Jump to content


Photo

Študentka-na svojem?


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 loris

loris

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts

Posted 15 October 2006 - 01:14 AM

Ja še neko težavo imam smile.gif

Zanima me, kako je z vsemi zadevami, če imam jaz drugačno stalno pribivališče, kot moji straši, sem pa še študentka, ampak nebi imela svojega gospodinjstva. Starši so se namreč danes priselili v novo hišo, jaz pa ne grem z njimi, ker živim pri mojem srčku biggrin.gif

A mi torej otroški dodatki vseeno pripadajo? Zavarovanje si sama plačujem, koliko? Kako pa je potem z davki in dohodnino..?!?? hmm.gif

In pa kje za vraga se da dobit vse te informacije. Stric google mi namreč ni nič pomagal verymad.gif Vse naše strani javne uprave in pa ministrstev sem obrnila pa nič. ali pa sem slepa, ali pa tako piše, da še manj vem.

Je torej že katera od vas bila na tem?

Res bi vas prosila za čim več info, ker...je tole kar noro rolleyes.gif

super ste wink.gif
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 October 2006 - 07:18 AM

Drugačno stalno bivališče ... zakaj pa nimaš pri fantu začasnega bivališča?
Dodatek ti pripada (ne tebi, ampak staršem) do dokončanja fakultete oz. do 26. leta.
Dohodnino moraš tako ali tako prijavljati, če delaš preko študenta, ali dobivaš kakršne koli druge prihodke.
Zavarovana si zaenkrat preko staršev (če študiraš) in si ga ne plačuješ. Takisto ne dodatnega. To boš plačevala, ko boš v službi.

Ne vem, kje vidiš vse te težave, ker jih ni.
Dokler hodiš v šolo, je vse BP. Potem bo pa kup papirovja za izpolnit.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 October 2006 - 12:50 PM

Ja, sm podobnega mišljenja kot s., in sicer da stalno prebivališče kar imej pri starpih, začasno pa pri fantu... Al zakaj bi ti želela imeti prav stalno tam, kot fant? V tem primeru mora tud on neki podpisat, da te pač "sprejme" v svoje gospodinjstvo, tako sem vsaj enkrat brala.
Drugače bi se pa jaz obrnila na UE tam, kjer misliš živeti - zdej pa l z začasnim ali pa stalnim prebivališčem.
Ostale socialne zadeve pa verjetno res niso relevantne, dokler se šolaš in imaš to vse zrihtano preko staršev. Sam ne vem pa, kako je, če imate v tem primeru drugačno stalno prebivališče - a te pol lahko uveljavljajo??
  • 0

#4 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 15 October 2006 - 09:08 PM

jaz imam že vrsto let stalno prebivališče drugje prijavljeno kot starši in onadva živita pri nama z bratom (pravno gledano) in tu nimata prijavljenega začasnega bivališča, ker to niti ni potrebno. stalno sta pač prijavljena na naslovu, kjer ima mati stanovanje, samo nihče od njiju tam ne stanuje.

dokler si redna študentka, imaš zavarovanje krito, ti ni treba plačevat, si zavarovana preko enega od staršev in to nima veze s stalnim ali začasnim bivališčem. stroške (to verjetno misliš elektriko, vodo in podobno?) bosta pač krila vidva s fantom. ne vem pa, ali si s tem, da sta se starša odselila (in spremenila stalni naslov?) ti postala lastnica stanovanja, v katerem živita s fantom? mislim, da lastnikom ni treba nobenih posebnih dajatev plačevat - morda le davek na nepremičnino, ki jo posedujejo. pojma pa nimam, zakaj ti ničesar niso znali povedat na UE? (aja, saj res .... oni so birokrati. laugh.gif)


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#5 loris

loris

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts

Posted 15 October 2006 - 10:03 PM

Hmm...gre za to, da se ne razumem s svojo drago mati. stalno pribivališče si moram spremeniti, ker tukaj kjer smo mi živeli, bodo sedaj drugi. In zdej je fora v tem....v katerem primuru sem jaz na boljšem, ne straši...če spremenim naslov, tja, kamor grejo straši, ali kjer živim sedaj- pri fantu. Torej če ga spremenim k fantu (to mislim stalno), potem jaz dobivam dodatke? In kako je z zaslužkom preko študenta...imam potem kaj višjo mejo??

QUOTE(sonchika @ 15. 10. 2006 - 8:18) View Post

Drugačno stalno bivališče ... zakaj pa nimaš pri fantu začasnega bivališča?
Dodatek ti pripada (ne tebi, ampak staršem) do dokončanja fakultete oz. do 26. leta.
Dohodnino moraš tako ali tako prijavljati, če delaš preko študenta, ali dobivaš kakršne koli druge prihodke.
Zavarovana si zaenkrat preko staršev (če študiraš) in si ga ne plačuješ. Takisto ne dodatnega. To boš plačevala, ko boš v službi.

Ne vem, kje vidiš vse te težave, ker jih ni.
Dokler hodiš v šolo, je vse BP. Potem bo pa kup papirovja za izpolnit.



Dodatek pripada strašem, tudi če imam stalno pribivališče na drugem naslovu, kot oni?
  • 0

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 October 2006 - 07:45 AM

Ne, dodatki z aotroka ne pripadajo tebi, ampak staršem. Ker to je otroški dodatek.
Preko študenta je pa isto, kot če živiš doma. Oziroma, če te starši ne prijavijo kot vzdrževanega člana, lahko zaslužiš več.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 16 October 2006 - 09:06 AM

QUOTE(Špela @ 15. 10. 2006 - 22:08) View Post

onadva živita pri nama z bratom (pravno gledano) in tu nimata prijavljenega začasnega bivališča, ker to niti ni potrebno.

če ne živiš tam kjer si stalno prijavljen, moraš imet prijavljeno začasno prebivališče... kazen je nekih 20.000 sit
  • 0
Posted Image

#8 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 October 2006 - 11:52 AM

QUOTE(Tanjci @ 16. 10. 2006 - 10:06) View Post
če ne živiš tam kjer si stalno prijavljen, moraš imet prijavljeno začasno prebivališče... kazen je nekih 20.000 sit

Eh, jaz nimam prijavljenega, pa sem medtem že bla na policiji na zaslišanju zaradi ene druge stvari ( oops.gif ), pa sem povedala, da nisem, pa mi niso nič rekli, da bi to mogla imeti urejeno (sicer niso oni pristojni, ampak povedali pa bi, če bi blo res ful nujno, po moje).




  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#9 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 October 2006 - 04:19 PM

QUOTE(Tanjci @ 16. 10. 2006 - 10:06) View Post

če ne živiš tam kjer si stalno prijavljen, moraš imet prijavljeno začasno prebivališče... kazen je nekih 20.000 sit


to sploh ni res, ker potemtakem bi mojadva že naj***la ko žuta. pa tudi kolikor poznam študentarije, ki živi v mestu, kjer študirajo, pri privatnikih, nima nihče tam prijavljenega začasnega prebivališča. sicer ti pa noben državni organ ne more rečt, da ne živiš tam, če te ni, ko te (če te) iščejo - pač rečeš, da si mel obveznosti, ane. kaj koga briga, kje kdo je. laugh.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#10 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 16 October 2006 - 04:39 PM

Ko si enkrat v službi, se mi zdi, da postane to še kako pomembno - zaradi uveljavljanja potnih stroškov namreč.
Dejansko obstajajo kontrole, ki preverjajo, ali zaposleni res živijo tam, kjer pravijo, da živijo (ponavadi je to čimdlje od službe zaradi več stroškov) in za kamor dobijo povrnjene potne stroške. Poznam primer, ko je taka kontrola obiskala tipa, ki ima stalno prebivališče v Izoli, službo v Lj in za to razdaljo tudi prejema stroške. Seveda je to le "navidezno", saj ima tudi flat v Lj, kjer pa nima niti začasnega prijavljenega.
K sreči je bil tisti teden doma, v izoli...ker so napovedali poostritev tega nadzora.
  • 0

#11 loris

loris

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts

Posted 16 October 2006 - 06:36 PM

QUOTE(sonchika @ 16. 10. 2006 - 8:45) View Post

Ne, dodatki z aotroka ne pripadajo tebi, ampak staršem. Ker to je otroški dodatek.
Preko študenta je pa isto, kot če živiš doma. Oziroma, če te starši ne prijavijo kot vzdrževanega člana, lahko zaslužiš več.



Ja ampak zakj binjim pripadal, če ne živim več pri njih? Če bi imela stalni naslov drugje?? To mi ni jasno...zihr je kako drugače. Ne morta recimo onadva denar zame dobivat, če mi niti jurija ne dasta verymad.gif
  • 0

#12 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 16 October 2006 - 06:41 PM

Mislim, da je možno, da se na CSD-ju dogovoriš, da tistih par jurjev nakazujejo na tvoj račun.
Ma se mi res zdi, da sem enkrat brala eno punco, ki je ravno o tem razlagala, da otroški dodatek dobi sama na račun, ker se je tako dogovorila na CSD-ju.
Vprašaj tja. Pri nas so tam zelo prijazne ženske, res!
  • 0

#13 loris

loris

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts

Posted 18 October 2006 - 05:44 PM

aha ok hvala...se moram čimprej pozanimat ja...res hvala thumbup.gif
  • 0

#14 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 26 October 2006 - 11:59 AM

Sorry, sam men pa se zdi, da bi ti zdaj rada mela nevemkake privilegije, ker pač ne boš živela pri starših (otroški dodatek, višjo mejo na študentskih servisih?)... Otroški dodatek je dodatek za starše, ki pač imajo otroka in bi jim naj ta denar malo olajšal situacijo... Jaz ne vem, od kod tebi ideja, da je to TVOJ denar... Res je, da lahko dobiš denar na svoj račun, samo se morejo starši strinjat, ta denar namreč pripada njim...Po mojem boš mela najmanj komplikacij, če se prijaviš pri starših, živiš pa pri fantu in čim manj kompliciraš. Drugače te pa res čaka urejanje statusa, zavarovanja, itd...
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users