Jump to content


Photo

Image svetovanje


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 jaki

jaki

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 22 February 2005 - 11:42 AM

Živjo!
Malo sem brskala po netu ker se hočem prijaviti za kako fajn šolo ličenja pa me zanima, če katera pozna Image, njihove izdelke...
Sliši se ful fajn, baje da lahko na koncu z nakupom izdelkov odplačaš tečaj, samo ne bi rada kar nekam padla da nič ne vem o tem. Ali mogoče poznate katero drugo fajn šolo ličenja?

Hvala!
  • 0

#2 Polonca

Polonca

    sramežljivec

  • Člani
  • 22 posts

Posted 22 February 2005 - 02:10 PM

Zivjo!
Sama sem se udelezila tecaja licenja pri Image in sem bila ful zadovoljna! Sicer sem se prijavila preko SOLT-a (ker sem studentka, pa so imeli neko posebno ponudbo), tako da ne vem kako je s temi izdelki, ampak ti pa tecaj priporocam. Izdelki, ki jih lahko tam kupis, so (skoraj sigurno) od Oriflame, ker se to kozmetiko uporablja tudi na tecaju.

Najprej nas je "uciteljica" (ful simpaticna) poucila o razlicnih vrstah podlage (pudri ipd.), o ciscenju make-upa, potem smo se naucili nanasati tekoci puder - najprej je se na vsaki posebej pokazala, nato smo poskusile same. Nato smo govorili o barvah, primernih za razlicne tipe ljudi in se naucili pravilnega sencenja oci za razlicne priloznosti, pa lic, pa vse kar sodi zraven. Vse smo tudi prakticno izvedli in na koncu smo odsle iz tecaja prekrasne biggrin.gif

Ta tecaj definitivno priporocam, meni je bilo res super vsec!
  • 0

#3 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 February 2005 - 06:12 PM

Ravno zadnjič sem bila na Zavod AI, ki organizira 230 urne tečaje ličenja. Po uspešno končanem in opravljenem izpitu konec tečaja, si pridobiš tudi kvalifikacijo poklicneg vizažista. Sicer na tem izobraževanju še nisem bila, sem pa bila na predstavitvi.

LP N
  • 0

#4 Polonca

Polonca

    sramežljivec

  • Člani
  • 22 posts

Posted 22 February 2005 - 07:40 PM

Uf, 230-urni tecaj! To pa potem res obvladas zadevo smile.gif Ta tecaj, ki sem se ga pa jaz udelezila je pa bolj namenjen spoznavanju z osnovami licenja. Zdaj moram pa vaditi in eksperimentirati na sebi, da se bom res znala lepo naliciti :colors: biggrin.gif
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 February 2005 - 07:42 PM

Mislim, da ima tudi Avon neke tečaje ličenja. Par ur, stane pa ene 15 tisočakov.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 22 February 2005 - 10:10 PM

QUOTE

Ravno zadnjič sem bila na Zavod AI, ki organizira 230 urne tečaje ličenja. Po uspešno končanem in opravljenem izpitu konec tečaja, si pridobiš tudi kvalifikacijo poklicneg vizažista. Sicer na tem izobraževanju še nisem bila, sem pa bila na predstavitvi.


in kako se ti je zdelo? vredno denarja, itd?
  • 0

#7 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 February 2005 - 07:28 PM

Ka

nisem še bila na izobraževanju, samo na predstavitvi programa in je kar temeljit, res od samih osnov do vseh vrst make-upa.
Bom šla pogledat na en tečaj, da vidim kaj vse počnejo in vam sporočim. Ampak mislim, da imajo prve tečajnice šele čez mesec ermm.gif
  • 0

#8 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 24 February 2005 - 11:18 AM

zanimivo smile.gif nadi a kaj ves koliko je pa cena takega tecaja? tole mora bit pa zihr okol 300 000 sit, saj nekaj podobnega sm ze enkrta gledala na netu....
  • 0

#9 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 24 February 2005 - 11:52 AM

Okoli izobraževanja za vizažistko semse pa že precej pozanimala in moram še na tem forumu povedati, da za pridobitev nacionalne poklicne kvalifikacije poteka kar nekaj teh tečajev. ZAI, ZTI, Srednja šola v Celju, Škofji Loki, pa tudi v Mariboru obstaja program. dekleta so se že šolale, problem pa je povsod isti; ni še ustanovljena državna komisija za preverjanje znanja. Tko da, ko bodo ustanovili to komisijo, bodo lahko potem dekleta opravljala izpit in v Sloveniji bomo dobili prve policne vizažistke.
Pri ZAI si poglejte na www.zai.si , tečaj stane okoli 400 000 sit !!!! To je zame absolutno preveč in verjeno bom šla na ZTI. Pogovarjala sem se tudi z dekletom, ki se je šolala na ZAI in ni preveč zadovoljna, ker program sploh ni v celoti izpeljan.

Tok informacij zaenkrat.
  • 0

#10 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 24 February 2005 - 06:21 PM

Razne informacije, linke o zvodu, kontaktne osebe sem ven vrgla, da me naš Damjan ne preseli med male oglase laugh.gif

Se mi zdi zanimivo, ampak moram it osebno pogledat kako zadeva funkcionira.

VIZAŽIST –
POKLIC, KI LAHKO KROJI TUDI VAŠO PRIHODNOST

VAS PRIVLAČI SVET MODE, FILMA, GLEDALIŠČA ?
VAS MIKAJO BARVE, OBLIKE IN NESKONČNE MOŽNOSTI USTVARANJA ?
VAS PRIVLAČI LEPOTA ?
STE KDAJ POMISLILI, DA BI VSE TO LAHKO POSTALO VAŠ POKLIC?

IZVAJAMO 230- URNO USPOSABLJANJE NACIONALNE POKLICNE KVALIFIKACIJE
VIZAŽIST / VIZAŽISTKA.

TEORETIČNE VSEBINE, KI SO POTREBNE ZA RAZUMEVANJE IN KVALITETO, BOMO POVEZALI Z VELIKO PRAKTIČNEGA DELA. OMOGOČENO BO RAZISKOVANJE IN RAZVIJANJE LASTNE USTVARJALNOSTI, KAR JE NAJBOLJŠA POT ZA USPEŠNO DELO.

V PRIJETNEM OKOLJU IN Z ODLIČNIMI PREDAVATELJI BO DELO NE LE POUČNO, TEMVEČ TUDI ZABAVNO.
Z VAMI BO TUDI EDEN NAJBOLJŠIH SVETOVNIH VIZAŽISTOV: NICO BAGGIO.

S PRIDOBLJENIM ZNANJEM SE VAM BO ODPRLO VELIKO MOŽNOSTI USTVARJANJA IN NOVIH POKLICNIH IZZIVOV.


PREDSTAVITEV PROGRAMA

Program bo potekal 2 do 3x- tedensko v popoldanskem času, od 16. ure dalje , ob sobotah pa tudi dopoldan, v prostorih.....
Ob zaključku izobraževanja opravljate izpit za pridobitev javno veljavnega
CERTIFIKATA.

VSEBINE TEORETIČNEGA DELA PROGRAMA

- OSNOVE ANATOMIJE IN FIZIOLOGIJE KOŽE
- ZGODOVINA LIČENJA
- PSIHOLOGIJA LIČENJA
- TEORIJA LIČENJA

V teoretičnem delu programa se boste podrobneje seznanili z anatomijo in fiziologijo kože, tipi kože, z osnovno nego in higieno, prešli skozi vsa zgodovinska obdobja, spoznali psihologijo ličenja, komunikacijo in trženje proizvodov. Posebno poglavje bo namenjeno barvam, sencam, morfologiji obraza, delovnim pripomočkom itd.
Ker smo prepričani, da je kakovosten program odvisen od praktičnega dela programa, smo pripravili zelo pester in kvaliteten praktični pouk.
Izvajali ga bomo v manjših skupinah z uporabo kakovostnih – profesionalnih preparativnih in dekorativnih preparatov.

VSEBINE PRAKTIČNEGA DELA PROGRAMA

- OSNOVE LIČENJA ( osnovne tehnike ličenja, priprave na delo, korekcije obraza, podlage za ličenje, senčenje…)
- OBLIKOVANJE IN LIČENJE OBRVI TER UPORABA UMETNIH TREPALNIC
- NAMENSKO LIČENJE (ličenje za različne priložnosti in namene: večerno, poročno, za fotografijo.., modni trendi ličenja…)
- SPECIALNO LIČENJE (karakterni make upi, maska ..)
- POSLIKAVA OBRAZA IN TELESA.

PREDAVATELJI

Posebej ponosni smo na predavatelje, ki vas bodo s svojimi bogatimi izkušnjami popeljali v svet znanja, velikih in majhnih skrivnosti poklica. Njihova odlična strokovna usposobljenost in smisel za pedagoško delo pa so najboljša zagotovila za visoko kakovost posredovanega znanja.

EKSKLUZIVNO !
Z vami v programu bo eden najboljših svetovnih vizažistov NICO BAGGIO: SCENOGRAF, KOSTUMOGRAF, MASKER, VIZAŽIST
Veliko let je sodeloval z mnogimi znanimi filmskimi, televizijskimi, gledališkimi režiserji. Več kot 20 let dela kot vizažist modnih revij največjih stilistov mode za italijanski pret-a-porter, kot so Krizia, Coveri, Dolce&Gabbana, Miguel Cruz, Sportmax, Complice, Montana, Mila Schon, Ferre, Versace, Biblos, Armani in drugimi.
Poleg tega so njegovi maquillages prisotni v najboljših modnih revijah: Vogue, Donna, Amica, Elle in druge.
Oblikoval je kozmetično linijo FACE NICO BAGGIO – Professional make up vrhunske kakovosti in v elegantni embalaži.
Od leta 1989 poučuje na beneški akademiji za film, gledališče in televizijo – la Scuola dellAccademia Veneta dello Spettacolo. Nico Baggio osebno poučuje na tečajih maquillages-a v Italiji in tujini. Tečaji potekajo tudi v Ljubljani.

Z vami bodo tudi:

ROMANA MAROLT: frizerka, kozmetičarka in vizažistka. Poučuje frizerstvo na Srednji frizerski šoli v Ljubljani in ličenje na kozmetični šoli ZTI. Je dolgoletna sodelavka RTV Slovenija – maskerka, za različne večje projekte in oddaje (EMA, MMS, Mario, Slovenska popevka…).
Sodeluje s priznanimi fotografi – ličenje za fotografijo in delo na različnih modnih prireditvah in revijah. Izvedla je veliko tečajev, strokovnih predavanj o ličenju za poslovna združenja, je promotorka dekorativne kozmetike za ugledne kozmetične hiše,prevajalka na tečajih ličenja za svetovno znana vizažista: Francesca Guerra, Chanel in Roberto Albertini,Make-up Forever. Objavila je vrsto strokovnih in poljudnih člankov v revijah Salon, Lepotni bazar, Moja poroka…

BARBARA MRŠOL: kozmetičarka, vizažistka in ekonomistka. Ima svoje podjetje, ki se ukvarja s profesionalnim ličenjem. Odprla je prvi profesionalni make up center v Sloveniji.
Njeno podjetje je ekskluzivni uvoznik in zastopnik profesionalne kozmetične linije FACE NICO BAGGIO – Professional make up za Slovenijo.
Prirejajo profesionalne tečaje ličenja, ki jih vodi sloviti evropski vizažist gospod Nico Baggio. Kot njegova asistentka izobražuje kozmetičarke in frizerke, tako doma kot v tujini. Piše strokovne članke o ličenju za različne medije.

BILKA BALOH: kozmetičarka in vizažistka, ki se zadnjih 12 let poklicno ukvarja z vizažiranjem in kreacijo maske za različne profesionalne potrebe.
Izpolnjevala se je na številnih vrhunskih tečajih ličenja v tujini: osnovni tečaj ličenja Napoli Italija, tečaj profesionalnega ličenja Make up forever, tečaj profesionalnega ličenja in posebnih efektov za film, Joe Blasco, Hollywood.
Njene delovne izkušnje na področju ličenja so: delo na televiziji, gledališču, filmu, številnih modnih časopisih, snemanju videospotov, reklamnih spotov, slikanju jumbo plakatov itd.

FANI ČEH, ki je končala Visoko šolo za zdravstvo, post diplomski študij iz socialne medicine na Medicinski fakulteti v Ljubljani in program kozmetični tehnik. Ima dolgoletne izkušnje s poučevanjem strokovno teoretičnih predmetov iz področja zdravstva pri tistih, ki se vpisujejo v redno in srednješolsko izobraževanje in pri odraslih udeležencih, kar dokazuje tudi dosežen naziv učiteljice svetnice.

KOTIZACIJA

Cena izobraževanja in usposabljanja znaša 323.000,00 SIT in vključuje:
230- urno teoretično in praktično izobraževanje, delovni material, komplet profesionalnih pripomočkov za ličenje, ki ostanejo vaši: 8 PROFESIONALNIH ČOPIČEV, ŠČETKA ZA OBRVI, 2 GOBICI ZA SENCE, MEHKA GOBICA ZA PUDER, PUDERNA BLAZINICA, PINCETA IN ŠKARJE ZA VIHANJE TREPALNIC.), pisno gradivo in 20 % DDV.

Pri praktičnem delu programa uporabljamo vrhunsko, profesionalno dekorativno kozmetiko FACE NICO BAGGIO – Professional make up.

V ceno ni vštet postopek preverjanja in potrjevanja znanj.

OBROČNO ODPLAČEVANJE : nudimo vam možnost odloga plačila.

PRIJAVE.....

ODJAVE
Zadnji rok za odjavo je 7 dni pred izvedbo programa. V primeru odjave 6 dni ali manj pred pričetkom programa, zaračunamo 50 % celotne kotizacije.


INFORMACIJE....

Vabimo Vas tudi na usposabljanje za pridobitev nacionalnih poklicnih kvalifikacij:
MASER, PEDIKER in MANIKER
ter tečaje: KLASIČNE TELESNE MASAŽE, REFLEKSNE MASAŽE STOPAL, PEDIKURE, MANIKURE, MANUALNE LIMFNE DRENAŽE PO DR. VODDRU, JAPONSKE MASAŽE – ZEN SHIATSU, AYURVEDSKE MASAŽE, LIČENJA …

za ustvarjalno počutje
  • 0

#11 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 24 February 2005 - 06:22 PM

QUOTE(ica)
Okoli izobraževanja za vizažistko semse pa že precej pozanimala in moram še na tem forumu povedati, da za pridobitev nacionalne poklicne kvalifikacije poteka kar nekaj teh tečajev. ZAI, ZTI, Srednja šola v Celju, Škofji Loki, pa tudi v Mariboru obstaja program. dekleta so se že šolale, problem pa je povsod isti; ni še ustanovljena državna komisija za preverjanje znanja. Tko da, ko bodo ustanovili to komisijo, bodo lahko potem dekleta opravljala izpit in v Sloveniji bomo dobili prve policne vizažistke.
Pri ZAI si poglejte na www.zai.si , tečaj stane okoli 400 000 sit !!!! To je zame absolutno preveč in verjeno bom šla na ZTI. Pogovarjala sem se tudi z dekletom, ki se je šolala na ZAI in ni preveč zadovoljna, ker program sploh ni v celoti izpeljan.

Tok informacij zaenkrat.


Hej Ica

v kakšnem smislu ni program v celoti izpeljan? Ne vem, če že plačaš toliko... A programe, ure skrajšajo?

Hvala

Nadi
  • 0

#12 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 24 February 2005 - 09:05 PM

No, meni je tkole povedala ena tečajnica, ki se ga je udeležila. Največ pripomb je imela čez Barbaro Mršol, potem je še rekla, da je absolutno predrago za tako malo praktičnega dela. In ur se ne držijo, zamujajo itd.-zelo neprofesionalno. Ko sem jo vprašala, če so se učili ličenja za TV, foto, modno pisto...za starejše generacije, je rekla, da sploh ne. Ob pogovoru sem dojela, da nas je že Mirjam Mihelčič na Avonovem tečaju ogromno naučila in to za neprimerljivo manj denarja. Edini plus pri vsem je, da pri Zai delaš s profi kozmetiko, Romana Marolt je baje 1A :thumleft: , prav tako Bilka Baloh, Nico Baggio pa pride samo en dan malo pogledat. Jst ji verjamem, ker je bila res nezadovoljna in sploh si ne upa naličit vsakogar. Mislim, da je bolje iti na kak drug program, saj se ne more bistveno razlikovati, povsod učijo priznani vizažisti in zdravstveni strokovnjaki .
Če pa že katera želi, pa naj sama pride do izkušnje in nam sporoči.
  • 0

#13 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 24 February 2005 - 09:32 PM

HEJ ICA!
JST SM TUDI DELALA TECAJE NA AVONU PRI MIRJAM IN LAHKO POVEM DA SMO IMELI ZELO VELIKO PRAKTICNEGA DELA IN TAKO JE TUDI PROU SAJ NIMAS VEC ZADRZKOV KO MORAS NEKOGA NAMAZATI, LEPO JE KER TECAJI POTEKAJO TAKO DA TEORIJA IN PRASKA POTEKATA VZPOREDNO.......SKODA JE SAMO DA V SLOVENIJI SE TO VSE NI TAKO RAZVITO IN NA ZACETKU BODO VELIKO DENARJA POBRALI Z DOBRO REKLAMO KOT KAJ VSE NUDI SOLA , NA KONCU PA SI LAHKO NEZADOVOLJEN KOT TVOJA KOLEGICA.....
...KAJ POMENI DA JE TOLIKO UR, KO JIH PA NE ZNAJO IZKORISTITI....
  • 0

#14 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 February 2005 - 08:02 PM

Hmm, zanimivo ermm.gif

LP N
  • 0

#15 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23455 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 21 October 2005 - 01:09 PM

Zanima me, če je kdo že kaj novega izvedel na področju "tečajev ličenja".

Imam namreč kolegico, ki bi se želela prijavit na pravi tečaj (teoretični del + poudarek na praktičnem delu).

Prosim, če kdo ve kje imajo dobre tečaje ličenja naj mi pošlje ZS!

Hvala in LP!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#16 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 October 2005 - 01:41 PM

Poglejte tole: Sicer je učka z glave, ampak je po moje vredno:

http://www.beautybaseschool.com
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users