Jump to content


Photo

Šampon - FAITH IN NATURE Hemp & Meadowfoam Shampoo


  • Please log in to reply
No replies to this topic

Poll: Splošna ocena izdelka: (1 member(s) have cast votes)

Splošna ocena izdelka:

  1. 5 (odličen) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. 4 (zelo dobro) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. 3 (zadovoljivo) (1 votes [100.00%])

    Percentage of vote: 100.00%

  4. 2 (slabo) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. 1 (zelo slabo) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 December 2007 - 02:20 PM

Glavne sestavine šampona so: olje iz konopljinih semen, ingverjevo olje, grapefruitov izvleček in izvleček zdravilne rastline "Meadowfoam". Olje iz konopljinih semen ima visok odstotek gama linolejske kisline (GLA), omega 3, 6 in 9 maščobnih kislin, ki imajo protivnetni učinek, spodbujajo rast las ter izboljšajo stanje kože in las. Ingverjevo olje ima antioksidativen učinek, deluje antiseptično in čisti kožo lasišča. Grapefruitov izvleček neguje lase in lasišče, ima antiseptični učinek in spodbuja rast las. Meadowfoam pa je zelišče z mnogimi zdravilnimi učinki. Lase vlaži, obnavlja tudi že poškodovane lase ter jih zaščiti. Obda vsak las posebej in ob dodajanju toplote (fenanje) povzroči učinek volumna. Primeren je za normalne in / ali poškodovane lase. Ne vsebuje SLES, SLS, umetnih barvil, konzervansov ali dišav. Izdelek ne vsebuje živalskih sestavin in ni testiran na živalih.

Tale šampon sem sprobala samo preko testerja, zato ne vem, kakšen je njegov dolgoročni efekt na lase, sem si pa glede na njegove glavne karakteristike o njem vseeno ustvarila precej trdno mnenje. Najprej me je pri tem šamponu zmotila njegova konsistenca, saj je šampon res izjemno tekoč, že skoraj kot voda in se zato zelo hitro izlije iz dlani ter ga gre kar nekaj v nič, zatorej je treba bit pri nanašanju zelo pozoren. Je prozorno rumenkaste barve, vonja je meni zelo zanimivega, seveda naravno zeliščnega, ampak ima neko čisto posebno in meni strašno prijetno komponento, zato bi šampon ocenila kot zelo prijetno dišečega. Sploh lepo in zamimivo diši na laseh in med umivanjem (v sami pakungi niti ne tako) in ravno zaradi vonja bom skoraj sigurno preizkusila tudi istoimenski balzam.

Kar se tiče performansa, me je šampon pustil ravnodušno. Zaradi tega, ker je tako tekoč, se ga porabi zelo veliko, poleg tega se ob prvem šamponiranju skoraj ne peni - ob drugem se potem ustvari zadovoljiva pena. Vsebuje ammonium laureth sulphate, ki je znan kot eden agresivnejših čistilcev, vendar meni šampon ne deluje agresiven, ampak čisto solidno nežen (imam zelo občutljivo lasišče in tiste agresivnejše šampone velikokrat prepoznam že ob prvem umivanju), umije dobro in do škripanja, posledično so tudi lasje po umivanju slamnati in trdi, tudi moji, ki sedaj niso kaj posebej problematični. Za razčesavanje je zato nujen balzam, ki pa ga jaz itak uporabim po vsakem umivanju.

Šampon je v enaki embalaži, kot balzam, gre za lično plastenko s fajn patentom za doziranje. Za 200ml šampona bo treba v spletni trgovini Vegea odšteti 5,56€. Jaz ga ne bom kupila, ker se dobijo boljši in učinkovitejši naravni šamponi.

3/5

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users