Jump to content


Photo

Blogi, članki, kolumne


  • Please log in to reply
980 replies to this topic

#321 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 25 November 2013 - 10:15 AM

  Točno to ti počneš! Pa ne samo v tem primeru, tudi v primeru mesojedstva po počneš. Ves čas... 

Ja, ves cas. Vedno. :roll: Ana, ti imas ze tako od nekdaj nekaj proti meni in te vsaka stvar, ki jo napisem, neskoncno moti.


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#322 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 25 November 2013 - 10:17 AM

  Kaj je bilo prej, želja ljudi po novih dobrinah ali peščice ljudi, ki v ljudeh sproži idejo, da jim manjka točno ta reč in ko jo dosežejo, jim sprožijo novo potrebo. Torej načrtnost katerekoli industrije, da je človek večno nezadovoljen in skuša to nezadovoljstvo preseči z vedno novimi produkti. Temu se reče potrošništvo, ne bi pa tega zamenjevala z evolucijo. Zame je to kvečjemu pot v propad.   meni osebno so te blogi dolgočasni in vkalupljeni, dolgočasne so mi one, kot naštepane na trak v industriji brez globine in karakterja in dolgočasne so mi fotke.

Podpis.


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#323 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82376 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 November 2013 - 10:43 AM

Jina, se vidi da si pri Mad Maninih le gledala Draperja :P

Torej načrtnost katerekoli industrije, da je človek večno nezadovoljen in skuša to nezadovoljstvo preseči z vedno novimi produkti. Temu se reče potrošništvo, ne bi pa tega zamenjevala z evolucijo. Zame je to kvečjemu pot v propad.[/size]


Ja, saj to je koncept mode, 4 sezone na leto. :lol: Oglasevanje pa temu sledi, tako kot pri vseh drugih industrijah, drugace bi se bore malo prodalo, temu se rece uspesnost.
Nisem pa jaz rekla, da je sel razvoj v pravo smer, ampak temu se lahko vsak upre, po zelji. Nihce nikogar ne sili k potrosnji, ce se pa kdo cuti dnevno posiljenega s strani oglasevanja, ima pa sam pri sebi problem in ocitno le ni tako zadovoljen brez stvari, za katere se jim umetno ustvarja zelja. Vzemi ali pusti in ignoriraj.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#324 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 25 November 2013 - 11:30 AM

Ja, ves cas. Vedno. :roll: Ana, ti imas ze tako od nekdaj nekaj proti meni in te vsaka stvar, ki jo napisem, neskoncno moti.

 

Sploh ne! Pač midve se ne strinjava, najina življenjska ideologija je popolnoma drugačna. Si pa ti tista, ki je v nekem trenutku ta forum spremenila v vegansko propagando. Pa takrat nisem črhnila niti besedice, nisem se vključevala v debato. Pač ne strinjam se s tabo, saj to veš, ti pa tega ne govorim. Ti pa skorajda pod nos mečeš vsem, ki drugače mislimo od tebe razne slikice in članke... Saj nočem spet načenjati te debate, ker ste jo že zaključile. Samo povem ti, da mogoče me moti ja, ampak tega nikoli ne napišem. Temu se pač izognem tako, da teh vaših tem ne odpiram in je zadeva zaključena. Še vedno pa so tu teme : grozne slike in podobne, ki jih pa včasih odprem. Ampak ne me narobe razumeti, ne moti me, če nalepiš tu in tam kakšno sliko, ampak v nekem trenutku si ti dobesedno posilila vse, ki so hotele in ki niso hotele s tem itnernetnim aktivizmom.

Zato je pač moj zaključek tak - da ti diskriminiraš drugače misleče. Jaz ponavadi (ne vem, če ste opazile no) zadnje čase (skoraj ničesar, vačsih si še vedno ne morem pomagati), ne komentiram ničesar, s čimer se ne strinjam. Saj prijazen komentar mene ne moti, tudi jaz lahko na prijazen način povem, da se z veganstvom ne strinjam. Ampak da pa napišeš "afnicam bi vzela vse kar imajo, pa da vidijo realnost (Sade)", to pa je res malo močna izjava.

 

(Saj lahko pišemo z veliko, ni to OT, se pogovarjamo o blogganju :D)


  • 0
Viens, reste ici!

#325 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25255 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 25 November 2013 - 12:05 PM

Ce so vse te moznosti enakovredne in na razpolago potrosniku, da med njimi izbira, potem pa res ne bi smelo bit nobene tezave, da se pokaze se tisto, kar je morda na prvi pogled skrito. Pa naj so to delavci v tovarnah na Kitajskem, ki sivajo za mizerne vsote, ali pa slike kmetov, ki pridelujejo in predelujejo hrano (in na kaksen nacin to pocno). 

 

Mislim, da nobenega ne motita 'in your face' sadje in zelenjava, ampak svinjarija, ki se dogaja v zivinorejskih tovarnah, klavnicah pa se kje (in se ne tice samo veganov in zivali, ampak tudi izkoriscenih delavcev, pa konec koncev zdravja ljudi in stanja ekonomije). Pa skoraj ni cloveka, ki se ga tovrsntne informacije ne bi dotaknile, ceprav so odzivi razlicnih skupin v druzbi razlicni (od zalosti, ker se to dogaja - in v taksnem obsegu -, pa do jeze, ker jih je nekdo soocil s posledicami njihovih izbir). 

 

Ce je tako naravno in nujno jesti meso, mleko in se kaj, in je popolnoma normalno na ulici na rostilj kose - ali pa kar cele zivali vesit za bozicno vzdusje, potem je par informacij o vsem tem se kako na mestu (in bi bilo neodgovorno, ce jih ne bi bilo). Ce je nekaj 'nujno zlo', potem iz tega se ni treba narest neke neokusne sarade (ceprav je s psiholoskim vpogledom to bolj kot ne neizogibno). Ce je pa ob takih sokantnih, a resnicnih 'soocenjih' komu neprijetno, se pa je za zamislit o tem, ce (in kako) nase vrednote sovpadajo z nasimi dejanji, in ali ima taka razdvojenost dovolj veliko 'dodano vrednost' (ce sploh), da se splaca vztrajat pri ustaljenih stvareh. 

 

Don't shoot the messenger. 


  • 1
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#326 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23455 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 25 November 2013 - 12:41 PM

Ampak da pa napišeš "afnicam bi vzela vse kar imajo, pa da vidijo realnost (Sade)", to pa je res malo močna izjava.

 

tu se pa tudi jaz podpišem ... meni bi se tudi ne bi zelo prav, da bi nekdo iz revnejših držav napisal, da bi mi vzel vse, da vidim realnost ... žal (oz. k sreči)  je to tu moja realnost in če sem za njih materialist ali bogataš, ne morem pomagat (kar seveda skozi njihove oči smo mi tu vsi pravi bogataši; kot je skozi naše oči nekdo drug bogataš in skozi njegove spet nekdo drug,...).

Pač puncam je to način preživetja (in k sreči ne delajo večje škode)... koliko ljudi po svetu "meša meglo" in so blazno dobro plačani. Meni je še vedno največji absurd, da so športniki plačani, kot so ... pa očitno se nekomu res zdijo vredni milijone.... in vse kar delajo je, da cele dneve npr. tečejo za žogo.

 

In kot je zame trenutna skrb, kako bom plača npr. davek od nepremičnin, je za nekoga nepremičnina tak luksuz, da jim gre verjetno čez glavo "s polno ritjo je lahko srat" ali kaj podobnega. Vse je relativno in vsak ima svojo verzijo realnosti.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#327 morettina

morettina

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3056 posts
  • Gender:Female
  • Location:ljubljana

Posted 25 November 2013 - 02:12 PM

Jaz pa moram povedat, da uživam v teh fotkah zgolj zaradi lepote in estetike. Od glamurja, luksuza, stylingov, prestižnega turizma na eksotičnih lokacijah, mu-ja, frizur, notranje opreme do kulinaričnih užitkov. Dobiš tudi veliko idej za marsikaj. Jaz bi to z veseljem počela za svoj gušt, če bi imela čas in denar, se šetala po Parizu in se zraven fotkala v Chanelu:)  

10605_206347359514440_529088829_n.jpg

1384028_247972615351914_186078491_n.jpg

1422460_259171137569094_1480254295_n.jpg

1455933_561362720600819_1162553481_n.jpg


  • 0

#328 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 November 2013 - 03:32 PM

1471894_656787204341711_144732097_n.jpg

 

 

1457530_656878297665935_148711863_n.jpg


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#329 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 25 November 2013 - 03:55 PM

Anouk, tvoj post sem samo zmanjšala, ker je OT. Odgovarjala pa ne bom, ker se ne bom spuščala v te debate. Pač nimam enakega mnenja...

 

Eno obrv ima manjšo kot drugo?

 

Poznate Ajdo Sitar? To je še ena SLO blogerka. Meni je na slikah lepa, v živo dosti manj..

 

http://www.ajdas.com/

 

ajdas_syl_sal_y_limon_bangles_blogger_aj


  • 0
Viens, reste ici!

#330 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 November 2013 - 04:08 PM

A ni bila ona miss nečesa? Ali pa je nekje tekmovala.

 

Drugače so pa nekateri blogi res estetski, to moramo priznati, gre pa res tudi za veliko preseravanja v stilu Look at my fabulous life. Tudi v redu.

 

Si pa jaz s takimi blogi kot je Kayture nič ne morem pomagati, itak ne razpolagam s takšnimi vsotami denarja, da bi si lahko kupovala takšne stvari, niti me ne zanimajo, če sem poštena.

Bolj so mi všeč kakšni blogi, ki niso sponzorski, da blogerke same kupujejo oblačila, in na tak način rada kaj pogledam, dobim kakšno idejo, itd.


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#331 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 25 November 2013 - 04:10 PM

Ja, na polno nekih lepotnih tekmovanj je šla, ne vem kakšne so bile uvrstitve. Vem samo, da je bila miss športa.


  • 0
Viens, reste ici!

#332 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 November 2013 - 04:11 PM

Aha, mi je 'znana'. Lušna drugače. :)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#333 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25255 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 25 November 2013 - 04:18 PM

Anouk, tvoj post sem samo zmanjšala, ker je OT. Odgovarjala pa ne bom, ker se ne bom spuščala v te debate. Pač nimam enakega mnenja...

 

Ups, saj sem pomanjsala, ampak sem ocitno izbrala 12 namesto 10. Hvala. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#334 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82376 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 November 2013 - 04:19 PM

Meni najboljše oblikovan blog z najlepšimi fotografijami (se vidi, da je grafična oblikovalka in fotografinja) je PARK & CUBE.

 

Pri tistih, ki živijo od bloga in ne delajo nič drugega (torej so brez službe in celo brez formalne izobrazbe), ne vidim razloga, zakaj bi jih občudovala.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#335 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 November 2013 - 04:23 PM

Mislim, da ga je Podgana enkrat linkala. Ta je recimo tudi meni všeč. :)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#336 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13718 posts
  • Gender:Female

Posted 25 November 2013 - 04:42 PM

Ja, saj to je koncept mode, 4 sezone na leto. :lol: Oglasevanje pa temu sledi, tako kot pri vseh drugih industrijah, drugace bi se bore malo prodalo, temu se rece uspesnost. Nisem pa jaz rekla, da je sel razvoj v pravo smer, ampak temu se lahko vsak upre, po zelji. Nihce nikogar ne sili k potrosnji, ce se pa kdo cuti dnevno posiljenega s strani oglasevanja, ima pa sam pri sebi problem in ocitno le ni tako zadovoljen brez stvari, za katere se jim umetno ustvarja zelja. Vzemi ali pusti in ignoriraj.

Ni res, 4 sezone na leto izhajajo s konca 17. stoletja v Franciji. Oglaševanje pa pride precej precej pozneje. V 18. stoletju je bilo le za ljudi v višjih slojih le nujno sledenje modi kot zunanji odraz njihovega stana in na ta način odražal življenski slog. Današnje reklame pa ti obljubljajo, da boš z nakupom nek življenski slog ali položaj dosegel. V 17. in 18. stoletju pač ni bilo tako, kje je bilo mesto določenih skupin ljudi je bilo popolnoma jasno in kdo sme nositi določene barve in pogosto zapovedano tudi z zakoni. Pa so bili pri prodaji zelo zelo uspešni.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#337 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82376 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 November 2013 - 04:54 PM

Kaj ni res? Saj nisem rekla, od kje izhaja to, tudi niso bile vedno 4 sezone, ampak 2. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#338 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13718 posts
  • Gender:Female

Posted 25 November 2013 - 05:07 PM

Ni res, da je modo vedno spremljalo oglaševanje in s koncem 17. stoletja so bile 4 sezone mode.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#339 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82376 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 November 2013 - 05:10 PM

OK, tvoja poklicna deformacija torej. :D Saj menda vem, da oglaševanje ne obstaja od nekdaj, govorim o sistemu današnjega časa.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#340 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13718 posts
  • Gender:Female

Posted 25 November 2013 - 05:31 PM

Da, da,sem te morala popraviti. Pridna, če si to vedela že prej. Sedi, 5 :lol:


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users