prav peče, masaža tam še poslabša bolečino. 


  • 0

#91 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 July 2017 - 01:48 PM

Aja, sem mislila, da je ta del mogoče kaj povezan s stresom (v tem primeru gre meni bolečina iz vratu in ramenskega obroča). Mene je bistveno bolj od tega bolela hrbtenica, ker skrivnjeno sedim.  :slap: Ampak kot si rekla, veliko hoje ful pomaga.

Moža pa zadnje dni grozno boli križ, tako da se sploh ne more sklonit, bo verjetno moral k zdravniku. Ima pa tudi pretežno sedeče delo, ampak je sicer ful aktiven. V bistvu sem se pri sebi na odsotnost bolečine spomnila šele zdaj, ker ponavadi opazimo samo, ko nam kaj fali.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#92 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 17 July 2017 - 03:14 PM

Hoja je fajn, ja, samo meni je npr. pilates všeč, ker sem si razvila (in naučila uporabljati) mišice vsega telesa, prej jih nisem imela skoraj nič, še sedaj nekaterih ne znam aktivirati, sem navajena obremenjevati sklelet. 👎
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#93 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 17 July 2017 - 03:39 PM

Aja, sem mislila, da je ta del mogoče kaj povezan s stresom (v tem primeru gre meni bolečina iz vratu in ramenskega obroča). Mene je bistveno bolj od tega bolela hrbtenica, ker skrivnjeno sedim.  :slap: Ampak kot si rekla, veliko hoje ful pomaga.
Moža pa zadnje dni grozno boli križ, tako da se sploh ne more sklonit, bo verjetno moral k zdravniku. Ima pa tudi pretežno sedeče delo, ampak je sicer ful aktiven. V bistvu sem se pri sebi na odsotnost bolečine spomnila šele zdaj, ker ponavadi opazimo samo, ko nam kaj fali.


Ga je mogoce kje napihalo?
  • 0

#94 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 July 2017 - 04:15 PM

Ne, ni to. Nima pojma, od česa bi lahko bilo, je pa skos slabše. Danes je dobil Naklofen.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#95 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 08 August 2017 - 01:18 PM

Meni je masaža ful pomagala ko sem šla meseca maja, ko sem prav vsako jutro vstala z bolečim križem. Zdaj ko sem parkrat prespala na tujih posteljah (ki so bile povečini mehke) me spet začenja bolet, tako da si bom očitno mogla spet privoščit, ker je res pomagalo.

 

Me pa nič ne čudi da me boli glede na to da sedim 9ur+ v službi (na ne nekem hudo ergonomičnem stolu), potem skoraj 2 uri v avtu ko se peljem v službo in domov, doma pa sem tudi zvečer 1-2 uri na kavču.


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#96 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26147 posts

Posted 08 August 2017 - 01:26 PM

Mene boli zadaj pri trtici. A je mozno, da od tega, ker se mi medenica prilagaja?
  • 0

#97 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 08 August 2017 - 01:38 PM

Seveda.
  • 0

#98 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 08 August 2017 - 01:40 PM

Ora, v katerem tednu pa si?


  • 0
Viens, reste ici!

#99 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26147 posts

Posted 08 August 2017 - 02:01 PM

14.
  • 0

#100 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 August 2017 - 02:02 PM

Me pa nič ne čudi da me boli glede na to da sedim 9ur+ v službi (na ne nekem hudo ergonomičnem stolu), potem skoraj 2 uri v avtu ko se peljem v službo in domov, doma pa sem tudi zvečer 1-2 uri na kavču.

 

Ja, to je najslabše za hrbtenico, sploh na dolgi rok lahko pride do hudih okvar. Človeško telo je narejeno za gibanje, ne za mirovanje in če imaš sedečo službo, ti ne preostane drugega, kot da se v prostem času čimveč gibaš. 

Jaz že med delom veliko vstajam, vsak dan hodim na sprehode, konec poletja bom pa še telovadit začela spet, zdaj mi je prevroče za to.

Mož je bil pa včeraj pri zdravniku zaradi križa, čeprav je zdaj končno bolje. Gre pa za bolečine v mišicah, ker je imel v službi skos ventilator usmerjen v hrbet. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users